menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie QUO VADIS...Polsko...XX cz.co z tą Polską




Zaczynamy część XX.. Zapraszam serdecznie..
  #2  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:15
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

No i co z tą Polską? Ze wstydu za jej władców, aż orzełek się odwrócił i stanął "tył na przód"
  #3  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
No i co z tą Polską? Ze wstydu za jej władców, aż orzełek się odwrócił i stanął "tył na przód"

Nie tylko za władców.
Także ze wstydu na jego pohańbienie na innym wątku.

Dobrej nocy.
  #4  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Lila

Czy to znaczy, że teraz zwrot w lewo, przez lewą burtę?

Siekierka może poczytał mój post na końcu poprzedniego wątku. Ale chociaż do niego pisałem, to chciałbym, aby Pola po powrocie to poczytała. Bo o niej była mowa.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #5  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

no moi drodzy radźcie co z tą Polską:

co z tą Polską?
co z tą Polską
co z tą Polską

super nie jest ale w przyszłości...kto wie kto wie.
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:50
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Kazik

OK Przeczytałem.
Czy zauważasz, że wielu zwolenników PO ,właściwie rekrutuje się głównie z pośród przeciwników pp.Kaczyńskich. A zatem nie są to przeciwnicy ideowi lecz ewidentnie szukający interesu w tym, co liberalizm może im oferować: swobodę spekulacyjną, swobodę moralną, swobodę seksualną.
Pierwsza grupa, to ci którzy cieszą się z upadku CBA - handlarze resztkami dóbr narodowych, geszefciarze dorabiający na jednorękich bandytach, a także przeciwnicy Polskich źródeł energetycznych (geotermalna, sucha destylacja węgla)
Druga grupa to ci, którzy chętnie obrażają kapłanów (głównie katolickich) i zwalczają dzieła zakonu Redemptorystów - Radio Maryja, TV Trwam, Wyższą Szkołę Koltury Społecznej i Medialnej oraz powstające przy niej domy studenckie.
Obrońcy Polańskiego, zwolennicy nieokiełznanej rozwiązłości i aborcji i miłośnicy wszelkich zboczeń seksualnych (homofile, pedofile, nekrofile, zoofile) rekrutują się z ostatniej grupy.
Warto tu zwrócić uwagę, że nawet członek PO J.Gowin odrzuca w swoich wystąpieniach takie postawy.
  #7  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie artfilka

Jak to co będzie? Druga Irlandia --chyba że Tusk nie doczeka. A oto jego plan (wyrwany nocą nie legalnie z Tuska gabinetu). Oczywiście przez Kamińskiego.

Ponieważ mieszkasz w dzisiejszym Radomiu, to do Nowego Dublina będziesz miała blisko.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #8  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 23:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
OK Przeczytałem.
Czy zauważasz, że wielu zwolenników PO ,właściwie rekrutuje się głównie z pośród przeciwników pp.Kaczyńskich. A zatem nie są to przeciwnicy ideowi lecz ewidentnie szukający interesu w tym, co liberalizm może im oferować: swobodę spekulacyjną, swobodę moralną, swobodę seksualną.
Pierwsza grupa, to ci którzy cieszą się z upadku CBA - handlarze resztkami dóbr narodowych, geszefciarze dorabiający na jednorękich bandytach, a także przeciwnicy Polskich źródeł energetycznych (geotermalna, sucha destylacja węgla)
Druga grupa to ci, którzy chętnie obrażają kapłanów (głównie katolickich) i zwalczają dzieła zakonu Redemptorystów - Radio Maryja, TV Trwam, Wyższą Szkołę Koltury Społecznej i Medialnej oraz powstające przy niej domy studenckie.
Obrońcy Polańskiego, zwolennicy nieokiełznanej rozwiązłości i aborcji i miłośnicy wszelkich zboczeń seksualnych (homofile, pedofile, nekrofile, zoofile) rekrutują się z ostatniej grupy.
Warto tu zwrócić uwagę, że nawet członek PO J.Gowin odrzuca w swoich wystąpieniach takie postawy.


