menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 19:58
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

ja zamilklam jak Hypatia stwierdzila ze sie klocimy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 09:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Należy równać w górę i uczyć się od lepszych a nie schodzić na psy z mową Ojczystą. Ja dwa lata temu słowa nie umiałem powiedzieć a teraz, dzięki takim nauczycielom i życiorys umiem napisać i podanie.
Ja też bym chyba potrafił. Dzisiaj łatwiej, bo można użyć internetu do zapośredniczenia wzorów, czyli ściągawek. Co innego dawno temu, gdy nie działały interfejsy sieci. Podanie pisane bez zapośredniczenia zaczynało się od „Uprzejmie proszę...”, a życiorys od „Urodziłem się...”. Były jeszcze donosy, które jak się domyślam zaczynały się od „Uprzejmie donoszę”. Tak w ogóle, to dużo uprzejmości było w tych dawnych czasach.
Tylko literaci wszelkiego rodzaju utrzymywali kontakt ze społeczeństwem zapośredniczony przez cenzurę, a starożytna maszyna do pisania robiła im za interfejs.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 10:07
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Uff - spociłam się, chcąc zrozumieć ten język.
Taki ciekawy i życiowy temat tu poruszacie, tylko dział w którym jest umieszczony odstrasza,
osoby mniej biegłe technicznie.
Nie wiem dlaczego godzimy się, że aby poprawnie pisać sms-y z "ś,ć,ą,ę" należy płacić drożej?
Rozumiałabym, gdybym mieszkała w obcym kraju, ale w Polsce tego zrozumieć nie potrafię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 10:24
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

Cytat:
Napisał Ada 33
Uff - spociłam się, chcąc zrozumieć ten język.
Taki ciekawy i życiowy temat tu poruszacie, tylko dział w którym jest umieszczony odstrasza,
osoby mniej biegłe technicznie.
Nie wiem dlaczego godzimy się, że aby poprawnie pisać sms-y z "ś,ć,ą,ę" należy płacić drożej?
Rozumiałabym, gdybym mieszkała w obcym kraju, ale w Polsce tego zrozumieć nie potrafię.
Umieszczenie wątku wybitnie "społecznego" w dziale esenior jest zagadką nad którą pracuje już grupa naukowców.
Być może mamy tu do czynienia z dysonansem poznawczym.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 11:31
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Uff - spociłam się, chcąc zrozumieć ten język.
Nie wiem dlaczego godzimy się, że aby poprawnie pisać sms-y z "ś,ć,ą,ę" należy płacić drożej?
Rozumiałabym, gdybym mieszkała w obcym kraju, ale w Polsce tego zrozumieć nie potrafię.
Ado, przecież – mówiąc naukowo – diakrytyzowanie tych łysych literek, to luksus przy którym interfejsy sieci urabiają sobie ręce po łokcie, kodując w UTF8 (ISO8859-2 tyż pikne). To takie znamiona wytworności polskiego języka i luksusu posługiwania się nim. Wypada być dumnym i płacić.
Cytat:
Napisał Hypatia
Być może mamy tu do czynienia z dysonansem poznawczym.

Poza tym dysonansem, widzę w tym również problem kultury moderacji, dotyczący nie tyle celu działania, ile sposobu załatwiania sprawy.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 12:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Umieszczenie wątku wybitnie "społecznego" w dziale esenior jest zagadką nad którą pracuje już grupa naukowców.
Być może mamy tu do czynienia z dysonansem poznawczym.
Nic nie zdziałasz, prędzej Cezar zmieniał zdanie niż Dyrekcja.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 14:09
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
[b] To takie znamiona wytworności polskiego języka i luksusu posługiwania się nim. Wypada być dumnym i płacić.

Dziękuję za taką wytworność, widocznie za wysokie progi, choć masz rację posługiwanie się językiem polskim jest w moim kraju wyjątkowym luksusem.
Raczej wypada zamienić literę "m" na "r" w słowie dumny....i płacić, nieważne, że to moje prawo obywatelskie i stosowne organy powinny nad tym czuwać.
Widocznie praworządność jest w cenie.

Cytat:
widzę w tym również problem kultury moderacji, dotyczący nie tyle celu działania, ile sposobu załatwiania sprawy.

