menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 08:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=kosiarz]
Cytat:
Słoma z butów ciągle wychodzi...
Jak ci wychodzi, to wepchnij na powrót, albo zmień na onuce.

Cytat:
Bartoszewski jest osobą publiczną, zatrudnianą za moje podatnika pieniądze, nie jest żadnym pomnikiem, mogę wieć go krytykować i oceniać jego czyny. Tak jak każdego urzędnika państwowego.

Niechętnie, ale powoli spróbuje ci wytłumaczyć tak, żeby była szansa, że pojmiesz.
Jeśli będziesz krytykował Władysława Bartoszewskiego za jego działalność państwowa, to twoje prawo jako obywatela i jakość tej krytyki to juz jest działka z zakresu twojej kultury osobistej i znajomości rzeczy.
opowieści dotyczace spraw historycznych z życiorysu w/w jesli sie komentuje krytycznie, to zawsze warto mieć jakies dowody na dziwne tezy i sugestie.
Twoje prawo uważac, że facet, który od początku wojny był zaangażowany w ruch niepodległościowy po wojnie robił i zaliczył nie jest pomnikiem. Twój wybór i prawo, tylko jak bedziesz poniewierał takimi jak on, to kto ci zostanie jako żywy -jeszcze- przykład patriotycznych postaw obywatelskich w chwilach najwyższej próby?
Możesz popiąć sie pod znawczynię co miała znajomych z pryczy w Auschwitz.. i leciec dalej w tym stylu. Zamącić cos że niePolak itp.
A wywiad dla Niemców? Czyżby nieprawdziwy? Nie Niemcy wydawali Polaków Niemcom. Historycy z Lodzi opublikowali dane z których wynika, że do tamtejszej niemieckiej administracji wpłynęło tysiące donosów od życzliwych na rodaków.
Wycieramy to gumką myszką z narodowej pamięci, czy będziemy sie oburzać kiedy jakis Gross wywlecze to światło dzienne.
To i tak wyjdzie na wierzch mimo tego czy poobrzucamy sie nawzajem epitetami. Nie kazdy Polak w czasie wony zachowywał sie przyzwoicie, tak jak i po wojnie. Rozgrzeszanie jednych i poniewieranie tymi drugimi nie wybieli tych pierwszych i nie podniesie patriotyzmu społeczeństwa na wyższy poziom.
Jak już skrytykujesz i odpomnikujesz tych wszystkich których nie lubisz z powodu bieżącej polityki, to kto ci zostanie?
Cytat:
A, że mu płacą także Niemcy to inna sprawa.
Jesli maja za co płacic, to w porzadku. Nie tylko jemu płaca. Nam wszystkim też choćby wpłacając do unijnego budżetu i budując fabryki np VW -na.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 14:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

I gadaj tu z cepem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 16:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

http://img52.imageshack.us/img52/849...4520711912.jpg
Jak widać profesor jest b. spokojny jak mówi o Pis.
http://img96.imageshack.us/img96/5408/bartoszewski.jpg
Używa też kulturalnego języka. Jak przystało na tytularnego profesora i byłego ministra MSZ. To język "duplomatyczny" jest. A po niemiecku jak to brzmi?
Ja się nie wyśmiewam z niego--pokazuję prawdę z jego wypowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 16:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

I gadaj tu z cepem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 17:37
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Bartoszewski w 100 procentach. Voila zbyt długo dziś to otwiera, więc zmieniłem do pobrania na S.S.
http://www.speedyshare.com/files/271...rtoszewski.mp4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 17:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

I gadaj tu z cepem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 21:01
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Z cepem nie pogadasz. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. Bartoszewski dał się na to wielokrotnie złapać.

W świadomości Polaków ich rodacy są wyłącznie romantyczni ,śliczni i patriotyczni.
To,że kilka tysięcy z nich zostało uhonorowanych medalem "Sprawiedliwy wśród narodów świata" nie legitymizuje tych,którzy donosili, mordowali i ograbiali zaszczutych ludzi.
Od kilku dni na rynku wydawniczym są dostępne dwie książki: Barbary Engelking - " Taki piękny słoneczny dzień " i Jana Grabowskiego - "Judenjagd.Polowanie na Zydów 1942 -1945 ".
Oparte na materiałach IPN. I to jest ta druga strona medalu, z którą trzeba się zmierzyć. A jest to wiedza porażająca.
I nic, co napisał Gross o wyczynach niektórych Polaków po wojnie - już mnie nie zdziwi .
Tak, tak - to gorzka prawda.
Ja nie mam do Bartoszewskiego żalu . Takie były fakty.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 12:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Taaaa, generalnie wielka postać.

