menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 23:37
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Post Siwienie - komentarze


Komentarz do artykułu: Siwienie
--------------------
Farbowanie wlosow do pewnej granicy wiekowej jest w porzadku,mloda twarz w aureoli siwizny ,moze jest ciekawym zjawiskiem ,nie mniej jedank lepiej jest troche tuszowac,pasemka sa swietnym wyjsciem.
Moja kruczoczarna fryzura dlugo polyskiwala srebrem,czesto mnie pytano czy to dzelo fryzjra,odpowiadalam:
-nie,zycia.
Teraz czerni coraz mniej,ale nie farbuje,kiedys przed wyjazdem do Polski mialam sie zrobic na stara Anie ze wzgorza, ktos mnie pytomnie ostrzegl ze stare Polki wszystkie rude i stojac w kosciele ,spostrzeglam morze rudosci w roznych odcieniach.
Ze swoja sola z pieprzem czulam sie dobrze
Tragicznie wyglada stara ,pomarszczona twarz w obwolucie z carnych ,prawie granatowych wlosow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 00:01
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Jestem siwa od ok.25 lat. Nie pamiętam już kiedy mialam sol z pieprzem. Ostatnio moja fryzjerka namowila mnie na ciemniejsze pasemka. Wyszlo fajnie, ale wolę moje sreberko.
Niestety, kazdy etap zycia naszego ma swoje prawa.
A farby do wlosow.... no coz, ich producenci tez musza za cos zyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 10:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Widzę,że podejście serfujących tu forumowiczek jest zbieżne ze zdaniem mojej żony.Krystynka,imienniczka mojej żony,pisze, że " kazdy etap zycia naszego ma swoje prawa". Moja Krysia często mówi: "starzeć się trzeba z godnością",a że siwienie jest tego etapu życia widocznym i rzucającym się w oczy atrybutem. "Takie jest prawo tego etapu życia" życia,jak pisze Krystynka.Moja żona ma tzw.włosy mieszane od "dziecka".Mieszane,ale blond. Jak była młodsza tleniła się na blondynkę,a teraz siwieje powoli,ale nie farbuje włosów,chociaż wszystkie jej koleżnki farbują i pytają żonę,co ona robi, że ma takie ładne włosy mieszane:ni to jasny blond, ni to ciemny blond, ale wyrażnej siwizny nie widać. Żona mówi,że nic nie robi,ale trochę jednak robi. Zdradzę wam panie,jej tajemnicę. Siwiejące włosy na skroniach,bo tam się u niej pojawiają od dawna, podbarwia esencją z czarnej herbaty,czasami robi sobie płukankę wszystkich włosów esencją z herbaty. Czasami też robi sobie papkę z żółtka i herbaty i nakłada ją na włosy,na skroniach, no i tam,gdzie je wyraźnie widać. Nakłada torbę plastikową na głowę,aby włosy wolniej chły. To wszystko,tanio i skutecznie.W efekcie siwiejące włosy robią się blond-złote,takie, jak miała w młodości.
O moich włoskach nie piszę,bo grunt,że je jeszcze mam. Odczuwałem kiedyś szedenfrojde,że ci koledzy, z pięknymi, bujnymi kiedyś fryzurami,są teraz prawie kompletnie łysi.A mówili w ogólniaku:"Kazik,ty jak będziesz miał 30 lat, będziesz kompletnie łysy". Setnie mnie to stresowało,bo już wtedy miałem duże zakola i włosy mi wypadały strasznie.
Rację masz Alisiu,że:" Tragicznie wyglada stara ,pomarszczona twarz w obwolucie z carnych ,prawie granatowych wlosow."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 10:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Pieprz i sól ładnie wygląda ,pod warunkiem ,że kolory owe występuje na głowie jednostki starzejącej się.Ale jakże często bywa,że przy soli na głowie,twarzyczka jest jednym ,wielkim ziarnem pieprzu,od którego pozostaje tylko paniczna ucieczka.
Starzeć się można bardzo ładnie.
Zmarszczki od uśmiechu są piękne.
Ale zmarszczki od złości i zawiści ? Niestety ,w pewnym wieku dusza człowieka wypełza na jego twarz,niczym dżdżownica.

ps.czym innym są zmarszczki rozpaczy i cierpienia.Szacunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 11:39
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
OK

Witam,a ja czuje się zile z moją siwizną ,więc z dawnej szatynki robię się blondynką i jest dobrze.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 11:58
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Witam,a ja czuje się zile z moją siwizną ,więc z dawnej szatynki robię się blondynką i jest dobrze.
A jaką metodę stosujesz? Farbowanie,czy płukankę po myciu głowy. Podpowiem tą metodę mojej żonie.Farbowanie,przez dłuższy czas,powoduje przerzedzanie włosów,łysienie...Płukanki kolorowe...z ziołami...herbatą... są chyba zdrowsze i tańsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:01
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nie ma dla wszystkich tych samych rad-kwestia farbowania siwych włosów jest indywidualną potrzebą danej kobiety.Ja osiwiałam bardzo wcześnie-genetyczna skłonność,więc farbuję-blond z dodatkiem balejażu i dobrze się z tym czuję.Farbowanych facetów nie znoszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jestem brunetką

i nie akceptuję siebie na razie ze szronem na skroniach. Farbuję włosy na kolor czarny wpadający w brąz i czuję się z tym dobrze. Oczywiście, każdy etap w życiu ma swoje prawa i w każdym etapie życia należy dbać o siebie, mam na myśli całokształt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:24
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie Siwienie

