menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 12:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Niepokojace !


Dzisiaj wyczytalm w mediach o ogromnym wzroscie spozycia alkoholu w Polsce . Nie bede przytaczal statystyk (moga byc nieprawdziwe) ale zastanawia mnie za co i dlaczego tak Polacy pija. Bede nawet musial zagladnac do "portalowego baru" kto tam "przoduje" i przemyslec ten fakt.
To ze juz i Zagloba popijal,szlachta i ziemianstwo polskie dawalo frekwencje u zydowskiego karczmarza w dawnych latach - to wiemy . Dzisiaj kiedy jedni placza na biede a drugich rozpiera bogactwo i pycha alkohol w Polsce leje sie strumieniami nawet w parkach,melinach i na ulicach,nie mowiac o domach,czy innych miejscach uciech "wodopiwonosnych" !
Pija starzy i mlodzi ,ponoc nawet dzieci z podstawowki. Pijane matki skacza z pieter z dzieckiem na reku,zapijaczony maz dzga nozem zone i jeszcze tam kogos,pijane burdy trwaja. Polska pijana przez cala dobe !!!
Moze dokonajmy analizy przyczyn pijanstwa w Polsce.
  #2  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

moze dlatego wzrosly te obliczenia bo do nas przyjezdzaja tysiace Anglikow wylacznie na pijanstwo.. Po czym zwiedzaja Krakow obsikujac Wawel... Takie to ich zwiedzanie..
  #3  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To chyba wstydliwy temat dla rodakow,kiedys byl przerabiany nawet kartkami na wodke ,miesiacami trzezwosci ustalanymi przez Kosciol (sierpien),byla sprzedaz po 13-tej,az wszystko upadlo i nastalo "robta co chceta" !
Ale na tak powaznym foru u Seniora nie powinno byc ciszy,tym bardziej,ze "starzy nie moga".
Znowu mi sie dostanie od Lili a zona powie czepiasz sie ludzi jak mucha g...a.
Ja niewiniatko odpowiem, to tak na chwile aby odsapnac od polityki,chociaz nie wiem czy pijanstwo nie wiaze sie z polityka ? Gdzies tam jakis poslow przyplapano w Polsce na pijanstwie,lepsze to niz ku....two gubernatorow w Nowym Jorku. Co nie ?
  #4  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To niemozliwe aby Anglik sikal publicznie ,co inego beknac lub puscic glosnego baka.
Przeciez to dzentelmeni Europy.
  #5  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jak mucha gówna ??? Senior ,pozdrowienia dla żony..oraz życzenia Wesołych Świąt.Dla Ciebie też..


111 wielkanoc.gif
  #6  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

DZIEKUJE !
Zone pozdrowie jak wroci z pracy,"biedaczka musi jeszcze pracowac na amerykanska emeryture czyli do 65 lat i dziesieciu miesiecy tyle ile ustawa przewiduje w jej tabeli wiekowej w USA.
A ja ? Coz biedny emeryt-polskoamerykanski kuszony przez komputer musze ziemniaki obierac na obiad.
WZAJEMNIE WESOLYCH SWIAT i
lanego poniedzialku na forum Seniora - jak lac to lac !
Zajaczkow nie nauczylem sie jeszcze robic,musze zapisac sie do internetowego przedszkola.
Moze do niedzieli sie naucze i wszyskim przesle nie tylko zajaczki ale i jaja, tfu ! przeciez mialy byc pisanki.
  #7  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 17:51
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Może dokonajmy analizy przyczyn pijaństwa w Polsce.
Cytat z Polska Dziennik Łódzki 19.03.2008- współpraca z The Times
"Prawda jest porażająca: upijanie się w domowym zaciszu stało się dla większości Polaków antidotum na stres i ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Pod względem spożycia (ok. 9,7 l na głowę) zajmujemy dziś dziewiąte miejsce w UE."
Dużo więcej opisu tej sytuacji jest w artykule Joanny Pieńczykowskiej "Polacy przepijaja podwyżki".

Jeszcze dopiszę takie zestawienie ;
21 600 000 zł na alkohol wydaje spoleczeństwo
8 800 00 złWpływy z akcyzy za alkohol wpływa do Budżetu Państwa

Ostatnio edytowane przez z centrum : 19-03-2008 o 20:28.
  #8  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 18:37
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 193
Domyślnie

To co piszecie to chyba lekka przesada. Ci co pili to i piją, ja raczej widzę spadek picia alkoholu przynajmniej w swoim otoczeniu, może ma też znaczenie wiek, ale każdy woli się napić jednego drinka lub lampkę wina ale dobrego, a nie jakiegoś sikacza czy berbeluchy...
Na ulicach też nie widać tylu pijanych co dawniej, nie wiem skąd te statystyki...
  #9  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 19:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Mam identyczne spostrzeżenia

Cytat:
Napisał bogda
To co piszecie to chyba lekka przesada. Ci co pili to i piją, ja raczej widzę spadek picia alkoholu przynajmniej w swoim otoczeniu, może ma też znaczenie wiek, ale każdy woli się napić jednego drinka lub lampkę wina ale dobrego, a nie jakiegoś sikacza czy berbeluchy...
Na ulicach też nie widać tylu pijanych co dawniej, nie wiem skąd te statystyki...
wśród ludzi młodych też panuje inna kultura picia niż kiedyś /nie piszę o patologii/, pije się mniej wódki za to więcej dobrych win albo piwa.
  #10  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 20:32
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
To co piszecie to chyba lekka przesada.
...........
Na ulicach też nie widać tylu pijanych co dawniej, nie wiem skąd te statystyki...
W "M jak Miłość" w każdym odcinku drink goni drink - a to się sumuje.sumuje ......

