menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 12:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Jest akcja i jest reakcja.

Do meczetu w Le Mans wrzucono granat.


Gdzie jest Le Mans?
To daleko od Paryża?

Cytat:
Wcześniej poinformowano o eksplozji w pobliżu innego meczetu - w miejscowości Villefranche.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 12:28
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Tak też myslałam,ale zmyliła mnie wypowiedż
Wankabor.
Dziękuję Lila.To straszne co robią ludzie owładnięci nienawiścią.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/

Ostatnio edytowane przez Vika : 08-01-2015 o 12:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 12:54
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Rozsądny głos p. Nowicjusza. Fanatyków różnego rodzaju mamy i u nas w kraju pod dostatkiem. Przykład ? proszę bardzo. Prezesowe i Rydzykowe spędy. Służba zdrowia, oświata, ogrom ludności w nędzy, ale guru ma się wspaniale. Dlaczego tak się dzieje, ano fanatyzm góruje. Stawiajcie świeczki naszemu narodowi.
Vankabor, chyba Ci się coś pomyliło. Nie piszesz tutaj na dany temat. Nienawiść Cię zżera od środka, dlatego takie głupoty wypisujesz.
Jest to smutne i tragiczne,bo niewinni ludzie zginęli z ręki fanatyków.
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 13:22
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Rozsądny głos p. Nowicjusza. Fanatyków różnego rodzaju mamy i u nas w kraju pod dostatkiem. Przykład ? proszę bardzo. Prezesowe i Rydzykowe spędy. Służba zdrowia, oświata, ogrom ludności w nędzy, ale guru ma się wspaniale. Dlaczego tak się dzieje, ano fanatyzm góruje. Stawiajcie świeczki naszemu narodowi.

Pani Wankabor.
Dziękuję za dobre słowo pod moim adresem.
I co by Pani zaproponowała? Jakąś strzelaninę w Toruniu, w budynku NFZ, w jakimś oddziale oświaty?
To jak umiawiamy się? -kupimy kałachy i sie przysłużymy jakims politycznym szubrawcom?
Przecież o to w tym wszystkim chodzi byśmy się wzajemnie opluwali i obrzucali błotem.
No cóż. Ja w to nie wchodzę i wystarczy mi ze to obserwuję i wyciagam wnioski. I wie Pani co? -przyzwyczajam sie do biedy bo nadciąga bieda. Moralna i etyczna już jest i teraz przyjdzie materialna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 13:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Na północy Francji, w pobliżu miejscowości Villers-Cotteret, zlokalizowano dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie ataku na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" - poinformowały źródła policyjne. Wokół stacji benzynowej w departamencie Aisne, gdzie mogą ukrywać się sprawcy wczorajszego zamachu w Paryżu, słychać strzały. Tak informują miejscowe media.

Niestety, to nie chodzi o tę redakcję. Gra idzie o zastraszenie milionów i Jacku, możesz mieć rację w tym;
Cytat:
przyzwyczajam sie do biedy bo nadciąga bieda. Moralna i etyczna już jest i teraz przyjdzie materialna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 13:44
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Gdzie jest Le Mans?
To daleko od Paryża?
210 km (poludiowy-zachod)

A Villers-Cotterets to nie polnoc Francji : doklanie 76 km od Paryza
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 08-01-2015 o 14:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 15:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niestety, to nie chodzi o tę redakcję. Gra idzie o zastraszenie milionów i Jacku, możesz mieć rację w tym;

Lila, zdecydowanie masz racje.





To wszystko takie tragiczne. Normalny czlowiek gubi sie w tym wszystkim.
Na jakim swiecie zyjemy? Nienawisci i przemocy, braku zrozumienia innych.

Mialam pilne sprawy do zalatwienia w Paryzu po zgonie mego meza. Dzieci zakazaly mi przyjazdu ze wzgledu na niebezpieczenstwo. Wobec tego zanulowalm bilety na jutro i poczekam az sie wszystko uspokoi. Poprostu boje sie chodzic w Paryzu, mimo, ze mieszkam w tzw dobrej dzielnicy – ale kto wie. Wszystko teraz mozliwe. Nie znamy zamiarow osoby, ktora kolo nas przechodzi.

Nie tak dawno, w tragicznym staku terorystow religijnych, zginela w Nairobi matka mojej synowej. Pisalam o niej na moim blogu.

Ogladam TV – wzruszajacy wywiad z Patrickiem Pelloux z Charlie Hebdo - jestem zbulwersowana.

Ciekawostka- dwaj bracia, ktorzy sa podejrzani o to barbarzynstwo sa bracmi ex-adwokata Cherif’a Kouchi, ktory zostal skreslony z listy adwokatow we Francji. Mial sporo na sumieniu. Ale w tej chwili nie mowmy o tym.