no to też jaka koszula jest bliższa ciału
hm wychodzi taka ma refleksja
hasło: Obywatelu sam zatroszcz się o siebie.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 00:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
no to też jaka koszula jest bliższa ciału
hm wychodzi taka ma refleksja
hasło: Obywatelu sam zatroszcz się o siebie.
Co ja emeryt mogę się o siebie zatroszczyć? Czy "sprywatyzuję" państwową żarówkę z zakładu pracy? Teraz miliardy się kradnie, a dostaje niezłe "honorarium" (nowa nazwa)--- przynajmniej te zwyczajowe 20% od miliardów. Od 3 mld to "trójca" bohaterów Tuska by miała 600 milionów zł. Czy wyobrażacie sobie taką kasę, nawet podzieloną na trzech? Lub na czterech (jeżeli z Tuskiem).

Teraz będą prywatyzacje. Najważniejsza Polska Miedź. To już Kamiński nie obejrzy. PO ma już swojaka. Można nawet dzwonić o przekrętach, bo afery swój nie wykryje.

Na zachodzie szykują się do licytacji naszych dóbr. Nawet Kamiński (och wszędzie go pełno), zrobił im fotkę.

Pech chciał, że jakis redaktor nie zależnej gazety też tam był.

Dla Jip wyjaśniam, że to napisałem kpiąco. Znaczek dołączyłem też.

Oto fotka Kamińskiego.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #10  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 01:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Co ja emeryt mogę się o siebie zatroszczyć?

Dbaj o zdrowie.
Nie czytaj gazet nie oglądaj tv skreśl wyborców (jak nie masz sensownego kandydata twoim zdaniem)
Popatrz jaka ładna jesień. Przejdź się po lesie. Nastaw muzykę jaką lubisz i spoko.
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 09:29
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Kazik, jednak znowu muszę Ci pokazać żółwia, bo pi.. jak ten żółw, pies już machnął ręką a Lusia nawet do monitora nie podchodzi...

i na poważnie przy takim pieprzeniu, zwolenników tej partii, która Ty lubisz a ja nie, jest coraz mniej, bo właśnie każdy poseł tej partii pieprzy jak ten żółw, tzn pieprzy i nie wie co pieprzy, przepraszam wszystkich, którym słowo pieprzy źle się kojarzy, zastąpić nie wszędzie się da, a tam gdzie się da, możemy powiedzieć gada, a jeszcze powiem, że jak wygrali kilka lat temu, to nawet byłem zadowolony, chociaż na nich nie głosowałem , myślałem, że pogonią trochę towarzystwo i trochę będzie dobrze, ale oni zaczęli gonić dla samego gonienia i nadal to robią, byle gonić, co i jak już mniej jest ważne.... mówiąc krótko - w NIC IM NIE MOGĘ UWIERZYĆ, chociaż może i nieraz mówią prawdę, ale raczej mówią tą "***** prawdę"...
  #12  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 11:02
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Ksiądz Jerzy Popiełuszko (N.Dz)

Przykład ks. Jerzego Popiełuszki zobowiązuje nas do stanowczego sprzeciwu wobec tych wszystkich kontrkulturowych propozycji propagowanych przez współczesny świat, których jako chrześcijanie nie możemy przyjąć. Przypomniał o tym wczoraj ks. abp Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas głównych uroczystości związanych z 25. rocznicą męczeńskiej śmierci bohaterskiego kapelana ludzi pracy. W Eucharystii, której metropolita warszawski przewodniczył przed kościołem św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, uczestniczyło kilka tysięcy osób. Po Mszy św. prezydent Lech Kaczyński wręczył mamie Sługi Bożego przyznany pośmiertnie Order Orła Białego.

