menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Delfin banita ,Zbigniew Ziobro proponuje prezesowi prawybory.
Co sądzić o tej propozycji ? Z punktu widzenia tzw prawicy - to nie złośliwość ,lecz przekonanie o zużyciu się tego pojęcia,lepszych na razie nie ma - jest to na pewno bardzo rozsądne rozwiązanie ,gdyż rozdrobnienie na tzw prawicy jest dla niej zawsze zabójcze. Ale otóż to - rozwiązanie rozsądne ,jednak czy nasz bohater lubi rozwiązania rozsądne ? Myślę i nic na potwierdzenie tej hipotezy mi się nie nasuwa, więc raczej nie ! Czy prezydent powinien być rozsądną osobą ? To pytanie retoryczne,wszak każdy odpowie ,że tak . Może ,ktoś przytoczy przykłady rozsądnych poczynań JK ?

Aha,no i jeszcze jedno . Czy prezes przyjmie propozycję niedawnego ulubieńca - znów ta niestałość uczuć i brak zdolności trafnej oceny ludzi . No tak,odpowiedź znów dość oczywista.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #42  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:44
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Hypatio ,wątpię czy podejmie rękawicę,wszak Hofman wygłosił,że z planktonemnie rozmawiają,czy jakoś tak,w kazdym razie podobał mi się ten plankton.
__________________
  #43  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał BarbaraK
Hypatio ,wątpię czy podejmie rękawicę,wszak Hofman wygłosił,że z planktonemnie rozmawiają,czy jakoś tak,w kazdym razie podobał mi się ten plankton.


Basieńko,czy zauważyłaś ,że na naszych wątkach niektórzy stosują tą sama taktykę ? Czyżby z tych samych powodów ?!
Te same ideały,te same metody !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #44  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 01:21
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Basieńko,czy zauważyłaś ,że na naszych wątkach niektórzy stosują tą sama taktykę ? Czyżby z tych samych powodów ?!
Te same ideały,te same metody !

Hypatio, o jakiej wy rękawicy gaworzycie?
Kobito, za 3 lata wiesz co może się zdarzyć? Świat się gotuje,
a ty zachęcasz do merytorycznej dyskusji o SF.
Naprawdę, dla ciebie dzień bez Kaczyńskiego to dzień stracony?
Czy diagnoza drzazgi dotyczy większej liczby osób?
Litości.

Ja wolę o konkretach. Pieprzenie trzy po trzy zostawiam miłośnikom pieprzu.
  #45  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 01:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Powalająca jest głębia przeprowadzonej przez Hypatię psychoanalizy potencjalnego kandydata na lokatora dużego pałacu.
Ciekawe czy jego kontrkandydata wyznaczy p.Tusk w sposób analogiczny jak to było w przypadku obecnego prezydenta:raz dwa trzy,prezydentem będziesz ty.

Pan Tusk zagrał Sikorskim jak gałą na orliku. Wystawił go jak to strzelcy w okopach hełm na kiju dla niepoznaki.
Tym hełmem była pani Anna Applebaum, mądra i piękna. Ale proszę, podniosły się głosy, że amerykańska Żydówka.
Strzały poszły po hełmie, a gdy prawybory wygrał Komorowski nikt się nie zastanowił nad dynastią, która była gniazdem drugiej pani Anny. Bo niby ...Chrabia jak chrabąszcz,

I o to chodziło.
A ciemny lud to kupił.

I finito.

Chciałaś Hypatio, to masz.

Dobranoc.
  #46  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 01:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Lila
Hypatio, o jakiej wy rękawicy gaworzycie?
Kobito, za 3 lata wiesz co może się zdarzyć? Świat się gotuje,
a ty zachęcasz do merytorycznej dyskusji o SF.
Naprawdę, dla ciebie dzień bez Kaczyńskiego to dzień stracony?
Czy diagnoza drzazgi dotyczy większej liczby osób?
Litości.

Strasznie Cię ten watek wkurzył,już trzeci raz stwierdzasz ,ze bez sensu i trzeci raz wracasz i przekonujesz ,że nie ma sensu !
Jak ja uważam ,że coś jest bez sensu to idę dalej ,tam gdzie widzę sens !
Ja uważam za mój obywatelski obowiązek zająć się poważna kandydatura na poważny urząd. Może będę miała jakieś zasługi?

