menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 20:06
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie , to nie chodzi o sile przebicia , chodzi li i tylko o ilosc głosów, dopiero potem liczy sie siła przebicia, a,że nikt z nami sie nie liczy , to możemy darowa sobie podpisywanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 20:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tylko czemu póżniej mamy pretensje do wszystkich i czemu nikt na nie reprezentuje??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 20:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Bo na niektóre sprawy nie mamy wpływu- niestety. A ja nie narzekam, bylam w niejednym biurze poselskim- nikt mnie nie slucha- traktuja mnie bardzo grzecznie, alez owszem ma pani rację , postaramy sie . I.... koniec.... jestesmy bez szans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 09:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

To chyba dobra wiadomość dla tych co pracowali lub pracują poza granicami Polski.
http://www.polskatimes.pl/stronaglow...osna,id,t.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 09:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Bo na niektóre sprawy nie mamy wpływu- niestety. A ja nie narzekam, bylam w niejednym biurze poselskim- nikt mnie nie slucha- traktuja mnie bardzo grzecznie, alez owszem ma pani rację , postaramy sie . I.... koniec.... jestesmy bez szans
Ale chęci mieli i mówili, że się postarają, może się starali?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 09:57
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

A ja jestem rozgoryczona bo pracowałam 38 lat i nie biore ani grosza z moich odłożonych pieniążków.
Dostaję rentę po zmarłym mężu bo jest o 100 zł większa od mojej.
Uważam to za wielka niesprawiedliwość.
Cóż takie u nas prawo, niestety nie takie jak w UE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 11:09
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

mój Boze , to draństwo.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 11:26
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Też uważam że powinno się dostawać swoją emeryturę ale i po mężu bo przecież obydwoje przez wiele lat na te emerytury pracujemy. Ale takie są polskie realia - wydaje mi się ąe to tylko w naszym kraju tak jest, ale może się myle!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 12:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Też uważam że powinno się dostawać swoją emeryturę ale i po mężu bo przecież obydwoje przez wiele lat na te emerytury pracujemy. Ale takie są polskie realia - wydaje mi się ąe to tylko w naszym kraju tak jest, ale może się myle!
W takim razie i po żonie też.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 12:18
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Oczywiście że po żonie też , jeżeli pracowała to opłacała składki, ale to tylko nasze pobożne życzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 12:19
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Wiem że w kilku krajach UE są inne przepisy oczywiście korzystniejsze dla emerytów.
Trudno żyjemy w kraju w jakim żyjemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 12:28
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

No więc - skoro jesteśmy w Unii dlaczego u nas tego przepisu się nie stosuje ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 13:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
mój Boze , to draństwo.....
A czemu zaraz tak to nazywasz? przecież nie wiesz ile aannaa235 zarabiała w tym czasie, ile była na chorobowym i nawet nie podaje ile ma tej emerytury? Wydaje mi się, że najłatwiej chcieć. Ja np. pracowałem na etacie ponadto prowadziłem swoją firmę w której zapylałem popołudniami. Przedtem ileś tam lat się uczyłem i dlatego zarabiałem nieźle, ale firmy i tak nie miałem wliczonej. Mam ile mam ale nie narzekam. A może aannaa235 poda z ilu złotówek żyje? Bo można mieć 3000zł i narzekać a można mieć 1000zł i sobie radzić. Moja teściowa ma 1200zł, utrzymuje mieszkanie opł. - ok 450zł wszystko i czasem jeszcze synowi pożycza, ale nie narzeka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 13:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie To post ogólny do kilku osób.

Cytat:
Napisał aannaa235
Wiem że w kilku krajach UE są inne przepisy oczywiście korzystniejsze dla emerytów.
Trudno żyjemy w kraju w jakim żyjemy.

Nie wiem co macie na myśli konkretnie, ale jak ktoś chce brać rentę po mężu zamiast swojej emerytury to dlaczego narzeka. Może własna emerytura i jeszcze emerytura osoby która zmarła? A może po rodzicach dzieci maja dziedziczyć emerytury, następnie ich dzieci miały by: po dziadkach i po rodzicach oraz własne emerytury. Ja tu oczywiście żartuję.
Jestem zdania że każdy bierze swoją emeryturę do śmierci i na tym koniec. Jeżeli żona nie pracowała to coś trzeba jej dać, ale to nie jest sprawiedliwe. Porównajcie taki wydumany przykład:

1] Bankier zarabiał 30 razy średnią krajową, po śmierci jego niepracująca żona dostanie b. dużo np. 10 tys zł.. A on miał wygodę, dlatego nie pracowała.
2] Dwójka nauczycieli są na jednakowych małych pensjach. Po śmierci męża ona ma własną emeryturę 1000 zł. A na przedszkole wydać musieli.

