menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 05-09-2011, 00:14
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Też czytałem, że nie będzie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #22  
Nieprzeczytane 27-09-2011, 19:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
PRECZ Z SENATEM !
Czy mi ktoś wytłumaczy po co to forum czyli senat i komu jest to potrzebne poza dobrze płatnym stanowiskiem.Jeżeli senat zgłasza poprawkę to sejm musi przegłosować taką zmianę ,Czy nie lepiej że posłowie w sejmie napiszą dobrze ustawę a jak jest zła to przecież jest jeszcze weto prezydenta.Możemy stworzyć 16 Senatów w każdym województwie a każdy z senatorów wojewódzkich będzie miał biuro /pomysł na nowe miejsca pracy/. A i tak każda poprawka musi być przegłosowana przez Sejm.
Kazimierzu podpisuję sie pod taką inicjatywa obywatelską.
  #23  
Nieprzeczytane 27-09-2011, 20:03
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Poza postulowaną w tytule postu likwidacja Senatu zmniejszyłbym liczebność Sejmu do 96 posłów.Skąd ta liczba wyjaśnię niżej.
Posłuchajmy co mówią ci posłowie, nasi wybrańcy, nasza elita polityczna. Elita? Popaprańcy! W znakomitej większości ludzie nieodpowiedzialni, nieprzygotowani do pełnienia takiej roli.
Są w sejmie tacy co nic nie powiedzieli jeszcze i ci wszyscy bzduro kleci, oszołomy i nieroby biorący ciężkie pieniądze.

Stad też mój pomysł: po 5 posłów z każdego województwa i po jednym z miasta wojewódzkiego co daje 16x5+16=96.

Zobaczcie jak wtedy spolaryzuje się nasza scena polityczna, jak precyzyjnie będziemy wybierać, ile zaoszczędzi państwo na tym. Przede wszystkim jednak wyeliminujemy takie osoby, które mienić się posłami nie mogą, bo po prostu brak im kultury.
Jeśli do tego zlikwidujemy senat i powstałe z tego tytułu oszczędności dodamy do oszczędności na sejmie, to z całą pewnością następna powódź będzie mniej dla wielu regionów dotkliwa.
Dla jasności, nie mieszkam na terenach zalewowych, ale potrzebę inwestowania w systemy anty powodziowe doskonale rozumiem.

Podobnie należałoby postąpić z rozbuchanymi strukturami Europarlamentu, ale to już temat na inne przemyślenia.

Na koniec powstaje pytanie, retoryczne pytanie, który sejm, którzy posłowie potrafią wznieść się ponad przysłowiowe podziały i uchwalić taką zmianę Konstytucji w imię dobra Polski i Polaków?
W tej chwili takich posłów nie widzę.

Szerzej myśl rozwinąłem już jakiś czas temu na swoim blogu, gdyby ktoś chciał, to tutaj znajdzie moje przemyślenia.

http://patrze-i-komentuje.blog.onet....,ID410672489,n

Tak przy okazji w akcji wyborczej J.Kaczyńskiego pomaga gwiazdka z Playboya
http://kontakt24.tvn.pl/temat,z-quot...is,143483.html
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #24  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 16:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
wuere`le napisał-http://patrze-i-komentuje.blog.onet.pl/O-poslach-Sejmie-i-Senacie,2,ID410672489,n
Całą twoją propozycję wysłałem do biura Palikota prawnicy to wezmą w obroty sprawa jest złożona bo trzeba przeanalizować wszystkie komisje stałe w parlamencie ale jak każda propozycja musi być przedyskutowana by przygotować ja do dyskusji z konstytucjonalistami.Przywykliśmy ze każdy poseł jest wykładnią prawa we wszystkim a tak nie jest bo widzimy po prawie stanowionym przez tą menażerię w sejmie czy senacie.