Cytat:
Napisał Lila
Ja wolę o konkretach. Pieprzenie trzy po trzy zostawiam miłośnikom pieprzu.

Właśnie widzę !


Ps.Jakowaś rękawiczka, to Ci się chyba przyśniła w trakcie poobiedniej drzemki!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #47  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 01:56
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Wątek bez sensu, ale pisać będę. Tak dobrze to ci nie będzie.
Ty piszesz o ewentualnym prezydencie,
a ja boleję nad jego wadami i straszliwym 'anturaż' w zestawieniu z mądrością, erudycją, szarmem i piorunującą błyskotliwością obecnej Ekscelencji.
Z atencją oczywiście.
I to będę konkrety. Już się cieszę.
Bo sama rozumiesz; następca choć w niewielkim stopniu powinien dorównać obecnemu,
więc zalety obecnego warto uwypuklić, jako wzór .
Tak jak wzorem kobiety XX wieku była Rita Hayworth, której posąg odlano w brązie i utopiono w Atlantyku,
by potomni znaleźli , tak wzorem dla następcy ma być Ekscelencja Bul K.

btw czytać nie umiesz?
Cytat:
Hypatio ,wątpię czy podejmie rękawicę,wszak Hofman wygłosił,że z planktonemnie rozmawiają,czy jakoś tak,w kazdym razie podobał mi się ten plankton

Zdecydowanie dobranoc.

Ostatnio edytowane przez Lila : 15-04-2012 o 02:02.
  #48  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 02:02
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

Cytat:
Napisał Lila
Wątek bez sensu, ale pisać będę. Tak dobrze to ci nie będzie.
Ty będziesz o ewentualnym prezydencie,
a ja będę boleć nad jego wadami i straszliwym 'anturaż' w zestawieniu z mądrością, erudycją, szarmem i piorunującą błyskotliwością obecnej Ekscelencji.
Z atencją oczywiście.
I to będę konkrety. Już się cieszę.
Bo sama rozumiesz; następca choć w niewielkim stopniu powinien dorównać obecnemu,
więc zalety obecnego warto uwypuklić, jako wzór .
Tak jak wzorem kobiety XX wieku była Rita Hayworth, której posąg odlano w brązie i utopiono w Atlantyku,
by potomni znaleźli , tak wzorem dla następcy ma być Ekscelencja Bul K.

btw czytać nie umiesz?


Zdecydowanie dobranoc.


A co z tymi orgazmami o których było na początku?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #49  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 02:05
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Gwoli ścisłości o rękawicy pisalam ja,czy podejmie prawybory z Ziobro.Natomiast nie uważam,że wątek jest przedwczesny,kandydat do fotela oglosił swój start w wyborach prezydenckich,to nie bardzo rozumiem dlaczego nie rozmawiać na ten temat.
Przy okazji,okazuje się ,że nie tylko sąsiedzi sięgają do przodków.
Moze czas się zastanowić do którego pokolenia wstecz najlepiej sięgnąć.
__________________
  #50  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 02:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Jak dotąd nikt nie nakreślił sylwetki, przyszłego niewątpliwie prezydenta i nie naszkicował profitów dla nas maluczkich płynących z tej prezydentury !
Postarajcie się proszę ,to naprawdę ważne ,wszak może to zachęcić wielu z nas do właściwego dysponowania swym głosem !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #51  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 02:14
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A co z tymi orgazmami o których było na początku?

Ich dostarcza WAM Kaczyński.:
Jak przystoi mansardzie w starej kamienicy, z której tynk odpada, z poziomem wysokim przybyło coś.
Kulturnyj narod. Geny takie.


