menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 15:52
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał dimedicus
Ja jednak nie radzę dokonywać zakupów preparatów leczniczych z drugiej ręki.Tym bardziej że wchodzi prawo zakazujące odsprzedawania leków(kk.przewidywać będzie za taki handel 3 lata wiezienia)pomijam fakt,że tak naprawdę nie wie się co kupuje.
A tak na marginesie przy stosowaniu antybiotyków wskazane jest stosować bakterie kwasu mlekowego(a jest ich wiele,jednak też wskazany jest dobór odpowiedniego probiotyku
czy prebiotyku jednak zalecał bym stosować synobiotki,które mają spektrum działania większe)Jednak należy pamiętać że bakterie kwasu mlekowego należy stosować 2-3 godziny po zażyciu antybiotyku.


Synbiotyki to połączenie probiotyków z prebiotykami, dobrze to rozumiem? Dla przykładu wspominałam o multilaku, bo to też jest synbiotyk, ale tu nasuwa się pytanie, czy synbiotyk jest w stanie ochronić/osłonić układ moczowo-płciowy przed infekcjami? Bo pokarmowy wiem, że jest w stanie ochronić/osłonić... Sorry za durne pytanie, ale kto pyta, nie błądzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 17:23
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

kordianka
Nigdy nie traktuje,żadnego pytania jako głupie szczególnie jeśli dotyczy zdrowia.Zgadza się,synobiotyk,to produkty naturalne z probiotykami i prebiotykami.Co to jest probiotyki,to żywe kultury bakterii a prebiotyki,to substancje stanowiące pożywkę dla bakterii.Jak wiadomo,osłabienie immunologiczne powoduje namnażanie bakterii chorobotwórczych a więc stosowanie prebiotyków czy synobiotyków wzmacnia układ i ma działanie zapobiegawcze co nie znaczy,że nie może dojść do stanu zakażenia bakteryjnego,jednak taki stan jest już utrudniony ze wzg na obecność dobrych bakterii.Dlatego kobietą przy predyspozycja nawracających stanów zapalnych wskazane jest stosować profilaktycznie (w zależności od stanu)co 1 do 3 dni jedną kapsułkę.A stosuje się różnie w zależności czy się stosuje inne leki czy preparaty.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 17:08
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jednak znowu nasuwa mi się pytanie związane z Twoją wypowiedzią, a mianowicie z jej ostatnim zdaniem. Otóż jakie masz na myśli inne leki czy preparaty? To dosyc ważne... przynajmniej tak myślę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 17:46
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

kordianka
Wskazane jest różnicowanie bakterii kwasu mlekowego które stosuje się do zakażeń grzybiczych układu moczowego czy inne do układu jelitowego.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 22:20
asiasia asiasia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

Czyli chodzi o to, że w różnych probiotykach są różne rodzaje bakterii i należy przyjmować różnego rodzaju probiotyki? Czyli np. jeśli chodzi o jelita to na przemian np. multilac i lacidofil. A jeśli chodzi o układ moczowo płciowy to np. raz doustnie lacibios femina a za jakiś czas globulki lactovaginal.
Nie wiem czy dobrze to pojęłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 09:54
Władka Władka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 11
Domyślnie

Tak dokładnie Asia. Bo np. sam Multilac nie poradzi sobie przy grzybicy pochwy. Ale o ile dobrze zrozumiałam, chyba chodzi też o to, że przy stosowaniu innych leków, probiotyki wchodzą z nimi w interakcje. I to zależy jakie szczepy bakteryjne zawierają dane probiotyki czy prebiotyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 18:17
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za informacje. Teraz już rozumiem po pierwsze, czym różni się od siebie probiotyk i synbiotyk, po drugie, że są w nich różne szczepy bakteryjne odpowiadające za utrzymanie bądź przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej.
Człowiek w końcu uczy się całe życie

A odnośnie zażywania multilacku czy lacibios feminy, to już wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 20:16
moniapog moniapog jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Ja stosowałam Multilac przed wyjazdem na wakacje bo tak poradzi pediatra mojego syna żeby na wyjeździe nic nam sie nie przytrafiło bo to jednak zmiana klimatu inna woda po za tym kąpiele w jeziorze co też wpływa na pochwę ale udało sie tego wszystkiego unikną bo ja na co dzień dbam o higienę intymną bo jestem niestety wrażliwa i często łapie jakieś zapalenia pochwy wystarczy że skorzystam z publicznej toalety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 17:18
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

Koniecznie, ale to koniecznie jak łyka się antybiotyki trzeba zażywać równocześnie probiotyki. Lekarze często o tym nie wspominają, a jest to po prostu konieczność. Ja łykam lakmil, ale jest dużo równych na rynku, choć z tego jestem zadowolona. Dobrze jest też jeść kefiry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 15:31
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Wczoraj wróciłam z wakacji. Co prawda długie to one nie były i człowiek chciałby jeszcze poleniuchować, a tu znowu praca, dom i piętrzące się problemy. Ech...

No, ale do rzeczy. Byłam za granicą i biegunka mnie nie dopadła, żadne zatrucie pokarmowe również Jestem szczęśliwa, bo w innym wypadku spędziłabym wakacje w toalecie

ps. na wszelki wypadek miałam nifuroksazyd, ale każdego wieczora zażywałam multilac, a rano piłam mały kieliszek koniaczku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 18-04-2011, 12:57
blusik blusik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 1
Domyślnie

Na szczęście kobiety mają w czym wybierać i jeżeli chodzi o grzybicę pochwy,której ja kiedyś doświadczyłam po kuracji antybiotykowej,przy następnej łykałam osłonowo,tak jak poleca asiasia-LaciBios-femina i obyło się bez powikłań,z czego bardzo się cieszę,bo walka z grzybicą jest nieprzyjemna i uciążliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 18-04-2011, 13:22
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

Nie zawsze jest tak że każdemu to samo pomaga.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 20:56
trusik trusik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: BIAŁYSTOK
Posty: 2
Mruga oczkiem (żart)

może nie każdemu to samo ale coś dla zdrowia trzeba robić,kobiety chwalą sobie lacibios,pomaga i tu i "tam" a to drugie jest najwazniejsze,bo o naszą kobiecoś trzeba dbać w każdym wieku
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.