menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-01-2008, 12:14
eljot eljot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7
Domyślnie dochody


W zwiazku z tym ze jestem nowym emerytem i wielu rzeczy nie wiem prosze o informacje jakie przepisy reguluja mozliwosci zarobkowe emerytow od 60 roku zycia. Na emeryture przeszedlem po 40 latach pracy w warunkach szczegolnych. Mam ograniczone mozliwosci zarobkowe bo grozi miobnizenie lub calkowita utrata emerytury. Place podatek skladki emerytalna i rentowa i uwazam tej sytuacji ze jestem dyskryminowany. Prosze o informacje czy sytuacja ta wynika z mocy ustawy czy tez wymyslu ZUS z ktorym warto powalczyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-01-2008, 12:31
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 139
Domyślnie

Eljot...to wynika z mocy ustawy, też mi się to nie podoba.
Jedyny wniosek...pracować na czarno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-01-2008, 12:43
eljot eljot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7
Domyślnie dochody

Bogda dziekuje za informacje.Skoromnie to sie nie podoba i Tobie tez sa zapewne liczni inni ktorzy do nas dolacza. Trzeba z tym zaczac walczyc. Z tego co juz wiem jest to chory przepis z czasow bylego systemu gdzie obowiazywala oficjalna urawnilowka. Istnieje teraz moda na likwidowanie wszystkiego co byle, jest wiec okazja do dzialania. Niecierpliwie czekam na opinie. Do kompa dopusccza mnie dopiero jutro taka u mnie kolejka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-01-2008, 13:45
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

W kwestii formalnej! Przepis utrudniający pracę emerytom jest stosunkowo młody. Wszedł w życie, w okresie największego bezrobocia i miał na celu zwolnienia pewnej liczby stanowisk dla młodszych. Teraz, gdy odpływ z kraju młodych i zdolnych jest coraz to większy, może przepisy zostaną zmienione. A walczyć to nawet nie warto, bo jak się nie ma siły przebicia, to szkoda fatygi. Zaintrygowała mnie kolejka do kompa. Już druga osoba o takiej pisze. Na czym to polega, napisz, bo jestem bardzo ciekawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:46
eljot eljot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7
Domyślnie dochody

Oprzepisie poinformowal mnie sasiad emeryt lat 93 ktoremu tez po przejsciu na emeryture w 1974 podobny przepis uniemozliwil normalne funkcjonowanie. Kolejka do kompa polega na tym ze do korzystania z niego jest chetnych 9 osob. Wymieniam je ja 63, zona 33, syn 29, synowa 25, corka34 , corka 16, syn 12 , corka 7, tesciowa 53. Wiem ze moge kupic drugi albo itrzeci ale telewizor juz wisi na scianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:59
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Hmmm...a dotychczas mówiło się, że wspólne zainteresowania łączą...Rzeczywiście komputeryzacja przewraca świat do góry nogami (a może dopiero teraz stoi prawidłowo?). Ten "ogonek" do kompa rzeczywiście imponujący, ale nie mieć żadnego doradcy (najcenniejsi chyba ci w wieku ok.10?) to też nie fajno - czego doświadczam na codzień...Pozdrawiam całą Rodzinkę.J.blog awant.komput.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.