menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 11:11
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie Wątek dla tych, co lubią miód...


Szanowni Państwo! Jako emeryt dysponujacy czasem i autem, w sezonie letnim pomagam rodzinie w sprzedaniu naprawdę bardzo dobrego miodu (zgadzam się z góry na wszelkie testy jakości). Dzieki temu mam sporo zadowolonych znajomych, którzy od lat się u mnie zaopatrują podczas wakacyjnego sezonu.
Ponieważ wiele osób z Kaszub lub odwiedzajacych Kaszuby (okolice Koscierzyny i Wdzydzów, Słupska, Kartuz, Lęborka) nabywa miód, zaś ja - jako dostawca - często przejeżdżam przez wymienione okolice, stąd moja propozycja skierowana do tych, którzy także chcieliby mieć stałą dostawę określonego gatunku miodu.

Miód jest najwyższej jakosci, nie jest podgrzewany, mieszany itp. Cena nie odbiega od obiegowej w danym sezonie.

Swoją ofertę kieruję więc przede wszystkim do wymagajacych smakoszy znających się na miodzie, jego gatunkach i własciwosciach. Z miodem jest bowiem jak z samochodami: są polonezy i są mercedesy. Ja oferuję mercedesy z dostawą do domu.

Nie chcę nikogo urazić, bo znam polskie realia, ale z doświadczenia wiem, iż są nabywcy miodu, którzy kierują się wyłącznie ceną i szukają miodu przede wszystkim taniego, nie zwracając uwagi na jakość ani pochodzenie (stąd popularnoscią u takich osób cieszą się np. tanie chińskie pseudomiody nafaszerowane antybiotykami kupowane w niektórych marketach). Odradzam też nabywanie miodu u mnie osobom, które usiłują wynegocjować nizszą cenę, a którym zupełnie nie jest żal wydawać dużo większych kwot np. na papierosy lub inne rzeczy szkodzące zdrowiu.

Słoik miodu kosztuje zwykle tyle, co (zależnie od gatunku) 3 -5 paczek papierosów. Dla jednej rodziny słoik miodu wystarcza zwykle, przy codziennym spożywaniu, od jednego do dwóch tygodni. A papierosy? (pomijam już koszty związane z utratą zdrowia). Myślę, że to porównanie jest wystarczająco wymowne...

Poza tym można też komuś zrobić słodki upominek w postaci ładnie opakowanego słoika miodu...

Najczęściej oferuję: rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, lipowy, malinowy, gryczany, gorczycowy, spadziowy.
Nie oferuję natomiast miodu wrzosowego, bo jest zbyt kosztowny w uzyskaniu (za dużo pszczół ginie w pajęczynach na wrzosowiskach).

Gdyby ktoś był zainteresowany - wkrótce będzie miód rzepakowy (biały, bardzo łagodny w smaku - o jego szczególnych własciwościach wzmacniajacych i regenerujących organizm proszę poczytać w Internecie, wspaniale nadaje się dla małych dzieci, seniorów i osób mających problemy z przewodem pokarmowym, łatwo przyswajany przez organizm, a także w dosładzaniu np. surówek) i wiosenny wielokwiat (jasny kremowy kolor, łagony aromatyczny smak, typowy miód tzw. przeziębieniowy, wspaniały na chleb lub do słodzenia napojów).

I jeszcze coś - zwykle każdy z nas ma znajomych (w tym takich, którzy lubią miód), a znajomi mają swoich znajomych. Stąd dla osób, które będą zamawiały miód dla siebie i rodziny/znajomych - mam korzystną ofertę.


Zainteresowanych proszę o kontakt:

gg 8278746 e-mail: rankor2@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pszczółki - czyli te co lubią miód. Cz.26-ta jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 504 05-07-2009 08:08
Pszczółki - Czyli Te Co Lubią Miód. Cz.25-ta jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 497 03-06-2009 23:49
Pszczółki - czyli te co lubią miód. Cz.XX jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 499 07-02-2009 17:03
Pszczółki - czyli te co lubią miód cz.VI jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 499 28-01-2008 15:20
Pszczółki - czyli te co lubią miód cz.V jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 503 07-01-2008 14:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.