menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 11:31
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
OK Leszek Miller: Za starymi wilkami chadzają młode hieny ...


Interesujące wypowiedzi Leszka Millera (SLD); ta na zakończenie wywiadu;
Na koniec niech Pan powie, czy przyjemniej było Panu rządzić w PRL, czy w wolnej Polsce?
W PRL otwierając gazetę, można było być pewnym, że nic złego się o sobie nie przeczyta. Ale władza uzyskana w demokratycznych wyborach, a nie z jakiejś nominacji, daje o wiele większą satysfakcję.

http://www.polskatimes.pl/stronaglow...ode-hieny,id,t

Warto przeczytać - !
  #2  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 13:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie można otworzyć tego linku.
  #3  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 15:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wankabor !

Cytat:
Napisał wankabor
Nie można otworzyć tego linku.
Zawsze uważałem Leszka Millera za bardzo udanego polskiego premiera, chociaż popełnił pewne błędy. Ale je poprawił. Oby na lewicy było więcej takich polityków. Wierzę, że Lewica będzie jeszcze w Polsce rządzić.

Ten link Ci się otworzy: http://www.polskatimes.pl/stronaglow...tml#material_3
  #4  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 20:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Zawsze uważałem Leszka Millera za bardzo udanego polskiego premiera, chociaż popełnił pewne błędy. Ale je poprawił. Oby na lewicy było więcej takich polityków. Wierzę, że Lewica będzie jeszcze w Polsce rządzić.

Ten link Ci się otworzy: http://www.polskatimes.pl/stronaglow...tml#material_3
Dziękuję bardzo, Kazimierzu. Otworzyłam link i przeczytałam.
  #5  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 22:22
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Dzięki za udrożnienie linku
Cytat:
Napisał Kazimierz
Zawsze uważałem Leszka Millera za bardzo udanego polskiego premiera, chociaż popełnił pewne błędy. Ale je poprawił. Oby na lewicy było więcej takich polityków. Wierzę, że Lewica będzie jeszcze w Polsce rządzić.
Dla mnie ten wywiad to jakby nowe oblicze Leszka Millera.
Bardzo niesmaczne i zbyt krytyczne były jego ataki na premiera Jerzego Buzka - uważam, że to było niepotrzebne i zraziło do niego sporo ludzi.
Do władzy droga Lewicy wiedzie przez przypomnienie sobie o zwykłym społeczeństwie, ale jak na razie to na Lewicy jest więcej EUposłanki z SLD Joanny Senyszyn niż posłanki SdPl-Nowa Lewica Izabelli Sierakowskiej.
  #6  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 00:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

[quote=nadwiślanin]

Cytat:
Dla mnie ten wywiad to jakby nowe oblicze Leszka Millera.
Bardzo niesmaczne i zbyt krytyczne były jego ataki na premiera Jerzego Buzka - uważam, że to było niepotrzebne i zraziło do niego sporo ludzi.
Jak zaczal-tak skonczyl. U Leppera.

Cytat:
Do władzy droga Lewicy wiedzie przez przypomnienie sobie o zwykłym społeczeństwie, ale jak na razie to na Lewicy jest więcej EUposłanki z SLD Joanny Senyszyn
niż posłanki SdPl-Nowa Lewica Izabelli Sierakowskiej.

Bo taka to "lewica". Bardzie lewiznaj i to korytowa.

Leszek Miller: Za starymi wilkami chadzają młode hieny ...
A to przecie nic nowego. W koncu Miller z Oleksym jako mlode hieny chadzal na z gory upatrzone pozycje za starszymi padlinozercami. Za Millerem czaja sie Napieralskie i podobne.
W koncu samo ...zycie
  #7  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 02:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Miller powiedzial jedna bardzo madra rzecz, ktora nawiasem mowiac powtarzam po roznych miejscach od calkiem dlugiego czasu.
Tzn, ze on mysli. W przeciwienstwie do calkiem sporego stada "polytykow" takze jego wlasnej partii. Gdyby to podjal Szmajdzinski z Kwasniewskim, to mieliby szanse na powazna debate nie tylko na partyjnym podworku.


