menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 18:29
~gość: 195.22.98.xxx's Avatar
~gość: 195.22.98.xxx
 
Posty: n/a
Post Odwrócona hipoteka: emerytura wyższa nawet o połowę - komentarze


Komentarz do artykułu: Odwrócona hipoteka: emerytura wyższa nawet o połowę
--------------------
Jakim kosztem emerytura wyzsza o polowe... a dzieci czy wnuki powaznie trauma w szukaniu a pozniej splacaniu cale zycie kredytu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 14:19
~gość: 178.23.104.xxx's Avatar
~gość: 178.23.104.xxx
 
Posty: n/a
Post

Chcesz mieć dodatkowe środki na starość to zacznij systematycznie odkładać na ten cle nawet 200zł po 30 latach odkładania i inwestowania daje spore sumy. Jak dla mnie odwrócona to porażka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 23:55
~gość: 83.21.170.xxx's Avatar
~gość: 83.21.170.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dla mnie też systematycznie oszczędznie jest najlepsza opcją. jak na razie wkładam je na lokaty do getina, jak uzniera się większa kwota, to o jakiś funduszach pomyślęc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-06-2012, 14:53
Zofia B. Zofia B. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa , Polska
Posty: 2
Post

Doskonałe rozwiązanie dla osób samotnych które już są w wieku emerytalnym i nie maja sznas już na odłożenie lub zainwestowanie środków bo po prostu właśnie ich nie mają.
Można długo przeliczaś i analizować czy sie opłaca czy nie czy warto ale nikt nie wie ile jest to dla osoby samotnej, która ledwo jest w stanie opłacić rachunki a i tak mieszkania nie ma komu oddać i nikt tym mieszkaniem nie jest zainteresowany.
To są sytuacje trudne dla ludzi, produkt nowy na rynku nie znany trafia do osób starszych budzi dużo różnych emocji. Ale dobrze że już na naszym rynku jest .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 11:01
Irena1 Irena1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie

Mam domek z działką budowlaną 1300m2 i chciałam to dać na odwróconą hipotekę. Mam 700 zł emerytury.
'Dom' daje mi około 200zł. miesięcznie. Przecież te 200zł mnie nie ratuje. Sam opał mnie kosztuje 2500 zł rocznie.
To jest w/g mnie naciąganie biednych, starych ludzi postawionych pod murem. Albo się zgodzisz albo zamarzniesz w tym domu.Z opieki społecznych nie ma nic , za wysoka emerytura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 12:18
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irena1
Mam domek z działką budowlaną 1300m2 i chciałam to dać na odwróconą hipotekę. Mam 700 zł emerytury.
'Dom' daje mi około 200zł. miesięcznie. Przecież te 200zł mnie nie ratuje. Sam opał mnie kosztuje 2500 zł rocznie.
To jest w/g mnie naciąganie biednych, starych ludzi postawionych pod murem. Albo się zgodzisz albo zamarzniesz w tym domu.Z opieki społecznych nie ma nic , za wysoka emerytura.
Pewnie... lepiej dać, jak najmniej, a jak najwięcej zarobić
Nachalne reklamy, lecą non stop na kilku programach, a ludzie łudzą się, że ktoś rozwiąże ich problemy
Za mieszkanie lub dom, oferują nędzne grosze
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 12:35
Irena1 Irena1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedż i życzę miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 14:50
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irena1
Mam domek z działką budowlaną 1300m2 i chciałam to dać na odwróconą hipotekę. Mam 700 zł emerytury.
'Dom' daje mi około 200zł. miesięcznie. Przecież te 200zł mnie nie ratuje. Sam opał mnie kosztuje 2500 zł rocznie.
To jest w/g mnie naciąganie biednych, starych ludzi postawionych pod murem. Albo się zgodzisz albo zamarzniesz w tym domu.Z opieki społecznych nie ma nic , za wysoka emerytura.
Witam - myśle droga Irenko że jeśli już musisz pozbyć się domu - to po prostu go sprzedaj i będziesz z tego mogła godziwie żyć. Pozdrawiam - oni szukają naiwnych
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 17:48
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

200 zł za dom z 1300metrowa działką?? naciaganie to bardzo delikatne okreslenie...moze lepiej część domu wynająć, albo sprzedac połowę działki? A najlepiej poczekac az wejdzie w zycie ustawa o tzw. odwróconej hipotece, w przytoczonym artylule mowa o minimalnych swiadczeniach rzędu 20 % sredniej emerytury, to troche wiecej niz 200 zł...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 19:14
Irena1 Irena1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie

Wyprowadziłam się z Gdańska na wieś 5 lat temu.Nie chcę wrócić z powrotem do bloków. Mój domek szacuję na 200tyś zł. a tyle trzeba wydać na kawalerkę. Więc jaki to jest pomysł?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.