Natomiast mnie ciekawi, czemu jako członek Kapituły Orła Białego, sprzeciwił się nadaniu go gen. Fieldorfowi i rotmistrzowi Pileckiemu, pośmiertnie?

Czyżby uważał swoje zasługi za większe od ich?
Tylko jak się to dowiedzieć?

Bo pytać się wolno jeszcze czy już raczej nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 17:35
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Ech, nie wiem czy wielka. Ale wiem jedno. Zyciorysy Polaków którzy przeżyli wojnę są mocno pokręcone.Tych zaangażowanych
- nadzwyczaj mocno. Skutki tego odczuwamy do dzisiaj.I żadna odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 18:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Taaaa, generalnie wielka postać.

Natomiast mnie ciekawi, czemu jako członek Kapituły Orła Białego, sprzeciwił się nadaniu go gen. Fieldorfowi i rotmistrzowi Pileckiemu, pośmiertnie?

Czyżby uważał swoje zasługi za większe od ich?
Tylko jak się to dowiedzieć?

Rotmistrz Pilecki. Mysle, ze juz dawno kazdy wyciagnal wlasne wnioski dlaczego nie odznaczono posmiertnie rotmistrza i calej reszty. Cos tam bylo pomiedzy tymi panami. Problem w tym, ze jeden po zwolnieniu z Auschwitz - dostal w czape a drugi szczesliwie zaliczyl dziewiec zer, dostal ponad 40 odznaczen i medali.......lista zaslug dluuga! Zupelnie jak na loterii.

Cytat:
Bo pytać się wolno jeszcze czy już raczej nie?


Pytanie: znasz dowcipy krazace w warszawskim srodowisku uniwersyteckim o prawie-profesorze?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 19:13
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Ech, nie wiem czy wielka. Ale wiem jedno. Zyciorysy Polaków którzy przeżyli wojnę są mocno pokręcone.Tych zaangażowanych
- nadzwyczaj mocno. Skutki tego odczuwamy do dzisiaj.I żadna odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca.

Więc czym się rózni Bartoszewki uogólniając, że w Warszawie trzeba było się bać Polaków a nie Niemców? od człowieka który mówi, że Żydzi nie ucierpieli z ręki Polaków?

Moze niech wyjdzie jeszcze ksiązka, jak to Żydzi będąc w przestępczych i represyjnych organach komunistycznych władz Polski po wojnie, zabijali Polaków? Póżniej my przeprośmy za lata 60-ste?...po cholerę to wszytsko...i dlaczego to my nie możemy mówić o krzywdach wyrządzonych nam.
Polacy rzadko w swej historii byli agresorami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 21:04
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

1.Nie uogólniając - nie Polaków ale sąsiadów.
2.W tych organach władzy byli także Polacy .

