menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 18:00
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

rozumię i przymuję do wiadomości..widzę,że jesteś bardziej
zorientowany w tej materii..chylę czoła mości panie.....Ja staram się być obiektywny w każdej sprawie i wobec powyższego zwracam honor......
  #22  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 18:10
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Ten klub jest bardzo potrzebny ponieważ można wymieniać polemiczne dyskusje..a wartośc nadrzędna to dyskusja rzeczowa bez naleciałości politycznych czy innych..Nam takich potrzeba bez nerwów czy innych nacisków...
Wolne forum....o to właściwa dewiza.......
  #23  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 18:16
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
na te badania w Toruniu, to ani PiS ani PO ani żadna inna partia nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Nawet sam Kalisz z byłej PZPR.
Najpierw projekt opiniowali przedstawiciele Polski i nie sądzę, że miał w tym swój udział "sam Kalisz z byłej PZPR" a raczej ktoś z byłego PC
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #24  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 18:57
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Rozumiem , Jolitko chęć Twojego "górą nasi",ale pamiętaj, że po opiniach narodowych nastąpiła decyzja UNIJNA. I teraz nie mamy na to wpływu innego jak tylko wybór: przyjąć to , co nam przyznali, albo zwrócić pieniądze do Brukseli.
A w końcu to nie są pieniądze na posiłki dla zakonników, tylko na naukowe badania geotermalne na rzecz miasta, na rozwój nowych kierunków studiów na uczelni. Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.
  #25  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 19:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Siekierko

tylko z uwagi na fakt, że jestem katoliczką ("własne gniazdo" i t.d.) nie podejmuję się kontynuować tego tematu...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #26  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 19:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
tylko z uwagi na fakt, że jestem katoliczką ("własne gniazdo" i t.d.) nie podejmuję się kontynuować tego tematu...

A co do ma do rzeczy ? Wyznanie ?

Do Zdzisława ... masz rację,to wolne forum.Nie zwracaj uwagi na zgryźliwe ostrzeżenia.Każdy pisze co chce.
Ja ,jako głosująca na PiS a niecierpiąca Ojca Rydzyka - czyli ni pies ni wydra- nie spotkałam się z ostracyzmem.Choć piszę dużo.

Mało tego.Wśród moich przyjaciół na forum ,przeważa elektorat PO i LiD..
  #27  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 19:19
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Rozumiem , Jolitko chęć Twojego "górą nasi",ale pamiętaj, że po opiniach narodowych nastąpiła decyzja UNIJNA. I teraz nie mamy na to wpływu innego jak tylko wybór: przyjąć to , co nam przyznali, albo zwrócić pieniądze do Brukseli.
A w końcu to nie są pieniądze na posiłki dla zakonników, tylko na naukowe badania geotermalne na rzecz miasta, na rozwój nowych kierunków studiów na uczelni. Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.

...A niekatolicy to juz diabla warci tak jak nieNiemcy.
Mysle,ze uczciwosc zalezy od czlowieka a nie jego wiary.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #28  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:09
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Widzę,że wywołałem burzę...ale to dobrze..dobra dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła..Tak trzeba aby oczyścić się z
oparu zakłamania..To jest nam potrzebne..My czasami wpadamy w pułapkę zręcznej manipulacji a skutki są potem nie miłe...
Trzeżwy osąd ...chłodna kalkulacja stwierdzeń..to jest nam potrzebne na już
  #29  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:25
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Walczmy z obłudą..ohydną ..zakłamaną..sytuacją gdzie spotykamy się na codzień..Szczególnie w TV..tam czasami wciskają nam takie dyrdymały,że...głowa boli...Są artyści od supermanipulacji...jak np.pan J.Kurski...artysta..propagandy PIS-u..Trzeba kochać pana Jarosława....wazylina....
  #30  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:26
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cholerka i nastepny,ktorego trzeba zignorowac,a o czym my tu rozmawiamy ?moze o d..e Maryni.A jak Ci potrzebne oczyszczenie z zakłamania to do konfesjonału .Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #31  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:31
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.
  #32  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:37
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Droga Anielko!
Ty łaskawie stwierdziłaś,że piszę dyrdymały...może i masz rację.
ale niestety tak jest jak widać ...zakłamanie.na każdym kroku..
u wszystkich rządzących....
  #33  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 20:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jeśli mowa o zakłamaniu, to polecam post 214 (Lili) z wątku CO z TĄ POLSKĄ?
  #34  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 21:53
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.