Likwidacja senatu i uzyskane z tego tytułu środki powinny pozwolić na zatrudnianie dobrych biur prawnych do pisania ustaw a nie prawników z " bożej łaski " .
Jestem za poprawkami do konstytucji Tak jak jest to w USA po modyfikacji bo prawo stanowione i ma sto czy więcej lat nie musi być tabu.A przy okazji wyborów możemy przecież robić referenda bo koszty tego przedsięwzięcia nie będą wysokie a decyzje te dają pogląd na nasze stanowiska w przedmiotowych sprawach,puki ponad 50 % obywateli RP nie będzie posiadało stałego łącza do internetu bo wtedy to jest prostsza sprawa.

Uważam że w tej całkowitej niemocy Polskiej by coś u nas zrobić to widzę jedno wyjście by wybrać do parlamentu ludzi młodych bo będzie im się coś chciało a nie tych co tylko myślą jak podpisać listę obecności by się dieta należała jak można było zobaczyć w TV Belgijskim też w Niemieckim , Polscy Parlamentarzyści w sobotę rano w parlamencie.
  #25  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 18:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

http://gadzinowski.bloog.pl/?ticaid=6d1c9
Senat RP należy zlikwidować. Jest niepotrzebny. Pełni obecnie funkcję spec Komisji Ustawodawczej. Poprawia, zwykle pod względem norm legislacyjnych i języka polskiego, to co poselska Izba Wyższa uchwaliła. Przyszły Sejm będzie miał więcej czasu na pracę legislacyjną – toteż wszelkie poprawki „ senackie” może robić powołana w Sejmie silna merytorycznie Komisja Legislacyjna.

Warto przypomnieć, że prezydent RP ma prawo ustawodawcze – czyli może inicjować ustawy taktycznie zablokowane przez sejmową większość. Ma też prawo weta, czyli może blokować oprotestowane przez społeczeństwo sejmowe ustawy. Prezydent dysponuje swoją Kancelarią, zapleczem eksperckim. Jego urząd też w praktyce dubluje niepotrzebny już Senat.

Coraz częściej trafiają do Sejmu obywatelskie projekty ustaw. One też potwierdzają tezę, że Senat jest niepotrzebny.

Może stanowisko ktoś poda stanowisko posłów z PO, PiS, PSL
  #26  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 18:30
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

No właśnie, też jestem ciekaw!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #27  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 19:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
No właśnie, też jestem ciekaw!

To ja jestem ciekaw skąd obaj znajdziecie większość do ....zmiany konstytucji.
Tusk z tego powodu uznał, że szkoda bić pianę, skoro ...powyżej pępka nie podskoczysz.
Tow jaki sposób chcesz wprowadzić te 96 posłów i zlikwidować senat?
A ponadto jak chcesz zorganizować legislaturę żeby ustawowy przerób był na wyższym poziomie niż obecnie?
  #28  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 20:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
To ja jestem ciekaw skąd obaj znajdziecie większość do ....zmiany konstytucji.
Aby zmienić konstytucję trzeba wiedzieć co trzeba zmienić i musi być większość a wskazane by było przeprowadzić referendum czy ludzie te zmiany chcą.Referendum można połączyć z wyborami.Konstytucja jest główną ustawą i muszą to zrobić konstytucjonaliści i nie jest to sprawa akcyjna na jeden miesiąc czy rok a wysłuchać trzeba wszystkich stąd zawsze konsultacje są długie.Są też sprawy Prezydent Premier i ich rola aby nie dochodziło do takich przepychanek jak z Kaczyńskim a sprawa zawsze może się powtórzyć.
Cytat:
A ponadto jak chcesz zorganizować legislaturę żeby ustawowy przerób był na wyższym poziomie niż obecnie?
Dużo prawa nie znaczy że przekłada się na jakość.Trzeba zmniejszyć regulacje a nie zwiększać bo ktoś musi to robić czyli użednicy. Większa decyzyjność urzędników większa korupcja.
Lepsze biura prawne obsługujące sejm lepsze prawo opinie prawne w internecie. Jak ktoś zawalił to wyciągnąć trzeba konsekwencje finansowe a jak prawnik z biura w sejmie wylatuje dyscyplinarnie tak jest w Anglii i w administracji już nie znajdzie pracy nigdy.Jeżeli się poseł opieprza to przecież po coś jest Marszałek nie tylko do wypicia drinka z posłem ale do nadzorowania pracy posłów.Oni dobrze wiedzą jak to powinno wyglądać ale to towarzystwo wzajemnej adoracji, ale muszą się wsiąść za porządną robotę.
  #29  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 20:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