Na ulicach nie - ale przed sklepami nie ma dnia żebym "piwkujących" przed sklepem nie minął.
Strażników miejskich -
  #11  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 20:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W takim razie Wam wierze a nie mediom.
Moze to kolejne oszczerstwa na Polakow ?
  #12  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 21:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

W naszym kościółku ksiądz postanowił wprowadzić nowenny.Można do koszyczka wkładać prośby o modlitwy za...lub własne intencje.Nie wyobrażacie sobie jak dużo ludzi zaczęło przychodzić z karteczkami.Najwięcej jest intencji o pomoc w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego u ojców,synów...niekiedy ich ilość przewyższa prośby o powrót do zdrowia.Czyż to nie przemawia?
  #13  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 21:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Elizko

Cytat:
Napisał elizka
W naszym kościółku ksiądz postanowił wprowadzić nowenny.Można do koszyczka wkładać prośby o modlitwy za...lub własne intencje.Nie wyobrażacie sobie jak dużo ludzi zaczęło przychodzić z karteczkami.Najwięcej jest intencji o pomoc w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego u ojców,synów...niekiedy ich ilość przewyższa prośby o powrót do zdrowia.Czyż to nie przemawia?
najłatwiej jest włożyć karteczkę z prośbą i czekać na "cud" nie siląc się samemu na "wyjście z sytuacji". Januszu stacze pod sklepami byli i są od zawsze, znam z widzenia od 39 lat tych samych "staczy". Za komuny czekali na godz. 13 żeby można było nabyć "paliwo", teraz stoją i piją pod sklepami. Masz rację, strażników miejskich ani policji nie ma.
  #14  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:03
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Tak właśnie jest Basiu, mam sklep w którym jest też alkohol, pod sklepem nie daję im pić , pędzę ale chodzi o to,że te osoby piją, piły i będą piły i to niekoniecznie te bogate, niekoniecznie te, które dostały te podwyżki, raczej ta biedota, która nie wiem za co pije.
  #15  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:08
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Piją za pomoc z opieki,dzieci glodne,ale tatus wesoly,lub rzstawia po kątach,acha jeszcze jest becikowe.
__________________
  #16  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:11
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Tak Inko ile razy jestem świadkiem jak matka polka kupuje sobie 5 piw i 100gr.,a dzieciakowi mówi,że lizaka dostał wczoraj.
  #17  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:33
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Januszu stacze pod sklepami byli i są od zawsze, .......... Masz rację, strażników miejskich ani policji nie ma.
Ale bierze człowieka cholerna złość jak widzi scenkę, że taki właśnie co był jest i będzie zawsze przewraca się pod sklepem - zajeżdża po niego ekstra "eRka" na nasz podatnika koszt bez sprawdzania RMUA go opatrują i on następnego znowu jest
  #18  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:36
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Przypominam Ci,że on dalej jest istotą żyjącą .
  #19  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 22:37
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
W naszym kościółku ksiądz postanowił wprowadzić nowenny..........Czyż to nie przemawia?
Nie przemawia - może po prostu wypowiedzieć się krytycznie o pijaństwie.
ŚW Matka Teresa czy nasz Św Brat Alberta - nie tylko nowennami przywracali ludziom godność.
  #20  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 10:30
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Dwa dni temu mój starszy brat (pod 80-kę) wracając samochodem do domu, po drodze zasłabł. Mimo to jakimś cudem podjechał pod dom. Bratowa widziała jak przyjechał i pobiegła go wyprowadzić z samochodu. Ledwo go wprowadziła do domu i zaczęła dzwonić po karetkę, przyjechała za nim policja.
Brat jest po bypasach, jest cukrzykiem, cierpi na astmę, zasłabł z powodu ataku nerek. Ale policjanci wiedzieli lepiej i zabrali go na komendę, aby sprawdzić zawartość alkoholu we krwi. Trzymali go dość długo, upłynęło kilka godzin zanim trafił do szpitala. W szpitalu, mimo widocznych objawów, również przez długi czas nikt sie nim nie zajął. Leżał rozebrany na korytarzu. W efekcie oczekiwania na badanie, doznał obustronnego zapalenia płuc.
Z tymi pijanymi jak widać to bywa różnie. Policja najpierw bada alkomatem, nie pytając czy człowiek nie potrzebuje pomocy. W miedzyczasie wielu takich "pijanych" umiera. Ale za te śmierci policja nie odpowiada.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.