menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-04-2008, 20:20
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie problemy z sercem


Czy ktoś z forumowiczów ma problem z sercem?Mam 60 lat/od kilku dni/i czuję ,że moja "pompa"jest już bardzo zmęczona.Dziś miałam po raz pierwszy w życiu próbę wysiłkową.Wypadła nie za dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 00:10
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Tak kochan mam problemy z sercem o dlat ,ale w tej chwili kardiolog dobral mi dobr lek i jakos udaje mi sie bez wiekszych problemów egzystować.Zrób wszystkie zlecone Ci badania,dobrze byłoby ,zebys trafila pod opieke kardiologa.I oczywiscie rzecz najważniejsza ,niebój sie.Bedzie dobrze.W pewnym wieku,niestety juz sie takie problemy zaczynaja.Ja mam wade sreca ,którą nabylam po szkjarlatynie,do tego silne stresy,nerwica i serducho mnie juz nierza postraszyło.Pozdrawiam i dbaj o siebie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:08
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Miła Barbarko! - mam serdeczną przyjaciółkę (wieloletnią stażem a nie wiekiem) o tym imieniu,dlatego jesteś mi też miła.Ja mam też spore kłopoty z moim serduszkiem, jestem po zawale,którego nic absolutnie nie zapowiadało.Miałam prawidłowa wagę ciała,(63 kg), niskie ciśnienie ("0d zawsze"), niski wskaźnik cholesterolu i 48 lat! Tylko te nerwy , stres i papierosiska!!! Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba,myślałam ze to już koniec. Ale od tego czasu minie w kwietniu 16 lat, dzięki lekarzom żyję, i wierzę w to, że jeszcze pożyję.Niestety mój kochany mąż,który był zawsze "zdrowy" nic mu nie dolegało, nie żyje już od 6 lat - też serce!!!!! Dlatego radzę Ci - nie bagatelizuj sprawy, serce masz naprawdę tylko jedno, wyszukaj sobie dobrego kardiologa. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w woj, śląskim jest ich sporo.Życzę Ci długich lat życia bez choróbsk, uśmiechu i humoru na codzień. Pozdrawiam!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:10
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Anielko.Dziękuję bardzo.U kardiologa byłam dziś.Okazało się,że problemy mają podłoże "stresowe"/jego zdaniem wynik próby wys. jest niezły/Dostalam receptę na lek uspokajający.Niepotrzebnie,bo dobrze śpię.No i... mam/po kilkuletniej przerwie pójść do ginekologa i...radził by powrócić do leków hormonalnych/Parę lat temu nakleja lam sobie plasterki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:19
stazyjka 2's Avatar
stazyjka 2 stazyjka 2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Tumlin Podgród
Posty: 932
Domyślnie