No właśnie skąd wziąć większość do przegłosowania takiej zmiany w Konstytucji?
Nie zamierzam uczynić z tego pomysłu sensu mojego życia,ale uważam, że polityk, lub politycy, którzy taka idę będą propagować, taka lub podobną, uzyskają pełne poparcie społeczne.
Jeśli chodzi zaś o legislaturę, to myślę, że z zaoszczędzonych pieniędzy wystarczy na dobrych prawników, aby ustawy były odpowiednie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #30  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 21:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
No właśnie skąd wziąć większość do przegłosowania takiej zmiany w Konstytucji?
No to co? Wróciliśmy do ...początku
Cytat:
Nie zamierzam uczynić z tego pomysłu sensu mojego życia,ale uważam, że polityk, lub politycy, którzy taka idę będą propagować, taka lub podobną, uzyskają pełne poparcie społeczne.
dobrymi ideami pieklo jest wybrukowane.
Cytat:
Jeśli chodzi zaś o legislaturę, to myślę, że z zaoszczędzonych pieniędzy wystarczy na dobrych prawników, aby ustawy były odpowiednie.
Tylko skoro prawnicy mają być gwarantem dobrych ustaw, to po co ...posłowie? Może wystarczyłby prezydent zlecający kancelariom prawniczym napisanie ustawy, która potem sam by zatwierdził???