Uważam, że gdyby myśleć o jakiś poważnych zmianach w konstytucji, to warto by pomyśleć o takim oto mechanizmie, że jeśli rząd wysyła do Sejmu projekt ustawy, to on może być albo przyjęty, albo odrzucony. Ale nie ma prawa nikt do niego zgłaszać poprawek. Nie powinno być gmerania w nim, bo wielokrotnie ja go potem w ogóle nie mogłem poznać.
  #8  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 03:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
]Uważam, że gdyby myśleć o jakiś poważnych zmianach w konstytucji, to warto by pomyśleć o takim oto mechanizmie, że jeśli rząd wysyła do Sejmu projekt ustawy, to on może być albo przyjęty, albo odrzucony. Ale nie ma prawa nikt do niego zgłaszać poprawek. Nie powinno być gmerania w nim, bo wielokrotnie ja go potem w ogóle [/b]nie mogłem poznać.
Jeżeli rząd nie konsultuje czegoś ze społeczeństwem to dobre? Tusk rzucił hasło [niewykonalne przed wyborami] ale wielu młodych nie ma o tej nie wykonalności pojęcia. To hasło "sejm wybiera prezydenta" zwykła większością głosów jak jakąś ustawę abyś jeździł w dzień na światłach mijania. No i tu się "przewiózł"-lud tego nie wytrzymał i Tusk w tym "tomacie" zamilkł [na Amen]

Ale waga ustaw nie ta sama. "Konsultacja" społeczna była , bo słupki spadły i krytyka politologów. Proponujesz aby nie pokazać gdzie należy poprawić tylko odrzucać? No to sejm to powinien robić. Ale sejm i rząd to jedno. Opozycji poprawek nie słyszą.

Pozostaje prezydent. Musi wetować jakby ustawa była beczką miodu, ale z łyżką dziegciu. Chyba wiesz, że nie da się zawetować tylko części. Tak więc usunięcie dziegciu-lub weto. Ale jak "władcy much" są wszystkowiedzacy, to czasem już to PSL zaczyna krytykować.

PO specjalizuje się w uchwalaniu gniotów prawnych. "Sie uchwali-sie poprawi"-mawiał jeden z PSL-u. Senat poprawia i jest gorzej.
  #9  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 04:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Jeżeli rząd nie konsultuje czegoś ze społeczeństwem to dobre? Tusk rzucił hasło [niewykonalne przed wyborami] ale wielu młodych nie ma o tej nie wykonalności pojęcia. To hasło "sejm wybiera prezydenta" zwykła większością głosów jak jakąś ustawę abyś jeździł w dzień na światłach mijania. No i tu się "przewiózł"-lud tego nie wytrzymał i Tusk w tym "tomacie" zamilkł [na Amen]

Ale waga ustaw nie ta sama. "Konsultacja" społeczna była , bo słupki spadły i krytyka politologów. Proponujesz aby nie pokazać gdzie należy poprawić tylko odrzucać? No to sejm to powinien robić. Ale sejm i rząd to jedno. Opozycji poprawek nie słyszą.

Pozostaje prezydent. Musi wetować jakby ustawa była beczką miodu, ale z łyżką dziegciu. Chyba wiesz, że nie da się zawetować tylko części. Tak więc usunięcie dziegciu-lub weto. Ale jak "władcy much" są wszystkowiedzacy, to czasem już to PSL zaczyna krytykować.

PO specjalizuje się w uchwalaniu gniotów prawnych. "Sie uchwali-sie poprawi"-mawiał jeden z PSL-u. Senat poprawia i jest gorzej.