Tak bywa gdy rządzi ideologia zamiast rozumu. Jakakolwiek.
Przeczytaj " Czarnego ptasiora" Siedleckiej.To odpowiedź na kłamstwa Jerzego Kosińskiego i jego "Malowanego ptaka".
Cóż, nie oczekuję wiele od ludzi . A o krzywdach należy mówić - ale do licha - nie przez 60 lat i zatruwać nienawiścią starych - młode pokolenia.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 22:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=kosiarz]
Cytat:
Więc czym się rózni Bartoszewki uogólniając, że w Warszawie trzeba było się bać Polaków a nie Niemców?
Nie przyszło ci -oczywiście- do głowy, że ten człowiek może WIEDZIEĆ co mówi? Ja wiem, że myślenie to zbyt skomplikowany proces dla niektróych, ale spróbuj.
Cytat:
Moze niech wyjdzie jeszcze ksiązka, jak to Żydzi będąc w przestępczych i represyjnych organach komunistycznych władz Polski po wojnie, zabijali Polaków?
Jeszcze jedna? Przeczytałeś juz wszystkie publikacje w tym zakresie?
Za płotem naszej posesji mieszkała funkcjonariuszka UB i.... na 100% nie była Żydówka. Oberprokurator Zarako-Zarakowski też w/g różnych publikacji nie był semitą i mimo całkiem przyzwoitego życiorysu niepodległościowego służył komunistom wierniej niż Zydzi komuniści.
Niejaki Jaruzelski -nazwisko zapewne ci znane- tez z rodu mesjasza sie nie wywodzi.
I jak już propaganda czasów ówczesnych sie zajmujesz z ramienia PiSu, to przypomnij nam do jakiej partii i w jakich latach wstąpił do niej Rajmund Kaczyński. A ten chyba [niektórzy jeszczej prawdziwi Polacy pisza per Kalkstein] nie był wyznania mojżeszowego.
Ale podsumowując, żebys z czytaniem sie nie męczył.
Ktoś - pracus-tropiciel prawdy jestes, to pewnie znajdziesz- policzył, że w UB i MB "pracowało" od 14% funkcjonariuszy z papierami z żydowskim pochodzeniem. Reszta to zapewne byli Papuasi, Czukcze, Samoańczycy i Pusztuni.... a "nas" - Polaków znaczy sie - przy tym nie było.
[quote]
Cytat:
Póżniej my przeprośmy za lata 60-ste?...po cholerę to wszystko...i dlaczego to my nie możemy mówić o krzywdach wyrządzonych nam.][
Polacy rzadko w swej historii byli agresorami.


Jak byłeś wśród tych co krzyczeli syjoniści do syjamu to masz za co przepraszać. O krzywdach możesz mówic, tylko najlepiej o własnych i nie uprawiać żonglerki.
Dzis dla nikogo nie jest tajemnica, a już napewno nie w tej grupie wiekowej, kto co robił w powojennych czasach i z jakiego powodu.
A jak już chcesz świecić narodowymi świecidełkami w postaci żydokomuny, to wspomnij[poznaj] życiorys niejakiego Bolesława Piaseckiego. Przedwojenna antyżydowska falanga, a po .... prześliczny przykład narodowego komunisty prowadzonego na smyczy przez nkwd- i ścisle wykonujący zlecenia żydokomuny z UB w sprawie eksterminacji tych, których nazywa się dzis "Żołnierze Wyklęci".
To tak dla wiedzy, bo nie sadzę, żebys siegnął do ksiąg w tej materii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 00:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Niemcy mają na swoim koncie HAŃBĘ,
jakiej nie ma żaden naród.
Tacy ludzie jak Bartoszewski, znakomicie im pomagają w złudnym oczyszczeniu.

Tylko kto mu dał mandat do licha, aby wypowiadał się w ten sposób właśnie u nich?

Każdy naród ma szuje i bohaterów.
Nawet Wyborcza uznała, że właśnie trzeba pomóc 'profesorowi' i przypomnieć SS-mana, który darował życie kilkunastu osobom.
No właśnie.
Czas na przypomnienie, że wtedy zagrożeniem był nie tylko sąsiad, ale i samo wyjście na ulicę, bo łapanka.
A z Pawiaka z reguły wyjście do Auschwitz, a z niego można było wyjść ze względu na stan zdrowia,
ale przez komin.

Pan Bartoszewski jest jednym z nielicznych, którzy z tego powodu wyszli przez tą słynną bramę.

BTW, o ile wiem nie jest beatyfikowany jeszcze, więc chyba można napisać co się myśli, zbytnio nie szargając świętości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 01:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila]
Cytat:
Niemcy mają na swoim koncie HAŃBĘ,
jakiej nie ma żaden naród.
Tacy ludzie jak Bartoszewski, znakomicie im pomagają w złudnym oczyszczeniu.
sadzisz, że klajstrując brzydkie dziury da sie cokolwiek oczyścić? przecie one i tak wylezą....jak jedwabne i podobne.