pssst. Wacuś! Już dałeś dowody jasności w temacie, więc daruj sobie komentarze do tego czego nie rozumiesz.
Liczenie do 560-ciu wymaga dosyć skomplikowanego wysiłku myślowego.
Bulba!!!!!!
  #31  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 22:34
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pluto, czepiasz się.
Jasne, że ja szaraczek nie zmienię Konstytucji, ale kropla drąży skałę. Nie mam ambicji politycznych, nie zamierzam dać się gdziekolwiek wybierać, ale swoje zdanie mogę przecież mieć i je jasno przedstawić. Jeśli pomysł jest zły, to chętnie poczytam, co w nim jest nie tak, jeśli zaś dobry, lub wymaga dopracowania, to nie widzę przeszkód.
Może liczbę posłów należy podwoić, i wtedy będą swój czas w komisjach mniej marnować, no bo jaka komisja cokolwiek załatwiła? Żadna.Tak, czy inaczej mniejsza liczba tych wybrańców da większy efekt, jak obecny tłok w parlamencie.
Jeśli masz lepszy pomysł, to chętnie poczytam.
Dodam, że zawsze mnie wkurzają dziennikarze, którzy gadając z jakimkolwiek politykiem, na jego wielkie pomysły nie pytają o sposoby realizacji, a na wszelka krytykę nie pytają, jak by oni to zrobili.
To właśnie jest konstruktywna opozycja, objaśnie wyborców, nie co jest źle robione, ale jak należy to zrobić, konkretnie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #32  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 23:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
Pluto, czepiasz się.
Czemu miałbym się czepiać?
W końcu teoretyzujemy w temacie. Zaproponowałem jedynie wariant radykalny.
Cytat:
Jeśli pomysł jest zły, to chętnie poczytam, co w nim jest nie tak, jeśli zaś dobry, lub wymaga dopracowania, to nie widzę przeszkód.
Pomysł jak pomysł. Z tym, ze dalej ilość posłów i problem z senatem, to w sumie kwestie techniczne. I w niewielkim stopniu finansowe. W/g mojej oceny nie wpływające ani na tempo, ani na jakość stanowionego prawa.
Spojrzałbym na problem z innej strony i to w/g bardziej istotnej. A mianowicie na ODPOWIEDZIALNOŚĆ za efekt końcowy. Rząd? Przygotowuje projekt a w sejmie trwa ekwilibrystyka w podkomisjach i komisjach plus poprawki senackie. W rezultacie nad sensem na końcu nikt nie panuje. jeśli dołożyć do tego podpis prezydenta, to odpowiedzialność za dzieło rozmywa się kompletnie jak .....w ustawie o przedszkolach
na początek senackie działanie sprowadzilbym do minimum. Senatorzy wychodzącą z sejmu ustawę moga przyjąć badź odrzucić. I tyle. Wtedy wraca do sejmu i po dokonaniu korekt trafia ponownie do senatu, a potem wyżej.
Cytat:
Może liczbę posłów należy podwoić, i wtedy będą swój czas w komisjach mniej marnować, no bo jaka komisja cokolwiek załatwiła? Żadna.Tak, czy inaczej mniejsza liczba tych wybrańców da większy efekt, jak obecny tłok w parlamencie.
przecie to w komisjach te ustawy się "robią" na posiedzeniu plenarnym je się jedynie zatwierdza, lub nie, bo to komisje je rekomendują całej izbie.
Cytat:
Dodam, że zawsze mnie wkurzają dziennikarze, którzy gadając z jakimkolwiek politykiem, na jego wielkie pomysły nie pytają o sposoby realizacji, a na wszelka krytykę nie pytają, jak by oni to zrobili.
Bo klepanie a'la Palikot, Kaczyński, czy Napieralski, albo podobny Kowal jest modne. Nie trzeba się wysilać. Wspomnij młotkowanie wczorajsze Rostowskiego nieuka z SLD. jeden niedouczony aparatczyk, a drugi ze sterta zestawień, danych i wykresów. I dodaj komentarze 'finansisty" Wikińskiego i ...Poncyliusza. A wcześniej występy Szydło.
Ale tego nie załatwi dziennikarz, bo jaka Olejnik jest każdy widzi, tylko ..... ja, ty i reszta wybierających do parlamentu.
Bez względu na to ilu tych wybrańców będzie.
Cytat:
To właśnie jest konstruktywna opozycja, objaśnie wyborców, nie co jest źle robione, ale jak należy to zrobić, konkretnie.
No masz właśnie festiwal ulepszaczy. od Palikota po Kaczyńskiego..... Sami do sejmu nie wejdą. Tylko lud może ich tam wepchnąć.
Kaczyński bredził ostatnio, że za niego było jak za Gierka. Sklerozę jak stąd na księżyc ma tuman jeden, bo Gierek wywalał całe żarcie za graniće wschodnią, a za Kaczora Ruski pokazał mu na granicy środkowy palec i wtedy w dyrdy lepera wysyłał do Ruskich, żeby do nich kaczą padlinę Putin wpuścił.
Jak chłopy wybiorą Kaczyńskiego na wiejskiego wodza, to można się spodziewac powtórki z rozrywki, bo Ruski kondominium kaczorowi dłuuuugo nie zapomną.
Ale co by nie rzec.
Wszystko w rencach ludu pracującego miast w WSI.
Także dylematy co zrobić z senatem i jak zrobić, żeby było mądrzej.
Narazie przez kilka lat potrwa eksperyment z JOWami w senacie. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
  #33  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 12:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał-ylko skoro prawnicy mają być gwarantem dobrych ustaw, to po co ...posłowie?
Pluto zastanów się co piszesz ,i oglądnij sobie jakąś ustawę spokojnie przeczytaj znajdziesz je w bibliotece sejmowej na stronach sejmu.
Prawo jest tworzone by obywatel mógł odwołać się od decyzji urzędnika reprezentującego Państwo w sądzie gdy decyzja jest według niego krzywdząca.A jak ma rozstrzygnąć to sędzia kiedy przepisy są nie jednoznaczne? Prawo tworzone przez nawiedzonych wszystkowiedzących posłów jest takie że państwo na koniec przegrywa w Sztrasburgu lub trybunał u nas zawiesza ustawę bo jest nie konstytucyjna.
Poruszyłeś dobry temat i napisz po co są według ciebie posłowie?
Ktoś ustawę pisze i powinien wiedzieć jak się to pisze ale na to studenta uczą na Prawie a nie wszędzie bo jakość kształcenia jest niska.Kodeksów jest kilkanaście w tym się specjalizują prawnicy i nie ma takiego mądrego od wszystkiego
Cytat:
No właśnie skąd wziąć większość do przegłosowania takiej zmiany w Konstytucji?
Pluto piszesz skąd ? Trzeba ludziom powiedzieć co chcemy zmienić i ludzi do tego pomysłu przekonać za pomocą argumentów bo nie wszyscy to owce i barany .Kiedy nie wiedzą co to o czym dyskutować.
Jedna debata nie wystarczy kilku posłów bo tu są potrzebni eksperci a nie historycy z wykształcenia którzy znają się na wszystkim.

