menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 07:21
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A cóż to za dylemat, phi?

Obyś większych nie miał! Warto choćby raz w roku w kobiecie kobietę zobaczyć, żadna kara za to nie grozi!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #22  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 08:28
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Faktycznie,
ale to tylko 59 dni i WIOSNA.
  #23  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 18:52
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 025
Domyślnie

Kiedys szczerze nielubilam, ale teraz...Jakby sie kto zjawil z kwiatkiem, to moze byc nawet gozdzik, byle nosiciel interesujacy byl!!!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #24  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 18:55
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dla mnie to "święto" zawsze było sztuczne. Kwiaty przyjmuję cały rok Dobre życzenia również
  #25  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:06
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Warto obchodzić, choćby dla upamiętnienia tych rajstop, które były takim rarytasem. Pieczołowicie "podnosiło" się oczka, odawało do repasacji, w prasie kobiecej tematem dyżurnym było, jak je cerować, zeszywać, trzymac w lodówce, by nabrały mocy.Np. pani Irena Gumowska radziła: "Najlepiej kupić dwie identyczne pary. Potem, gdy z każdej pary na jednej nogawce zrobią się dziury, obciąć te porwane części i wkładać jedne na drugie,tak aby każda noga była okryta".
  #26  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:10
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

A pamiętacie, jak ktoś w latach kryzysu radził, jak z męskiego
podkoszulka /takiego ażurowego/ zrobic sobie kabaretki
  #27  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mnie dzień kobiet

ani grzeje ani ziębi. Kwiaty dostaję bardzo często bez specjalnych okazji, prezenty kupuję sama takie jakie mi się podobają bo bardzo lubię siebie obdarowywać.
  #28  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 22:44
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ja uwielbiam to święto-placek piekę albo kupuję,wino,bo dostaję w tym dniu ,od zawsze ,kwiaty od mojego staruszka/kiedyś studenta,żołnierza,narzeczonego,męża-ten sam cały czas!/,buziaka od syna.Nie może tego zabraknąć!A ileż wspomnień.....A propos-szkoda,że gożdzików mniej hodują!Długo stały we flakonie.
  #29  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 22:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Goździki

zaczęły z powrotem wracać do łask, widuję je w kwiaciarniach od kilku miesięcy.
  #30  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 22:54
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Basiu!No jak tak mówisz, to pewnie i do małych miasteczek przywiozą-dobra nasza!
  #31  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 00:56
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Miły - bodaj uśmiech zawsze cenię - zwlaszcza, że panowie (oprócz tego Jednego) bywają w tej materii oszczędni.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #32  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 07:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Goździków nie lubię,ale samo święto tak...po prostu lubię wszelkie okazje do świętowania.Dlaczego nie?Zawsze to powód do radości, a tej nigdy za wiele.
  #33  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 07:45
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Lubię,

