menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115141  
Nieprzeczytane 23-10-2022, 18:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Słyszałem ,ze okradają groby z kwiatów. Zobaczę jutro , bo pójdę na cmentarz. Są położone świeże kwiaty na pomniku. U nas cmentarz jest oświetlony , to nie tak szybko do okradania. Ale zdarzyło się tak , bo opowiadała mi pewna kobieta, że jej z grobu kwiaty przenieśli na inny grób , takie pijaczki . Dorwała ich i zgłosiła do księdza.
Cieplutko na dworze jest , to i noc będzie ciepła.

Pozdrawiam cieplutko was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115142  
Nieprzeczytane 23-10-2022, 19:09
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dzień spędziłam domowo...wprawdzie wychodziłam na chwilę na pobliskie stragany sprawdzić ceny chryzantem, ale większość czasu spędziłam w fotelu z książką w ręku...zdarzyło mi się na chwilę przysnąć, ale nie kładłam się do łóżka. Dziś pewnie szybko pójdę spać.
Gienku....mam suszarkę, ale rzadko korzystam, bo nie chcę wysuszać włosów...i tak mam suche i łamliwe.
Zosiu...ciekawa wklejka...dzięki.
Lilu...w tym roku jeszcze nie, ale media trąbią aby się zabezpieczać. Zarówno znicze jak i chryzantemy są drogie więc pewnie zdarzać się będą kradzieże. Hieny cmentarne zawsze były na dużych cmentarzach...w mniejszych miejscowościach sporadycznie coś ginęło. Zobaczymy jak będzie teraz.
Też pozdrawiam....
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115143  
Nieprzeczytane 23-10-2022, 19:51
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Ja postawię na grobie żony chryzantyny żywe , jak je mam zabezpieczyć Izo.Bo kuzyni dali kasę na nie i znicze. Ja sztuczne dam kwiaty i znicze . Ona będzie miała dużo zniczy i kwiatów na pomniku w tym roku. Od kiedy zaczynają dawać kwity znicze na grobach . Doradźcie mi. Zawsze ona to robiła, ja jej tylko pomagał. Teraz ja muszę się starać o wszystko. Te letnie kwiaty trza wyrzucić chyba , co wy na to. latem też zmieniałem kwiaty dwa razy ,ale nikt nic mi z grobu nie ukradł , nawet świeciłem tymi lampkami na baterie.
Pozdrawiam miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115144  
Nieprzeczytane 24-10-2022, 10:20
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

WITAM i pozdrawiam w deszczowy dzień
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115145  
Nieprzeczytane 24-10-2022, 11:36
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dzień dobry....
Jestem dziś później niż zwykle, bo to poniedziałek i zakupy na nowy tydzień. Tak mi się złożyło, że musiałam wychodzić dwa razy z domu.... i trochę czasu zmitrężyłam.
Gienku...trudno cokolwiek radzić w sprawie dekoracji grobów. Powiem tylko, że nie stawiaj zbyt dużo zniczy i kwiatów na grobie... po pierwsze, że ktoś może ukraść, po drugie to niezbyt elegancko wygląda. Ja preferuję na Wszystkich Świętych żywą chryzantemę i 2 - 3 duże znicze na grobie. Jak się zabezpieczyć przed złodziejami - media proponują jakieś znaki markerem na zniczach i łamanie lub malowanie kwiatów chryzantem...Nie wiem czy się dostosuję, ale warto wiedzieć.
Pozdrawiam....Dobrego dnia....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115146  
Nieprzeczytane 24-10-2022, 17:13
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 337
Domyślnie

Przybywam i też wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Spotkałam się że wiązanki kwiatów były pomalowane na biało w kilku miejscach.
My dopiero będziemy robić stroik na grób moich rodziców.
Wzór mamy już wybrany przesyłka kurierska już dotarła.
Pozostało umyć pomnik zrobić wiązankę i dwa wazony udekorować.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115147  
Nieprzeczytane 24-10-2022, 18:35
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dobry wieczór... Hej Zosiu i Gienku....
Miałam dziś szewski poniedziałek.... ugotowałam obiad, pomyłam gary i przysiadłam z książką... A i zrobiłam piękny stroik na grób dziadków.
Teraz chwila na kompa i... łóżeczko.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocy.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115148  
Nieprzeczytane 24-10-2022, 21:09
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

