menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-02-2009, 20:57
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie QUO VADIS...Polsko...XII cz.co z tą Polską


Zaczynamy XII część wątku mroczną historią partyzanta na Wołyniu.
Bohater czy zbrodniarz ?
http://www.naszdziennik.pl/index.php...my&id=my01.txt
  #2  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 10:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zaczynamy XII część wątku mroczną historią partyzanta na Wołyniu.
Bohater czy zbrodniarz ?
http://www.naszdziennik.pl/index.php...my&id=my01.txt
W książce, którą wspomniałem również o Bielskim były wzmianki z tym, że przechył w kierunku bohatera negatywnego, na tych terenach o żydach było różne zdanie, inaczej zachowywali się pod "opieką" Cz.A. a inny ich los był pod Niemiecką okupacją, książka była tak straszna, że nie czytałem całości, zostawiłem, ale masz rację historia ziem na Wołyniu i ludzi tam żyjących była strasznie zagmatwana, zresztą chyba na całym wschodzie Polski większe gmatwanie losów było niż na zachodzie.
  #3  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Mroczna współczesność w rodzimym wydaniu

Zostawiam Wołyń na boku, bardziej niepokoi mnie współczesna historia rozgrywająca się na naszych oczach, na którą także nie mamy bezpośredniego wpływu.

Chodzi o to, czy rząd zrobił wystarczająco dużo, aby wyzwolić z rąk bezwzględnych oprychów naszego rodaka.
Na tak postawione pytanie nigdy nie da się udzielić jednoznacznej i do końca prawdziwej odpowiedzi, ale najbardziej niepokojące i wstrętne jest to, że niektórzy "mędrcy", grzejący swoje tłuste lub mniej tłuste pupy w wygodnych fotelach, ogrzanych pomieszczeniach i z miską pełną przedniej strawy, próbują zbić kapitał polityczny, głosząc teksty typu:
Cytat:
...to nie talibowie zabijają, to Tusk.
Coś takiego jest wystarczającym powodem, aby autora tych słów ściąć...politycznie, w następnych wyborach, do których blisko.
  #4  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Polu a kto tak "super mądrze" wypowiedział się. Muszę go wpisać na listę "czarną"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #5  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:54
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 329
Domyślnie

Ja się domyślam czyje to słowa, ale nie powiem głośno
  #6  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 14:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Zastanawiałem się co w sprawie porwanego polaka mógł zrobić Polski Rząd.Interwencja nie wchodzi w rachubę,zresztą pracownicy ambasady amerykańskiej dłużej byli przetrzymywani w Iranie,niż Polak.Zwolnienie z więzień przestępców w innym kraju to też mało realistyczne.Zapłacenie okupy tu należy się zastanowić jaka powinna być górna granica płacenia. I to może być przedmiotem dyskusji i negocjacji.Pytanie jest jedno czy okup powinien być finansowany z budżetu czy przez rodzinę porwanego na terenie innego kraju.
Pola podała cytat o odpowiedzialności Tuska a nie tylko on jest winny a Dziwisz nie ogłosił modłów?
  #7  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 14:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Obwinianie Tuska za brak efektów i porażkę w uwolnienie Polaka w Pakistanie jest największym skandalem jaki można powiedzieć. Tu nie chodzi mi o Tuska, tylko premiera obojętnej opcji partyjnej. Wygłaszający takie słowa powinien być skazany na "śmieć polityczną"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 15:48
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Obwinianie Tuska za brak efektów i porażkę w uwolnienie Polaka w Pakistanie jest największym skandalem jaki można powiedzieć. Tu nie chodzi mi o Tuska, tylko premiera obojętnej opcji partyjnej. Wygłaszający takie słowa powinien być skazany na "śmieć polityczną"

Tadziu,już może dosyć śmierci ,jakiejkolwiek.
I co ma Dziwisz do tego ,pytam się Wacława ?

Czy rząd zrobił wszystko ?
Jestem przekonana ,że ABSOLUTNIE tak. Wszystko ,co było w jego mocy.Przecież nigdy nie dowiemy się nic o jednostkach specjalnych.A musiały być tam takowe ,bo przecież negocjator nie działał w pustce.
Inna sprawa ,te nasze siły specjalne.Mamy ''Grom'' i ''Formozę'',ale wszystkie wojskowe wróble ćwierkają o ich lichym wyszkoleniu ostatnio.Nie ma już wyjadaczy szkolonych razem z ''Deltą '',a i nasze Bieszczady to raczej poligon nie dla tego rodzaju służb.MON chyba wie ,jakie robi cięcia w budżecie.
Gdyby wziął się za to izraelski Mossad,wtedy inaczej to by się potoczyło pewnikiem.

