menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 17:00
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie Pomóżcie, jeśli możecie...


Jestem z Wami od września. Mało piszę, więc mnie nie znacie. Ale ja zdążyłam Was już poznać i wiem, że macie wielkie serca...że potraficie wspierać. Może i w tej sprawie ktoś z Was pomoże.
Jest w Kenii młoda dziewczyna chora na raka. Nie stać Jej na godne leczenie. Ludzie z Polski postanowili Alicji pomóc zbierając lekarstwa i pieniądze. Każda złotówka się liczy, bo pomnożona przez ilość osób wpłacających daje Jej nadzieję.

Poczytajcie o akcji, o Alicji, o polskim Misjonarzu, od którego się zaczęło http://www.harcczat.pl/alicia/alicia.html?id=0

Jeśli dokonacie wpłaty z zaznaczeniem swojego nicku, napiszę w tym wątku, że pieniądze doszły, a na stronie Alicji ukaże się informacja o pomocy "Seniorów".

Pozdrawiam Was i liczę na odzew (nawet, jeśli negatywny).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 18:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Almaro

jadę na tym samym wózku co Alicja, zaraz wpłacę pieniądze. To jest straszna choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 18:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Pieniądze poszły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 23:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Trzymam kciuki za Alicję żeby jej się udało wygrać z chorobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 05:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Niewiele ale tę coś tam wysłałem. Jak to mówią grosz do grosza....
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 12:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zobaczcie jak to jest

psioczymy na naszą służbę zdrowia no bo mamy powody, z drugiej strony taka tragedia i życie zależy od kasy. Zapłacisz, masz dobre leczenie i szanse na wyjście z choroby , nie zapłacisz nie ma ciebie. Boję się, żeby u nas też pieniądze nie decydowały o naszym być albo nie być.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 13:00
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Tadziu, nie chodzi o to, żeby dużo, ale tak jak piszesz...grosz do grosza, a raczej złotówka do złotówki

Alicja dzięki naszej hojności w Wigilię dostała pierwszą porządną chemię. Oby nie było za późno....

Basiu, tak to straszne, że żeby żyć trzeba być bogatym. U nas na razie leczą i to zgodnie ze światowymi standardami. Ale przyszłość nie zapowiada się różowo.

Póki co trzymajmy się, nie dajmy się!!!

Pozdrawiam Was cieplutko, bo za oknem mróz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 23:46
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Już jest wydruk z konta i dotarły Wasze wpłaty. Basiu i Tadziu, dzięki w imieniu Alicji
Na stronie Alicji pojawił się link do Waszej (naszej) stronki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 00:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Alu

Bardzo się cieszę, że mogłam chociaż troszeczkę pomóc i będę to robiła dalej. To miłe, że link do naszej strony pojawił się na stronie Alicji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 02:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Pamiętacie że kiedyś chciałem coś wpłacić na konto "marhan" czy jakoś tak. Bank zwrócił bo "pszczółki" pomyliły nr konta. To było dawno temu. Dziwi mnie ogromna suma za chemię. A poza tym wiecie czy pomożecie komuś, czy zapłacę jako jeleń na konto kogoś w kraju. Na konto oszusta.
Zaraz walec się po mnie przejedzie. Kaziu -niedowiarku, to będzie b. łagodnie. Krakusie jeden-nie dasz kasy? Nawet wiem kto to napisze. Murzynka ma raka piersi. No to może ja będę zbierał kasę, albo araad? Podać nr konta?
Nie mam zaufania do zbieraczy internetowych-jeżeli macie zaufanie to mnie każ się puknąć w czoło.
Wiem -spalone mieszkanie w Tarnowie, ja byłem początkujacy wtedy. Nie pisałem postów, czytałem ale może właśnie dlatego zostałem. Ja się nie dołożyłem-ale podziwiałem Was wszystkie. Ja wtedy miałem może 2 nieśmiałe posty. Zmieniłem się pszczółki? Truteń się wykluł ?
Truteń jest pożyteczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 02:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kazik

