menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 14:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Pola,ja jako leniwiec pospolity też byłabym ZA..
Ale...do e-votingu trzeba być przygotowanym,nie tak z marszu ,jak to sobie niektórzy wyobrażają..W Niemczech portal e-government został wykorzystany podczas wyborów uczelnianych w 2003 w mieście Eschlingen.

Czyli musi być program pilotażowy..

Jak dotąd w krajach, które takie programy już przerobiły ,istnieje przede wszystkim bariera psychologiczna .Mentalnie niemożliwe dla wielu głosujących jest także brak materialnego dowodu oddania głosu czy ryzyko związane z potencjalną możliwością manipulacji w systemie.

Im bardziej surowe jest prawo związane z poufnością i ochroną danych, tym trudniejsza jest implementacja głosowania poprzez Internet.A nasze w porównaniu z np.Wielką Brytanią jest dość twarde..

Reasumując.Moim zdanie e-voiting to kwestia czasu.Jak dla Polski - dość odległego.Więc nie ma sensu nawet brać pod uwagę teraz takiej opcji.A może dojdziemy do tego ,że będzie można głosować przy pomocy telefonu komórkowego ?

ps.Ci co myślą,że wybory przez internet będą tańsze ,to się mylą niestety.Każdy kto będzie chciał głosować przez net,musi zakupić urządzenie plug-in ( ki licho ???? )..

To ja wolę sobie przejść kawałek i głosować razem z włościanami,lub nie głosować w ogóle.Co zamierzam w przyszłości..jako osoba coraz bardziej alienująca się ze społeczeństwa,które w swej masie ,coraz bardziej zaczyna mi się nie podobać..

Polusia - nie przepracowuj się !! Ten kto wymyślił pracę ,już dawno nie żyje..
  #22  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 15:08
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

NAPISAŁA PANI SLOWIKOWA:
...W takim razie ja tez chce zwrotu tego co ukradli moim dziadkom i rodzicom.. Acha.. i chce zadoscuczynienia za wszystkie krzywdy ... ktorych moja rodzina doznala w czasie miedzywojennym, wojennym i powojennym.
Zaplata oczywiscie ma byc pomnozona przez procent jaki sie nalezy przez te wszystkie lata w ktorych oni trzymali NASZE PIENIADZE..
Dlaczego my Polacy nie zalozymy Lobby ktore bedzie sie domagac zadoscuczynienia naszych krzywd??
UCZMY SIE Od naszych starszych braci w wierze...!!!
Polacy Wszystkich Krajow, LACZMY SIE!!!!

Przyłączam sie do tego żądania. Ja też domagam się odszkodowanie za utracone dzieciństwo i młodość. Za utracone w dniu 1.09.1939 r. dobra materialne (Nowowybudowany dom w Krakowie oraz jego wyposażenie) przez moich rodziców oraz rekompensaty za grożącą nam przez 6 lat śmierć z rąk niemieckich oraz przez następne 30 lat śmierć z rąk sowietów i ich pogrobowców, a także nawiązki za cały tamten niechlubny okres.

UCZMY SIĘ od naszych starszych braci w wierze...!!!
Polacy Wszystkich Krajów, ŁĄCZMY SIĘ!!!!
  #23  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 17:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Noooo chyba zaczne walić w stól.
Siekierko -postanowiłes zastapic niesławnej pamieci AP??? Czy ktos zwrócil wypedzonym i pomordowanym rodzinom żydowskim i ch mienie /Dal odszkodowanie???? Niemcy poszli a mienie pozostalo w rekach czyich pytam, krasnoludków .....? Dlaczego liczni wlasciciele maja prawo do odzyskania tego co im komuna zabrala ,a ta grupa nie?????
Lilka nie narazaj mi sie prosze .Naprawde nie widzisz co ten facet wygaduje??????Czujesz sie menelem z piwskiem w łapie przed kompem pykajacym w klawiszek do głosowania wg reguly a...b...c...a moze d....?
Bo ja NIE!!!! A siedze tu jesli moge chetnie a jesli musze mniej chetnie ale za to do upadu...Ludzie!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #24  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 18:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

nie denerwuj sie to ja powiedzialam zeby brac przyklad z naszych braci starszych w wierze i rzadac zwrotow..od ex-komunistow ( czy to ma oznaczac Rosje??)Siekierka tylko przytaknal Ci co ucierpieli powinni miec odszkodowanie WSZYSCY..
Co do glosowania to sie nie wypowiadam bo nie jestem pewna co byloby dla Polski korzystne.. Mysle ze kraj w rekach mlodych.. tak jak Estonia np.. moze zdac egzamin ale czy to mozna zastosowac do Polski??
  #25  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 18:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Lidko