Przedstawiając rożne stanowiska to jest właśnie dyskusja i każdy morze wziąć w tym udział i właśnie o to chodzi.Z dyskusji tu wynika że nie wiemy jak się stanowi prawo i czy my to dobrze robimy i czy robi to dobrze Sejm czy po łebkach jakoś to będzie. Są ekspertyzy na ten temat i są wnioski ale jak zwykle ci co zasiadają w ławach poselskich wszystko wiedzą.Jak znaję w swoim archiwum to postaram się podać odnośnik do sporządzonej ekspertyzy przez fachowców we tej branży.

Aby była dyskusja a nie przepychanki co gdzie kto powiedział i riposty na tego typu wystąpienia to może dyskutujmy o temacie. Senat jakie ma zadania i czy się z nich wywiązuje i jak to działa w praktyce. A czy te funkcje które wykonuje możemy przenieść lub zlikwidować.To jest analiza i dyskusja na argumenty jeżeli ktoś je ma.
  #34  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 12:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

http://www.batory.org.pl/doc/ref_stanow.pdf Reforma procesu stanowienia prawa-Centrum analiz Społeczno Ekonomicznych,BRE Bank SA
Polecam jako wprowadzenie do dyskusji to że opracowanie ukazało się 2004 roku a jest rok 2011 uwagi dalej są aktualne
dalej mimo upływu czasu nie robi się analiz skutków ekonomicznych stanowienia prawa jako załącznika do ustawy.Przykład - Sprawa braku środków w budżecie na przedszkola w Samorządach to właśnie się stało.Nieraz szukałem tego załącznika przy ustawach w Sejmie i nie było.Kto odpowiada za ten stan poseł powie prawdopodobnie Duch Swięty , albo jakoś to będzie ?
  #35  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 17:06
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Nie wsłuchuję się w dyskusje ekonomiczne, bo na tym się zupełnie nie znam i w związku z tym nic nie rozumiem.
Jeśli chodzi o komisje, Pluto, to miałem na myśli te specjalne do spraw....Moja wina, nieprecyzyjnie się wyraziłem, co do pozostałych komisji to masz racje.
Myślę jednak, że gdyby było ich, tych wybrańców, mniej to bardziej by się do pracy przykładali i łatwiej było by ich rozliczyć.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #36  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 19:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
Nie wsłuchuję się w dyskusje ekonomiczne, bo na tym się zupełnie nie znam i w związku z tym nic nie rozumiem.
W takim razie ...zbierasz za niewiedzę

