menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 09:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Partie polityczne powinny być finansowane ze składek członków i koniec, a jak za mało to niech się zlikwidują.
  #22  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 10:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Apel:
- Gdybyśmy mieli tak parę portali internetowych! O młodzież trzeba zawalczyć, a młodzież to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy się internetu! - wołał o. Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 17. rocznicy istnienia Radia Maryja - pisze "Dziennik".
  #23  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Spodziewałem się u Ciebie akurat takiej odpowiedzi. (...)Wiesz byłem ciekawy czy robiąc pomyłkę w tym ich małżeństwie... To czy POLA to nie omieszka sprostować-bo to cholernie ważne. Nie omieszkałaś mnie poprawić
Hmm...toż nawet przedszkolak nie uwierzy w Twoją prowokację, czyli zamierzone przez Ciebie przekłamanie faktów w celu sprawdzenia, czy Pola zareaguje.

A co z resztą przekłamanych danych? Też o reakcję Poli chodziło? (dotyczy wysokości odziedziczonego przez BP-J majątku).
Cytat:
-wszyscy czytający nas tu mają może mnie za poprawnego (czytaj -dokładnego) a Ciebie za"poprawiaczkę"
To taka chyba pisowska poprawność, czytaj dokładność
Cytat:
Mam gdzieś jak ona doszła do forsy, ja nawet nie mam nic przeciw kurwom, lubię kurwy, ale nie ludzi z kurewskim charakterem.
Możesz mieć gdzieś - prawo zawistnika - może Cię zżerać zazdrość, ale nieobyczajny to zwyczaj siać nieprawdę, przekręcać fakty, że już nie wspomnę o frazeologii, jaką się posługujesz, co widać wyżej.
Trafnie Cię podsumował JIP, pisząc:
Cytat:
...nie uwierzy w żadne inne nawet rozsądne tłumaczenia... bo specjalista jest Ci on najlepszy w każdej dziedzinie ... oj puszczają Ci Kazik nerwy puszczają...
Nic dodać, nic ująć.
  #24  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Apel:
- Gdybyśmy mieli tak parę portali internetowych! O młodzież trzeba zawalczyć, a młodzież to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy się internetu! - wołał o. Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 17. rocznicy istnienia Radia Maryja - pisze "Dziennik".
Słuchałam tego apelu podczas lecia RM i tak sobie pomyślałam, że skutek akurat mógłby być odwrotny do przewidywanego i oczekiwanego, bo im więcej wiadomości, im szerszy do nich dostęp z różnych źródeł, tym więcej wątpliwości, a wtedy elektorat mógłby się skurczyć, więc zalecałabym o. dyrektorowi apelowanie do instalowania wyłącznie anten umożliwiających odbiór jedynie słusznej i polskiej stacji radiowej oraz telewizyjnej .
  #25  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.
Temat stary jak świat i jakoś nie może się doczekać finału i nie doczeka się w najbliższym czasie, bo w sejmie mamy partie, nie ludzi, decyzje podejmują partie, nie posłowie, a w interesie tych pierwszych nie jest zabieganie o zwolenników danej opcji, ale wygodne życie umożliwiające trwonienie publicznego majątku.

A jaki jest los podjętej w ubiegłym roku inicjatywy przez SE w sprawie zwolnienia świadczeń emerytalnych z podatku? Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy gazeta opublikowała jakieś dane, ile zebrała podpisów i co dalej z tą inicjatywą?

Emeryci i renciści pewno prędzej się doczekają wolnego dnia w Trzech Króli, co nie jest im niezbędne do przetrwania, niż tego, od czego zależy ich egzystencja.
  #26  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Polska straciła drogę tranzytu gazu - "Rosja używa swej potęgi"

W związku z odcięciem tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, dostawy spadły do zera. Gaz do Polski dociera już tylko przez rurociąg znajdujący się na Białorusi .

