menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 22:25
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Do emka 46
Barbaro, skorzystałem z rady i pobrałem Revo Unistaler 1.83. z dobre programy, skąd zresztą staram się pobierać zawsze potrzebne programy. Niestety jest tam tylko dostępne kalekie, polskie tłumaczenie instrukcji a czasopisma PC Format polecanego przez Stefana pewnie nie zdobędę. Może znajdę chociaż francuską wersje instrukcji bo z angielskim kiepsko.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam - Wiesław
Wiesławie,czy piszesz o pomocy?To jest tłumaczenie automatyczne,ale program jest bardzo intuicyjny a okno z dostępnymi funkcjami jest bardzo czytelne,myślę,że nawet bez lepszego przetłumaczenia dasz rade.
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 22:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerhatek
Masz rację Jadziu, podałem zresztą że – wyprą komputery stacjonarne. Na pewno są poręczne i nie zajmują dużo miejsca. Jednak uważam że Laptopa, poniżej 2000 zł.- Nie warto kupować. Za taką jednak cenę, można dostać już porządniejszy komputer stacjonarny.
Pewnie, że wyprą tak jak zostały wyparte magnetowidy przez DVD wcześniej magnetofony szpulowe przez kasetowe. A co do tego co kupić. Syn na takie pytanie odpowiada "to co warto kupić jest w fazie projektu przy obecnym postępie techniki zanim z projektu powstanie towar już jest przestarzały. Dotyczy to prawie wszystkiego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #23  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 08:17
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie Lucy

Cytat:
Napisał lucy4na
Szukam kogoś , kto mi pokaże jak się poruszać w tym trudnym swiecie komputera. Chcę zaproponować przyjaźń- na wkupne!
Lucy, gerhatek b.dobrze Ci doradził. Jest jeszcze wiele innych uczynnych osób na tym forum. Nie wymienię, nie wypada im robić reklamy.
Na początek - skocz kilka postów wyżej, do postu nr #9 (nr w prawym rogu). Czytaj, a tam będziesz przekierowana do jeszcze innych ("im głębiej w las..."). I nauczysz się jak robić i wysyłać obrazki. I wielu innych rzeczy.
Powodzenia życzę. Pozdrawiam. S.
  #24  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 08:42
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Tak, to prawda, jest na forum wiele uczynnych osób które pomogą, wytłumaczą i doradzą...
Jedną z nich jest też Stefan...
  #25  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 10:20
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie Internet

Cytat:
Napisał jp50
Córka ma swój normalny komputer i póki sobie nie kupiłam laptopa to korzystałam z jej kompa...
Odkąd mam swojego laptusia z jej nie korzystam wogóle ....mój laptuś jest super i każdemu polecam laptopy....bez względu na wiek korzystającego...
Są super...on leży w kuchni na stole a ja sobie piję kawe i rozmawiam z Wami....a wogóle to go wszedzie ze sobą mogę zabrać....
Wyjeżdżamy do Zakopca...a mój laptuś razem z nami bo wieczorami ( jak będzie internet w budynku ) będę mogła poczytać co u Was słychać
Każdemu szczerze polecam laptopy....teraz juz nie są takie drogie i można kupić na raty

Jadziu jak masz Laptopa (a pewnie z Internet Mobilny) to bez względu na jaki trafisz budynek, masz dostęp zapewniony.( jak będzie internet w budynku )
Potrzebna jest tylko - karta.
  #26  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 20:30
BASIASARA's Avatar
BASIASARA BASIASARA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 41
Domyślnie

Stefan, bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie siedzę i szlifuję wiedzę internetową. W podzięce wysyłam zdjęcie z mojego ogrodu - mam nadzieję, że je zobaczysz - to znaczy, że nauka nie poszła w las )))
Załączone Grafiki
File Type: jpg DSC01202-a.JPG (25.3 KB, 32 wyświetleń)
  #27  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 20:41
BASIASARA's Avatar
BASIASARA BASIASARA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 41
Domyślnie

Muszę przetestować na tej stronie wklejanie zdjęć: http://www.klub.senior.pl/attachment...d=12435360 15
  #28  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 11:18
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Witam miło !!!
Proszę o pomoc, zainstalowałam programik CCleaner i nie bardzo wiem, jak go do końca obsługiwać tzn. włączyłam analizę programów i wyszło mi, że ileś plików zostanie usuniętych, ale nie usunięto jeszcze żadnych plików....co trzeba z tym zrobić? jeśli mogę prosić o pomoc to bardzo proszę....co dalej trzeba zrobić?
  #29  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 12:16
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie Używanie CCleaner-a (CC)

Cytat:
Napisał jolakos
Witam miło !!!
Proszę o pomoc, zainstalowałam programik CCleaner i nie bardzo wiem, jak go do końca obsługiwać tzn. włączyłam analizę programów i wyszło mi, że ileś plików zostanie usuniętych, ale nie usunięto jeszcze żadnych plików....co trzeba z tym zrobić? jeśli mogę prosić o pomoc to bardzo proszę....co dalej trzeba zrobić?