Generalnie to powiem tak: wbijano nam za szkolnych lat mnóstwo wiedzy, która w większości zdała sie psu na buty, a zasad funkcjonowania państwa jakoś mniej. Stąd dziś to wychodzi nam wszystkim bokiem. I stad zamiast podstaw skróty myślowe. Zobacz jak się miota Wacek... coś o studentach, prawnikach, ustawach itp miesza mu się jak dużej pralni chemicznej, a ładu z tego zero.
Cytat:
Myślę jednak, że gdyby było ich, tych wybrańców, mniej to bardziej by się do pracy przykładali i łatwiej było by ich rozliczyć.
Nie bardzo wiem jak do tego podejść, bo tak po prawdzie, to w/g jakich kryteriow mielibyśmy tych wybrańców rozliczać?
Udziałem w pracach w komisjach? czy ilościa wystąpień w pyskówkach? Pokazów pajaców typu Nelly Rokita, czy
w jakiś inny sposób?
I znowu wracamy do źródła, czyli do ludu wybierającego. Czy bezmyślnie wybieramy listę partyjną gdzie króluje Nelly, czy inna Kempa, albo podobny Kurski, czy taka z takimi kandydatami którzy zamiast pokazówek potrafią się zająć pracami nad żywotem rodaków mając jakąś wiedzę i chęć.
Polityka robi ranking posłów aktywnych. i tych z ogona co aktywni są w inny sposób. Na minus. przeciez pracy w komisjach poza śledczymi nie widać, a tam przecież tworzy sie prawo. Od budżetu po drogowe.
A ponadto żeby już nie nudzić w temacie, to powiem tyle, że każda ustawa, czy rozporządzenie na jej podstawie sprawdza się w praktyce.. I reguluje coś na przyszłość, a nie wstecz.
I ...wymaga korekt.....bo życie codziennie tworzy nowe zdarzenia. I nowe wątpliwości. A nawet najgenialniejsze prawo nie jest w stanie zapobiec zwykłemu ludzkiemu sk....wu. Bo przyzwoitym ludziom 10 przykazan nie jest potrzebne. tym nieprzyzwoitym nawet te ponad 600 o których w innym miejscu wspominała kol.ostatek nie pomoże i od złego nie uchroni.
  #37  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 20:48
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pluto, myślę, ze przy wyborze 96 czy podwojona, 192 nie pozwoli dostać się do sejmu takiej Kempie, Kurskiemu, czy innej Rokicinie. Pozwoli zaś śledzić co ci wybrańcy robią.
Ja myślę, że w takiej sytuacji, gdzie w sejmie będzie ok 100, czy nawet 200 posłów będą oni bardzo się starać aby wyborcy nie mieli do nich pretensji. W obecnym tłumie odpowiedzialność, jak wcześniej zauważyłeś , ginie, rozłazi się na wszystkich, jak g. przez palce, i winnych nie ma, a w takiej sytuacji, jak wyżej proponuję, będzie łatwiej tych winnych znaleźć, choć myślę, że w takiej sytuacji będą się bardzo pilnować, aby głupot nie robić.
Taki mniej liczebny sejm będzie bardziej personalny , jak obecnie bezosobowy.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #38  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 22:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
Pluto, myślę, ze przy wyborze 96 czy podwojona, 192 nie pozwoli dostać się do sejmu takiej Kempie, Kurskiemu, czy innej Rokicinie. Pozwoli zaś śledzić co ci wybrańcy robią.
To źle myślisz. Bo jakimże to sposobem mialoby sie to stać?
badania stanu rozumu chcesz wprowadzić?
Złudna nadzieją niektórych są JOWy, co byłoby jakims filtrem, ale mają sporo wad i to całkiem powaznych. A w rezultacie i tak generalnie sprowadzają sie do licytacji partyjnej. A kontrola wyborców żadna. Pomijając wybory.
A tak po prawdzie, to powiedz nam czy wiesz w jakiej komisji Twój poseł działa, ile razy olał posiedzenia, ile razy zabrał głos i w jakiej sprawie...itd.
To oczywiscie drobna prowokacja, ale ludziska głosuja najczęściej na szyld partyjny, wezwanie proboszcza i to co plecie sąsiadka.