Z drugiej strony ,nie ma powodu nie wierzyć takiemu fachowcowi jak gen.Polko.I jeżeli on twierdzi ,że Tusk popełnił co najmniej nieostrożność ,zarzekając się iż nie zapłaci okupu,to taka jest prawda .Lepiej mógł się ugryźć w język.
  #9  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Głos ludu....http://wiadomosci.onet.pl/1912290,12,1,1,,item.html



Poczytajcie wypowiedzi forumowiczów.
  #10  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

08 lutego 2009
Hieny wychodzą na żer

Zaloguj się

E-mail
OnetHasło
Niepoprawne dane


Objaśnienia
Loguj się bezpiecznie Zapomniałem hasła
Anuluj

A gdyby Tobie terroryści zabili kogoś bliskiego? Czy potrafiłbyś zabić w akcie zemsty? Czy chciałbyś pomścić jego śmierć?

Kiedy stawiam sobie te pytania, sprawa życia lub śmierci polskiego inżyniera w Pakistanie nie jest jeszcze wyjaśniona. Nie jest, ale polityczne sępy już żerują. Już pośpieszył z epitetami wielki piewca Samoobrony, dziś przyboczny Kaczyńskiego – Ryszard Czarnecki. Jeszcze niczego nie wiadomo na pewno, ale Czarnecki już wydał wyrok: to nie talibowie zabijają, to Tusk. W podobnym duchu głos zabrał generał Roman Polko, wybitny żołnierz, ale i showman zarazem („Nieustraszeni” w Polsacie), także z otoczenia Kaczyńskich. Generał również wie, kto popełnił błąd, choć z akcją ratowania Polaka wiele wspólnego nie miał. Inna polityczna hiena, Mirosław Orzechowski z LPR, także rusza na żer. Najpierw „ma nadzieję w Bogu Miłosiernym”, że porwany Polak jednak żyje (podając jego pełne personalia…), później z tym samym miłosierdziem wskazuje palcem winnego, rozmazując na nim krew ofiary. Do tego grona dołączył też poseł Paweł Kowal z PiS, wysuwając zastrzeżenia do działań zaangażowanych w sprawę polityków.

Czarnecki i Orzechowski wypowiadają wprawdzie słowa nadziei na cud, ale oporów przed politycznym żerowaniem nie mają żadnych: winnym śmierci Polaka jest rząd, premier i Platforma. Oni obaj zdają się modlić o jego śmierć, bo tylko wówczas będą mogli czynić nad nią swoje tańce. Ocalenie pokrzyżowałoby sępom i hienom ich plany: już przecież szukają politycznego trupa, już chcą jego krwi…

Zarówno Polko, jak i Czarnecki, Orzechowski czy Kowal, a przede wszystkim – talibowie wiedzą to samo, co wie i Tusk: z terrorystami się nie negocjuje, terrorystom (oficjalnie) żaden rząd nie płaci. To jest zasada cywilizowanego świata. Talibowie ją znają i jeśli decydują się porwać kogoś dla okupu , to swoje działania dostosowują do tej zasady, wpisując ją do warunków negocjacji z „niewiernymi”. Nie byłoby porwań dla okupu – finansowego lub politycznego – gdyby nie było precedensów z zapłatą dla terrorystów. Ale też gdyby nie ta nadrzędna zasada, gdyby nie maksymalna twardość w postępowaniu z bandziorami, podobnych aktów terroru byłoby znacznie więcej. Nikt nie mógłby czuć się bezpiecznie: ani Czarnecki na ciepłej posadce w Brukseli, ani jego towarzysze z Samoobrony opalający się na arabskich plażach, ani żaden polski turysta w świecie.

Czekam na oficjalne wiadomości z Pakistanu tak samo, jak każdy Polak: z zaciśniętymi w bólu i wściekłości pięściami. Ból i wściekłość mogą prowadzić do zemsty lub przebaczenia. Może więc powinniśmy się mścić, może powinniśmy przebaczyć… Ale nie żerować! Póki nie jesteśmy hienami…

Panów Czarneckiego, Orzechowskiego i Kowala pytam zatem: czy bylibyście gotowi – w akcie zemsty – zabić osobiście tych czterech talibów, których uwolnienie było warunkiem uwolnienia Polaka? Czy wy sami bylibyście gotowi zapłacić terrorystom okup z własnych pieniędzy? Zapłacilibyście – wiedząc, że precedens tej zapłaty zachęci kolejnych bandziorów do kolejnych porwań i kolejnych nieszczęść, obciążając Was odpowiedzialnością za każdy następny akt terroru?
Janusz Palikot (08:00)
191 komentarzy
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #11  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.
  #12  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.
Wacławie46 a gdzie ja coś napisałem o zapłaceniu okupu?? Post powyżej jest fragmentem blogu Palikota co jest podpisane.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:25
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.

Paskudny ten Twój post .Ile pieniędzy ? Tyle ile potrzeba.

Nagranie z egzekucji ma być dziś wieczorem.

