menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 18:09
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie Grzybica paznokcia


Ten problem jest juz dluzsza sprawa u mnie. Szukam pomocy jak sie pozbyc tego urodziwego problemu . Prosze o kontakt i porady
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 18:40
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

powinnaś udać się do laboratorium w celu zrobienia badania mikolologicznego tam pobiorą materiał z paznokcia i określą jaki to rodzaj grzyba i wtedy dopiero lekarz dermatolog zapisze ci odpowiednie leczenie .Spróbuj otrzymać od niego skierowanie na to badanie u nas jest to badanie płatne około 60 zł.życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 18:49
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Halo Okruszek dzieki za porade, myslalam o mniej problematycznym podejsciu do tego problemu. Bardziej ciekawia mnie domowe sposoby, jesli masz doswiadczenie odezwij sie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 18:57
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=330203

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3180584

Cytat:
Grzybica paznokci to poważny problem, domowy sposób obkładać propilisem kitem pszczelim przez okres co najmniej 2 tygodni. Kupuje się go w sklepach zielarskich. Należałoby mieć z różnych sklepów, bo każdy ma inne właściwości (w miarę możliwości zaopatrzyć się). Propolis działa przeciwgrzybicznie, bakteriobójczo.Ponadto prosze poczytać o propilisie kicie pszczelim na stronach internetowych. Kit pszczeli propolis wygląda nastepująco drobne kamyczki twarde. Pod wpływem ciepła- w rękach da sie formować i "obklejać" nim paznokieć. Ja mam grzybicę paznokci u nóg tylko na 2 paluchach. O tej metodzie też sie dowiedziałam, narazie ją stosuję przez okres paru dni.Wiem również ze w ten sposób wyleczyły sie 4 osoby tym sposobem. Jeżeli komus to nie wydaje sie śmieszne prosze spróbować, nawet w książce "Leki z bożej apteki" jest tez ten sposób.Ja dopiero ide do lekarza dermatologa, jeżeli przepisze mi leki przeciwgrzybiczne to będę się zastanawiać co robić, juz się powoli zastanawiam jak do tego podejść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 19:12
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Super ze tak szybko mozemy sie komunikowac, jestem zadowolona zyczliwoscia ludzi. Nie tak zle - jesli wychodzimy sobie na przeciw z poradami. Propolis bede szukac w aptece. Dzieki !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 20:42
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Cytat:
Napisał BaLeRiNa60
Halo Okruszek dzieki za porade, myslalam o mniej problematycznym podejsciu do tego problemu. Bardziej ciekawia mnie domowe sposoby, jesli masz doswiadczenie odezwij sie

niestety domowe sposoby zawodzą ,jest to długotrwała kuracja,stąd trzeba określić jaka forma grzyba się przypałętała a odmian jest tyle że głowa mała.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 11:43
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Grzybica paznokcia/ci nie jest prosta i łatwa do wyleczenia.
I tak jak pisze okruszek999 leczenie na własną rękę raczej mało skuteczne. Nawet to lekarskie może potrwać bardzo długo.
Miałam taki przypadek w rodzinie, leczenie u lekarza trwało ok. roku, skończyło się zerwaniem paznokcia, co zakończyło problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 16:11
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Witam
Miałam grzybicę na dwóch paznokciach.
Leczenie było długotrwałe.
Początkowo leczyłam się na własną rękę, kupując dostępne bez recepty środki przeciwgrzybicze ( maści, płyny). Niestety bez rezultatu.
Dopiero przepisane przez lekarza, dostępne tylko na receptę tabletki i bezbarwny przeciwgrzybiczy lakier do paznokci, pomogły mi pozbyć się bezpowrotnie tego problemu.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 18:21
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Witam ! Lusia prosze napisz jakie tabletki dostalas przeciwko tej natretnej chorobie. Tak jak Ty probuje sposobow domowych,jesli zawioda udam sie do dermatologa. Wysoko procentowym octem smaruje dookola paznokci ,mam tez masc canesten pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 20:39
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał BaLeRiNa60
Witam ! Lusia prosze napisz jakie tabletki dostalas przeciwko tej natretnej chorobie. Tak jak Ty probuje sposobow domowych,jesli zawioda udam sie do dermatologa. Wysoko procentowym octem smaruje dookola paznokci ,mam tez masc canesten pozdrawiam