A,byłem na cmentarzu zapalić znicze, raczej wkłady daję. Pomnik żony czyściutki , nawet listka nie było na nim. U teściów tak samo chociaz na nim szmatą przejechałem , bo to rybia łuska pomnik jest . Kurz widać. Pozbierałem liście wokół pomników i to wszystko. Kiedy stroicie pomniki w tym tygodniu już , bo nie wiem. Czy mam pyta sąsiadek. Cieplutko było dzisiaj + 18 u nas . Magnolię z ciąłem , bo ie mogę sobie poradzić z liśćmi. Wszędzie ich pełno jest, muszę chodzić i wybierać w krzewach To już ostatni rok. Cały skalnik usypany liśćmi. W nim jest kamień drobny. Jutro jeszcze gałązki obetnę reszta i do worków na BIO. Już mam 4 sztuki , będzie jeszcze 3 sztuki.
Dobrej nocy , będzie mi się dobrze spało po takiej robocie.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115149  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 08:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dzień dobry....
Za oknem zimno...ciemno...deszczowo...będzie domowy dzień i jakieś prace w chałupce...ogród poczeka na słoneczny dzień.
Gienku...to wszystko zależy od Ciebie kiedy udekorujesz grób... ja jadę na cmentarz w sobotę...kupię przy cmentarzu chryzantemy i dam na groby. Ze zniczami pojadę w poniedziałek pod wieczór, pozapalam znicze, aby już na święto świeciły się. We wtorek pojadę tylko pomodlić się i pobyć z bliskimi.
Pozdrawiam. Dobrego dnia....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115150  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 10:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie Witam Rodzinkę

Chyba ,i ja tez tak zrobię jak ty mówisz Izo. Ale u żony całe czasy się palą znicze. Tylko wkłady wkładam . Pochmurno deszczowo było po nocy . Rano tez pokropiło , robi się pogoda . Będzie zaćmienie słońca dzisiaj . Ciekawe czy coś zobaczymy . musiało by być słonecznie.
Wstałem wyspany po śniadaniu , kawę zaliczyłem bo jest niż. Potem liście zbierać jeszcze po Magnolii , a wyciąłem ją . Bo bardzo śmieciła mi > dzisiaj reszta gałązek do worków na BIO po wkładać . Grubsze na opał . Nawet i żona narzekała na nią . Bo duża była. Raz kozie śmierć. Wszędzie te liście się poniewierają w krzewach zielonych . Trza powybierać bo będą gnić. Na skalniku mam kamień łupany drobny i pełno liści w krzewach.Nie było z niej korzyści , bo kwiaty omarzały . Ludziom się podobało , a do sprzątania zostałem tylko ja. Zostawiłem tylko wysoki pniak .Donicę z kwiatami postawię.
Dobrego słonecznego dnia
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115151  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 11:24
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 337
Domyślnie

Dzień dobry Izo, Genku.
My dzisiaj będziemy robić wiązankę na grób rodziców i dwa wazony, dokupimy tylko znicze.

Wszystkich pozdrawiam,dzisiaj na dworze jest bezwietrznie i nawet ciepło.
Izo pokaż nam ten stroik , który zrobiłaś na grób dziadków.

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115152  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 18:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dobry wieczór...
Około 10-tej rozpogodziło się, więc popracowałam trochę w ogródku...a potem ugotowałam obiad i przyjęłam fachmana od pieca gazowego - robił coroczny przegląd. Trochę zszokował mnie ceną, ale wszystko drożeje, więc i usługi podrożały.
Gienku...szkoda magnolii, ale jeśli śmieciła i było dużo pracy, to lepiej wyciąć...ja planuję ściąć orzecha...też śmieci, a pożytku z niego nie ma, bo orzechy ma małe i bardzo twarde...
Zosiu...wiązanka już pewnie na cmentarzu...wczoraj odebrała ją inna wnuczka...jest zmotoryzowana i częściej bywa na cmentarzu.
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115153  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 18:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie Witam Rodzinkę

Izabello , po magnolii nie ma znaku już , tylko pniak zostawiłem co na nim postawię kwiat w doniczce . Śmieciła mi strasznie , już ją miałem wyciąć w zeszłym roku .Żona mówiła jak chcesz to wycinaj ją . Teraz wszystko zostało na mnie . Wszędzie są te liście . Trza zbierać pomału je. Pożytku z niej właściwie nie było . Żeby rosła gdzieś w tyle to się zgadzam , a nie na przodku. każdy chwalił ją , a do sprzątania tylko ja zostałem , Nawet żona jak żyła mało zbierała liście tylko ja. Orzecha włoskiego też wyciąłem bo miał male owoce. Ale rósł przy rzece. mam drugiego orzecha, ma duże owoce, i jego zostawiam.
Ciepłutko było do wieczora u nas.
Dobrej nocy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115154  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 21:54
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 337
Domyślnie


Wiązanka na grób rodziców już zrobiona i bukiety na dwa wazony też.