Jesteś tu krótko, więc jeszcze niejednokrotnie zauważysz, iż niektórzy służbę ludziom, uważają za element władzy.
A dotychczas rzadki to przypadek, aby równolegle z władzą szła kultura....ale trzeba mieć nadzieję.
Tu ewidentnie są pomylone pojęcia kto dla kogo.
Turecki /ten od "Derekcji"/, by miał wyśmienite pole do popisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 14-11-2013, 21:43
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Dziękuję za taką wytworność, widocznie za wysokie progi, choć masz rację posługiwanie się językiem polskim jest w moim kraju wyjątkowym luksusem.
Poprawny język polski, bez nadmiaru coraz to nowych domieszek i naleciałości jest dziś rzeczywiście towarem luksusowym. Prof. Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego wymienia dwa spośród kilku rodzajów zanieczyszczeń. Są to juryzmy i brukselizmy. Pierwsze są pochodną języka prawniczego, a drugie to wtrącenia z języka unijnego.
Przykładem brukselizmów czyli polsko-unijnego bełkotu są często powtarzane w rządowych dokumentach stwierdzenia typu: "ustawa implementuje zapisy dyrektywy".
Niektórzy dorzucają jeszcze do tego katalogu wtrąceń - kancelaryzmy (język urzędników) i scientyzmy (terminy sztucznie unaukowione).
Jest też dobra informacja. Otóż Rada Języka Polskiego za najbardziej komunikatywny uznała język wojska. Zachował on naturalną prostotę i zrozumiałość.
Jak wszystkim zapewne wiadomo, język wojskowych regulaminów i instrukcji charakteryzuje się niespożytą skłonnością do tworzenia wszelkich możliwych definicji. Zawsze bywało to tematem żartów i drwin, których próbki przedstawiam dla rozweselenia:

Kałuża - mały akwen wodny, bez znaczenia strategicznego
Rzeka – przeszkoda terenowa o wilgotności 100%
Góra – nierówność terenu w kształcie wypukłym.
Noc – okresowe zmniejszenie jasności ośrodka na skutek ruchu obrotowego ziemi
Drzewo – zazwyczaj pionowy, widoczny, palny element krajobrazu o własnościach maskujących
Mróz - zjawisko fizyczne powodujące twardnienie wody
Kultura osobista – całokształt zachowań żołnierza wobec starszych stopniem
Gó*no – uboczny produkt chemiczny metabolizmu żołnierza.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 08:07
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Drzewo – zazwyczaj pionowy, widoczny, palny element krajobrazu o własnościach maskujących
Skorzystam z okazji i przypomnę, że dzida ogólnowojskowa składa się z (a) przeddzidzia, (b) śróddzizia i (c) zadzidzia, przy czym przeddzidzie składa się z (a1) części przedniej przeddzidzia, (a2) części środkowej przeddzidzia i (a3) części tylnej przeddzidzia; z kolei śróddzidzie składa się z (b1) części przedniej śróddzidzia, (b2) części środkowej śróddzidzia i (b3) części tylnej śróddzidzia; zaś zadzidzie składa się z (c1) części przedniej zadzidzia, (c2) części środkowej zadzidzia i z (c3) części tylnej zadzidzia.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 09:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Oj, było tych dowcipasów, było, bo mam tu na myśli dość dawne czasy. Wojskowej współczesności nie znam. Niektóre z nich to autentyki będące cytatami, żywcem wyrwanymi z regulaminów.
Tyle tylko, że wtedy (to znaczy dawno), jakoś nie przyszłoby mi do głowy, że wojskowy język można będzie kiedyś uznać za wzór komunikatywności.
Widocznie ogólny stan zdrowia języka polskiego przedstawiał się o wiele, wiele lepiej niż obecnie. Nie wiem, czy lepiej uczono go w szkołach i czy bardziej wstydzono się błędów językowych, ale w każdym razie nie spotykało się "ustaw implementujących zapisy dyrektywy" (choć na brak dyrektyw nie można było narzekać), ani też „zapośredniczania kontaktów”, które powstawały i działały pomimo ówczesnego braku tak zaawansowanych technicznie interfejsów.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 10:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Co innego dawno temu, gdy nie działały interfejsy sieci.
A potrafiłbyś te interfejsy sieci napisać w języku polskim używanym przed 30-40 laty?
Cytat:
Podanie pisane bez zapośredniczenia zaczynało się od „Uprzejmie proszę...”,
Uoj! Chiba nie. W lewym górnym rogu pisało się imię i nazwisko, po prawej datę, a poniżej pełną nazwę instytucji, którą o cos prosiliśmy.
Cytat:
a życiorys od „Urodziłem się...”.
Też w/g obowiązującego wówczas szablonu.
W każdym razie był to .....życiorys, a nie CV

