menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 20:39
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Wyciągam optymistyczny wniosek,
przy mnie nie da się narzekać.
  #42  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 20:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ten brak kasy
po wsze czasy
przy Kufie
mam?
  #43  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 20:52
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Wciąż od nowa
kombinować -
to mus!
Nie narzekać!
Szczęścia czekać!
i już!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #44  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 21:04
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Ten brak kasy
po wsze czasy
przy Kufie
mam?
Nic dziwnego.
Zamiast zająć się czymś pożytecznym,
To siedzisz przy beczce piwa z kuflem w ręce, za każde płacisz, na dodatek z kiepem w kłach.
Ach ta dzisiejsza młodzież!!
  #45  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 21:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Dwudziestowieczna młodzież, psze pana, taka jest!
  #46  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 21:14
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No nie...

To jak ty jesteś ta młodzież, Alu, to ja jestem co? Osesek? A mnie się palić chce!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #47  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 21:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Mówiłam, żeś smarkata?! Mówiłam! Palić jej sie chce! No to...
Nie mów przy Kufie o papierosach, co?
Jakoś gdzieś chyłkiem, albo co...
  #48  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 21:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No ......ten wątek pokazuje,jak można być zadowolonym z życia,gdy się tylko chce..

Uśmiałam się z Was ,moi mili...Dzięki,bom smętna dzisiaj ,jak chorągiew na deszczu..
  #49  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 22:11
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No ......ten wątek pokazuje,jak można być zadowolonym z życia,gdy się tylko chce..

Uśmiałam się z Was ,moi mili...Dzięki,bom smętna dzisiaj
No i bardzo dobrze, że się odbarczyłaś -cokolwiek to znaczy.
  #50  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 03:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

AP potwierdza swymi wypowiedziami ten trynd aż nadto- i co z tego komu przyjdzie ,że biadoli i narzeka tyle tylko ,ze pomalu wytwarza sie wokol takiej osoby pustka -nikt nie lubi na dłuzsza metę jękow i zrzędzenia .Zresztą ci naprawdę potrzebujacy i majacy powody -rzadko narzekają.
AP a "keep smiling", "I`m doing just great" i "Everything`s fine" nie brzmi znajomo ,Hello!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #51  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 07:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie narzekanie

to nasza narodowa specjalność,niektórym tak weszła w krew,że nie mogą wystopować nawet,gdy stoły pełne,dóbr materialnych przybywa...pisałam kiedyś o znajomej,która dzięki wieloletnim wyjazdom zagranicznym męża dorobiła się pięknego domu,domku na działce,własnościowego M-4,2 garazy etc.ale oszczędza na wodzie i kapieli,bo czynsz podnieśli,narzeka na drożyznę w sklepie itd.Mam odruchy wymiotne,gdy tego słucham...
  #52  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 08:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Wiecie co? Narzekanie jest do bani! Ale tak sobie zakląć czasem na cholerny świat i zasmarkane życie? Pomaga!!! A co!
  #53  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 08:33
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Zrobiłam tak

Ja - pierwsza miągwa i pełnoetatowy narzekacz zaniechałam tejże działalności, a że jestem perfekcjonistką, posunęłam się tak dalece, że nie umiem jęczeć nawet wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Zamiast wyrzekania na ludzi i zły los szukam sposobu, aby go odmienić. Do bliźnich podchodzę jak do Was; konkretyzuję potrzeby i proszę o wsparcie słowem i czynem. Z odzewem jest różniście, ale i tak wychodzę na swoje, bo jajako niezaradna życiowo mimoza zyskuję poczucie siły wynikające z faktu, że coś tam przepchnęłam tak daleko, jak mnie na to było stać. Zrobiłam wszystko, co było w mojej mocy. Potem było, jest i będzie "jakoś", które to kiedyś się skończy, więc nie ma potrzeby aż tak bardzo narzekać.