Trochę pracy wymagało..ale z córką je zrobiłyśmy, zięć wrócił z pracy ,pochwalił nas,że kawał pracy wykonałyśmy..jemu też się podobały.
W piątek zawieziemy na cmentarz i uporządkujemy grób(umyć pomnik,i przystroić go.)
W sobotę jesteśmy zaproszeni do synowej na imieniny.
Spokojnej nocy życzę wszystkim.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115155  
Nieprzeczytane 25-10-2022, 22:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

O Jezusie, magnolię wyciął.
Moje marzenie, mój ideał kwiatu, uosobienie piękna .

Gieniu cóżeś ty uczynił ?

Pozdrawiam wszystkich.

A gdzie to Nina?
Zrezygnowała z forum?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115156  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 08:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dzień dobry....
Hej Zosiu...Lilu...Gienku...
Zosiu...ładne wiązanki...napracowałyście się z córką...teraz tylko zawieźć na cmentarz.
Lilu...Ninka nie zrezygnowała...martwi się, że nie może się dostać na Seniorka bo ma zainfekowany komputer... czeka na jakiegoś informatyka, który przyjdzie do Niej do domu i naprawi. Wszystko długo trwa, bo informatyk jest zamiejscowy i ma dużo pracy na miejscu.
Gienku...miłej pracy w gospodarstwie...nie przemęczaj się....
Pozdrawiam....Dobrego dnia wszystkim....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115157  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 09:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie Witam Rodzinkę

Fajnie słonko świeci od samego ranka +8 jest. Oj, będzie ciepły dzień.Sama radość pochodzić po ogrodzie . Fajnie se spało dzisiaj , zdrowy wyspany wstałem śniadanie zjadłem, kawkę wypiłem. Czas coś zrobić na ogrodzie.
pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115158  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 14:08
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 337
Domyślnie

Witam serdecznie, IZĘ..Lilę,Genka.Stroik i dwie wiązanki do wazonów czekają, by je dostarczyć na cmentarz,pojedziemy w piątek,ale z rana pojadę też na comiesięczne pobranie krwi i zrealizuję receptę na stałe leki.
Nie działa mi darmowy hosting imgBB...jakiś błąd pokazuje(nie otwiera się)nie mogę wkleić obrazka
Po mimo wszystkim życzę ciepłego ,słonecznego dnia
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115159  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 15:34
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

[b] Witam Wszystkich.

Wróciłam od dzieci a tu już pełno domowej pracy.
Dzisiaj też ukończyłam wiązanki robić.Ja mam kilka bliskich grobów więc robię kilka.W tym roku wiązanki czy kwiaty doniczkowe są naprawdę drogie.Takie duże wiązanki jak ja robię to ponad 170 zł.nie stać by mnie było na nie a jeszcze znicze...

Rozumiem Ninkę że nie może dostać się do nas.Ja też miałam zainfekowaną stronę śeniorka ponad miesiąc ,ponieważ pan w serwisie powiedział,że ta usługa może kosztować 180 zł.czekałam aż syn przyjedzie - zrobił od ręki
w sobotę pojadę z mężem to pomyję i wyczyszczę pomniki.
Pogoda w święta ma być ładna długi weekend wystarczy 1 dzień urlopu,może być dużo osób na cmentarzach.

Ale się rozpisałam ...
Pozdrawiam Was kochani oraz Ninę życząc na najbliższe dni [SIZE="4" dużo zdrowia.]
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115160  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 18:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Dobry wieczór...
Zosiu...Wandziu...Gienku....
Zosiu...Nie znam hostingu o którym piszesz... ja wklejam przez postimage, ale i on ostatnimi czasy szwankuje...byłam zarejestrowana i nie mogę wejść do swego folderu...korzystam bez rejestracji.
Pomyślności w załatwieniu zaplanowanych prac....
Wandziu...cieszę się, że pokazałaś się po powrocie od rodziny. Fakt..w tym roku święta Wszystkich Świętych będą drogie...zarówno kwiaty jak i znicze bardzo dużo podrożały. Sprawdzałam ceny chryzantem - kształtują się w granicach 35 - 40 złotych....większe znicze też ponad 20 zł...i droższe. W głowie się nie mieści.
Gienku....popracowałeś w ogrodzie??? Mam nadzieję, że wpadniesz i ułożysz nas do łóżeczek...
Miłego wieczoru i spokojnej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.