Cytat:
Tylko kto mu dał mandat do licha, aby wypowiadał się w ten sposób właśnie u nich?
Czy naprawdę sądzisz, że był mu mandat potrzebny? Czy Tobie jest potrzebny mandat do wypowiadania sie w typowy dla Ciebie sposób?
Cytat:
Każdy naród ma szuje i bohaterów.
No i własnie my o szujach z naszego narodu.
A wśród specjalistów od tych co w/g róznych kryteriów sie kwalifikuja sama mieszasz całkiem nieźle.
Jak ci sie zdarzy być w naszem grodziszczu na skrzyżowaniu Mirowskiej i Srebrnej, to w miejscu gdzie dzis stoi kościół mieszkała rodzina przechowująca żydowskie dziecko. Wokół sami etniczni Polacy i ... pewnego poranka pojawiła sie niemiecka ekipa i wyczyściła chałupę do cna. Kilometr bliżej Polka przechowała w ogrodowej szklarni męża Zyda jedynie dlatego, że sasiedzi wiedzieli, że z ucieczki wrzesniowej nie wrócil...To tak z mojej najbliższej okolicy.
Cytat:
Nawet Wyborcza uznała, że właśnie trzeba pomóc 'profesorowi' i przypomnieć SS-mana, który darował życie kilkunastu osobom.
Moze ruszyło go sumienie, a moze wziął łapówke...
Cytat:
No właśnie.
Czas na przypomnienie, że wtedy zagrożeniem był nie tylko sąsiad, ale i samo wyjście na ulicę, bo łapanka.
Nie codzień urządzano łapanki, a i z nich udawało sie wrócic do domu, bo byli tacy, którzy mieli odpowiednie dokumenty uznawane przez niemieckie władze za istotne dla ich gospodarki i administracji. I dobrze, że piszesz "nie tylko sąsiad". To ładnie z Twojej strony, że zgadzasz sie na to co mówi W. Bartoszewski. On właśnie o takich sasiadach opowiadał.
Cytat:
Pan Bartoszewski jest jednym z nielicznych, którzy z tego powodu wyszli przez tą słynną bramę.
Jeśli pamietasz dyrektora naszego teatru, co mu było August Kowalczyk, to on tez wyszedł przez bramę, lekarz epidemiolog Knapik też, Cyrankiewicz też i marbella mówi, że tez, wiec trochę tego było. A jak już w tym temacie -śmy, to przypomnę Ci, że w czasie ewakuacji Auschwitz w tym samym kierunku pod skrzydłami opiekuńczymi Niemców maszerowała inna grupa "dzielnych" polskich wojowników z Brygady Świętokrzyskiej. Gdybyś zapomniała to przypomnę, że trwała jeszcze wojna z Niemcami, a na frontach Wschodu i Zachodu ginęli polscy żołnierze.
Cytat:
BTW, o ile wiem nie jest beatyfikowany jeszcze, więc chyba można napisać co się myśli, zbytnio nie szargając świętości?[/
QUOTE]

BTW...... mozna, ale nie wszystko co mozna trzeba, chyba, że sie musi, bo .... udusi.
Beatyfikacja nie daje immunitetu, czego mozna doświadczyc na wybranych przykładach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 01:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Łaskawie nie rżnij postu na części, bo to już żenujące jest.

Jutro się odniosę do Twej odpowiedzi, jak znajdę czas.

August Kowalczyk uciekł z obozu. UCIEKŁ. Sam mi to opowiadał u Krystyny Biel -Wagner.
Byłam smarkata, ale pamiętam jego historię doskonale. Gdyby go złapano, wisiałby na placu apelowym.

Marbella była dzieckiem i doczekała Ruskich.

A jeśli dajesz przykład Cyrankiewicza, to ręce opadają.
Też PCK interweniowało?

http://www.wprost.pl/ar/120380/Jozef...?K=1&KI=498347

Naprawdę, Ty mnie uczyć historii nie musisz.
Tylko z łaski swojej nie atakuj jak ślepy snajper. Paniał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 02:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila][B
Cytat:
]Łaskawie nie rżnij postu na części, bo to już żenujące jest.[/b]
Mnie nie żenuje, a żywot ułatwia, bo nie do wszystkich głupstw musze się odnosic.
Cytat:
Jutro się odniosę do Twej odpowiedzi, jak znajdę czas.
Jak znajde czas, to moze przeczytam.
Cytat:
August Kowalczyk uciekł z obozu. UCIEKŁ. Sam mi to opowiadał u Krystyny Biel -Wagner.
Byłam smarkata, ale pamiętam jego historię doskonale. Gdyby go złapano, wisiałby na placu apelowym.
Jeśli tak było, to zapewne zawisł tam ktoś inny, bo tak germańce ponoc mieli we zwyczaju.
Cytat:
Marbella była dzieckiem i doczekała Ruskich.
Jednak doczekała i nie w kominie. Co letko przeczy Twoim zeznaniom.
Cytat:
A jeśli dajesz przykład Cyrankiewicza, to ręce opadają.
Też PCK interweniowało?
Nie wiem kto i co, ale faktem jest. IPN tego nie podważyl. A i na własne oczy mieliśmy okazje fakt jego przeżycia oglądać.
I pacz pani. jaki był spryciul. Najpierw szkopom kablował, a potem przy czerwonym korycie sie pławił. Typowy przykład, ze Polak potrafi.
Cytat:
Naprawdę, Ty mnie uczyć historii nie musisz.
Gdzie tam bym śmiał. Sama się musisz męczyć. Tylko rób to porządnie i bez skrzywienia kręgosłupa. A wszystko bedzie OK.