Basiu z całą pewnością wszystko będzie dobrze.Stosuj się do zaleceń lekarza. Leki uspakajające niekoniecznie muszą działać nasennie. I mówię Ci nie przejmuj się tak wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:47
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Basiu! jestem też początkującą użytkowniczka i nie bardzo sie orientuję w tym wszystkim, podaje ci nr gg 5572669 - czekam na wiadomość!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 13:46
Teresa13 Teresa13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Miła Barbarko! - mam serdeczną przyjaciółkę (wieloletnią stażem a nie wiekiem) o tym imieniu,dlatego jesteś mi też miła.Ja mam też spore kłopoty z moim serduszkiem, jestem po zawale,którego nic absolutnie nie zapowiadało.Miałam prawidłowa wagę ciała,(63 kg), niskie ciśnienie ("0d zawsze"), niski wskaźnik cholesterolu i 48 lat! Tylko te nerwy , stres i papierosiska!!! Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba,myślałam ze to już koniec. Ale od tego czasu minie w kwietniu 16 lat, dzięki lekarzom żyję, i wierzę w to, że jeszcze pożyję.Niestety mój kochany mąż,który był zawsze "zdrowy" nic mu nie dolegało, nie żyje już od 6 lat - też serce!!!!! Dlatego radzę Ci - nie bagatelizuj sprawy, serce masz naprawdę tylko jedno, wyszukaj sobie dobrego kardiologa. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w woj, śląskim jest ich sporo.Życzę Ci długich lat życia bez choróbsk, uśmiechu i humoru na codzień. Pozdrawiam!!!!
Kochana,serce to wielki problem!Moje odmowilo pracy pare lat temu.Przeszlam operacje jako pierwsza w Polsce,mozna dzis powiedziec jako krolik doswiadczalny,bo wiecej takiej juz nie wykonano.
Przzylam smierc kliniczna i choc nikt nie dawal nadziei zyje!
Proba wysilkowa to badanie juz nie dla mnie,wiec szukaj dobrego kardiologa.Ja moge podac namiary na Krakow.
Serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 18:50
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Miła Tereniu! dzięki Ci za odzew. Wiem że nas "sercówek" jest dużo, coraz więcej. Gdyby każdy człowiek był taki mądry przed jak po - np. zawale, byłoby zdrowszych ludzi dużo,dużo więcej.Sprawdza sie i tu przysłowie "mądry polak po szkodzie".Zwracanie komuś uwagi na szkodliwość np palenia, braku ruchu (co mnie też dotyczy niestety) nic nie daje, a wręcz można sobie wyhodować przez to wroga.Tak więc choć mnie nieraz swędzi język,nic nie mówię, każdy musi przekonać się sam.A papierosy to jest wróg serca nr 1 !!!!!!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 18:58
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Każdego dnia jestem bierną palaczka, dlatego nie żałuje sobie objadania sie, bo i tak wędzę sie w dymie, to mogę być wędzoną grubaską , niz torturująca sie dietami na stare lata kobietą. Powiem Wam, że nie potrafie sie odchudzać. trzeba jeść sałatki, owoce morza, wiem, chciec to móc i takie tam...Nie potrafie i nie chcę.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 04-04-2008 o 22:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 19:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Teresko

Cytat:
Napisał Teresa13
Kochana,serce to wielki problem!Moje odmowilo pracy pare lat temu.Przeszlam operacje jako pierwsza w Polsce,mozna dzis powiedziec jako krolik doswiadczalny,bo wiecej takiej juz nie wykonano.
Przzylam smierc kliniczna i choc nikt nie dawal nadziei zyje!
Proba wysilkowa to badanie juz nie dla mnie,wiec szukaj dobrego kardiologa.Ja moge podac namiary na Krakow.
Serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 22:48
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Dziś sie dowiedziałam od lekarza ze podejżewa u mnie chorobe wieńcową serca, bardzo mnie to zmartwilo , moze wy mi pomozecie przez to przejśc , czy ktos jest chory i jak sobie z tym radzi??proszę napiszcie pare slów może podniesiecie mnie troche na duchu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 12:52
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

tak...chorby srca maja podloze tez częsciowo genetyczne, ale stres jest glownym czynnikiem sprzyjającym tej chorobie. Ja mam duze tentno-ponad 100, ale lekarz mi powiedzial, ze to wlasnie zycie w ciaglym stresie powoduje ze jest ono takie wysokie. Biore oczywiscie tabletki i pomagają. Chce zwroci uwagę, ze gdy jestem spokojna tentno tez jest miarowe. Dlatego Wszystkich proszę "uspokujcie się psychicznie"-powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajka100
tak...chorby srca maja podloze tez częsciowo genetyczne, ale stres jest glownym czynnikiem sprzyjającym tej chorobie. Ja mam duze tentno-ponad 100, ale lekarz mi powiedzial, ze to wlasnie zycie w ciaglym stresie powoduje ze jest ono takie wysokie. Biore oczywiscie tabletki i pomagają. Chce zwroci uwagę, ze gdy jestem spokojna tentno tez jest miarowe. Dlatego Wszystkich proszę "uspokujcie się psychicznie"-powodzenia

Stresu nie da sie uniknac w XXI wieku. Problemy sercowe, poprostu nalezy z nimi zyc jak z innymi chorobami. Leczyc sie, nie palic, prowadzic higieniczny tryb zycia. To tylko co mozemy zrobic. Stress jest wszedzie, na ulicy, w pracy, w domu, kinie, teatrze....... Polecasz spokoj psychiczny - pewnie na bezludnej wyspie - i tez bedzie stress - samotnosc, ograniczenie wolnosci przestrzeni.

