menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-12-2014, 20:33
dzidek53 dzidek53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Bukowiec
Posty: 8
Domyślnie czy jesteśmy maszynkami do kupowania ?


Podobno zrobiono z nas maszyny do kupowania. Być może mamy to w genach. 40 lat komunizmu zrobiło swoje kiedy to zakupy były walką o przetrwanie. Ta pasja ”załatwiania”. tato kiedyś opowiadał jak to do syrenki załatwiał paliwo na wczasy. Miał jakiegoś znajomego co miał chłodnie i agregat na benzynę żółtą którą wymieniał w stosunku 3 do jednego z benzyną niebieską. następnie mieszał pół na pół z toluenem i tak miał super paliwo za grosze. Ech. Zawsze się przy tym uśmiecha. Potem ponoć kupił jakieś niejeżdżące auto, by je zarejestrować na taksówkę i mieć większy przydział paliwa. A może po prostu faceci idą na wódkę, a kobiety na zakupy? Może tak musimy odreagować nasze codzienne życie by związać koniec z końcem. Najpierw zapisujemy się na listy mailowe lub sms-esowe w jakimś butiku potem polujemy na obniżkę cen. czasem są wyjątkowe okazje. ja tak na przykład kupiłam w Decathlonie spodenki adidasa za 1/10 ceny. Koleżanka była dzień później i już cena była tylko 1/3 niższa. Potem już normalna. Tak się na tych zakupach zapomniałam że zrobiłam debet i musiałam potem uzupełniać przelewem. W sumie dobrze że jest taka opcja. Deska ratunkowa.
Zastanawiam się czy to już nie jest zakupoholizm ? A może to dotyczy nas wszystkich ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 10:21
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Tak niestety się stało... Znaki czasu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 10:52
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

Witam,faktycznie takie czasy,chodzimy po sklepach,marketach kuszących promocjami,zniżkami,różnymi''trzy za jeden''i coś w tym sensie.Sama czasami się na tym łapie,że kupuje coś,co po przyniesieniu do domu wcale mi się nie przydaje albo po przeanalizowaniu ceny okazuje się,że wcale takie tanie to nie było.Czasami jednak można na takich promocjach skorzystać,ale trzeba trafić na okazję i chyba biegać cały dzień po sklepach i to raczej chodzi o te markowe rzeczy w markowych sklepach.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-12-2014, 20:14
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał anuska15
Witam,faktycznie takie czasy,chodzimy po sklepach,marketach kuszących promocjami,zniżkami,różnymi''trzy za jeden''i coś w tym sensie.Sama czasami się na tym łapie,że kupuje coś,co po przyniesieniu do domu wcale mi się nie przydaje albo po przeanalizowaniu ceny okazuje się,że wcale takie tanie to nie było.Czasami jednak można na takich promocjach skorzystać,ale trzeba trafić na okazję i chyba biegać cały dzień po sklepach i to raczej chodzi o te markowe rzeczy w markowych sklepach.Pozdrawiam.

To prawda, że jest powszechne "kuszenie", jednak nie musimy się dawać wpuszczać w maliny. Ja mam na to sposób. Chodzę na zakupy z karteczką i choć lubię oglądać towary, to kupuję według mego zapotrzebowania.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-12-2014, 21:24
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

od 25 grudnia obowiązują Nowe prawa konsumenta
zmiany dla konsumenta korzystne

http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl./
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-12-2014, 06:14
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Weź pożyczkę - wszyscy nas namawiają. Jeszcze ci dopłacą, jeśli się zadłużysz...- obiecują...
Dla mnie jest to świństwo, powinni zakazać tego typu reklam.
Potem są tragedie, spirala zadłużeń, strata mieszkania i całego dorobku życia.

Podobnie działają reklamy. Człowiek się opatrzy, uwierzy...i kupuje.
A w samych sklepach towar ładnie opakowany, wystawiony tak, by nęcił wzrok.

Działają na naszą świadomość i podświadomość, namawiają i trudno im się oprzeć.
A wszyscy chcą sprzedać, a my dajemy się na to łapać.
Kiedyś przed dużym sklepem było stoisko, z obniżkami.
Usłyszałam, że to fantastyczny interes, bo wszystkie niechciane buble , tam się łatwo sprzedają.

Tak, wszystko robią, by zrobić z nas "maszynki do kupowania"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jesteśmy tym co jemy czerwonawyspa Dieta 46 30-07-2021 17:07
Czy jesteśmy tacy? Scarlett Społeczeństwo - wątki archiwalne 54 09-08-2009 01:25
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? część 2 Bajadera07 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 257 25-05-2009 12:01
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Czy jesteśmy obiektywni? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 13-04-2008 18:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.