Nazwy tabletek już nie pamiętam, bo brałam je wiele lat temu, ale lekarz na pewno przepisze odpowiednie. Pamiętam tylko, że po jakimś czasie trzeba było powtórzyć kurację, żeby była skuteczna.
Lakier do paznokci również był na receptę, a paznokcie nim pomalowane ładnie błyszczały, jakby były pomalowane bezbarwnym lakierem.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 09:33
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Halo ,witam pare dni uplynelo i widze na moich dwoc h paznokciach pozytywne zmiany.Stosuje jak pisalam wysokoprocentowy ocet i masc canesten, Bede konsekwetnie dalej stosowac, ale tez pojde do dermatologa. Chce uslyszec co ma do powiedzenia fachowiec na ten temat, tylko na wizyte musze dwa tygodnie czekac. Teraz bedzie to mniej wstydliwe, bo widac poprawe. Pozdrawiam Was
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 18:01
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

BaLeRiNa60 bardzo dobra decyzja, lekarz konieczny. A poza tym, żadna choroba nie jest wstydliwa, lekarze są przyzwyczajeni do różnych widoków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-11-2011, 17:57
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Witam wszystkich,dawno nie zagladalam tak jestem zajeta ta grzybica. Niestety zadne pozytywne zmiany, wiec musze zdecydowanie zaniechac domowych sposobow Masz racja Barakuda - wstyd to chyba wymowka .Gdyby tylko takie problemy nas meczyly.!!! POzdrawiam, bede zagladac czesciej,a nuz ktos poda cudowna recepte. Do uslyszenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-12-2011, 12:26
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Halo - witam wszystkich i zycze Radosnych Swiat i dobrego nowego 2012 roku. Jeszcze z grzybica Balerina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-12-2011, 21:47
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Kilkanaście lat temu byłem na wycieczce w Paryżu. Mieszkałem w hotelu gdzie mieszkało dużo "czarnych" i pomimo doskonałej dezynfekcji kabin podłapałem grzyba na paznokciach. Już dwa tygodnie po przyjeździe paznokcie miałem fioletowe. Lekarz przepisał mi jakiś antybiotyk do smarowania(?) i Acifungin Forte. Pomogło.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 17:11
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Hallo Jaroslaw II-podobne podejrzenie meczy mnie! Chodzilam do duzego i uroczego basenu i prawdopodobnie tam nabawilam sie mojego wstydliwego problemu.Pana stwierdzenie mocno mnie w tym upewnia. Ostatnio znalazlam podobne wpisy w internecie,specjalisci nazywaja te bakterie ;kaimy; sa w szpitalach ,klinikach. Problem jest powazny. Probuje sposoby ;babcine; czyli ta skorka cytryny namoczona w occie - zobaczymy. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-12-2011, 18:06
Malgo568's Avatar
Malgo568 Malgo568 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Polska
Posty: 45
Domyślnie

Bardzo dobrze robi smarowanie jodyną. Jeżeli u nóg, pół biedy. Trochę gorzej z paznokciami u rąk. Ale cóż się nie robi dla zdrowotności. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-12-2011, 19:23
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Halo Malgo ! Juz chyba wszystko wyprobowalam. Moze sie usmiechniez z powatpiewaniem - bardzo dobrze dziala tez waleriana na serce. Od tygodnia smaruje ,sa to tylko dwa duze paznokcie u stop.Ale jak to krepuje!!!!!Jodyne kupie jak pojade do Polski i oczywiscie tez zastosuje. Tylko pytam sie czy to musialo mi sie przytrafic ??Pzdrawiam serdecznie z Norymbergi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-12-2011, 17:08
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Balerina 60, zmagasz się z grzybicą od początku listopada.
Zapomniałabyś o swoim problemie, gdybyś już wtedy skorzystała z porady dermatologa i zażyła odpowiednie lekarstwa.
Ja leczyłam się z grzybicy ok. miesiąca.

Pozdrawiam
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 08:48
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Witam Was wszystkich -zycze Wam szczegolnego Roku 2012 w zdrowiu,szczesciu. Obysmy mogli sluzyc sobie radami i poradami. Lusia 56 - odpisze juz w nowym roku. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Grzybica paznokci Bianka Choroby, badania, terapie 77 26-07-2020 12:53
Czy to może być grzybica? krystyna.b50 Choroby, badania, terapie 17 08-05-2019 12:43
Grzybica paznokci. es55ca Choroby, badania, terapie 8 16-12-2011 22:53
Grzybica stóp - problem uciążliwy i wstydliwy - komentarze 85.222.86.xxx Ogólny 0 02-05-2011 17:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.