W homilii ks. abp Kazimierz Nycz wskazał, że zdecydowany sprzeciw ks. Jerzego Popiełuszki wobec zła "stawia nam pytanie o nasze 'non possumus' wobec tych wszystkich propozycji dzisiejszego świata, których jako chrześcijanie nie możemy przyjąć". "Wobec tych wszystkich kontrkulturowych propozycji, które nam, chrześcijanom, i współczesnemu światu próbuje się propagować, musimy tak jak oni umieć powiedzieć: non possumus - nie możemy!" - podkreślił metropolita warszawski.
Mówiąc o postawie ks. Jerzego Popiełuszki, ks. abp Nycz wspomniał kanonizowanego przed tygodniem ks. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który za swą patriotyczną postawę zapłacił 20-letnim zesłaniem.Metropolita warszawski wskazał też, że swoje "non possumus" wobec komunistycznych władz również ks. kard. Stefan Wyszyński przypłacił więzieniem. Jako przykład podał również osobę ks. kard. Adama Sapiehy, który przewidując swoje uwięzienie w 1949 roku, zwrócił się do swoich kapłanów z prośbą, by nawet wówczas, gdy będą widzieć jego podpis pod jakimiś listami czy dokumentami - nie wierzyli, że złożył go dobrowolnie. - Musimy postawić pytanie, czy czasem nie zbytnio ufamy i wierzymy tym wszystkim fałszywkom, które pisali wrogowie, a my dzisiaj nie potrafimy zająć tego dystansu, zapominając o tym, że nie pisali tego ani przyjaciele Kościoła, ani Polski, ale pisali to ludzie, którzy chcieli szkodzić Kościołowi i Polsce - podkreślił ks. abp Kazimierz Nycz. Wielu zgromadzonych odebrało to zdanie jako odniesienie do spraw związanych z lustracją, a zwłaszcza sprawy ks. abp. Stanisława Wielgusa, co znalazło wyraz w burzliwych oklaskach.
  #13  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 11:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Kazik, jednak znowu muszę Ci pokazać żółwia, bo pi.. jak ten żółw, pies już machnął ręką a Lusia nawet do monitora nie podchodzi...

i na poważnie przy takim pieprzeniu, zwolenników tej partii, która Ty lubisz a ja nie, jest coraz mniej, bo właśnie każdy poseł tej partii pieprzy jak ten żółw, tzn pieprzy i nie wie co pieprzy, przepraszam wszystkich, którym słowo pieprzy źle się kojarzy, zastąpić nie wszędzie się da, a tam gdzie się da, możemy powiedzieć gada, a jeszcze powiem, że jak wygrali kilka lat temu, to nawet byłem zadowolony, chociaż na nich nie głosowałem , myślałem, że pogonią trochę towarzystwo i trochę będzie dobrze, ale oni zaczęli gonić dla samego gonienia i nadal to robią, byle gonić, co i jak już mniej jest ważne.... mówiąc krótko - w NIC IM NIE MOGĘ UWIERZYĆ, chociaż może i nieraz mówią prawdę, ale raczej mówią tą "***** prawdę"...

W związku z '*****prawdą' większość Polaków zadaje sobie pytanie, co CBA ma na szefów TVN.Chodzi o rozbieżność sondaży między TVN a TVO info.
Może jeszcze być tak,że - ponieważ są to sondaże telefoniczne - panowie dziennikarze dzwonią do określonych grup ludzi. W takim razie, jedne i drugie są całkowicie niewiarygodne i służą jedynie do manipulacji.
Prawda wyjdzie w czasie wyborów.
Pożyjemy - zobaczymy.

Ostatnio edytowane przez Lila : 20-10-2009 o 11:30.
  #14  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 12:09
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Wziąłem wczoraj udział w sondzie w programie T.Lisa i wysłałem SMS na "NIE".

Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

O naiwny! Gdybym wpisał ''właściwą treść'' czyli dał odpowiedź "TAK" , mój SMS byłby rozpoznany i "właściwie" zaliczony.

Teraz już wiem jak powstają korzystne dla władzy wyniki sondaży !!!