Ja wiem, ze tobie trudno jest zrozumiec proste sprawy, a trudniejsze sa dla ciebie powyzej Everestu.
Ale zanim zaczniesz bajdurzyc o czyms to wez kropelki i zajrzyj do wikipedii.
To dobrze zastepuje uniwersytety i podobne dla Skrzypkopodobnych.
Ale widze, ze robisz postepy.
Od jakiegos czasu piszesz trudniejsze wyrazy i to nie ze slownika brzydkich wyrazow i wikipedii, a znalezione w postach.
Dobrze ci idzie. Cwicz dalej. Moze kiedys pojmiesz co komentujesz.
Dla twojej wiadomosci, zebys sie nie natezal.
W tym wczesniejszym bylo o Millerze, sejmie i ustawach.
Jak znowu bedziesz mial klopot ze zrozumieniem to powtorze.
  #10  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 06:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja wiem, ze tobie trudno jest zrozumiec proste sprawy, a trudniejsze sa dla ciebie powyzej Everestu.
Ale zanim zaczniesz bajdurzyc o czyms to wez kropelki i zajrzyj do wikipedii.
Odezwał się " kulturalny inaczej" czyli pluto. Mam Ci w zamian polecić tą samą Wikipedię, ale abyś przeczytał to co w #10 podałem? Same cytaty z Wikipedii. Czy tu już zapominasz posty czytane kilka "wyżej"? Lekarstwo na schizofrenię niech Ci poleci lekarz.
Cytat:
To dobrze zastępuje uniwersytety i podobne dla Skrzypkopodobnych.
Ukończenie uniwersytetu w USA i dyplom-a piszesz że coś zastępuje. Co zastępuje dyplom uniwersytetu z USA? Pluto idź po rozum-i powiedz jak wrócisz. Kongresmen zatrudnia go do pisania za niego projektów ustaw ekonomicznych. Rozumiem, że wykorzystywał wiedzę Skrzypka, ale to jest "nic".
Cytat:
Ale widze, ze robisz postepy.
Od jakiegos czasu piszesz trudniejsze wyrazy i to nie ze slownika brzydkich wyrazow i wikipedii, a znalezione w postach.
Brzydkie to od Ciebie można się uczyć. A trudniejsze to Ty używasz. Bo w Krakowie nie mówią "trza było ino" i takie podobne. Ale Ty wspominałeś Mogiłę i gumofilce. Teraz to rozumiem. Gdybyś czytał "Syzyfowe prace" to tam się wyśmiano ze wsioka. Ktoś podpowiadający użył "ady ksobie". Nie myśl że ja się wyśmiewam z ludzi ze wsi. Ja Twoją gwarę rozumiem i jest O.K.

Bo nie wrobisz mnie w to. Ale z Leppera i Beger się śmieję. Z Ciebie też. Ale to tylko 1 promil takich śmiesznych. Mieścisz się w tym.

Cytat:
Dla twojej wiadomosci, zebys sie nie natezal.
W tym wczesniejszym bylo o Millerze, sejmie i ustawach.
Jak znowu bedziesz mial klopot ze zrozumieniem to powtorze.
Cytat:
Uważam, że gdyby myśleć o jakiś poważnych zmianach w konstytucji, to warto by pomyśleć o takim oto mechanizmie, że jeśli rząd wysyła do Sejmu projekt ustawy, to on może być albo przyjęty, albo odrzucony.
Napisałeś: Uważam, że gdyby myśleć o jakiś poważnych zmianach w konstytucji, to warto by pomyśleć o takim oto mechanizmie, że jeśli rząd wysyła do Sejmu projekt ustawy, to on może być albo przyjęty, albo odrzucony.

To dotyczy Millera, Tuska i wielu wcześniejszych premierów. Zawęziłeś sprawę do Millera. Piszesz myśląc wyłącznie o Millerze?. Dobrze sprawa dotyczy wszystkich premierów, to mi nie mów o kim pisałeś [Miller] jak to ma być [tyczyć się] dla wszystkich premierów.

No to jest pomysł WŁASNY pluto37. Jak coś małego do poprawki w ustawie-to ma być odrzucany. Najpierw sejm, a potem senat i prezydent.

Ja uważam, że należy przedyskutować ze społeczeństwem, partiami i błąd usunąć. Chyba że to nie jest drobna sprawa. Wtedy będzie lepiej i szybciej.
=============================
Muszę Cię pochwalić. Teraz dzielisz post ładnie. Jest czytelnie to co cytowane i to co sam piszesz. Już nie groch z kapustą. Tylko nie wróć do poprzedniego systemu. Powodzenia.
  #11  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 09:22
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Zawsze uważałem Leszka Millera za bardzo udanego polskiego premiera, chociaż popełnił pewne błędy. Ale je poprawił. Oby na lewicy było więcej takich polityków. Wierzę, że Lewica będzie jeszcze w Polsce rządzić.