No to pięknie się zrobiło. Nasi sąsiedzi są nieprzewidywalni, pies ich ganiał.
http://wiadomosci.onet.pl/1892226,12,item.html
  #27  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Dalsza część wojny gazowej na łamach forum seniora.
PGNG Wiceprezes Mirosław Dobrut przyznaje że nasza pozycja jest mocniejsza.Na pytanie dziennikarza z skąd ten optymizm?
Odpowiedział .Jeżeli przyjmiemy za całość importowanego gazu z Rosji to 100% To przez Ukrainę otrzymujemy ok 40% rosyjskiego gazu reszta to surowiec sprowadzany przez Białoruś-gazociąg z Jamału.
Dodatkowo należy pamiętać że około trzeciej części używanego w kraju gazu to surowiec rodzimy.
Zdaniem specjalistów w przypadku przedłużającej się gazowej wojny najbardziej ucierpią odbiorcy instytucjonalni przemysł chemiczny i np. szklarski .Ten pierwszy wykorzystuje gaz w ciągach technologicznych jako surowiec ten drugi jako paliwo do pieców szklarskich.
Informacja z portalu dla biznesu.
Potwierdzam informację Basi że w Drozdowicach przez rurociąg nie płynie gaz.
Też trzeba zrozumieć PGNG że jeżeli odbiorca nie płaci rachunków to mu się odcina gaz zabierając licznik.
  #28  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:19
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Polu w pierwszym poscie o Piaseckiej nie podałem ile lat była żoną miliardera. W następnym napisałęm że 10 lat (z pamięci) potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.
  #29  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
W związku z odcięciem tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, dostawy spadły do zera. Gaz do Polski dociera już tylko przez rurociąg znajdujący się na Białorusi .

No to pięknie się zrobiło. Nasi sąsiedzi są nieprzewidywalni, pies ich ganiał.
http://wiadomosci.onet.pl/1892226,12,item.html
I jak tu ich kochać
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #30  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Pani Polu pisząc na temat gazu szanowny ZUS przelał mi na konto emeryturę ,przeczytałem sms-a jest korekta o 1%.
  #31  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Kaziu,proponuję Ci taki eksperyment;jutro,jak będziesz kupował chleb,to zapłać sprzedawcy powiedzmy,połowę ceny.
Gdyby się żdziwił to mu wytłumaczysz,że szaleje kryzys, wszystko drożeje a Ty żyjesz z emeryturki i od dzisiał tyle właśnie będziesz mu płacił za chleb.
Jeśli uda Ci się wrócić do domu w jednym kawałku i jeszcze przynieść chleb to zdaj relację.Być może i ja wytnę taki numer swojemu piekarzowi.
Możesz mi napisać na podstawie jakiego mojego postu piszesz te głupoty? Wtedy gdybyś zacytował-może ktoś by stwierdził że że ja o zupie a Ty o *****.
Cytat proszę-bo nie znalazłem nic co mogło by pasować do tej wypowiedzi.
  #32  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Polu w pierwszym poscie o Piaseckiej nie podałem ile lat była żoną miliardera. W następnym napisałęm że 10 lat (z pamięci) potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.
Kazik staraj się odróżnić mały kamień od wysokiej góry albowiem:
"Błogosławieni, którzy umieją odróżniać
mały kamień od wysokiej góry:
unikną wielu przykrości".
  #33  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Tak władza sprawiedliwie dzieli pieniądze.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/7-m...a-e_85062.html
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.
Jak to dobrze że chociaż tej decyzji nie można zwalić na PiS.
Polu a może jednak?
  #34  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

http://www.polish.us/strona,9,164,0.html
Podaję ten link gdzie jest napisane o działalności charytatywnej jak Wałęsa mówił Pani Basieńki.Nie wiedziałem że jest aż taką patryiotką i tak dużo dla Polaków robi.Jak się coś napisze to należy sprawdzić.Dzięki tym co na tym forum dbają o rzetelną informację.
  #35  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogarda dla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:

Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych

Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.
Sam wykonywałem różne prace za granicą. A wiesz pisząc o tym że pracowała jako popychadło zastanawiałem się czy dla Poli nie dopisać w nawiasie (żadna praca nie hańbi-nawet zmywak) Teraz muszę napisać że wiem-Piasecka na zmywaku nie pracowała. Dlaczego mi przypisujesz pogardę-ja tylko określiłem jej rodzaj pracy?
Do Palikota Cię nie porównywałem, ale uczciwie Ci powiem masz do niego daleko. To prawda a nie pocieszenie Polu.
  #36  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 13:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://www.polish.us/strona,9,164,0.html
Podaję ten link gdzie jest napisane o działalności charytatywnej jak Wałęsa mówił Pani Basieńki.Nie wiedziałem że jest aż taką patryiotką i tak dużo dla Polaków robi.Jak się coś napisze to należy sprawdzić.Dzięki tym co na tym forum dbają o rzetelną informację.
Nie przekonasz nie dających się przekonać? zaraz coś przeciw wymyśli, może, że pisze małą literą albo.....
  #37  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 13:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Zabierając głos w sprawach wyjazdów polaków za granicę to media stworzyły wizerunek polaka na zmywaku,nie wiem dlaczego.Czy ktoś może coś powiedzieć o naszych top modelkach jedna 7 druga 13 na liście rankingowej na świecie Ania Rubik czy Kasia Struss ciekawy artykuł w Polityce o dziewczynach które osiągnęły sukces ,same z pomocą rodziny.Czy nasze tenisistki.Dużo polaków pracując za granicą chodzi do koledżu czy na studia..Już widzę co niektórzy napisali by o ich sukcesie.
Już słyszałem jednego, Balcerowicz musi odejść.Teraz widzę co post alikot niema równych.
Co Palikot zrobił dla kraju,ile płaci podatków ,czy ma zwolnienia podatkowe,to jest ważne.Z podatków utrzymuje się Państwo i dofinansowywane są nasze emerytury, nie zainteresowani są tylko ci co otrzymują w innej niż polskiej walucie swoje apanaże.
Za kreowanie wizerunku się płaci,w zespole są socjologowie psycholodzy wizażyści jak i aktorzy.Reklama co wiem może być pozytywna lub negatywna a liczy się cel do jakiego mam dojść.
  #38  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 14:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pani Polu pisząc na temat gazu szanowny ZUS przelał mi na konto emeryturę ,przeczytałem sms-a jest korekta o 1%.
Dlaczego tak oficjalnie? Pola jestem, ale jeśli mam pisać "panie Wacławie", to się podporządkuję.

Co do 1% to wiemy, obniżyli podatek wszystkim, ale w ubiegłym roku SE zorganizował akcję na rzecz zwolnienia świadczeniobiorców z płacenia podatku od emerytur - w całości. Zbierał podpisy i nie wiadomo, co dalej z tą akcją, dlatego pytam, może ktoś coś wie.
  #39  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 14:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Polu ...potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem
celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.
Nie wykręcaj się, nie przystoi dorosłemu chłopcu.
Może i jestem taka, jak piszesz, nie zaprzeczam, zawód tego wymaga jeśli nie zwykła ludzka rzetelność, ale jeśli podajesz pewne dane, to nie rób ludziom wody z mózgu i licz się z tym, że ktoś Twoje zamierzone - czy nie - przekłamania jednak Ci wypomni, co niniejszym czyniłam, czynię i czynić będę, więc sie pilnuj; a zwłaszcza nie mogę Ci darować wulgarnych określeń pod adresem BP-J. Taka solidarność...z pomówionymi, pokrzywdzonymi, którzy nie mają szansy, aby obronić swoje imię.

A tak na koniec: przymknęłabym oko na Twoje 10 lat, a co z resztą przekłamań? Jakoś nie zauważyłam, żebyś z tego zechciał się wytłumaczyć, a to bardzo ciężki kaliber oszczerstwa.

Co ma do tego JIPek, jakieś płatności dla mnie i o.R - zaiste nie pojmuję, ale interpretuję sobie to tak: trzeba zwrócić dyskusję na inny tor, bardziej bezpieczny dla Kazika.
  #40  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 14:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Jak to dobrze że chociaż tej decyzji nie można zwalić na PiS.
Polu a może jednak?
No więc Pola Ci odpowiada, że nie ma takiego zamiaru, razy i odpowiedzialność za taki stan rzeczy należy rozłożyć równo na wszystkie partie, które z tego korytka korzystają całymi garściami. Pazernych, pozbawionych ludzkiej uczciwości mamy w każdej formacji, a anioły schowały się w niebie albo w domu siedzą.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.