Ja SiwiejĘ /chyba/ Z Moim Kalendarzem Biologicznym. WŁosy SĄ Przetkane Srebrem,skronie Siwe I Na Razie To Akceputję. KaŻdy Wiek Ma Swoje Prawa . Moja Samoocena I Moich Najblizszych Jest Pozytywna.Ale co przyniesie czas to niewiadoma.
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:25
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Kazimierzu,farbuje włosy ,ponieważ płukanki nic by nie dały w moim przypadku( miałabym wszystkie odcienie na włosach),pozdrawiam Twoją żonę.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:27
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Basiu,pozdrawiam.
Załączone Grafiki
File Type: gif Miego-dnia.-567.gif (11.8 KB, 7 wyświetleń)
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:31
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Precz z siwizną!!!!!! I nikt mi nie wmówi ,ze ona nie postarza postarza jak cholera.Baska wygląda w swoich czarnych włosach super i nie wyobrażam jej sobie w charakterze gołąbeczki.Jest pewien typ włosów i urody przy którym siwizna jest ok .Ale nieliczni szczęśliwcy tego doświadczają . Ja nawet nie wiem ile mam siwych włosów bo nigdy tego nie usiłowałam sprawdzić .Natomiast facet hmmmm ...jeśli ma włosy ufarbowane tak ,że nie widać farby ok .Ale jest rzesza panów z fatalnie ufarbowanymi wlosami ,zaczeskami itd bleeeee.Wolę faceta siwego lub łysego niż rozpaczliwie ratującego resztki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Precz z siwizną!!!!!! I nikt mi nie wmówi ,ze ona nie postarza postarza jak cholera.Baska wygląda w swoich czarnych włosach super i nie wyobrażam jej sobie w charakterze gołąbeczki.Jest pewien typ włosów i urody przy którym siwizna jest ok .Ale nieliczni szczęśliwcy tego doświadczają . Ja nawet nie wiem ile mam siwych włosów bo nigdy tego nie usiłowałam sprawdzić .Natomiast facet hmmmm ...jeśli ma włosy ufarbowane tak ,że nie widać farby ok .Ale jest rzesza panów z fatalnie ufarbowanymi wlosami ,zaczeskami itd bleeeee.Wolę faceta siwego lub łysego niż rozpaczliwie ratującego resztki.
Uwielbiam szpakowatych panow z duza iloscia wlosow na glowie. Wygladaja super!!!!! Mozecie mi uwierzyc na slowo. Pod warunkiem, ze nie maja brzucha.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiesz co mówisz hi hi hi !!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Basiu

Cytat:
Napisał marbella123
Uwielbiam szpakowatych panow z duza iloscia wlosow na glowie. Wygladaja super!!!!! Mozecie mi uwierzyc na slowo. Pod warunkiem, ze nie maja brzucha.
i to jest to!!!!!!!!!!! Gdzie takich szukać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:51
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Kierunek -Marbella i okolice
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 13:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kierunek -Marbella i okolice
Malgosiu, nie tylko......nie tylko!!!! Miedzy nami kumpelkami, jestes zawsze mile widziana. Szpakowate wloski "za darmo", naturalnie do ogladania z dystansu, hihihihi.
A najlepiej - poczekaj jak sie zjawie w Polsce, zostawie Ci pod opieke i sama troche spokojnie pochulam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 14:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no tak dziewczyny, to trzeba szukac oddzielnie siwych i oddzielnie z burzą włosów, bo na komplet rzadko sie trafia...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 20:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
Lila
Stały bywalec Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: jura krak.-częst.
Posty: 8 228



--------------------------------------------------------------------------------

Pieprz i sól ładnie wygląda ,pod warunkiem ,że kolory owe występuje na głowie jednostki starzejącej się.Ale jakże często bywa,że przy soli na głowie,twarzyczka jest jednym ,wielkim ziarnem pieprzu,od którego pozostaje tylko paniczna ucieczka.
Starzeć się można bardzo ładnie.
Zmarszczki od uśmiechu są piękne.
Ale zmarszczki od złości i zawiści ? Niestety ,w pewnym wieku dusza człowieka wypełza na jego twarz,niczym dżdżownica.

ps.czym innym są zmarszczki rozpaczy i cierpienia.Szacunek.

================================================== ============


Swietny autoportret ,nie pedzlem ,a slowem malowany.
Dzdzownica przeszlas sama siebie,ale nie stoj tak dlugo przed lustrem,od takiego widoky oczoplasu mazna dostac.


Gdy sol nad pieprzem w mojej czuptynie wezmie przewage,zakloce proporcje,ale nie wroce do kruczego skrzydla.
Nie chce byc smieszna ,to przeciez nienaturalne,aby stara baba byla czarnowlosa,choc brwi ,nigdy kredki nie widzialy ,sa czrne jak wegiel
================================================== ============

marbella123 | 13:03:27, 30-08-2008 | | Cytuj

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kierunek -Marbella i okolice
Malgosiu, nie tylko......nie tylko!!!! Miedzy nami kumpelkami, jestes zawsze mile widziana. Szpakowate wloski "za darmo", naturalnie do ogladania z dystansu, hihihihi. A najlepiej - poczekaj jak sie zjawie w Polsce, zostawie Ci pod opieke i sama troche spokojnie pochulam.

================================================== ============

Nie rozumiem wyrazenia"spokojnie pochulam"

Moze ktos minie diinformowac?
Najlepiej autorka

Nie pouczaj ,miła nie pouczaj
w końcu nie jest z ciebie żaden cud..

ps.mnie jak towarzystwo nie odpowiada,to uciekam gdzie rośnie pieprz i..........sól.
Zdecyduj się na coś kobieto.Czarnobrewa poniekąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 20:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak nie rozumiesz Alisiu czarnobrewa to twój problem ..my zrzeszone w TWA, czasem fraucymerem zwanym teraz solno-pieprznym ,rozumiemy doskonale ,a nie uczyli cię ,że jak nie do ciebie to się nie wciskaj na silę.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.