Dziękuję Wszystkim za życzenia, także imieninowe. Baburka pochodzi od babura, ale i tak miło zebrać Wasze grudniowe uśmiechy związane z imieninami Barbary.
Życzę wszystkim zdrówka, spokoju i realizacji nawet niezwerbalizowanych do końca planów.
  #54  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 08:35
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Wiecie co? Narzekanie jest do bani! Ale tak sobie zakląć czasem na cholerny świat i zasmarkane życie? Pomaga!!! A co!
Taaaak! Kiedyś miałam zaznaczoną w necie stronkę przeznaczoną do przeklinania.
  #55  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 08:36
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Ja - pierwsza miągwa i pełnoetatowy narzekacz zaniechałam tejże działalności, a że jestem perfekcjonistką, posunęłam się tak dalece, że nie umiem jęczeć nawet wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Zamiast wyrzekania na ludzi i zły los szukam sposobu, aby go odmienić. Do bliźnich podchodzę jak do Was; konkretyzuję potrzeby i proszę o wsparcie słowem i czynem. Z odzewem jest różniście, ale i tak wychodzę na swoje, bo jajako niezaradna życiowo mimoza zyskuję poczucie siły wynikające z faktu, że coś tam przepchnęłam tak daleko, jak mnie na to było stać. Zrobiłam wszystko, co było w mojej mocy. Potem było, jest i będzie "jakoś", które to kiedyś się skończy, więc nie ma potrzeby aż tak bardzo narzekać.

Dziękuję Wszystkim za życzenia, także imieninowe. Baburka pochodzi od babura, ale i tak miło zebrać Wasze grudniowe uśmiechy związane z imieninami Barbary.
Życzę wszystkim zdrówka, spokoju i realizacji nawet niezwerbalizowanych do końca planów.
Nie mylić wygadania się z narzekaniem. Wentylacja duszy wypełnionej goryczą robi dobrze.
  #56  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 09:57
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Post

A ja mówię /nie narzekam/: dobrze,że nie jest gorzej, szkoda,że nie jest lepiej.
__________________
  #57  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 11:12
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Czasem klnę,

czasem mam dosyć, czasem zastanawiam się nad sensem ciągnięcia tego wózka, skoro niczego pozytywnego już się od życia nie spodziewam. Dopada mnie szczególnie mocno wtedy, kiedy nogi przestają współpracować i zaczynam być więźniem czterech ścian. Bo się boję. Normalnie, po ludzku się boję, że już tak zostanie (co mi lekarze prorokują już od ładnych pary lat)!
Ale - jak dotąd zawsze - po jakimś czasie budzi się złość i przekora. I się podnoszę! W sensie dosłownym i w przenośni. Ale narzekanie? Już dawno zauważyłam, że najbardziej dołuje mnie samą. Zaczynam wierzyć, że jestem taka biedna, opuszczona, pokrzywdzona... Do niczego to nie prowadzi!
Nie lubię depresji! Nie będę się sama w nią wpędzać, bo mnie brzydzi! I zamiast narzekać - biorę do zdrętwiałych, nieposłusznych rąk wiertarkę. A co? Kto tu rządzi w końcu???
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #58  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 12:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Lepiej troczę pokląć, niż narzekać!