Pa! Miło jest, ale muszę iść spać.
  #52  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 21:04
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak dotąd nikt nie nakreślił sylwetki, przyszłego niewątpliwie prezydenta i nie naszkicował profitów dla nas maluczkich płynących z tej prezydentury !
Postarajcie się proszę ,to naprawdę ważne ,wszak może to zachęcić wielu z nas do właściwego dysponowania swym głosem !
Poczytałam wątek, to może kilka słów w tej sprawie.
1. Będzie to (gdyby co) prezydent zniewolony, bo nie chce, ale jego partia go zmusza. Czy prezydent, który nie chce, a daje się zniewolić, będzie skuteczny w tym, aby bronić naród przed zniewoleniem, jakie temu narodowi rzekomo zagraża?
2. Przez zapalonych miłośników nadawania przydomków obecnemu Prezydentowi będzie nazwany Jego Ekscelencja Obiat, albo Jarosław Uprzejmny.
(wpis do księgi pamiątkowej jednej z restauracji z 2006 roku: "Dziękuję z smaczny obiat",
w 1980 roku złożył podanie o pracę do Ośrodka Badań Społecznych Regionu Mazowsze "Solidarności", napisał: "Uprzejmnie proszę o przyjęcie do pracy".
)
3.
Do budowy dróg będzie podchodził rozważnie i z namysłem, zgodnie z tradycją czasów, gdy był premierem.
Koalicja PiS, Samoobrony i LPR oddała do ruchu 100 km dróg, 106 km dróg ekspresowych, z czego koalicja PiS, Samoobrony i LPR rozpoczęła budowę niecałych 80 km dróg autostradowych.

4.
Ewentualny prezydent zawetuje być może każdą ulgę prorodzinną, jako, że partia która go zniewoliła do kandydowania głosowała jednoznacznie przeciwko becikowemu w Sejmie i w Senacie.
(lista głosowania cytowana była przez Romana Giertycha w sejmie)
5. Na pewno będzie sprawny fizycznie i zdolny do dopychania kolanem ustaw, bo jak to określał poseł Kurski:
Chodziło mu o krytykę Jarosława Kaczyńskiego. - To jego miałem na myśli mówiąc o "dopychaniu kolanem", o "kierownictwie partyjno-państwowym" - zapewniał Kurski. Zdaniem europosła to prezes PiS odpowiada za wynegocjowane przez jego rząd szczegóły traktatu. mowa o Traktacie Lizbońskim

No a na poważnie?
Znowu gdyby co, to opozycja nie będzie mogła mówić takim językiem, jakim mówi obecna opozycja, nawet gdyby przypadkiem chciała tak mówić.
Nienawiść będzie cnotą, bo kto nie z nami ten przeciwko nam i inne hasła o prawdziwych patriotach będą obowiązujące.
A satyrycy w państwach Zachodu będą mieli znowu używanie z powodu naszego machania szabelką.
Inni z kolei za natrętne brzęczenie się zdenerwują i może znowu embargo na mięso wprowadzą. Nam, nie innym.

Nie chwalę PO, wręcz przeciwnie sama sobie szykuje spadek sondaży, ale od tego kandydata będę się trzymała z daleka, nawet gdy się znowu w słowach zmieni. Po lekach (jak się już kiedyś tłumaczył i wielokrotnie zmieniał w okresie kampanii wyborczych i po).

Marzy mi się Prezydent ponadpartyjny, zrównoważony emocjonalnie, dobrze zorientowany w gospodarce, również w świecie i tam szanowany. Taki, który spróbuje zjednoczyć Polaków po obecnej wojence, albo jak kto woli wojnie polsko-polskiej. Przecież to jest możliwe, że ktoś taki się znajdzie.

A gdyby jeszcze rząd ponadpartyjnych fachowców w ministerstwach?..... Ktoś jest za, a nawet przeciw?
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
  #53  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 21:20
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Jestem za Twoją wizją prezydentury.
__________________
  #54  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 21:41
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

JK bedzie niedobrym prezydentem, poniewaz on kocha władzę a nie reprezentacje narodu.
Moim zdaniem to dopiero bedzie nieszczęście dla nas. Komisja będzie gonić komisję, zaczną się aresztowania, represje, rozliczania itd.
Boję się, że mielibyśmy drugą Białoruś.
Mam nadzieję że po raz siódmy przegra....co daj Boże.
  #55  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