Oczywiście ponownie nie wysłalem
  #15  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 13:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W związku z '*****prawdą' większość Polaków zadaje sobie pytanie, co CBA ma na szefów TVN.Chodzi o rozbieżność sondaży między TVN a TVO info.
Może jeszcze być tak,że - ponieważ są to sondaże telefoniczne - panowie dziennikarze dzwonią do określonych grup ludzi. W takim razie, jedne i drugie są całkowicie niewiarygodne i służą jedynie do manipulacji.
Prawda wyjdzie w czasie wyborów.
Pożyjemy - zobaczymy.
Czy naprawdę Kaczyński ma tak głupich ludzi, którzy tak blubrają i tak .. że wydaje się iż jest to sam jazgot, czy w tej partii nikt o tym nie pomyśli, że może mniej jazgotu a więcej spokoju i merytoryki, mniej konferencji prasowych, jest tam Stasiak, też nie mój idol i jest u prezydenta, ale gada naprawdę rozsądnie, podobnie Kowal, wiem, że czasem muszą mówić to co mówią, ale bzdur nie pie... a inni, inni takim jak dotychczas pie...niem mnie i większości na pewno nie przekonają...
  #16  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 16:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wziąłem wczoraj udział w sondzie w programie T.Lisa i wysłałem SMS na "NIE".

Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

O naiwny! Gdybym wpisał ''właściwą treść'' czyli dał odpowiedź "TAK" , mój SMS byłby rozpoznany i "właściwie" zaliczony.

Teraz już wiem jak powstają korzystne dla władzy wyniki sondaży !!!

Oczywiście ponownie nie wysłalem

Jeszcze jeden qusi dowód, że telewizja kłamie. Ale, to już było, czyżby wróciły dawne władze. Chyba lewe przejęli TV ?
  #17  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 23:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie siekierka

Zobacz na #9 to ilustruje GW, TVN i TVN24. A Jip znowu wkjeja żółwiki. Cofanie poziomu, który miał i tak niski? A zauważyłeś, że nikt nie odpowiada Seniorowi AP? Też podobnie pisał, chociaż mądrzej.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #18  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 23:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

A za kilka minut "B. Wildstein przedstawia" na TV1. Idę posłuchać, bo to mądry gość. To że Żyd to wiem, ale nie taki fałsz jak Michnik.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #19  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 23:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A za kilka minut "B. Wildstein przedstawia" na TV1. Idę posłuchać, bo to mądry gość. To że Żyd to wiem, ale nie taki fałsz jak Michnik.

To wielki Polak jest. Bronisław Wildstein.
  #20  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 00:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
To wielki Polak jest. Bronisław Wildstein.
Zgadza się. Dlatego z przyjemnością go słuchałem. A PO wygrywa na umysłach strasząc PiS-em. Afera hazardowa? Afera stoczniowa? Podsłuchy? To pikuś. No ale pomyślcie co by było, gdyby rządził PiS. Ale za Pis-u tego nie było (pomijając dorsza za 8,16 zł) Przytoczył Palikota (film) jak Palikot mówi, że ta afera (hazardowa) to zaplanowany przez PiS zamach stanu.

Wszystkie siły się sprzysięgły przez 2 lata rządów PiS. SLD-bo rozliczeń się bało. Mafia-też.

A zaczęło się od "nocnej zmiany" w której uczestniczył Tusk. Kaczyński był przeciwny odwołaniu Olszewskiego. Tak więc komuchy i różne Bolki nie zostały rozliczone. Mogli się spokojnie uwłaszczać na państwowym.

Wielu głupich w to uwierzy. To będą ci, których polityka nie interesuje. Co powiedzą w TV (na podstawie gazet), to w to uwierzą.

Czy można przekręcić jeszcze bardziej? Czasem można podobnie-Rosjanie przecież napisali, że za wybuch II wojny to my jesteśmy odpowiedzialni. Taka sama prawda.



To jest partia miłości. Przodownicy: Palikot, Niesiołowski i chwilowo nie obecny Chlebowski.
Spocił się na konferencji i przeziębił.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 518 04-06-2009 17:24
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.