menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 27-05-2011, 10:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Znalazłam w naszym medycznym czasopismie BPD-atykuł ciekawy- polscy naukowcy uznaja ten zespoł objawów za schorzenie z grupy shi- stad urojenia i inne dalsze objawy. Natomiast Amerykanie skłonni są uznac BPD za objawy czynnisciowe- bliskie afektowi.ja uwazam , ze nalezy raczej myslec o szerszym spektrum psychopatologicznym niz o jednorodnym zjawisku klinicznym. Czyli BPD- jest wg mnie nie jednostka chorobową- ale wchodzi w skład róznych schorzen psychicznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 17:29
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Co sądzicie o psychoterapii,
czy daje jakieś efekty, słyszałam, że wielokrotnie jest skuteczniejsza od farmakoterapii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 17:36
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Oczywiscie,zę tak..tylko trzeba trafic na dobrego fachowca....no i to kosztuje...w Gdańsku godzina 100zł a i wiecej i mniej..ale tak oscyluje....i trzeba poddac sie jakiejś określonej kilkuspotkaniowej sesji...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 17:50
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Wydaje mi się,że człowiek jest jak księga, w której zapisane są wszystkie minuty życia, tylko nie wszystko sobie uświadamiamy i pamiętamy, myślę że taka rozmowa z psychologiem może pomóc zrozumieć pewne reakcje człowieka, ale nie może go zmienić ani uleczyć, ale nie wiem czy mam rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 18:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jak zrozumiesz mechanizmy Tobą rządzące, co Ci uświadpomi terapeuta..to łatwiej Ci zmienic pewne zachowania..czynic starania....w ten sposó mozemy sie zmieniac...ma to sens..nie mozna powiedziec "panie boze takiego mnie stworzyłeś takiego mnie masz' i na tym bazowac...buźka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 19:35
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Chyba mnie przekonałaś Malwinko, rozumiem, że trzeba się nauczyć panować nad pewnymi emocjami, że właściwe zachowania też można wyćwiczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 19:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Znalazłam w naszym medycznym czasopismie BPD-atykuł ciekawy- polscy naukowcy uznaja ten zespoł objawów za schorzenie z grupy shi- stad urojenia i inne dalsze objawy. Natomiast Amerykanie skłonni są uznac BPD za objawy czynnisciowe- bliskie afektowi.ja uwazam , ze nalezy raczej myslec o szerszym spektrum psychopatologicznym niz o jednorodnym zjawisku klinicznym. Czyli BPD- jest wg mnie nie jednostka chorobową- ale wchodzi w skład róznych schorzen psychicznych.

I tu jest problem, bo ci, ktorzy zaliczaja sie do tej grupy, tak "na oko nie sa grozni", ale jak przypatrzec im sie z bliska, czytaj "otrzec o nich" - sa bardzo grozni i destabilizujacy dla reszty otoczenia.

Niektorzy lekarze uwazaja, ze to jest depresja - podaja srodki depresyjne, ktore skutkuja na bardzo krotko i potem objawy BPD wracaja i osobnik terroryzuje otoczenie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 03-07-2011, 14:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
marbelko- ja mam takiego sasiada- były bokser- niby kontakt werbalny niezły, ale nie daj boze aby jakis kawalek mojego krzaczka przeszedł na jego stronę- pierwsze- połamany krzew lub drzewko po drugie wszystkie te biedne roslinki wrzucone na moje "podwórko" trzy nieprawdopodobne wtedy słownictwo- niektórych słow nawet nie znam.Mozna podciagnac pod BSP- ale ja raczej sklaniałabym sie pod encephalopatię- i nic nie zrobię- bo powola sie na swoje tzw zółte papiery i mam do tylu.

Babcielu, najgorsze, ze czasami czlowiek z BSP nie jest zdiagnozowany przez specjalistow i wtedy co?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 03-07-2011, 19:00
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

uleczyć może się tylko każdy sam przy pomocy mądrego psychoterapeuty, żadne przymusy nigdy nie działają ani w stosunku do dzieci ani dorosłych.....
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 03-07-2011, 19:08
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Super ciociabisia to dom rodzinny decyduje o przyszłym życiu....i sposobie przeżywania emocji każdego z nas. Zmiana wymaga osobistej pracy i na pewno jest lepsza od leków.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 03-07-2011, 21:03
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Hanko, - psychoterapeuta być może jest pomocny,.. ale nie każdy jest w stanie obcej osobie ujawnić swoje tajemnice, które często są przyczyną rozhuśtanego stanu psychicznego.
Jeżeli chcemy, aby stan nasz się poprawił , należy w głębi siebie szczerze poszukać i poznać źródło gnębiącego problemu, - Spróbować porozmawiać ze sobą, odpowiedzieć na niejedno zadane sobie pytanie , dokładnie obserwować w miarę obiektywnie swój charakter, własne zachowania,...

Należy też porzerzyć wiedzę na temat dolegliwości uzależnionych od stanu emocjonalnego.

Jeżeli wnikniemy w przyczyny wszystkich osobistych problemów, spróbujemy na nie inaczej spojrzeć,
zaczniemy pokonywać zaistniałe trudnosci i przyswoimy nowe nawyki zapewne zauważymy zaskakujace rezultaty.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 04-07-2011, 16:54
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Jadziu, wszystko prawda co piszesz.
Tych tajemnic czasami za dużo dźwigamy, żyjąc w napięciu zamiast je poznać i uwolnić się od nich.

A to z mojej mądrej książki ,,Ciało zna odpowiedz”
,,Są w nas uczucia i myśli, których nie akceptujemy i które odrzucamy, ale musimy sobie również uświadomić, że odrzucająca postawa wobec samego siebie na pewno niczego nie zmieni, ani nie rozwiąże.

Odwrotnie – odrzucenie spowoduje, że wszystko w nas napnie się i usztywni jeszcze bardziej.

To z czym walczymy, staje się coraz silniejsze;
To, co odrzucamy, nie może się zmienić.

Wielu ludziom najtrudniej przychodzi nauczyć się, jak odnosić się do swojego wewnętrznego doświadczenia w akceptujący i pełen miłości sposób.

Jednak jedną z podstawowych zasad, które rządzą wewnętrznym doświadczeniem, jak i życiem w ogóle, jest zasada głosząca, że tylko wtedy coś się może się zmienić, gdy nauczymy się postrzegać to z sympatią i akceptacją.

Ta prawidłowość istnieje i działa niezależnie od tego, czy wierzymy w nią i zgodnie z nią postępujemy, czy też nie.
Ona po prostu istnieje i lepiej, jeśli się do niej dostosujemy.
W przeciwnym bowiem wypadku nic w nas się nie zmieni i nie rozwiążemy żadnego problemu……….”
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sezonowe zaburzenie afektywne: jak pokonać jesienno-zimową depresję - komentarze Waanda Ogólny 0 15-12-2009 21:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.