Jedno wiem, ze moze dobrze sie stalo, ze moj sp.malzonek nie doczekal tego tragicznego dnia, wiem, ze bardzo by cierpial z bezsilnosci. Byl madrym czlowiekiem, lubil polityke, widzial skad “idzie” zlo.

Pare dzisiejszych rysunkow karykaturzystow ze wszystkich stron swiata:






i doskonaly znanego karykaturzysty Plantu. Tez jestem calym sercem z zamordowanymi, ich rodzinami i przyjaciolmi.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 18:14
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niestety, to nie chodzi o tę redakcję. Gra idzie o zastraszenie milionów i Jacku, możesz mieć rację w tym;

Pani Lilu.

Oczywiście że chodzi o zastraszenie społeczeństw i wywołanie wrogości do siebie i nieufnosci. Rozbitym i nieufnym społeczeństwem łatwiej jest manipulować i posługiwać się w celu osiągania zamierzonych celów. Wszystko jest już gotowe by zrobić jatkę w której będą ginąć bogu ducha winni ludzie a teraz potrzebny jest pretekst. Przecież społeczeństwa zaczeły osiągać w miarę przyzwoity poziom zycia, mogłyby się rozwijać, wyrównywać pod wzgledem materialnym i duchowym i coraz trudniej byłoby utrzymać władzę obecnym skorumpowanym i zdemoralizowanym politykom. Politycy uwikłali się w układy biznesowo-bankowe, banki to nie bankowcy a banksterzy i mało ich obchodzi czy komuś zabiorą ostatnie gacie, dom, czy życie. Dla nich liczy się kasa. Jak przed II wojną światową tylko że inna szachownica i inne pionki a gra jest taka sama. Islam? Muzułmanie? państwo ISIS? putin? kogo jeszcze wymienić? -przecież to wszystko siedzi w największych bankach. Bez kasy to mogą sobie pierdnąć w galoty. Tu chodzi i władzę, o kasę i podporządkowanie sobie społeczności. Zeby podporządkować sobie ludzi muszą ich zastraszyć, doprowadzić do biedy i wybić kilka milionów. Smutne to ale ja przynajmniej tak to widzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-01-2015, 19:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Emocje, brak slow do wydarzen, ktore razem z Francuzami przezyl caly swiat.
Stalo sie cos co nas wszystkich przerazilo. Zadajemy sobie setki pytan – dlaczego?
Do czego doprowadza fanatyzm religijny, co nas czeka jutro?

8 stycznia 2015 zostal ogloszony dniem Zaloby Narodowej we Francji.





Aby uczcic pomordowanych karykaturzystow-dziennikarzy z Hebdo Charlie w Paryzu wygaszono symbolicznie na 5 minut o godzinie 20-ej Wieze Eiffla . Fotografia z tewizora.




Tlumy ludzi gromadzily sie w licznychmiastach we Francji, Europie….calym swiecie od Paryza po Bruxelli, N.Yorku, Londynie, Sydney czy Moskwie.

Wzruszajace napisy: “Je suis Charlie”




Akcja zakonczona, terorysci zostali zabici....w koncu o to im chodzilo. A my???

Czy na tym sie skonczy?????
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-01-2015, 19:24
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Nergal podarł na scenie Biblię i parę innych osób kpiło z religii publicznie wywołując oburzenie aż musiało do tego czynu dojść aby zaczęto myśleć, że można rozsierdzić fanatyków....
a co zrobiono po Zamachu na World Trade Center ? chyba nic.

Cytat:
Sąd w Nowym Jorku skazał radykalnego muzułmańskiego duchownego Abu Hamzę al-Masriego na dożywocie za wspieranie terroryzmu, m.in. pomoc w uprowadzeniu zachodnich turystów w Jemenie i próbę stworzenia obozu szkoleniowego dla terrorystów w USA.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news...mpaign=firefox


Cytat:
Said Kouachi, jeden z domniemanych sprawców zamachu na redakcję tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" w Paryżu, w 2011 r. przeszedł kilkumiesięczne szkolenie w obozie Al-Kaidy w Jemenie - twierdzą telewizja CNN oraz dziennik "New York Times". Nadsekwańska prasa twierdzi z kolei, że mężczyźni znajdowali się na czarnej liście terrorystów w USA. We Francji nie byli jednak pod obserwacją służb.
To, że 34-letni Said Kouachi ma za sobą szkolenie w obozie terrorystycznym, da się rozpoznać po nagraniach wideo z dokonanego w środę zamachu - twierdzi "NYT", powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela amerykańskich władz. Stacja CNN podała również, że jeszcze przed atakiem służby USA obserwowały Saida i jego młodszego brata Cherifa. Obaj trafili do rejestru pasażerów objętych zakazem wstępu na pokład samolotów udających się do USA. Według stacji, amerykańskie służby próbują ustalić, czy polecenie wykonania zamachu wyszło od jemeńskiej filii Al-Kaidy.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news...mpaign=firefox
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 09-01-2015 o 22:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-01-2015, 23:54
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Nergal podarł na scenie Biblię i parę innych osób kpiło z religii publicznie wywołując oburzenie aż musiało do tego czynu dojść aby zaczęto myśleć, że można rozsierdzić fanatyków....
a co zrobiono po Zamachu na World Trade Center ? chyba nic.