Cytat:
Ja myślę, że w takiej sytuacji, gdzie w sejmie będzie ok 100, czy nawet 200 posłów będą oni bardzo się starać aby wyborcy nie mieli do nich pretensji.
przykro mi znowu sprowadzać Cie do parteru, ale póki co to nie masz żadnych narzędzi, żeby posła osła zmusic do czegokolwiek. Posła Palikota żadna siła nie mogła zmusić do solidnej roboty bo wolał ćwiczyć "eventy" na własny rachunek.
Co Pawlak przypomniał dzis rano na TOKu. Podobnie masz z resztą z europosłami. Kurski, Czarnecki czy Siwiec więcej czasu spędzaja w studiach niż przy parlamentarnej robocie.
Cytat:
W obecnym tłumie odpowiedzialność, jak wcześniej zauważyłeś , ginie, rozłazi się na wszystkich, jak g. przez palce, i winnych nie ma, a w takiej sytuacji, jak wyżej proponuję, będzie łatwiej tych winnych znaleźć, choć myślę, że w takiej sytuacji będą się bardzo pilnować, aby głupot nie robić.
Taki mniej liczebny sejm będzie bardziej personalny , jak obecnie bezosobowy.
Teraz jest chociaż partyjny i możesz jako-tako ocenić co partia z klubem może. Jesli tych co chcesz zostawić w ograniczonej liczbie nie zdyscyplinuje partia, to nie licz na to, ze sami sie zdyscyplinują.
Ale temat jest ciekawy. i do dyskusji. Tylko pod warunkiem chodzenia po ziemi, a nie marzeń i co istotniejsze to chyba nie w czasie kampanii wyborczej, bo żadne zmiany w czasie najbliższej kadencji możliwe nie są.
  #39  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 22:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Taki mniej liczebny sejm będzie bardziej personalny , jak obecnie bezosobowy.
Wuere`le to sa wybory a system wyborczy obowiązujący w Polsce preferuje tych co są w Parlamencie a szefowie partii ustalają listy na które ty masz głosować a wpływ na to kto jest na liście to maż taki sam jak na cenę baryłki ropy.Bez przewietrzenia tego towarzystwa nic nie zrobisz jest to normalny układ tylko na szczytach władzy.

Ja nieraz się zastanawiam czy to że wyborcy nie mają pojęcia o tym jak się stanowi prawo jak to powinno wyglądać jest na rękę tym co rządzą.Przeczytaj sobie zalecenia w tym materiale który podałem http://www.batory.org.pl/doc/ref_stanow.pdf .
Jak będzie wszystko notowane co który poseł dołożył do ustawy i kiedy to jak można będzie coś komuś załatwić ? Jeżeli trzeba podać ile wprowadzenie ustawy kosztuje skończy się radosna twórczość posłów.Tu nie chodzi o ekonomię tu chodzi o organizację , a sam wiesz ze najlepsze to prowizorki i głupie niedouczone towarzystwo bo zawsze można coś "ukręcić "
  #40  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 11:15
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Według mnie powinno być maksymalnie z 100 posłów. Senat nie jest potrzebny - tam ludzie są dla władzy i pieniędzy a nie z powołania społecznego.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
problem z wnuczkiem - czy potrzebny psycholog? munia70 Jestem babcią, jestem dziadkiem 15 06-02-2018 16:02
potrzebny dach nad głową para Różne 2 18-09-2011 00:42
Potrzebny dom dla Azy, pilne Basia. Oddam, potrzebuję 0 24-07-2008 23:28
Senat za zwolnieniami z abonamentu dla emerytów - komentarze krystynacz46 Ogólny 3 10-06-2008 21:03
potrzebny inż.budowlaniec tolinfo Praca, wolontariat 0 06-05-2008 10:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.