menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:23
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie Co Jego wabi?


Dzisiejszy Dziennik podaje wyniki badań Uniwersytetu w Iowa na temat pożądanych cech kobiet, które można streścic w jednym zdaniu: Nie uroda, nie cnota.

Kobieta wg. tych badań powinna byc stabilna emocjonalnie, miec niezawodny charakter i perspektywy zawodowe.

Pierwsze miejsce w badaniach uzyskało wzajemne przyciąganie i miłośc.
Czwarte miejsce zdobyła inteligencja
W porównaniu do wyników z lat ubiegłych awansowały dobre perspektywy finansowe.

Najmniej ważne okazało się dziewictwo.

No, nie jesteśmy już dziewicami, ale jak Ty polska kobieto
plasowałabyś się w tym rankingu? Miałabyś szanse aby stac się przedmiotem Jego zainteresowania?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alez nastapiło pomieszanie wszystkiego- te cechy , ktore w chwili obecnej sa najbardziej wazne dla panów przy doborze partnerki, jeszcze kilkanascie lat temu stanowiły o wyjątkowej atrakcyjności mezczyzn...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:51
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Słusznie, zastanówmy się zatem, co się stało, czy mężczyzni to już nie ci rycerze, te chłopy, jak śpiewała Danuta Rinn, a my w takim razie co z nami?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:55
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Witaj granny,rzeczywiście, dziewicami już nie jesteśmy,ale nasz umysł funkcjonuje jeszcze sprawnie i samo przyciąganie bez inteligencji to kiepskie połączenie.Owszem, miłość w każdym wieku jest potrzebna, niemalże jak tlen, ale za najbardziej istotne uważam jednak właściwe relacje między ludźmi,myślę tu o szacunku,wartościach,przyjźni,funkcjonowaniu w społeczeństwie. Nie mam szans na zaistnienie w tym rankingu , ale siebie i tak lubię...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:04
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Te badania dotyczyły społeczności amerykańskiej, ale właśnie jak to u nas wygląda, gdybyśmy chciały taką ankietę przeprowadzic u nas. Jakie kobiece cechy panowie postawili by na pierwszym miejscu.
Obserwując życie takich zwyczajnych ludzi, wydaje mi się, że mężczyzni nie lubią kobiet stojących w hierarchii trochę wyżej, uległa, potulna, gospodarna to chyba jest ten wzór mający wciąż wzięcie wśród panów. Czyż nie?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:06
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Nie wiem...

Nie wiem, co Jego wabi...
Pewnie w różnych okresach dorastania będą to różne priorytety.
Tak różne, jak Jego oczekiwania na dany moment.
Może wypowiedzą się panowie ?
Jedynie, co mnie niepokoi to nadmierne parcie pań na emancypację.
Ona nas zgubi, drogie panie...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:11
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Desti, to że jesteśmy wyemancypowane w większości to już się stało, czy powinniśmy nie iśc z duchem czasu, ale sięgnąc do dawnych wzorców?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:19
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Przecież wyemancypowanie wcale nie koliduje z byciem kobietką.
Chodzi ,tak mi się wydaje, by stać u boku mężczyzny jako partnerka z głową uniesioną do góry .Czasy potulnych odeszły do lamusa,a przecież każda z nas ma swoje kamienne tablice,z których w odpowiednim momencie robi użytek.I o to wg mnie chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:21
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Granny - To już się raczej nie uda...

Ale myślę, że jakieś przemyślenia mogą się przydać.
Kobieta wiele potrafi, więc i tu powinna umiejętnie to wykorzystać. Tak, żeby i wilk i owca...Wiecie o co chodzi
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:24
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Mary Grace, mimo moich dobrych chęci nie byłam nigdy kobietką, chyba jest to marzenie wielu kobiet, wydaje mi się, że właśnie to jest to co wabi mężczyzn, a jeśli kobieta robi karierę zawodową, musi pokonywac w pracy przeszkody, które dawniej były zarezerwowane dla mężczyzn, czy jeszcze potrafi odnależc tę swoją kobiecośc. Czy niezależnośc finansowa kobiet jest w dzisiejszym świecie pożądana w związku, czy też nie ma zupełnie znaczenia.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:35
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Nie byłaś, ponieważ nie chciałaś nią być. W każdej z nas drzemią te cechy ,należy pozwolić im się zbudzić,niech zaistnieją i poszaleją to nic nie boli, a efekty mogą być zaskakujące, nawet dla Ciebie. Jeśli chodzi o finanse, myślę,że kazda z nas dla własnego komforu marzy o niezależności,może to egoizm, ale ja tak to odbieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:41
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Mary Grace, zawsze powtarzam, że uczymy się przez całe życie. Szkoda, że nie wpadłam na to wcześniej, że tylko od nas zależy jakimi staniemy się kobietami, bo chyba to chciałaś powiedziec. Uważam jednak, że najlepsze skrzypce nie zagrają, jeśli muzyk będzie kiepski.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:45
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Najlepsze skrzypce nie zagrają , kiedy muzyk kiepski......ot i wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:48
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