Za Gazetą Wyborczą ,tym razem..

Cytat:
Polski geolog został zabity, po tym jaki negocjacje z rządem nie powiodły się . Według odpowiedzialnego za bezpieczeństwo przedstawiciela rządu w Pakistanie talibowie dokonali egzekucji Polaka. Cytowany przez gazetę anonimowy polityk twierdzi, że talibowie przekazali swoje żądania ministrowi spraw wewnętrznych Pakistanu. W zamian za uwolnienie polskiego inżyniera domagali się, by władze wypuściły z więzienia w Peszawarze czterech "mało istotnych" talibów.

Według doniesień gazety, tuż przed egzekucją porywacze pozwolili Polakowi zadzwonić do rodziny. Ten jednak odmówił.

No tak.Na forach wzburzenie wielkie .

A tylko tu można przeczytać tego rodzaju głos ,na temat gen.Polko,który był przy zdobyciu Bagdadu.Co Ty człowieku o nim wiesz i dlaczego próbujesz pomniejszyć jego wartość ?
Skąd wiesz ,co on robi? .I dlaczego ma iść na wojnę ,skoro ostatnie lata nic innego nie robił? Nawet życie mu się posypało ,więc chyba woli je odbudować ,niż zostać z Glockiem na stare lata.
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Lilu generałowie mają emerytury wojskowe odchodzą wcześniej n,nie słyszałem o generale,który by krytykował ten system.Wiem ze sekretarka wojskowy też się stresuje ale jeżeli wiesz jak jest naprawdę to napisz,ja słyszałem, że w wojsku odchodzi się na emeryturę wcześniej,bez względu na stopień.
Lilu mówisz o pieniądzach, ile pieniędzy? Tyle ile potrzeba.Myślisz o sobie bo nie masz kłopotów ale wielu rencistów je ma.Z czego zapłacić przecież budżet jest nie z gumy.Dwadzieścia lat temu był podział my i wy.Wy to budżet on miał mieć pieniądze na wszystko.Obecnie jesteśmy w systemie gdzie sami przez naszych przedstawicieli w sejmie dzielimy to co wpłynie do budżetu.Najlepiej obciąć na emerytach bo się nie upomną.Wyjeżdzając na kontrakt liczy się z utrudnieniami i ryzykiem za to dostaje się wynagrodzenie zgadzam się albo nie,jak kolega mi powiedział przy wyjeżdzie do Iranu "ryzyk fizyk" ale będę ustawiony.I rzeczywiście miał rację.
Gazeta wyborcza wie że to mało istotni talibowie w/g nich natomiast ma na tą sprawę inny pogląd rząd Pakistanu.Jest takie stwierdzenie aby dwoje chciało na raz.
Wiem że to wielka tragedia dla rodziny polskiego geofizyka ,ja im naprawdę współczuję.
  #15  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Trudno wypowiadać się na temat śmierci tego Polaka, pewno o szczegółach rozmów nigdy się nie dowiemy i nie można obarczać kogoś winą za śmierć, dlatego pewno należało by unikać wypowiedzi oskarżających czy typu za mało zrobili, bo nie wiemy czy za mało, pewno za mało bo gdyby w sam raz to człowiek by żył, ale pytanie samo włazi na usta czy mogli więcej? myślę że gdyby mogli to by zrobili a oskarżanie kogokolwiek bez całkowitej wiedzy nie jest w porządku. A na forach będzie młyn bo ludzie lubią winę przypisywać.
  #16  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Zgadzam się jip, sukces ma wielu ojców natomiast z porażką muszą sobie poradzić rządzący jaki by nie byli z prawa czy z lewa .Dla tych co lubią spiskową teorię dziejów trzeba sprawdzić czy służby dyplomatyczne nominował stary czy nowy Prezydent.
  #17  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Pisząc o służbach dyplomatycznych miałem na myśli Iran,Pakistan,Irak, Syrię,Izrael i Arabię Saudyjską
  #18  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 19:30
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Zgadzam się jip, sukces ma wielu ojców natomiast z porażką muszą sobie poradzić rządzący jaki by nie byli z prawa czy z lewa .Dla tych co lubią spiskową teorię dziejów trzeba sprawdzić czy służby dyplomatyczne nominował stary czy nowy Prezydent.

Faktycznie.
To jest sprawa pierwszorzędna w tym wszystkim.A także pieniądze .Czy z budżetu czy jakieś inne ?
Bo jak ma zabraknąć emerytom ,nie daj Bóg,to niech mordują ludzi.Święta racja.Zawsze mówię -[i]moja chata z kraja..
  #19  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 19:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czy my kiedyś wyjdziemy z tego, że wpierw liczy się przynależność do jakiejś partyjki a nie fachowość i wiedza.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 20:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

http://www.tvn24.pl/-1,1585339,0,1,r...wiadomosc.html

No niestety.Nie ma nadziei...
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.