Cytat:
Napisał Lila
Bogda ,a mnie nie zabolało ..
Po chamstwie jakie kwitnie na forach ? Po tym jak czytam o netowym seksie ? Wejdź na fora kafeterii i tylko przeczytaj tytuły wątków.

Sorry,niech jeden z drugim się przejdzie i przez drogę zastanowi,a nie głosuje między jednym spojrzeniem w kamerkę a drugim i między browarkami.Bo takich jak my to naprawdę jakiś tam procent..Internet opanowały ''dzieci neostrady ''.I taka jest prawda..

No i jesteśmy w jednym worku,tylko co mamy zrobić ?

ps .złoty napój można pić .Ale niekoniecznie głosując w stanie upojenia.Ooo,Polak głosuje ...kurna !! Z drogi emeryci i inni tacy..
To już jesteśmy dwie, MNIE TEŻ NIE ZABOLAŁO!!!!!!!!!!!!!!! To prawda na innych forach króluje chamstwo, chamstwo, chamstwo. Nasze forum jest uosobieniem taktu i tolerancji. Więc niby dlaczego mam się czuć urażona? Jeżeli chodzi o wzrost Panów Kaczyńskich taki im Bozia dała, nie mieli na to żadnego wpływu podobnie jak my nie mamy wpływu nasz wzrost, urodę, intelekt.
  #26  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 22:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila, a ja ciągle za...

poczekam z wiarą, że Polak potrafi , a zmanipulować to wszystko można, "ręczne" głosowanie też, niektórzy mają w tym wprawę.
Kupię sobie taki program, a co...

Wyalienowałaś się z rozentuzjazmowanego tłumu? Eee, nieładnie

Nie martw się, pracę rozkładam sobie na raty, nieoprocentowane
  #27  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 10:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Al-Kaida: austriaccy turyści zginą w niedzielę

Austriacki MSZ poinformował, że północno-afrykański odłam Al-Kaidy zażądał wypuszczenia wszystkich swoich członków więzionych w Tunezji i Algerii. To warunek uwolnienia dwóch Austriaków, którzy zostali uprowadzeni 22 lutego na obszarze południowej Tunezji



Okropne, ciekawa jestem jaki będzie finał. Co z tego, że świat stoi przed nami otworem?
http://wiadomosci.onet.pl/1710402,12,item.html
  #28  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 10:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

A niby Tunezja bezpieczna miała być..bo państwo policyjne..
  #29  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 10:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kiedy moje dzieciaki gdzieś niesie w świat

Cytat:
Napisał Lila
A niby Tunezja bezpieczna miała być..bo państwo policyjne..
robię się chora. Zawsze diabli ich niosą tam gdzie nie jest bezpiecznie.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 14-03-2008 o 11:01.
  #30  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła WOJNA!Od 10 lat staruszki walczą o kawałek ziemi

Te dwie starsze panie z Częstochowy: Eufemia W. (66 l.) i Zofia K. (78 l.) wyglądają na miłe, dobrotliwe istoty. Niestety, to tylko pozory. Kiedy się widzą, od razu skacze im adrenalina i zamieniają się w waleczne, żądne krwi tygrysice. Wyzywają się od starych krów, małp i dziwek. Jedna drugiej z chęcią by oczy wydrapała. Wszystko przez dwa metry miedzy, która 10 lat temu skłóciła kobiety.

Boże, dlaczego ludzie żrą się tak strasznie o miedzę? Nie potrafię tego pojąć.
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=186 111&scroll_article_id=186111&scroll_gallery_aid=18 6111&layout=1&page=text&list_position=1
  #31  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Zostaje mi 150 złotych na przeżycie

Biedny rencista Michał Jeziorski (59 l.) z Bydgoszczy pozwał do sądu premiera, bo nie stać go na jedzenie!


