menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-03-2007, 22:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Dziś skończyłem trzeci etap kursu jezyka angielskiego. Nie powiem, żebym mógł powiedzieć, że swobodnie się porozumiem z anglikiem. Przypomnę, że zacząłem się uczyć w październiku ubiegłego roku, dziś mija 180 godzin intensywnej nauki. Ponieważ wcześniej już uczyłem się słówek więc dziś dużo rozumiem, czytam, trochę piszę i trochę mówie. Mowa jest o tyle uboga, bo mało było ćwiczeń gramatycznych ze względu na ogrom materiału do opanowania. Problemem są więc odpowiednio użyte czasy, których w j. an. jest 16.Tym nie mniej myślę, że w obcym kraju jakoś bym sobie poradził.
Zachęcam wszystkich do nauki, to wielka radość, tym bardziej, że jednak widać rezultaty. Od poniedziałku zaczynam etap czwarty.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-03-2007, 22:53
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Gratuluję i podziwiam!Ile etapów masz jeszcze przed sobą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-03-2007, 18:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
OK

Dziekuję za gratulacje.
W tym roku chyba ostatni, ale jeśli w przyszłym roku będzie znowu okazja to rozpocznę już od drugiego etapu, czyli znowu prawie od poczatku, co pozwoli mi utrwalić i ugruntować to co juz opanowałem.
Mam wiele linków do programów słuzących nauce angielskiego i bedę z nich chetnie korzystał.
pozdrawiam serdecznie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 12:58
malinka's Avatar
malinka malinka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 2
Domyślnie

wpisałam się równiez na stronę supermemo.net ,ale zastanawiam się czy zakupić ten pakiet angielski every day
,może inny, właściwie to nie wiem,ale przecież chodzi głównie o rozmowę zrozumienie co się mówi... zastanawiam się,na coś się jednak musze zdecydować..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 20:46
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
OK J.ang.

Myślę,że to zależy co już umiesz.Jeśli to miałby być Twój pierwszy kontakt z językiem, to polecam kurs Basic Englis (Bryt.)
Znajdziesz tam naukę słówek, a od tego trzeba by zacząć, tak myślę.
Jeśli jednak słówka znasz, to oczywiście wybrany przez Ciebie, pewnie byłby dobry. Ja zacząłem od słówek i już w zasadzie prawie wszystkie przewidziane kursem opanowałem, a jest ich ponad 2 tysiące. Teraz trzeba tylko (!!!) opanować sprawne posługiwanie się nimi, co jak pokazuje dalsza moja edukacja, nie jest takie proste. Pilnie jednak uczę się dalej, wierząc, że coś z tego jednak będzie, zresztą efekty już widać. Czytam sprawnie, rozumiem bardzo dużo, z mówieniem jest jednak trochę gorzej, ale nie od razu Kraków zbudowano, a praca czyni mistrza.
Życzę powodzenia i wytrwałosci.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 14:32
malinka's Avatar
malinka malinka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 2
Domyślnie angielski supremo

dzieki za informację, kiedys sie uczyłam ale było to bardzo dawno,tak myslę że zacznę od słowek i może coś z tego będzie Malinka pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 14-09-2007, 20:08
gabi174 gabi174 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Domyślnie

Kazdy zrobi postępy w nauce jezyka jeżeli będzie tylko pracował, nie ma cudownych technik. Każdego dnia cos nowego i przypomnienie przerobionego materiału ,efekt pewny . Oglądanie filmu w tym języku pogłębia rozumienie.
Nauka języka mając 50+, piękna rzecz, czasami trudno się zmusić ale jaka satysfakcja- wiem cos o tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 14-09-2007, 21:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie LO Matko

[QUOTE Problemem są więc odpowiednio użyte czasy, których w j. an. jest 16.Tym nie mniej myślę, że w obcym kraju jakoś bym sobie poradził.
.[/quote]


Ja sama nauczylam sie angielskiego i teraz mowie wzglednie plynnie ale nie zdawalam sobie sprawy ze az 16 czasow.. Czy ty aby masz na mysli wspolczesny jezyk???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 13:59
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Też zaczęłam się właśnie uczyć angielskiego. Czytam sobie różne teksty i oglądam filmy bez polskiego lektora, ale z napisami po angielsku, bo jak za szybko gadają, to nie rozumiem, niestety. Szczególnie, jeśli używają trybu warunkowego. Ale nie od razu Kraków zbudowano. Mam jeszcze troszkę czasu.