[quote=olena]
Cytat:
Marzy mi się Prezydent ponadpartyjny, zrównoważony emocjonalnie, dobrze zorientowany w gospodarce, również w świecie i tam szanowany. Taki, który spróbuje zjednoczyć Polaków po obecnej wojence, albo jak kto woli wojnie polsko-polskiej. Przecież to jest możliwe, że ktoś taki się znajdzie.
Nie przy tej konstytucji. Trzeba byłoby zmienić ją na wzór niemieckiej i wybierać go w parlamencie, a nie w wyborach powszechnych gdzie komitety wyborcze są partyjne i z funduszy partyjnych opłacają kampanie wyborcze.
Cytat:
A gdyby jeszcze rząd ponadpartyjnych fachowców w ministerstwach?..... Ktoś jest za, a nawet przeciw?
Też marzenia sciętej głowy. Niestety. Minister to jednak polityk jest. Jesli nawet nie to i tak odpowiada ...politycznie za kierowany resort. Problem -moim zdaniem- nie jest partyjny minister, a zaplecze z fachowców jakie sobie potrafi stworzyć.
Wspomnij Ziobrę. Jego zaplecze składało sie z samych fachowców od prawa. Całe stado prokuratorów mu podlegało i co? Formalnie bezpartyjni fachowcy i jakoś fachowość marnie im sie sprawdzała. Podobnie jak Ziobrze.
Bezpartyjnym fachowcem był Ćwiąkalski i ....padł po politycznie sterowanej nagonce.. I żeby nie przeciagać. Premier jest z politycznego nadania, wiec i tak partyjny, czy bezpartyjny minister od polityki zależy.
  #56  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:26
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Pomarzyć dobra rzecz, bo czasem marzenia się spełniają.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
  #57  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:31
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Z sympatiami i gustami (także politycznymi ) się nie dyskutuje. Każdy ma do do nich prawo.To jest oczywiste.
Ale żeby od razu Białoruś?To znaczy co;fałszowanie wyborów?Cała opozycja w koloniach karnych?Co jeszcze tragicznego się wydarzy?
Póki co to Kaczyńskiemu grożą Trybunałem.Tusk ma najwyrazniej dylemat, czy sprawę przyklepać.Nie daj Boże, wyleci z posady,to jego tam zaciągną.A będzie za co!
Niejaki Kamiński,ten od CBA,podpadł p.Premierowi i z punktu zainteresowała się nim prokuratura.Trzy lata będzie jak się chłopcy starają,a efektów jak nie było,tak nie ma.
Antyterroryści budzą niewinnych ludzi skoro świt. Zdemolują mieszkanie,wybiją zęby,połamią kończyny.Pomyłka?- no to przepraszamy.
Jakiś młodzian obraził p.Prezydenta.No to nauczymy gówniarza, żeby z należytym szacunkiem odnosił się do Pierwszego Obywatela.
Powtórzę pytanie;co gorszego nas czeka?
  #58  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 23:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Z sympatiami i gustami (także politycznymi ) się nie dyskutuje. Każdy ma do do nich prawo.To jest oczywiste.

Powtórzę pytanie;co gorszego nas czeka?
To fakt każdy ma prawo do gustów, ale czy ci co maja takie prawo a jednocześnie maja prawo wyborcze czy mogą szczerze powiedzieć, że Kaczyński potrafi połączyć Polaków, bo jak na razie każdą swoją wypowiedzią tylko dzieli. A tych podziałów było już tyle, że sam się w tym pogubił i sam nie wie już po której stronie jest.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #59  
Nieprzeczytane 16-04-2012, 00:00
Vika's Avatar
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 226
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
To fakt każdy ma prawo do gustów, ale czy ci co maja takie prawo a jednocześnie maja prawo wyborcze czy mogą szczerze powiedzieć, że Kaczyński potrafi połączyć Polaków, bo jak na razie każdą swoją wypowiedzią tylko dzieli. A tych podziałów było już tyle, że sam się w tym pogubił i sam nie wie już po której stronie jest.
Ci ,co już są też nie łączą,lecz dzielą i to nie tylko Polaków, ale i Polskę.
Jak tak dalej pójdzie "rozdziobią nas kruki i wrony"
Jarosławie ,startuj ! Będziemy głosować na ciebie
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #60  
Nieprzeczytane 16-04-2012, 00:22
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Bessa, ten rok rozstrzygnie wszystko.
Także los kilku krajów Europy.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Napieralski prezydentem RP Mekintosz Polityka - wątki archiwalne 81 28-02-2011 23:07
Jakim prawem poczta ponagla? konris Zarządzanie finansami 55 09-07-2010 21:45
Samolot z prezydentem na pokładzie rozbił się! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 235 29-04-2010 16:19
Tusk nie chce być prezydentem - komentarze Mirosław Ogólny 51 31-01-2010 17:30
W jakim my swiecie zyjemy ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 52 22-05-2008 08:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.