menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 22:03
~gość: 83.1.81.xxx's Avatar
~gość: 83.1.81.xxx
 
Posty: n/a
Post Elektroniczna książka: biblioteka w kieszeni - komentarze


Komentarz do artykułu: Elektroniczna książka: biblioteka w kieszeni
--------------------
Mimo nazwy "senior.pl" portal cieszy się coraz większą popularnością wśród zdecydowanie młodszych seniorów sam mam 27 lat i uważam, że portal jest dobry i warto go czytać (rzecz jasna przez pryzmat wybranych treści.. bo jak wszędzie trafiają się"kwiatki" ). Tym niemniej czytać każdy może... Jednakże przechodząc do meritum. Z mojego "doświadczenia" (i miłości) z książką papierową wiąże się coś więcej aniżeli - przedmiot wykoany z papieru. To zapach, sposób trzymania, wyjątkowość. Jednakże, w dobie dnia dzisiejszego e-booki, są świetnym rozwiązaniem! są lekkie, bogate w treści. ogólnodostępne. Polecam i mówię tak!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 22:39
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Myślę, ,ze sprawa książki elektronicznej nie jest prosta dla przeciętnego seniora.
Sama słucham audiobooki z mp3 i ta forma najbardziej mi odpowiada, jeśli chodzi o książki elektroniczne.
Praktyczne, na słuchawki, nie męczę wzroku, nie muszę mieć włączonego kompa, słucham w łóżku, samochodzie, na spacerze.
Nakład finansowy bardzo mały.
Problem....wgranie audiobooka na mp3. Nie każdy potrafi to zrobić...
Książki na czytnikach, niepraktyczne...drogie, męczą wzrok.
Audiobooki można również słuchać bezpośrednio z komputera...ale wówczas nas bardziej ograniczają...
Książka czytana, to wspaniała forma, gdyż często czytana jest przez znanych aktorów, lektorów w przepiękny sposób.
Nowe pozycje, urozmaicone są często muzyką...
Poza tym ściągam sobie pozycje, których często nie ma na półkach w bibliotece...wypożyczone...
Dobranoc, idę posłuchać kolejnej powieści
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 19:19
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

A ja jednak nie za bardzo potrafię przekonać się do "słuchanych" książek. Teoretycznie powinno mi to pasować, szczególnie podczas marszów kijowych, ale wtedy to znowu bardziej odpowiada mi śpiew ptaków i szum drzew. Na czytnikach też nie bardzo mi odpowiada i nie z powodów technicznych. Chyba zwyczajnie lubię fakturę papieru pod palacami, lubię obracać kartki, czuć zapach książki. Może kiedyś?
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-07-2012, 20:52
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Nie. E-booki nie są dla mnie. Jestem typem zbieracza- lubię swoje przeczytane trofea trzymać na półkach. Oczy- gdybym jeszcze musiała czytać na komputerze, zupełnie bym oślepła. No i zapach książki, zwłaszcza tej "prosto od drukarni"- bezcenny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 11:08
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Widziałem taki książki - to jest rewelacja. Bardzo fajny pomysł - można to czytać nawet nocą.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 21:58
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Już dawno tak czytam a nawet kilka mam na swoim "chomiku". Wcześniej próbowałem audiobooki ale to nie jest to, trzeba bardzo się skupić słuchając.Czytników (programów) jest sporo i większość nowych oddaje prawie całkowicie "obcowanie" z papierową książką.Urządzenia typu "Kindle" posiadają ekran określany jako e-papier i do czytania w ciemnościach wymagają światła ale już tablety (nawet te tanie) mają własne podświetlenie a wspomniane programy na tablety przez szarawe tło i zmniejszony kontrast nie męczą wzroku.Posiadają również możliwość pracy w nocy przez zmianę tła na czrne a liter na białe, bardzo to wygodne i zapewniam, że nie męczące.Oczywiście w trakcie czytania można zaznaczyć zakładkę (bookmarks) przez co przy nastepnym otwarciu otwiera na się ebook (książka) na stronie na której skończyliśmy poprzednio.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.