Cytat:
Napisał baburka
Taaaak! Kiedyś miałam zaznaczoną w necie stronkę przeznaczoną do przeklinania.
Gdy to przeczytałam przypomniała mi się sytuacja z pracy. Tam miałyśmy "pokoik przekleństw". Gdy jakaś sytuacja robiła się zbyt napięta, gdy pojawiał się stan bliski "puszczenia nerwów", wpadało się do tego pokoiku, by w biegu, wykrzyczeć z siebie kilka nieparlamentarnych słów.Najlepiej ciągnąć jakąś drugą osobę, by było skuteczniej. Działało doskonale. Wracałyśmy absolutnie spokojne do przerwanej na moment rozmowy.
  #59  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 13:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A mowia,ze kobiety sa zapracowane.
Guzik prwada !
Wystarczy do klubu seniora wejsc,zawsze te same i w dodatku bardzo............. , niedokoncze bo........sie boje !
Zreszta po co mi "babska wojna" jak Zyda i baby nie przegadasz.
Tej w okularach mialo nie byc (syn chyba dopuscil mame do komputera za kieszonkowe) ale poproszono przewodnika po forum i wrocila usmiechnieta,troche tylko zgryzliwa.
Ahhhhhhhaaaaaaaaa ! Mialem jeszcze przeprosic ,wiec PRZEPRASZAM ! Oczywiscie tych co czytaja ale glosu zabrac nie moga. Dlaczego ? Nie znaja jezyka polskiego. Dobrze,ze choc jedno piekne zdanie bylo pod postem po angielsku. Wprawdzie musialem ten angielski tlumaczyc na "amerykanski"ale wyszlo na to,ze Polska czyni postepy w nauce zarowno polskiego jak i angielskiego jezyka !
Grunt to rodzinka (spiewalo sie kiedys),dzisiaj spiewa sie o goralach.
Jezeli na temat - to narzekaja zawsze ci,ktorym czegos brakuje. W Polsce nie ma powodu do narzekan ,bo wszystko jest i wszystkim dobrze.Znajomy (AfrykoAmerykanin) pyta mnie czy w Polsce wiecej sie zarbia niz na myjni w NYC - musialem sklamac i powiedzialem ,ze o wiele wiecej,mowi,ze chyba sie przeniesie do Polski i bedzie AfrykoPolakiem.
Ale przewrotny ten swiat,to zasluga komunizmu,licz na global !
  #60  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 18:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Otoz w stanie Floryda USA bardzo malo jest "narzekaczy",bo w koncu na co maja narzekac szczegolnie ci w bogatych rezydencjach wartosci wielomilionowej z odpowiednia sluzba i zabezpieczeniem.
Przy bogatym stole to i pies ma pozywienie ale tu chodzi o tych co zyja w Polsce,chociaz i tam sa juz pierwsi miliarderzy.
Ja mam prawo sie o nich martwic (tych biednych),bo to moi bracia,siostry,dzieci,wnuki,koledzy i kolezanki - przyszlosc ich widze czarna a dole ich bardzo dobrze znam gdyz ich co roku odwiedzam.
Wiekszosc Polakow umie znosic cierpienia i wyzyc z tego co im pozostalo,przeciez sa wychowywani w wierze gdzie glosi sie " w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie",lub "bogaci do krolestwa niebieskiego wpuszczeni nie beda".
Krolestwo i bogactwo ziemskie jest nie dla goji !
Szkoda,ze tego ludziom nikt doslownie nie tlumaczy,moze przestali by narzekac ?
To nie biadol tylko rozpocznij akcję pomocy .I nie wmawiaj nam Polska nie jest krajem ludzi biednych ,jest krajem ludzi skrzywionych ,narzekajacych,przyzwyczjonych do tego ,ze "przyjda i dadzą", lub nie potrafiących sobie radzić.A jakiś procent skrzywdzonych przez los jest w każdym kraju .I tej grupie nalezy pomoc .Trzeba wypracowac rozwiazania systemowe ,które pozwola na pomoc sensowną i dobrze ukierunkowana ,trzeba czasem po prostu okazać serce ,nie mowić "nie mam"tylko podzielic się tym ,co się ma .A ty zamiast marudzić -pomóż wybranej jednostce i to już bedzie coś.A troskanie się o enigmatyczne tlumy z antysemickim podtekstem to brednie .Chłopie ty wirusa masz jakiegos czy co.Oswiadczam ci ,że uwazam Twoje posty za obraźliwe i namawiajace do nienawisci na tle religijnym i rasowym i posługujac się tym argumentem zwracam się do administracji o usuniecie tych twoich postow ,ktore zawierają takie treści.I wrzeszcz sobie ile chcesz ,że jest cenzura i ze cyklisci zamkneli ci usta .TO CO ROBISZ jest faszyzmem w najczystszej formie!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praca i zdrowie kamilak102 Praca, wolontariat 19 14-04-2023 14:47
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 17:24
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33
Śmiech to zdrowie. Melissa Profilaktyka i zdrowy styl życia 28 07-10-2008 15:31
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 11:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.