Cytat:
Były jeszcze donosy, które jak się domyślam zaczynały się od „Uprzejmie donoszę”. Tak w ogóle, to dużo uprzejmości było w tych dawnych czasach.
Ja sądzę, że najpierw była data, a potem Szanowny tow. naczelniku/sekretarzu/komendancie......"
Ale chyba najefektywniejsze bywały osobiste wprost do ucha
ważnej persony. Wtedy donoszący mógł liczyć na odpowiednie gratyfikacje.....nie tylko na parapecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 10:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Skorzystam z okazji i przypomnę, że dzida ogólnowojskowa składa się z (a) przeddzidzia, (b) śróddzizia i (c) zadzidzia, przy czym przeddzidzie składa się z (a1) części przedniej przeddzidzia, (a2) części środkowej przeddzidzia i (a3) części tylnej przeddzidzia; z kolei śróddzidzie składa się z (b1) części przedniej śróddzidzia, (b2) części środkowej śróddzidzia i (b3) części tylnej śróddzidzia; zaś zadzidzie składa się z (c1) części przedniej zadzidzia, (c2) części środkowej zadzidzia i z (c3) części tylnej zadzidzia.
*
Prawie dobrze, ale spróbuj to jeszcze raz przećwiczyć bez używania "przedniej, czy środkowej części owych części.
Przeddzidzie składa się z przeddzidzia przeddzidzia, śróddzidzia przeddzidzia, zadzidzidzia przeddzidzia....itd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 10:23
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Kultura osobista – całokształt zachowań żołnierza wobec starszych stopniem

Dziękuję.
Dzięki Tobie zrozumiałam swój nietakt wobec wyższych stopniem.
Ach! mea culpa /nie wiem czy sentencje łacińskie nia naruszają postanowień regulaminu/.

Cytat:
przewodniczący Rady Języka Polskiego wymienia dwa spośród kilku rodzajów zanieczyszczeń. Są to juryzmy i brukselizmy.

To fakt, z brukselizmami mamy często do czynienia w języku polityki i urzędniczym, choć media nie są od nich wolne, a
o juryzmy potykamy się dość często sami, gdyż prawo trzyma nas w uścisku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 13:16
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A potrafiłbyś te interfejsy sieci napisać w języku polskim używanym przed 30-40 laty?

Uoj! Chiba nie. W lewym górnym rogu pisało się imię i nazwisko, po prawej datę, a poniżej pełną nazwę instytucji, którą o cos prosiliśmy.
1. Pewnie potrafię, np. komunikator, tylko po co? Ja nie walczę ze słowem interfejs. Ono mi się całkiem podoba, jako takie - tłumacząc na polski – „międzygębie”. Przekład mój, ale praw autorskich sobie nie roszczę.
Mój sprzeciw dotyczy tylko pewnych zbitek słownych, małozrozumiałych i paskudnie brzmiących.

2. A co z Ciebie taki detalista, że z całej kartki mnie rozliczasz? Nie napisałeś tylko, jakie obowiązywały preferencje co do papieru (nośnika informacji), bo były dwa podstawowe rodzaje - w linie i w kratkę. Ja wolałem ten w kratkę, bo łatwiej lokalizowało się literki, zwłaszcza przy brzydkim charakterze pisma, gdy interfejsem był długopis.
Wybacz, ale pisałem tylko o treści, nie o dodatkach.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 13:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Dziękuję.
Dzięki Tobie zrozumiałam swój nietakt wobec wyższych stopniem.
Ach! mea culpa /nie wiem czy sentencje łacińskie nia naruszają postanowień regulaminu/.
Ado, czyżbyś zataiła przed forumową społecznością swój stopień wojskowy...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 14:02
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Oczywiście.
Myślałam, że wiadomo.
Ze stopniami mam zawsze problemy, jak nie progi,
to szczeble drabiny, czy też schody, a i pod górkę się zdarzało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 18:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Ze stopniami mam zawsze problemy, jak nie progi,
to szczeble drabiny, czy też schody, a i pod górkę się zdarzało.
Ze stopniami nie tylko Ty masz problemy. One działają zarówno pod górkę jak z górki.
Jeśli zbierze się ich 90, tworzą kąt prosty. Gdy przybędzie dziesięć więcej, to powodują wrzenie wody.
O większych ilościach nawet nie wspomnę. To tyle, jeśli chodzi o stopnie cywilne.
Te wojskowe działają inaczej. Stanowią pewne nadania tytularne, które tworzą i porządkują system obowiązkowych pozdrowień, zwanych oddawaniem honorów. Im wyższy stopień, tym więcej honorów może odebrać.