Cytat:
Tylko z łaski swojej nie atakuj jak ślepy snajper. Paniał?
LiluDroga. Jeszczem nie taki ślepy i leciwy, żeby nie pamiętac jak sie takiego sprzetu używa. To jak jazda na rowerze
Zapewniam Cie, że do biegnącej staruszki z kilkuset metrów bym nie spudlował. Niedawno próbowałem -do tarczy- z ..niezłym skutkiem
pssst. Napisz cos moze o roli PCK w tej "branży" moze kosiarz skorzysta na wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 06:22
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
I gadaj tu z cepem.....

Lilu postu Pluto nie skomentuje bo Ty to zrobiłaś wyjatkowo celnie...ale przypomne tylko od siebie "dorsza za 6.89" czy "wieśmaca"i święte oburzenie pani Kopacz od korupcji w rządzie...i jeszcze większe zwolenników Tuska, dających przykład jak to w Szwecji minister musiała odejśc z błahego powodu, za swoje "prywatne grzeszki". To się nazywa "odpowiedzialność polityczna"

Dziś moralizator Pluto, nam proponuje, odczepiś sie od prywatnego życia osób publicznych! A kota Kaczyńskiego odmienia w kazdym poście przez wszystkie przypadki i wulgaryzy

Dziś z rządu nikogo "wołami nie wyciągnie" za odpowiedzialnośc polityczną czy to na kolei, drogach, powodziach, katastrof, korupcję itd...nie wspomnieć o pomówieniach Polaków na arenie międzynarodowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 06:30
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
1.Nie uogólniając - nie Polaków ale sąsiadów.
2.W tych organach władzy byli także Polacy .

Tak bywa gdy rządzi ideologia zamiast rozumu. Jakakolwiek.
Przeczytaj " Czarnego ptasiora" Siedleckiej.To odpowiedź na kłamstwa Jerzego Kosińskiego i jego "Malowanego ptaka".
Cóż, nie oczekuję wiele od ludzi . A o krzywdach należy mówić - ale do licha - nie przez 60 lat i zatruwać nienawiścią starych - młode pokolenia.

Polaków-sąsiadów. Bo przecież sąsiad Niemiec, czy Żyd, nie doniósł

"Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer widział mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania mnie, niczego nie musiałem się obawiać. Ale gdy sąsiad-Polak zauważył, iż kupiłem więcej chleba niż zwykle, wtedy musiałem się bać".

Bartoszewski z swoim obozem słuszniejszych czynów, słuszniejszych wypowiedzi, ma za złe Kaczyńskiemu przypominanie wydarzeń z okresu chwały czy klęski Polaków.
No tak...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 11:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz

Bartoszewski z swoim obozem słuszniejszych czynów, słuszniejszych wypowiedzi, ma za złe Kaczyńskiemu przypominanie wydarzeń z okresu chwały czy klęski Polaków.
No tak...
Bo Bartoszewski się boi, że zacznie rządzić " ideologia zamiast rozumu". Też się tego boję....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profesor i strażak - najbardziej prestiżowe zawody - komentarze ciekawski Ogólny 17 26-09-2011 18:03
Życie. kazet Humor, zabawa - wątki archiwalne 12 01-09-2011 15:31
„Życie i twórczość Zielonego Konstantego” kultura-bemowo Zaproszenia 0 16-02-2011 14:16
Zmarł profesor Zbigniew Religa - komentarze Mirosław Ogólny 34 13-03-2009 15:41
Władysław Bartoszewski - po pierwsze przyzwoitość - komentarze iwo1111 Ogólny 12 29-04-2007 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.