ale tylko wtedy, kiedy jest ktoś, kto mi życzenia złoży i kwiatek w uznaniu moich kobiecych zasług wręczy.
Ot, w zeszłym roku świętowałam Dzień Kobiet w sanatorium. Fajnie było - i kwiatów nie brakło, i życzeń, i nawet toastów przeróżnych też
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #34  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 08:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ktos mi zarzucil,ze pelno mnie wszedzie,wiec i tu sie wcisne.
Mile Panie do tego swieta jeszcze daleko ale to dobrze,ze przypominacie o swoim istnieniu i emancypacji ,ktora Wam wiele tez i krzywd wyrzadzila. Na najblizszy Dzien Kobiet szykuja wam zrownanie wieku emerytalnego (65 lat) z mezczyznami. Sluszne to czy nie sprawa dyskusyjna.
Czytajac wszystkie posty w tym temacie nie zgodze sie,ze to swieto przyszlo z Ameryki,tu raczej nie budowano komunizmu. Swieto to w obecnym USA jest zapomniane a kobiety bardziej obciazone praca niz kiedys,gdy na cala rodzine byl w stanie maz zapracowac. Ameryka mocno zbiedniala,pogon za praca i pieniadzem przyslania wszystkie swieta i niedziele aby tylko utrzymac sie na fali zycia i splacic chociazby dlugi z kart kredytowych nie wspominajac o zagrozeniu zabrania domu/mieszkania za niesplacona hipoteke (o oszczednosciach nie ma mowy).
To co Panie wspominaja z okresu "kwitnacego" socjalizmu w Polsce bylo doswiadczeniem tego jak mily jest dla Was dany ustroj. Polska dzisiaj buduje demokracje na wzor narzucony i jak Wam jest sami wiecie najlepiej.
Ja napewno o Was w tym dniu nie zapomne tym bardziej ,ze walacy sie swiat mezczyzn potrafia uratowac kobiety.
Was trzeba doceniac nie tylko w dniu swieta ale na codzien, jeden dzien to za malo. Dzisiaj mezczyzni to czesto niepotrzebne graty w domu o ktore trzeba sie potykac.
Kobieta to silna plec choc sklonna do placzu.
  #35  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 09:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Choć raz mogę Ci seniorze A.P. Przyznać rację. Rzeczywiście kobiety, to silna płeć. Wszak mamy dwa geny dominujące. Wasz gen y jest niestety recesywny i stąd przeróżne problemy.Drugą rzeczą z którą się zgadzam, to fakt budowania życia na kredytach, przez większość Amerykanów klasy średniej i ten nieustający strach, czy zdążą spłacić hipotekę przed przejściem na emeryturę. Dla mnie sprawa całkiem niepojęta, gdyż sama wolę nie mieć, niż kupować na kredyt.Z resztą Twojej wypowiedzi się nie zgadzam. Nie możesz zaprzeczać faktom, jeżeli Ci nie pasują.To,że w Ameryce nie obchodzi się Dnia Kobiet, nie zaprzecza temu, że to amerykańskie feministki zaproponowały by 8 marca, był takim dniem. Również fakt wspominania tego dnia z rozczuleniem, nie świadczy o tym, że ukochałyśmy poprzedni ustrój. Raczej o tym, że mimo ustroju, była ta nasza młodość. A to każdy wspomina mile. I na zakończenie jeszcze powiem, że gdybyś zrezygnował z tonu osoby "najlepiej poinformowanej", to nikt by nie napisał, że wcinasz się wszędzie. Po prostu zastąp "ja wiem" zwrotem " jak myślę", czy "ja przypuszczam" i wtedy będzie OK.
  #36  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 10:37
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Bardzo lubilam obchodzic to nasze babskie swieto.Bylo wesolo , dostatnio zawsze z muzyka i do poznego baardzo p;oznego wieczora ..
Kolezanki bardziej trzymane w ryzach lap mezowskich w tym dniu majac przepustke na wyjscie z domu ochoczo korzystaly baczac by nie uronic ani minutki .. czyli zabawa trwala do 24 ..
Z rozrzewnieniem bede wspominala jak w stanie wojennym dyrekcja wraz z rada zakladowa odwiedzala nasze pokoje biurowe z biednymi gozdzikami i ogromnym worem upominkow czyli desus damskich - co raz dyrektor zanurzal sie po uszy w tymze worze i z usmiechem zdobywcy wyjmowal male zawiniatko z napsem dnia tygodnia i malunkiem jakis kwiatkow ... a my jak nieokielznane
dziewczynki z gimnazjum z piskiem i smiechem wybrzydzalysmy krzyczac ja chce np, piatek tamta chcia niedziele " - to byly czasy .....

Syn pamieta o tym dniu i sie zrzyma bo ma sam babiniec dookola ale symboliczny kwiatuszek dostaje co roku
siostry maz natomiast jest bardziej praktyczny i obdarowuje mnie elegancka butelka francuskiego szampana i pomadkami .
Czyli teraz to tylko moge wspomnieniami zyc .. obojetne jakiego okresu one dotycza ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #37  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 10:55
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

No i znów ja (jak spr.torebki) jestem odmieńcem płci żeńskiej.Zwykle byłam zażenowana obchodzeniem Dnia Kobiet w pracy czy w domu.Każdego dnia czułam się i byłam kobietą (i jestem).A święta mam "osobiste"(imieniny,urodziny, rocznice ,narodziny,chrzciny,itd).Dla mnie ten "dzień" był wypominaniem mi,że jestem kobietą. Pzdr
  #38  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 11:25
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

A propos śwąt przelicznych. W radiu ogłosili, że dziś Dzień Porządków Na Biurku. Melduję, ze w związku z powyższym ułożyłam podkładkę do myszy idealnie równolegle do obu krawędzi biurka. Tylko kabelek nie chce się słuchać i robi sobie pętelki.Ot! Niepokorny!
  #39  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 18:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie Wiecie jaki dzisiaj mamy dzień

słowo daję, nie żartuję dzisiaj mamy DZIEŃ LEWATYWY!!!! Na własne uszy słyszałam w tvn24, dziennikarz zastanawial się czy będzie uroczyście obchodzony, czy nie pójdzie w zapomnienie.
  #40  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 18:10
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Rzeczywiście kobiety, to silna płeć. Wszak mamy dwa geny dominujące. Wasz gen y jest niestety recesywny i stąd przeróżne problemy
Czy aby nie pomyliłaś genów z chromosomami?
8 marca kojarzy mi się z wiosną.
Ziemia zaczyna pachnieć, Słońce zbliża się do mojego znaku, a we mnie rośnie energia i chęć do życia.
Wiosną nie ma rzeczy niemożliwych.
Jeszcze tylko pięćdziesiąt parę dni.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 21:23
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 19:37
Stanisława Celińska obchodzi 60. urodziny - komentarze Basia. Ogólny 7 03-05-2007 09:32
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.