Ten link Ci się otworzy: http://www.polskatimes.pl/stronaglow...tml#material_3

Cieszy mnie to, że na lewicy jest wielu ludzi mądrych i światłych, w tym także Miller. Z przyjemnością czytam
jego blogi.Myślę, że pomyłki jakie popełnił nauczyły go wiele.Przydałaby sie taka wiedza, i umiejętność analizy młodym ludziom z lewicy ale nie tylko.
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Cieszy mnie to, że na lewicy jest wielu ludzi mądrych i światłych, w tym także Miller. Z przyjemnością czytam
jego blogi.Myślę, że pomyłki jakie popełnił nauczyły go wiele.Przydałaby się taka wiedza, i umiejętność analizy młodym ludziom z lewicy ale nie tylko.
Bardzo często ludzie tak łatwo ulegają kłamliwej propagandzie i nie doceniają wybitnych polityków czy przedstawicieli innych profesji. Hołdowane są raczej miernoty zawodowe, intelektualne i moralne. Zadziwiające, komu zależy i jaki cel mają ci, którzy tak otumaniają naród.
  #13  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:37
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Pluto37 i Kazik - na każdy temat; może być ostra polemika, może być dyskusja, ale nie połajanki ad personam.
A co do Wikipedii - to nie w pełni wiarygodne źródło wiedzy.
  #14  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:39
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Cieszy mnie to, że na lewicy jest wielu ludzi mądrych i światłych, ...
O kim myślisz ... ?
  #15  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Cieszy mnie to, że na lewicy jest wielu ludzi mądrych i światłych, w tym także Miller. Z przyjemnością czytam
jego blogi.Myślę, że pomyłki jakie popełnił nauczyły go wiele.Przydałaby sie taka wiedza, i umiejętność analizy młodym ludziom z lewicy ale nie tylko.

Czy ja wiem czy Miller to lewica? Dosc trudno mi go zakwalifikowac.
Bez watpienia jest jednym z ciekawszych politykow i to takich z ktorymi jesli sie nie zgadzasz, to wiesz dlaczego.
Bez watpienia tez nie jest bujajacym w oblokach durniem.
To zimny pragmatyk wladzy. Warto go posluchac, bo cos wie na temat rzadzenia. Powiem tak. PiS ma szczescie, ze Miller z wiadomych powodow nie miesci sie w PO. Zjedliby z Palikotem stado wojownikow od Kaczynskich na jeden posilek
Ale nie za bardzo moge sie zgodzic, ze na SLDowskiej[jak rozumiem] jest wielu madrych. Jakos ich nie widac. Widac Napieralskiego, ktory Millerowi do piet nie dorasta, Olejniczak dosc rozsadny na zsylce w Brukseli i ....Kalisz i moze jeszcze kilka osob. Reszta to zwykle mamlasy typu Oleksy, czy Iwinski, A te z Krytyki Politycznej tez jakies takie rozkojarzone. Jesli Miller nie zmontuje tego thingtanku o ktorym mowi, to sie to wszystko rozjedzie i po sldowskiej "lewicy" zostanie wspomnienie.
Inaczej mowiac tam nie ma zadnego lidera.
  #16  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:44
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Skończcie Waść z polityką. Święta idą, czas odpoczynku i refleksji nad życiem.
DAJCIE SOBIE NA LUZ.
WSZYSTKIEGO NAJ, SPIERAJĄCYM SIĘ I DYSKUTUJĄCYM.
ELUNIA.

Załącznik 35034

Ostatnio edytowane przez Scarlett : 03-01-2012 o 18:45.
  #17  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadwiślanin
Pluto37 i Kazik - na każdy temat; może być ostra polemika, może być dyskusja, ale nie połajanki ad personam.
A co do Wikipedii - to nie w pełni wiarygodne źródło wiedzy.

Jesli chcesz mnie wyreczyc w tlumaczeniu Kazikowi co napisalem, to prosze Cie bardzo.
Chyba, ze chcesz, zeby sie chlop meczyl w nieswiadomosci.
  #18  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Skończcie Waść z polityką. Święta idą, czas odpoczynku i refleksji nad życiem.
DAJCIE SOBIE NA LUZ.
WSZYSTKIEGO NAJ, SPIERAJĄCYM SIĘ I DYSKUTUJĄCYM.
ELUNIA.

Załącznik 35034

Elu!
Tez wszystkiego Najlepszego.
Ale jeden drobiazg.
Chcesz zeby sie te opowiastki przeniosly do stolow swiatecznych?
  #19  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:54
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jesli chcesz mnie wyreczyc w tlumaczeniu Kazikowi co napisalem, to prosze Cie bardzo.
No nie - nie zaryzykuję wklikania się między wasze klawiatury
  #20  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:59
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Inaczej mowiac tam nie ma zadnego lidera.
Otóż to jest podstawowy problem na Lewicy .
Niestety Mieczysław F. Rakowski nie chciał, a może nie mógł, przygotować takiej kilkosobowej drużyny liderów.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka nad starymi ludzmi - przez kogo ? senior A.P. Opieka 247 13-10-2008 12:31
Relacje zyciowe miedzy starymi a mlodymi. przyjaciel Społeczeństwo - wątki archiwalne 86 25-06-2008 21:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.