Jolu. Dobrze zaczęłaś i stanęłaś.
Po poleceniu "Analiza", CC napisał ANALIZA ZAKOŃCZONA i tyle a tyle "....MB zostanie usuniętych".
I mogłabyś zakończyć, zamknąć "x"-em w prawym rogu.
Ale to dopiero połowa roboty (czyszczenia).
Jeszcze kliknij na "Uruchom Cleaner", wyskoczy okienko "Ten proces całkowicie usunie pliki...", nie bój się tego, kliknij OK.
Powtórzy czyszczenie, napisze znów ZAKOŃCZONO, tyle a tyle..MB usunięto.
I dopiero teraz zamknij "X"-sem.
Oczyściłaś rejestr w 2-ch etapach: Analiza i Uruchom CCleaner.
Gdybyś zakończyła po pierwszym - też by się nic nie stało. Tylko "sprzątanie" byłoby nieporządne.
CCleaner ma po lewej stronie jeszcze trzy, oprócz CC ("pedzel"), funkcje: Rejestr, Narzędzia, Opcje. O nich - innym razem.
Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 29-05-2009 o 12:39.
  #30  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 13:05
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie Dziękuję Stefanie!!!!

Witam!!! Stefanie bardzo, bardzo dziękuję Tobie za pomoc...wyjaśniłeś bardzo jasno za co jestem Tobie wdzięczna ....miałeś rację z mojej strony to była obawa czy czasami wszystkich plików mi ten CCleaner nie wyczyści...jeśli możesz to poproszę także o instrukcję do ikony "Rejestr" , "Narzędzia" i "Opcje" jeśli będziesz miał wolny czas oczywiście.Tymczasem jeszcze raz bardzo serdecznie Tobie dziękuję i POZDRAWIAM
  #31  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 14:54
Tadek's Avatar
Tadek Tadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warmińsko-mazurskie
Posty: 1 459
Domyślnie

Witam.Na mojej stronie profil zniknęa pozycja szybki komentarz.Jak ponownie odnależć.Może przez głupotę usunąłem.Pozdrawiam
  #32  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 15:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tadek
Witam.Na mojej stronie profil zniknęa pozycja szybki komentarz.Jak ponownie odnależć.Może przez głupotę usunąłem.Pozdrawiam
Pewnie przez przypadek go usunąłeś. Czy się go da przywrócić w poprzedniej formie, nie wiem. Możesz otworzyć nowy przez kliknij zarządzanie profilem i następnie dodaj nowy blok. Dalej powinieneś sobie poradzić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #33  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 15:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

[quote=Tadek]
Cytat:
zniknęa pozycja szybki komentarz.Jak ponownie odnależć.
Wchodzisz na stronę "Profil". Najedź kursorem na "zarządzanie profilem". Klik >dodaj nowe bloki. Wybierz z listy i klik. Zatwierdź koniecznie.

Jeśli wklepie się nie tam, gdzie chcesz - możesz metodą "złap-upuść" (skleroza mi zakryła informację, którym klawiszem myszy) przenieść, gdzie chcesz.
Prawdopodobnie utraconych komentarzy nie odzyskasz. Ale blok wróci.
Powodzenia!
  #34  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 16:27
Tadek's Avatar
Tadek Tadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warmińsko-mazurskie
Posty: 1 459
Domyślnie

[quote=Alsko]
Cytat:
Napisał Tadek

Wchodzisz na stronę "Profil". Najedź kursorem na "zarządzanie profilem". Klik >dodaj nowe bloki. Wybierz z listy i klik. Zatwierdź koniecznie.

Jeśli wklepie się nie tam, gdzie chcesz - możesz metodą "złap-upuść" (skleroza mi zakryła informację, którym klawiszem myszy) przenieść, gdzie chcesz.
Prawdopodobnie utraconych komentarzy nie odzyskasz. Ale blok wróci.
Powodzenia!
Dziękuję Udało się ,ale wpisy nie powróciły.Pozdrawiam.
  #35  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 08:50
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 829
Domyślnie Witam

Czy przyczyną dużego spowolnienia laptopa może być zainstalowany niedawno AVG Free 8.5
(Wind.XP) Pilnuję "sprzątania" o którym była
wcześniej mowa, odchudziłam też lapt.z mniej
przydatnych progr.
  #36  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 15:28
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

jestem W I E S I A, KOZUSTAM ZA POZWOLENIEM Z LAPTOPA P.hALINY36

P.Sagula pisze o mnie w # 16 POSCIE.,ZE KTOŚ MI POMOŻE.
aLE MAM TREMĘ.