Cos o tym wiem. Dwa by-pasy, czeste kontakty z defibrylatorem, nitrogliceryna.......wylew. Zyje i ciesze sie z kazdego darowanego dnia. Nie dramatyzuje i pewnie to mnie trzyma w dosc dobrej formie. Najlepsza kuracja - duzo smiechu, humoru i pogody ducha. Nie nawidze rozmow o chorobach - sa zabronione w moim otoczeniu. Wierze, ze kazdy z nas ma specyficzny kontrakt i juz w dniu przyjscia na swiat jest napisane czarno na bialym kiedy go opuscimy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajka100
tak...chorby srca maja podloze tez częsciowo genetyczne, ale stres jest glownym czynnikiem sprzyjającym tej chorobie. Ja mam duze tentno-ponad 100, ale lekarz mi powiedzial, ze to wlasnie zycie w ciaglym stresie powoduje ze jest ono takie wysokie. Biore oczywiscie tabletki i pomagają. Chce zwroci uwagę, ze gdy jestem spokojna tentno tez jest miarowe. Dlatego Wszystkich proszę "uspokujcie się psychicznie"-powodzenia
Kaju, ja też mam bardzo wysokie tętno od niepamiętnych czasów, jeszcze jako szkolnej panience w czasie epidemii grypy lekarz z pogotowia zdiagnozował tętno ponad 110 w spoczynku. Do dzisiaj mam takie tentno, przed wstaniem rano mierzę i mam 117, nie zauważyłam szczególnego zainteresowania lekarzy tym faktem. Jakoś zyję, na bóle wieńcowe dostaję nitroglicerynę i tak mnie leczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie Marbello

Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. Na stress nie ma lepszego lekarstwa jak pogodne usposobienie i dużo usmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:39
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

tak....ja tez tak sądzę, ze kazdy z nas ma swoje przeznaczenie przed ktorym nie ucieknie. Jednak pozytywne myślenie, nastawienie do życia daje siłę przetrwania. Ja tez nie lubie romow o chorobach-to dołuje nawet zdowych. Wiem jedno, ze psychika moze dzialac cuda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:41
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Teresko-nie wiem jeszcze jak tu się na tym forum poruszac, haaa wszysko mi si e placze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:49
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

posluchaj Maju ja bralam tabletki od tetna propranolo ale z uwagi na a moja poczatkująca astme nie moglam brac i teraz biore "isoptyn" pomaga mi bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:52
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dziękuję, zapytam lekarza, czy przepisze mi propranolo, brała go jak pamięta moje nieżyjąca już Mama, niewiele jej pomagał umarła na serce w wieku 67 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 13:55
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Kaju, ja też mam bardzo wysokie tętno od niepamiętnych czasów, jeszcze jako szkolnej panience w czasie epidemii grypy lekarz z pogotowia zdiagnozował tętno ponad 110 w spoczynku. Do dzisiaj mam takie tentno, przed wstaniem rano mierzę i mam 117, nie zauważyłam szczególnego zainteresowania lekarzy tym faktem. Jakoś zyję, na bóle wieńcowe dostaję nitroglicerynę i tak mnie leczą.
Maju pomaga PROPANOLO lub ISOPTYN ale to na recepte, skoro masz takie duze tentno wiec musi Ci cos lekarz zalecic? a przede wszyskim spokoj, wmawoaj swojej podswiadomosci, ze jest wszysko ok. usmiechaj sie i nie mysl o chorobie-bo to doluje
jesli chcesz pogadac [odam ci gg 5964557
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 11:23
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 06:59
Stare komputery - rzeczywiste problemy. wielebny eSenior 3 25-07-2008 17:01
Problemy początkującej Alsko Różności - wątki archiwalne 13 21-10-2007 10:43
Problemy z odżywianiem zdrowie Zaproszenia 9 03-10-2007 17:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.