nie przejedzie sie po Tobie walec bo masz prawo do własnego zdania, nikt tutaj nikogo nie zmusza do pomocy i wpłacania pieniędzy, ci którzy to zrobili mają do tego prawo bo to są ich pieniądze. Przeglądałam stronkę, czytałam o tej dziewczynie, choruję na to samo i wiem jaka to potworna choroba i jak wygląda leczenie. Piszesz o pożarze mieszkania w Tarnowie, bardzo sie cieszę że udało nam się pomóc Lucynie w wyjściu na prostą. Bardzo się cieszę, że Ewita dzięki naszej pomocy mogła chorować nie tracąc godności z powodu braku pieniędzy, cieszę się bardzo że Margot też dzięki naszej pomocy dostała łóżko dla chorego i środki opatrunkowe tak bardzo jemu potrzebne. Każda z tych akcji byla dobrowolna i spontaniczna, ta akcja też taka jest. Osobiście wierzę w ludzi i moim zdaniem nigdy nie zostałam przez nich oszukana, kto chce niech pomaga, kto nie odczuwa takiej potrzeby niech tego nie robi. Ja pomagam tym, którzy tej pomocy potrzebują i będę to robilła jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Sama będąc w tragicznej sytuacji otrzymalam kiedyś pomoc nie od rodziny, która się wypięła i udawała że nie wie o co chodzi bo wygodniej jest nie zauważać, otrzymalam pomoc od obcych ludzi i teraz oddaję innym to co kiedyś dostałam. Nie dbam o to, że ktoś mnie będzie uważał za przygłupią naiwniaczkę albo wariatkę na punkcie zwierząt /dużo ich uratowałam i znalazłam dla nich domy, wieloma się opiekuję/. Jednej zasady bardzo mocno się trzymam, unikam jak ognia ludzi, których nie stać na bezinteresowność. Unikam jak ognia ludzi, którzy wszystko przeliczają na kasę. Szanuję bardzo i podziwiam ludzi, którzy potrafią się podzielić tym co mają, z kimś kto potrzebuje bardzo pomocy na życiowym zakręcie. Życie pisze przeróżne scenariusze nie zawsze szczęśliwe. MOŻECIE MNIE NAZWAĆ NACZELNĄ NAIWNIACZKĄ TEGO FORUM, NIE DBAM O TO. Byłam już na tym forum przeróżnie nazywana i mam to gdzieś, psy szczekają karawana idzie dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 03:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Basiu pamiętam jakie byłyście, trafiłem na taki moment-ja nowicjusz. A Ewity żal. Ja będę pamiętał.

Ale kto zbiera-to ja jestem ostrożny, bo jakiś "wziął sprawę w swoje ręce" Pisałem tu o tym jak dziewczynki naciągały fałszywą puszką na "onkologię dziecięca?"-bo to najbardziej porusza-dziecko chore na raka. Jak się coś zapytałem-to uciekały jak przed policją. A takie ładne 13 latki były, nasze-nie cyganki.

No to można jeszcze wierzyć komuś bez sprawdzenia?-jak myslicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 03:33
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Kaziu, ja taka ładna nie jestem i nie 13-to latka, więc nie musisz mi wierzyć
Cokolwiek napiszę, to i tak mi nie uwierzysz. Ja wiem, że sprawa jest czysta, ale jak udowodnić Tobie...
Dziś mam już zwolnione myślenie i idę spać, jutro też jest dzień.
Nikogo nie zmuszam do płacenia. To rzecz całkowicie dobrowolna.
Podobnie, jak Basia pomagam ludziom, bo mam do tego prawo i jeszcze nikt mnie nie oszukał. Może i ja kiedyś będę tej pomocy potrzebowała...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 04:38
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

almaro- ja tylko pisałem to co widziałem "na żywca" i to nie przez dzieci Rumunów, ale nasze dziewczynki. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Były naciągaczki ogłaszające się w TV-teraz rozumiesz, że ostrożność to nie sknerstwo. Ostrożność jest przeciwna idiotyzmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 04:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Już to pisałem. Nie jestem taki, ale co powiecie na to:
-z głupich nie należy się śmiać
-z głupich należy korzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 06:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku, czyli nie dawać nikomu. Tak też można.
Wracając do śp. Ewy. Gdy był apel o pomoc dla niej też byłem początkującym na tym forum, miałem prawo nie mieć zaufania do osoby występującej z tym apelem. Jednak bez chwili namysłu zapytałem o nr. konta i przesłałem to na co mnie było stać. Nie chwaliłem się tym i nie chwalę stwierdzam tylko fakt. Tak też będzie za kilka dni gdy będą zbierać na WOŚP. I od razu powiem tak. Zdaje sobie sprawę,że jakiś nędzny procent zostanie ukradziony przez nieuczciwych zbieraczy, to co mam w takim razie nie dać? Z tymi zbierającymi do puszek z jakimiś niewyrażnymi apelami tez podchodzę ostrożnie, pewnie sam zostałbym bez pieniędzy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 07:42
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Już to pisałem. Nie jestem taki, ale co powiecie na to:
-z głupich nie należy się śmiać
-z głupich należy korzystać.
a ja się "dowartościuję" i dam chociaż troszkę. czy zawsze muszę byc mondra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kazik

na ulicy pieniędzy nie daję nikomu, nawet pięknym "naszym" dziewczynkom. Robię wyjątek raz w roku kiedy są zbierane pieniążki w czasie akcji WOŚP, osobiście uważam siebie za bardzo mądrą i ponieważ jestem dla siebie jedynym autorytetem mam w nosie to co mówią o mnie inni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
na ulicy pieniędzy nie daję nikomu, nawet pięknym "naszym" dziewczynkom. Robię wyjątek raz w roku kiedy są zbierane pieniążki w czasie akcji WOŚP, osobiście uważam siebie za bardzo mądrą i ponieważ jestem dla siebie jedynym autorytetem mam w nosie to co mówią o mnie inni.
Mam tą samą "chorobę" i dobrze mi z tym
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 13:11
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Taderuszu-nie pisałem że nie dawać nikomu. Pisałem o naciągaczkach bo to prawda, ale wnioski jak z tego wyciągacie to nie przyklejajcie ich do mnie. To specjalność Poli. Może by napisała że Kazik teraz już nikomu nie wierzy i innych zniechęca-a to nie prawda. Może zacytuję Owsiaka: róbta co ta chceta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomóżcie Nelli Kundzia Społeczeństwo - wątki archiwalne 12 16-08-2008 12:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.