Ostatnio edytowane przez Bianka : 10-10-2007 o 14:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 14:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To sa legendy z tymi 16 czasami -w języku literackim używa się owszewm bardziej skomplikowanych form wyrazania mysli w potocznym mniej -to oczywistosc .Pierwszy podstawowy blad to Bianko podchodzenie do jezyka mowionego od tylu czyli rozbieranie go na czesci pierwsze z punktu widzenia gramatyki .Przyjmij ze w pewne powtarzajace sie zwroty słuza do wyrazania watpliwosci i "gdybania" i nie analizuj tego .To smao wuerele .Radzilam ci kiedyś jak nauczyć sie zadawania pytań .Pamietajcie ze najwazniejsze jest na tym etepie dotrzec z trescią -no moze nie mylic przyszlosci z przeszloścvia bo to nieco zaciemnia obraz- a nie być superpoprawnym.A rozwazania filologiczne zostawcie filologom
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 14:49
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Pierwszy podstawowy blad to Bianko podchodzenie do jezyka mowionego od tylu czyli rozbieranie go na czesci pierwsze z punktu widzenia gramatyki .Przyjmij ze w pewne powtarzajace sie zwroty słuza do wyrazania watpliwosci i "gdybania" i nie analizuj tego .
Dawno nie miałam do czynienia z angielskim, nawet bardzo dawno, a przecież nigdy nie znałam go perfekcyjnie. Właśnie dzięki filmom mam zamiar w jakimś stopniu opanowac standardowe zwroty i wyrażenia, ale jednocześnie chciałabym sobie przypomniec pewne zasady gramatyczne. Żeby móc je automatycznie stosować potem samej. Staram się nie analizowac, ani nie tłumaczyć. Po prostu myśleć po angielsku, cokolwiek miałoby to znaczyć w moim wykonaniu.
Z rozpaczy zaczęłam nawet oglądać Harrego, bo tam jest prosty współczesny język (przynajmmiej tak mi się wydaje).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 15:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bianko -super jesli chcesz mozesz liczyc na moja pomoc w rzie jakichs nie dajacych sie przezwycięzyc trudnosci.Najlepszy sposób sobie znalazłas.Tyle ,ze nie bardzo zrozumialam to co napisalas -ze nie rozumiesz kiedy uzywaja okresow warukowych .Skad wiesz ,że ich uzywaja -to moze nie my sl o okresach tylko o tym co ci ludzie chca powiedziec.A tak nawiasem mowiac to te tajemnicze okresy -to po prostu gdybanie...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 15:32
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Bianko -super jesli chcesz mozesz liczyc na moja pomoc w rzie jakichs nie dajacych sie przezwycięzyc trudnosci.Najlepszy sposób sobie znalazłas.Tyle ,ze nie bardzo zrozumialam to co napisalas -ze nie rozumiesz kiedy uzywaja okresow warukowych .Skad wiesz ,że ich uzywaja -to moze nie my sl o okresach tylko o tym co ci ludzie chca powiedziec.A tak nawiasem mowiac to te tajemnicze okresy -to po prostu gdybanie...
Małgosiu, ogromnie Ci dziękuję, choć oczywiście będę starać się nie nadużywać Twojej uprzejmości.
Ja rozumiem, kiedy używać tych okresów warunkowych i pamiętam zasady ich tworzenia, po prostu muszę się osłuchac z tym w rozmowach. Żebym mogła potem powiedzieć od niechcenia:
If I had not gone to the Saturday sabbath, I would have lost much fun.
I żebym mogła równie od niechcenia zrozumieć czyjąś wypowiedź tego rodzaju
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Babciu Oli

dzieki tobie przypomnialam sobie co to jest imieslow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 21:39
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ja noszę kalosze,ty nosisz kalosisz,ona nosi kalosi,wy nosicie kalosicie...tak uczą się obcokrajowcy polskiego tak?To akurat nie o formach na -łszy i -wszy-ny,-na,-ne....ale też niezłe.Myślę,że dobrze jest poznać swoje zdolności językowe-czy jestem wzrokowcem,czy też słuchowcem-czy lepiej poumieszczać napisy na szafkach,stole i na czym się da,czy też słuchać najpierw,a pisać póżniej,a może jedno i drugie -film z napisami,jak Bianka.

Ostatnio edytowane przez elizka : 10-10-2007 o 21:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 22:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Oli
Nie jestem ekspertem od jezyka angielskiego,ale czasy sa trzy,terazniejszy ,przeszly i przyszly,reszta to fomy czasow,my nie zdajemy sobie sprawy ze nasz imieslow to tez forma czasu.
Nasz imiesłów to NIE jest forma czasu ,tylko czesć skladowa struktury gramatycznej angielskich czasów "progressive" i "perfect" -angielski system gramatyczny jest nieslychanie spójny ,logiczny i prosty .Ponieważ nie mozna powiedziec tego o naszym pięknym jezyku -wynikaja z tego trudnosci i nieporozumienia.Elizko to co piszesz jest bardzo sluszne .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 10-10-2007 o 22:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 23:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

ale w jakim? Imiesłow to forma odczasownikowa ,nie spelnia funkcji czasu gramatycznego.Umywszy zeby poszlam spać .Umywszy zeby pójdę spać ,umywszy zębychodze spac spać -no i zgadnij w jakim czasie jest przybywszy?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 23:51
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Idąc przez most spadła mu czapka!!!

Przestańcie się przerzucać imiesłowami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 23:59
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jest to forma nieosobowa czasownika,podobnie jak i bezokolicznik czy forma na -no,-to.Jest tzw.następstwo czasów i on tu się przydaje,jedna czyność wcześniejsza,a inna póżniejsza i wtedy go wykorzystujemy,stąd nazwa uprzedni i współczesny,albo czynność obecnie trwająca-czynny i wykonana-bierny ...etc,ale po co te rozważania!Chyba że ot tak sobie jak to z krzyżówkami bywa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 11-10-2007, 00:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Chyba tak -lubie krzyżówki
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy uczą się języków obcych - komentarze Dynamiczna Ogólny 39 28-01-2019 14:06
Nauka obsługi komputera dla rodzicow Jarek eSenior 35 22-12-2012 15:26
nauka nina eSenior 11 19-03-2010 21:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.