menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Czy partie polityczne w Polsce "zagryza sie " ?


To co obserwujemy na polskiej scenie politycznej w walce partyjnych liderow i pomiedzy poszczegolnymi partiami napawa nie tylko ciekawoscia przecietnego czlowieka ale takze zastanawia do czego to doprowadzi.
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .
Komu to sluzy i dokad prowadzi ???
W temacie postawilem pytanie dosc istotne,bo znajac z obserwacji jak walcza psy to wiadomo,ze nie tylko krew sie leje i slychac skowyt ale czesto na placu boju pozostaja zagryzeni .
Jezeli juz o walce,to warto tez zwrocic uwage na walke kogutow ,a takich ci w Polsce pod dostatkiem .
Oczywiscie kogutow politycznych .
Kto kogut a kto pies w partii ???
  #2  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:28
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Kto kogut a kto pies w partii ???
Wybierz Seniorze sam.

  #3  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:33
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 066
Domyślnie

Cytat:
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .

Trochę posiedział na Florydzie i amerykański się zrobił, bardziej niż pomnik Lincolna.
Świat to się śmieje do dnia dzisiejszego, gdy cygara kupuje.
Bo każdemu kojarzą się one z amerykańskim prezydentem, co sobie cygarem penisa przedłużał.

My nie musimy mież aż takich kompleksów.
  #4  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 13:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .


Poznac glupiego po smiechu jego
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #5  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 14:28
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
To co obserwujemy na polskiej scenie politycznej w walce partyjnych liderow i pomiedzy poszczegolnymi partiami napawa nie tylko ciekawoscia przecietnego czlowieka ale takze zastanawia do czego to doprowadzi.
........

Jestem przeciętny!
- i co?
Obchodzi mnie to wszystko tyle, co kilo mandarynek w twoim sadzie. Niech się żrą ile wlezie. Im więcej kłótni do góry, tym więcej spokoju na dole.
Wiadomości z kraju i ze świata?
Chłopie kochany!
-wiesz co ja oglądam w takich serwisach? Prognozę pogody i które miejsce zajmuje Kubica.
Na wybory sobie chodzę i to mi wystarczy. Żaden z "koni" których obstawiłem, nie ukończył gonitwy. Ale przyjdzie czas, kiedy mój "rumak" zwycięży

Acha! Śmieją się?
-kit im w oko.
  #6  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 06:55
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".
  #7  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 09:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja jestem zdania , że dopoki się kłoca, to jest dobrze, przynajmniej nie maja czasu wtrącac się do gospodarki i opracowywac głupich ustaw.A wracając do wątku, to partie kłocą się na calym swiecie- przypadkowo trafiłam na wybory w Niemczech- ho, ho, kłotnie naszych partii to maly pikus...
  #8  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 10:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".
Może się dowiedz z jakiego narodu byli najbardziej zajadli komuniści i poplecznicy Stalina, tak trochę dokładniej, a potem, potem .........dobra pies , masz racje cytat z Dorna.....
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 13:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pierwsze- Swiat się Smieje - jedna z lepszych komedii tamtych czasów. Drugie "tamte czasy" jakie by nie były- to była moja mlodosc-i byla najpiekniejsza- a ,że urodziłam się dawno i w takim a nie innym ustroju, nic nie poradzę.
Trzecie- no, właśnie,....dobra ,pies , masz rację.
  #10  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 14:02
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jip- ja mysle , że Mavronka dobrze wie , z jakich ludzi składalo się np nasze Ub- na ten przykład- i że tak powiem.Ja jestem wyjatkowo spokojna i tolerancyjna osoba, ale....
  #11  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 14:53
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".
Dla nich "mała matura" była wielkim awansem społecznym i dlatego nie ma się z czego śmiać, chyba że źle zrozumiałam wypowiedż.
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 16:26
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
jip- ja mysle , że Mavronka dobrze wie , z jakich ludzi składalo się np nasze Ub- na ten przykład- i że tak powiem.Ja jestem wyjatkowo spokojna i tolerancyjna osoba, ale....
Cala obsada kierownictwa UB byla mianowana przez KC PZPR. Urzedy Bezpieczenstwa byly wspomagane przez polskich zolnierzy, milicje oraz przez miliony polskich sympatykow tego systemu. Przypomne nieznajacym historii wlasnego kraju, ze najwiekszy zbrodniarz PRL, super szef, ktoremu podlegalo cale UB, Jakub Berman zostal odznaczony w grudniu 1983 roku Medalem Krajowej Rady Narodowej. Trzydziesci lat po smierci Stalina odznaczenie wreczyl mu "najwiekszy polski patriota ", Wojciech Jaruzelski. Znamienne jest, ze kiedy tylko napisze cos krytycznie o generale zaraz podnosi sie jazgot w dawnym zapleczu Bermana, Brystygierowej, Czaplickiego i Fejgina.
Cieszy mnie babciela, ze jestes tolerancyjna i cierpliwa. Do wymienionych zalet nie dolaczylas tej najwaznieszej, a ktora z pewnoscia masz. Przynajmniej ja tak mysle.
  #13  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 16:29
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Dla nich "mała matura" była wielkim awansem społecznym i dlatego nie ma się z czego śmiać, chyba że źle zrozumiałam wypowiedż.
Zle zrozumialas, bo to jest powod do placzu, a nie smiechu.
  #14  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 16:58
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