To jest jakiś koszmar zdaję sobie sprawę, że polska nie jest krajem bogatym ale ustalanie świadczeń na takim poziomie to jest hańba!!!!! To jet zakamuflowana eutanazja.
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subSpecial&news_cat_id=40&news_id= 186105&scroll_article_id=186105&layout=1&page=text &list_position=1
  #32  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:21
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Spór o miedzę, temat stary...jak świat. Już starożytni egipcjanie się kłócili o miedzę, sienkiewiczowski Rzędzian z Wąsoszy wszystkie łupy zdobyte na ...Skrzetuskim przeznaczał na taką kłótnię, Hitler nasłał na Polskę całą machinę wojenna żeby ukraść korytarz do Gdańska, na naszym forum też wybuchają spory graniczne o granice władzy i granice rozsądku, a Ty sie dziwisz dwóm sąsiadkom Lili, naszym rówieśnicom? Idą Święta, więc trzeba im zaproponować, żeby sobie kupiły po koszyczku jajek, po flakoniku płynnych ziemniaczków i ... napewno do końca miesiąca spór zakończą.
  #33  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Siekierka..jakie sąsiadki ? ..jakie rówieśnice ....hę ???

Wprawdzie jedna z nich kubek w kubek do mnie podobna z beretu,w jakim ja co niedzielę drepcę sobie z laseczką do kościółka,ale poza tym - wypraszam sobie..

ps.jedna babcia z Katowic poznała na czacie Radia Maryja - dziadka.Wyobraźcie sobie,że dziadyga zgwałciła...nie,nie ją ...
Jej 11-letnią wnuczkę..!!!
Okazało się ,że to pedofil po wyrokach.A wyglądał tak nobliwie ..
  #34  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:34
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Basiu, zasypiesz nas "dobrymi" wieściami

Panu Michałowi niewiele można poradzić. Może np. wynająć mieszkanie, albo mając na uwadze zbliżające się lato - chodzenie spać z kurami (zaoszczędzi elektryczność), albo - zbieranie w parku uschniętych patyczków i gotowanie na ognisku - zaoszczędzi na gazie. No bo z uwagi na chory kręgosłup, napadu na siedzibę jakiejś Partii która wzięła ze Skarbu Państwa wielomilionową dotację - raczej nie zalecam.
  #35  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Siekierko, jesteś niepoprawnym optymistą

mieszkałam kilkanascie lat na wsi, tam dopiero była jazda. Kiedyś wracałam do domu PKS-em z dwiema kobietami, które odziedziczyły ziemię po swoich krewnych. Te panie mieszkały w Warszawie, jechały do geodety i kłóciły się o miedzę. Trzeba to było widzieć i słyszeć.
  #36  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:42
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

A propos spory graniczne, właśnie mi sie oberwało od Lili za przekroczenie granic kompetencji ...
  #37  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 11:46
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Basiu !

Trzeba je było skierować do mnie! Przecież jak wiesz, ja to robiłem (znaczy likwidację sporów granicznych) przez pół życia!
  #38  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 15:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Smutny Turystyka czy podglądactwo?

Zwiedzanie dzielnic nędzy coraz bardziej zyskuje na popularności. Od faveli Rio de Janeiro, przez townships Johannesburga, po wysypiska śmieci w Meksyku turyści porzucają, przynajmniej na chwilę, plaże i muzea na rzecz zatłoczonych i brudnych – i bardzo często zaskakujących – slumsów.


Dziwny i czasami obrzydliwy jet ten nasz świat.
http://przewodnik.onet.pl/1141,1660,...7,artykul.html
  #39  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 18:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Swiat jest piekny i da sie zyc gdy ludzie przejawiaja checi do zmiany swego losu odpedzajac od siebie lenistwo.
  #40  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 18:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Augustynie, miło Ciebie widzieć

Cytat:
Napisał senior A.P.
Swiat jest piekny i da sie zyc gdy ludzie przejawiaja checi do zmiany swego losu odpedzajac od siebie lenistwo.
masz rację ale same chęci nie zawsze wystarczą potrzebna jest wtedy "wędka" żeby można było złowić rybę a nie ryba.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.III jolita Polityka - wątki archiwalne 500 10-03-2008 18:53
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.