Wracając jednak do języka polskiego, którego komunikatywność zachowało i strzeże już tylko wojsko, to przypomnę, że na gruncie prawnym, wspiera go Ustawa o języku polskim z października 1999r, która zobowiązuje „wszystkie organy władzy publicznej oraz instytucje i organizacje uczestniczące w życiu publicznym” do jego ochrony.
Próbką takiego wsparcia może być ustawa o timesharing’u:
Ustawa o timeshare (Dz. U. Nr 230 poz. 1370).Jest to prawo do korzystania z rzeczy, a przede wszystkim z nieruchomości (np. ośrodka turystycznego, hotelu, pensjonatu, apartamentu) w określonych, regularnie powtarzających się odstępach czasu w każdym roku.
To takie stare, dawno zapomniane polskie słowo – timesharing. Polecam pamięci.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 19:54
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Frat
Ze stopniami nie tylko Ty masz problemy. One działają zarówno pod górkę jak z górki.
Jeśli zbierze się ich 90, tworzą kąt prosty. Gdy przybędzie dziesięć więcej, to powodują wrzenie wody.
O większych ilościach nawet nie wspomnę. To tyle, jeśli chodzi o stopnie cywilne.
Te wojskowe działają inaczej. Stanowią pewne nadania tytularne, które tworzą i porządkują system obowiązkowych pozdrowień, zwanych oddawaniem honorów. Im wyższy stopień, tym więcej honorów może odebrać.

Wracając jednak do języka polskiego, którego komunikatywność zachowało i strzeże już tylko wojsko, to przypomnę, że na gruncie prawnym, wspiera go Ustawa o języku polskim z października 1999r, która zobowiązuje „wszystkie organy władzy publicznej oraz instytucje i organizacje uczestniczące w życiu publicznym” do jego ochrony.
Próbką takiego wsparcia może być ustawa o timesharing’u:
Ustawa o timeshare (Dz. U. Nr 230 poz. 1370).Jest to prawo do korzystania z rzeczy, a przede wszystkim z nieruchomości (np. ośrodka turystycznego, hotelu, pensjonatu, apartamentu) w określonych, regularnie powtarzających się odstępach czasu w każdym roku.
To takie stare, dawno zapomniane polskie słowo – timesharing. Polecam pamięci.

I takie właśnie incydenty, które powoli stają się pewną patologiczną prawiedliwością, doprowadzają mnie do szału !
A zaczęła się ta epidemia dość niewinnie, gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to piękne rodzime słowo "dzierżawa" zaczęto masowo zastępować słowem "leasing",a słowo "sklep" słowem "market". Po dokonaniu tego drobnegon zabiegu ,od razu poczuliśmy się światowo.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 20:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jak to ładnie brzmi, " Wziąłem w leasing samochód razem z hostessą, po wpłaceniu czynszu inicjalnego komornik zabrał samochód hostessa została" to korzyści z leasingu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 21:21
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Na zapożyczenia z innych języków i cudaczne słowotwórstwo tak zwanych fachowców narzekano od zawsze. Pozwolę sobie przypomnieć fragmenty znanego tekstu Tuwima:

Cytat:
Ferszlus trzeba roztrajbować, bo droselklapa tandetnie blindowana i ryksztosuje. Pufer trzeba lochować, czyli dać mu szprajc, żeby śtender udychtować. Ale teraz nie zrobię, bo holajzy nie zabrałem. Jak ja mam bez holajzy lochbajtel krypować? Żeby trychter był na szoner robiony, to tak. Ale on jest krajcowany i we flanszy zulajtungu nie ma, to na sam abszwerwentyl nie zrobię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki kantor internetowy wybrać na strefawalut.pl TomekToJa Zarządzanie finansami 27 12-09-2018 20:28
Sklep internetowy szuka Twórców rękodzieła artystycznego, np. szydełkowanie sagaliacraft Praca, wolontariat 8 29-11-2011 10:31
Netykieta - internetowy savoir-vivre Anna_Maria_57 eSenior 26 01-02-2008 14:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.