Na poczatek chciala bym nauczyc si e rozmawiac przez gg.czy ktoś cierpliwy mi pomoże.
  #37  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 15:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wiesiu, a Halina 36 ma gg w swoim laptopie, jeśli tak to Ci raz pokaże jak się rozmawia przez gg i wszystko zrozumiesz. Sam fakt, że napisałaś swój post samodzielnie już jest dużym plusem, a nie od razu Kraków zbudowano. Pomalutku drobnymi kroczkami dojdziesz do wprawy. Komputer to skomplikowana machina,ale daje dużo radości. Pytaj, pytaj, a z pewnością będzie odpowiedż. Ja na laptopach się nie znam, ale może ktoś się znajdzie kto doradzi. Poproś męża niech sprawi Ci laptopa, a wówczas będzie Ci łatwiej.
  #38  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 16:04
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Każdy program "Antywir"- spowalnia. To że odinstalowałaś sporo niepotrzebnych progr. jest pojęciem - względnym. Tu należ rozpatrywać konkretne - dane. Jaką masz pamięć (tzn.komputer) jaki procesor - jaki dysk - ile jest zajęty itp.Nie sposób z góry odpowiedzieć na toje pytanie. nie znając tego. Z takim samym skutkiem, można by się poprzez internet zwrócić do lekarza, podając tylko, że Cię boli. (nie podając gdzie).
  #39  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 17:50
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie Elu. I odpowiedź (częściowa) dla Jolikos

cd. postu# 30

Cytat:
Napisał elik13
Czy przyczyną dużego spowolnienia laptopa może być zainstalowany niedawno AVG Free 8.5
(Wind.XP) Pilnuję "sprzątania" o którym była
wcześniej mowa, odchudziłam też lapt.z mniej
przydatnych progr.
Nie wydaje mi się, żeby AVG był przyczyną. Nie słyszałem nic takiego. NOD32 byłby wprawdzie lepszy w tym względzie.
Nie piszesz nic o swoim internecie (prędkości łącza), o przeglądarkach jakie masz... Więc to zostawiamy.
Mówmy o przyspieszeniu systemu (a wrzuć takie zapytanie w Google. Albo na inne forum komputerowe - i poczytaj!!).
Ode mnie to:
http://www.poradykomputerowe.pl/rapo..._a_do_z_ebook/

I tutaj dużo. Ale pierwszy z góry:
http://www.google.pl/search?q=Porady...nt=firefo x-a

1sza sprawa:
Bardziej niż antywir "zamula" kompa firewall (np.ZoneAlarm, Comodo..). Nie trzymaj takiego programu w Autostarcie.
Programy w nim umieszczone uruchamiają się wraz ze startem systemu. Ich ikonki (niektóre) widzisz na dole obok zegarka. Ja z Autostartu wywaliłem nawet GG. Przecież gdy będę go potrzebował, to znajdę (w menu Start).
Gdzie masz Autostart? W CCleaner ->Narzędzia ->Autostart. Tam przeglądaj, pomyśl, zaznacz program do wyłączenia, i na dole Wyłącz.
Zawsze możesz przywrócić. A przy zegarku zniknie. I kompek szybszy się zrobi.

2ga sprawa:
CCleanerem czyść możliwie codzień, gdy wychodzisz z kompa.
Ale raz w tygodniu każ mu przeskanować rejestr.
Jak? Nad Narzędziami (kluczem) masz Rejestr. I na dole Skanuj by....
A przy okazji zrobi Ci pięknie Kopię zapasową. Gdzie ją znajdziesz? Poszukaj po: Start>Wsz programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>...
A po skanowaniu koniecznie Defragmentację!. Ta sama ścieżka.

I 3cia sprawa, która dotyczy Internet Explorer 7:
Koniecznie zrób go, ażeby pracował w trybie bez dodatków.
Jak? Pójdź tą samą samą ścieżką jw. , zobaczysz go na dole.

Tyle na dziś. Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 03-06-2009 o 18:37.
  #40  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 20:40
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 829
Domyślnie

Dziękuję za obfitość materiału Stefanie,
mam dużo do poczytania
Dzisiaj AVG jest wyjątkowo pracowity
i całe popołudnie wysyła mi takie komunikaty lista jest raz większa raz mniejsza:

Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46
Firefox 3.0.1. Korzystanie z Zakładek i Biblioteki. Już umiem i pomogę innym. Stefan eSenior 1 24-09-2008 20:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.