chyba zbliża się wiosna, bo zaczynam zastanawiać się, gdzie podziałam moją kobiecość?
napisała mary grace do granny- nie chciałaś być kobietą(przepraszam granny,że sie wtrącam),
nie masz racji mary grace - warunki życia układają się nie zawsze wg naszych wyobrażeń. i chciał nie chciał kobiety przejmują role męskie (te atawistyczne), aby utrzymać i wychować potomstwo.
w moim przypadku to była pomyłka w wyborze ojca dzieci
jako opiekuna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:52
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Granny odpowiem Ci na pytane które postawiłaś w poście 5 .A więc nie Granny,nie lubimy takich kobiet.Ale nie lubimy też babonów bo jak inaczej nazwać babę chłopa.Większość z nas jest heteroseksualni a więc babo chłop nie dla nas.
Pracowałem z kobietami i czasami miałem kobietę za szefa miałem szczęście spotkać i jako kobiety atrakcyjne a jako szefa kompetentne, a takie połączenie nie jest częste.Najgorsza jest paniusia z tzw pretensjami czyli forma niezła ale środek pusty o tak od takiej to jak najdalej toż takie cóś nawet do łóżka się nie nadaje, nie wspomnę o dłuższej znajomości tak z tydzień wspomagając się gorzałą da rady potem już z nudów wyć można.A więc Granny to wy Panie uważacie ze my wolimy kobietki i to jest Wasz Panie pogląd popatrzcie kto żeni się z kobietkami? Co nie zmienia faktu ze popatrzeć na ładne "oczy" bez silikonu każdy lubi, ja bardzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:58
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Leluri, to nie tylko życie kształtuje nasze cechy osobowe, to co dziedziczymy po przodkach ma tu fundamentalne znaczenie, i tak na dobrą sprawę ci młodzi mężczyzni, którzy szukają sobie tej wybranej, jedynej powinni najpierw spojrzec na mamusię, poznac jej cechy, bo a nuż wybranka odziedziczy to co nie podobac się będzie ukochanemu.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:09
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Leluri, to nie tylko życie kształtuje nasze cechy osobowe, to co dziedziczymy po przodkach ma tu fundamentalne znaczenie, i tak na dobrą sprawę ci młodzi mężczyzni, którzy szukają sobie tej wybranej, jedynej powinni najpierw spojrzec na mamusię, poznac jej cechy, bo a nuż wybranka odziedziczy to co nie podobac się będzie ukochanemu.
wiesz, Granny czasami myślę,że to wiekowe zawirowanie kulturowo-religijne całkiem pozamieniało role męskie i żeńskie.
naprawdę chciałabym być kobietą miłą,słodką wspierającą się na opiekuńczym ramieniu męskim, ale to przecież marzenie. ale gdzie ci mężczyźni, jak ja babochłop? napisał aarad że mężczyźni nie lubią takich więc nie mam szans , o! ja sierotka, cóż pocznę sama jedna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:11
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Aarad, dobrze że ująłeś rzecz z męskiego punktu widzenia, popatrz jak jednak męskie i kobiece widzenie sprawy jest różne.
Zawsze wydawało mi się, że mężczyzni właśnie lubią takie kobieciątka bo wtedy czują się bardziej macho.
Zgadzam się, że połączenie kompetencji i urody to rzadki przypadek, chociaż ja w swoim życiu zawodowym spotkałam takie przypadki, niestety nie umiały wykorzystac tej swojej urody, lub nie spotkały na swojej drodze tego właściwego mężczyzny.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Pracowałem z kobietami i czasami miałem kobietę za szefa miałem szczęście spotkać i jako kobiety atrakcyjne a jako szefa kompetentne, a takie połączenie nie jest częste..

Przepraszam ze wtracam sie ale Aaradzie ,dobre polaczenie atrakcyjnosci i kompetencji.. jest jeszcze rzadsze u mezczyzn.

Po prostu to jest rzadkie wszedzie.. a jakze porzadane

Wszyscy chcemy wspanialych pieknych, inteligentnych i zamoznych kochankow.. I co w tym takiego dziwnego??

Kiedys kobieta nie miala zawodu.. mogla ewentualnie miec tylko majatek.. To bylo zawsze bardzo atrakcyjne dla ewentualnych kandydatow .. teraz te majatki pojawiaja sie czesciej w kobiecych glowach i sa rowniez atrakcyjne dla plci przeciwnej.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:33
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

A ja dodam-
Gdzie ci mężczyźni?
http://www.nutamp3.pl/mp3,70578,danu...mezczyzni.html
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.