Co jest złem a co dobrem? -kpiarstwo i szydera z cudzych przekonań w wydaniu nergala? -które w niczym nie ograniczają wolnosci?
Czy jak to Pani określiła rozsierdzeni fanatycy, którzy takich nergali w Polsce omijają z daleka?

Ma Pani dzieci? -jeśli tak to z pewnością je Pani kocha. Gdyby ktoś im napluł bez powodu w twarz, sponiewierał za to tylko dla przykładu że są Pani dziećmi to stała by Pani spokojnie?
I co? - byłaby Pani rozsierdzoną fanatyczką swoich dzieci?
Czy dla poprawności i w imię tolerancji że kazdy może wyrażać swoje opinie na swój sposób byłaby Pani pełna zrozumienia dla bandziorów którzy sponiewierali Pani potomstwo bo mają takie sobie widzimisię?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 09:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Co jest złem a co dobrem? -kpiarstwo i szydera z cudzych przekonań w wydaniu nergala? -które w niczym nie ograniczają wolnosci?
Czy jak to Pani określiła rozsierdzeni fanatycy, którzy takich nergali w Polsce omijają z daleka?

Akcja - reakcja...odwieczne prawo natury...
od czynu się przecież coś zaczyna a skutki eskalują gdy przeciwdziałania są nieskuteczne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 10:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

No i jasne; Al-Kaida. Na tym nie koniec, szkolą się następni.

ps. Jacku jeśli chodzi o mnie, nie pisz mi ''pani''.

Jestem Lila. To imię, nie nick.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 11:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Hypokryzja

Cytat:
"Charlie Hebdo" : le "New York Times" ne publie pas les caricatures
Le grand journal américain a choisi de ne pas diffuser les dessins de l'hebdomadaire français jugées "inutilement insultantes". Une décision qui provoque de nombreuses critiques.

http://tempsreel.nouvelobs.com/charl...es#xtor=EPR-1-[Actu8h]-20150110

W przeciwienstwie do setek dziennikow swiatowych New York Times nie opublikuje karykatur Charlie Hebdo, ktore sa wedlug redakcji "niepotrzebnie obrazajace".

Bez komentarza.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 12:50
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Oburzające jest, rzecz jasna, mordowanie ludzi w imię wartości, których nie rozumiemy.
To zabijanie bez powodu.
Ale warto pamiętać, że to nie Islam wymyślił terroryzm.
Nie generalizujmy.
Odrzucajmy terroryzm, nie religię.

Przy okazji - http://przedwieczorny.salon24.pl/625...-charlie-hebdo - dołączona ilustracja, mogłaby oburzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 17:10
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Akcja - reakcja...odwieczne prawo natury...
od czynu się przecież coś zaczyna a skutki eskalują gdy przeciwdziałania są nieskuteczne.

Jest parcie na wywołanie konfliktu który doprowadzi do chaosu i żadne przeciwdziała nie będą skuteczne. Potrzebne są narzędzia. Broń jest, masa niezadowolonych ludzi też jest, wiec trzeba odwoływać się do jakichś idei. Religia jest tym narzędziem. Źle to wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 17:13
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No i jasne; Al-Kaida. Na tym nie koniec, szkolą się następni.

ps. Jacku jeśli chodzi o mnie, nie pisz mi ''pani''.

Jestem Lila. To imię, nie nick.

Ok. miło mi: - jestem Jacek (placek )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 17:16
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Wolność to nie dowolność i każde przekraczanie granic owocuje skutkami a sfera sakrum szczególnie jest czuła.
Czasem przez to, przez przekroczenie granic właśnie nawet giną ludzie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 17:30
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Jest parcie na wywołanie konfliktu który doprowadzi do chaosu i żadne przeciwdziała nie będą skuteczne. Potrzebne są narzędzia. Broń jest, masa niezadowolonych ludzi też jest, wiec trzeba odwoływać się do jakichś idei. Religia jest tym narzędziem. Źle to wygląda.

Moim zdaniem jeśli się nie daje powodu do ataku na tle religijnym to terrorystom wytrąci się broń z rąk.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 17:50
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Moim zdaniem jeśli się nie daje powodu do ataku na tle religijnym to terrorystom wytrąci się broń z rąk.

Niemożliwe.
"Jak się chce uderzyć psa, kij znajdzie się zawsze"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
Projekt "Turystyka szansą na rozwój" bezpłatne szkolenia dla osób zatrudnionych 55+ Małgorzata P. Zaproszenia 1 25-02-2012 09:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.