Nie,to Ty przeinaczasz tresci,ktore wypisujesz wczesniej.
Ja nikim nie manipuluje,a juz w szczegolnosci Toba,majacego za atrybut siekiereczke.
Nie bede nadstawial karku.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #35  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 22:37
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

W swobodnych dyskusjach strasznie nie lubie udowadniać, że coś powiedziałem lub nie. Ale oczekuję nie przekręcania sensu wypowiedzi i przyznawania się do swoich błędów także przez uczestników dyskusji. W swojej wypowiedzi (Post 24) na koniec napisałem: „Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.”

Ty to skomentowałeś słowami(Post 27 „A niekatolicy to juz diabla warci tak jak nieNiemcy.
Myśle,ze uczciwość zalezy od czlowieka a nie jego wiary.”

Ponieważ Twoje slowa o niekatolikach stoją w jawnej sprzeczności z sensem mojej wypowiedzi, zaprotestowałem przeciw temu, pisząc (Post 31): „Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.”

Wbrew oczywistym faktom napisałeś (Post 34): „Nie,to Ty przeinaczasz tresci, ktore wypisujesz wczesniej.Ja nikim nie manipuluje,a juz w szczegolnosci Toba,majacego za atrybut siekiereczke.
Nie bede nadstawial karku.”

Skąd bierzesz te metody dyskusji?
  #36  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 22:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A co za róznica katolicy czy nie -eksperiencja wskazuje ,ze najuczciwszy sa luteranie patrz -Skandynawowie.Katolicy -nie powiedzialabym -Polska ,Włochy...hmmm katolicy jak diabli a uczciwosc "co to?"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #37  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 22:55
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Malgosiu wzupelnosci sie z Tobą zgadzam,gdzie jest napisane,że katolik to uczciwosć?
__________________
  #38  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 23:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Tiaaaa..uczciwośc..

Widuję tą uczciwość co niedzielę.Msza ,a po mszy do knajpy.I powrót na five o'clock .No i po drodze już jest układana mowa tronowa pt..Kurna ,ja ? ...ja ? pijany ? Ty tak i owaka..

Koło mnie ulica idzie pod górkę nieco,która jest przeszkodą dla strudzonych katolickich nóżek,stąd postój i jeszcze raz powtórka roli..
  #39  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 23:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co nie oznacza oczywiscie ,ze nie istnieja uczciwi katolicy ...ale nie religia jest miernikiem.Katolicyzm jako religia strasznie konserwatywna i katolicy walczacy jak lwy o sprawy naruszajace wolnosc człowieka do decydowania o sobie -nie jest moim ukochaniem Raczej jestem zwolenniczka filozofii iz "prawo moralne we mnie..." trawestujac oczywiscie i naginajac lekko niezgodnie z intencjami autora
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #40  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 23:13
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Religia podobno ma znaczenie...

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A co za róznica katolicy czy nie -eksperiencja wskazuje ,ze najuczciwszy sa luteranie patrz -Skandynawowie.Katolicy -nie powiedzialabym -Polska ,Włochy...hmmm katolicy jak diabli a uczciwosc "co to?"

dla postawy narodu i to - o dziwo - wcale nie w sprawach moralnych.
Czytałam bardzo ciekawy artykuł (przekład) o różnicach w podejściu do:
  • ekonomii,
  • organizacji pracy,
  • pracy "na swoim" i bogacenia się, itd...

Wnioski były takie, że znacznie lepiej zorganizowane i osiągające sukcesy ekonomiczne są społeczeństwa protestanckie.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.