A co ma dostać nie pracujący syn będący na garnuszku rodziców? Oni dobrze zarabiali składki na ZUS płacili i zmarli. Sierota ma 50 lat i ani dnia nie przepracował. Macie pomysł co z takim zrobić? Rodzicom też to było wygodne że on nie pracuje, bo np. dbał o samochód i służył im za kierowcę, ale jak mu coś dali kasy to składek na ZUS nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 14:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku mam drobne zastrzeżenia do Twojego wyliczenia

1] Bankier zarabiał 30 razy średnią krajową, po śmierci jego niepracująca żona dostanie b. dużo np. 10 tys zł.. A on miał wygodę, dlatego nie pracowała.


Przy obliczaniu emerytury istnieje ograniczenie do 250% średniej krajowej, czyli 2,5 raza. Zarabiać mógł czemu nie przeczę, doliczenia jest jednak inaczej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 14:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
Wiem że w kilku krajach UE są inne przepisy oczywiście korzystniejsze dla emerytów.
Trudno żyjemy w kraju w jakim żyjemy.

We Francji, Hiszpanii, i w Szwajcarii, ktora ma specjalne porozumienie z EU - kobieta po smierci meza dostaje 60% jego emerytury, obojetne czy pracuje czy nie pracuje. I aby nie bylo "zalow", mezczyzna tej dostaje ten sam % po smierci zony (naturalnie, jezeli pobierala emeryture).
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 14:31
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

A Polacy tylko ciagle marza, aby emeryture dostac w mlodym wieku.
66 lat to jest wiek emerytalny w Ameryce,jest perzesuwany o kilka miesiecy dla pozniej urodzonych,pozniej umieramy,wiec dluzej trzeba pracowac na papu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 15:26
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kaziku mam drobne zastrzeżenia do Twojego wyliczenia

1] Bankier zarabiał 30 razy średnią krajową, po śmierci jego niepracująca żona dostanie b. dużo np. 10 tys zł.. A on miał wygodę, dlatego nie pracowała.


Przy obliczaniu emerytury istnieje ograniczenie do 250% średniej krajowej, czyli 2,5 raza. Zarabiać mógł czemu nie przeczę, doliczenia jest jednak inaczej.
Specjalnie napisałem że "to wydumany przykład"-poczytaj dokładnie. Chodziło mi o to że robiąc specjalnie przejaskrawienia, nikt mi nie napisze że np. bankier tyle nie zarabia, że 10 tys to za duża emerytura (wziąłeś dzisiejszą średnią krajową?). Po prostu dane brałem z sufitu. Specjalnie to podkreśliłem aby nie było poprawek. Teraz to oczywiste?

Kiedyś dawałem przykłady jak by wyglądała emerytura gdyby przeliczali raz gdy € =10 zł, a następnie gdy €=2 zł. Dobrze że tego postu nie zauważyłeś bo miałbym kłopot. Tam też zaznaczyłem że to tylko przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 15:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tamten post również zauważyłem i nie był tak pozbawiony realiów jak ten. Cena euro całkiem możliwa. Zarobek bankiera też. tylko ten wydumany przelicznik do kitu. Ale to ty masz zawsze rację. Nie lubisz przyznać się do błędu. Tak jak z Kwachem dałeś ciała i tyle.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 15:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Tamten post również zauważyłem i nie był tak pozbawiony realiów jak ten. Cena euro całkiem możliwa. Zarobek bankiera też. tylko ten wydumany przelicznik do kitu. Ale to ty masz zawsze rację. Nie lubisz przyznać się do błędu. Tak jak z Kwachem dałeś ciała i tyle.
Ależ skąd Tadziu, przyznaję Ci rację że przelicznik był do kitu bo wymyślony. Masz zawsze rację tutaj, na "Savoir vivre" i ogólnie na wszystkich wątkach. Jak Ci to humor ma poprawić, a mnie nic nie kosztuje-why not?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze zawody wuere'le Seniorzy i praca 120 26-03-2010 14:39
Nasze spotkania szekla Łódź 71 17-04-2009 21:37
Nasze spotkania hebra dolnośląskie 499 24-11-2008 22:28
Nasze prywatne wypominki... elizka Rodzina bliższa i dalsza 10 02-11-2008 13:28
nasze sukcesy Nika Różności - wątki archiwalne 12 23-03-2007 13:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.