A co to za walka polityczna dzisiaj jest....żadna. Drzewiej to bywało Tak np. w dniu 30 marca 1925 roku ilość stronnictw w Polsce wraz z partiami politycznymi mniejszości narodowych i politycznymi organizacjami młodzieży osiągnęła liczbę 92.
Z tej liczby 32 stronnictwa były reprezentowane w 18 klubach poselskich sejmu i senatu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 60 przypadało na partie i związki pozasejmowe. Żadna z frakcji parlamentarnych nie dysponowała większością głosów. Aby stworzyć rząd, partie i bloki musiały wchodzić w absurdalne koalicje, które trwałay bardzo krótko i były obliczone na tzw. doraźny sukces. I tak między rokiem 1919 a 1925 Polska posiadała aż 17 gabinetów, co łatwo sobie wyliczyć, że przeciętnie biorąc, żywot każdego rządu nie przekraczał pięciu miesięcy. Więc nie mówcie mi, że teraz jest jakaś walka polityczna
__________________
Nolens volens....
  #15  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 19:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Śmierć partii wszelkich partii politycznych, systemu politycznego opartego na partiach, to marzenie SenioraAP i chyba takim jeszcze długo pozostanie.
Zastanawia mnie jednak to,że nie podaje jaka jest jego propozycja. Chociażby bardzo ogólna i nie do końca wyjaśniona. Takie swoiste konstruktywne votum nieufności.
Niektórzy, jak rzep do psiego ogona,przyczepili się PRL i systemu,ktróry,krótko mówiąc,nie wypalił. Ale, przytaczane przykłady ( nie matura,lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, posła,ministra itp, komedia radziecka "świat się śmeje") są wg. mnie żenujące.
Nie wiem, Mag, jaka jest teraz liczba partii,stronictw teraz oficjalnie zarejestrowanych, ale jest, moim zdaniem, dwucyfrowa (chyba~30). Sami tego chcemy. Inaczej skupilibyśmy się wokół 3-4 : prawica,centrum,lewica i zieloni, pod każdym względem. No,cóż sytuacja jest taka,jak jest.
Liczę, że dwie obecne prawicowe tak ludziom obrzydną, że zwycięży partia zielonych pod każdym względem.
Wtedy dopiero będzie "Świat się śmieje".
  #16  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 20:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu.
Co do SenioraAP i jego marzeń, kiedyś wyjaśniał jak to widzi. Nie pamiętam jak to było tłumaczone jednak prawie niemożliwe do realizacji. Początek "kariery" od zakładu pracy, dzielnicy lub coś podobnego, przez miasto powiat województwo itd.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #17  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 20:48
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

A pamiętacie jak wymyślaliśmy Seniorowi jak odsądzaliśmy go od czci i wiary i jego poglądy uważaliśmy za dziwne i absolutnie nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie, teraz w świetle postów Mavronki chyba powinniśmy zweryfikować nasze głosy bo chyba w wielu sprawach to Senior miał rację chociaż brzmiał przyznaję dziwnie.
  #18  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 21:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ja naprawdę lubię Żydów, mam wśród nich przyjaciół, strasznie lubię zespół " SHALOM, założony przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Izraelskiej w Poznaniu", naprawdę kapitalne osobowości i artyści, ale jak słyszę....pies nie wyrażaj się, ale masz rację, myślę, że taki jazgot z tamtej strony jest discrete i musimy naszym kumplom powiedzieć, że maja tam nieźle zawirowane osobnik.. czki. Czasy dawne to czasy naszej młodości, jednych poturbowały więcej innych mniej, ale tak było jak było i niewielki wpływ jak było my mieliśmy, a czasy przed wojny, wojny, komunizmu nieraz były bardziej skomplikowane niż nam się wydaje......, pies myślisz, że powinniśmy tłumaczyć, dobrze niech sobie szukają....
  #19  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 21:43
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja mam dość analizowania na wszystkie sposoby tamtych czasów i ciągłego wyliczania strasznych grzechów. Żyłam wtedy i żyję teraz to jest ważne. A komedie radzieckie bardzo mi się podobają. Mają więcej humoru niż osławiony Jaś Fasola. A człowiekiem można być zawsze. Dyrektorka mojego liceum, wysoko postawiona w partyjnej hierarchii jak koleżance buty ukradli to natychmiast jej dała swoje i pieniądze na nowe. My to jej pamiętamy. Ja mam więc szargać dobre imię tej kobiety, tylko dlatego, że była partyjna. Coś nie tak. A jak się mieszka poza granicami kraju to się nie poucza tych co są na miejscu. Tak jest grzeczniej.
  #20  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 21:55
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
A człowiekiem można być zawsze.

Masz rację. I to bez względu na narodowość, wyznanie, przekonanie, płeć, czy poziom wykształcenia lub stan konta.
CZŁOWIECZEŃSTWO!!!
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Usługi opiekuńcze (śląskie) - Spóldzielnia Socjalna "Szansa i Wsparcie" siw Praca, wolontariat 2 21-07-2009 14:42
Co kryje sie za fasada "twardziela"? Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 61 07-10-2008 09:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.