menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-04-2013, 11:54
noir noir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 39
Domyślnie

Ja na włosy ostatnio nie stosuje już żadnych odżywek tylko mezoterapię. Na razie robię to zwykłymi koktajlami na bazie peptydów, ale dr Brumer mówiła mi, że zawsze można też zrobić osoczem bogatopłytkowym jakby ktoś miła większe problemy z włosami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 20:05
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Polecam panią ; podkład kryjący o przedlużonej trwałości dla każdego rodzaju skóry - również wrażliwej.
PAESE -Long Cover Fluid cena ok. 25 zł
Dla mnie rewelacja 100% krycia, trwały makijaż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 22:07
Ellak Ellak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Zielona Góra
Posty: 35
Domyślnie

Cena korzystna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-08-2013, 14:07
Goblinek Goblinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie

Jeśli mogę poruszyć temat farb do włosów to ja polecam Syoss maja najlepsze. Lakiery i pianki tak samo maja najlepsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 15:38
Ramona232 Ramona232 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie

A ja bardzo polecam kosmetyki DERMIKI z serii GOLD 24k. To super luksusowe kosmetyki dla luksusowych kobiet
Bardzo dobrze nawilżają, spłycają zmarszczki, ujędrniają. W swoim składzie mają cząsteczki szlachetnego złota, dzięki czemu skóra wyglada świetliście i młodo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 18:14
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Kremy do rąk z masłem shea marki L'Occitane Stosowałam już wiele różnych ale te najbardziej przypadły mi do gustu.,
Używałam wielu wersji ale ta klasyczna jest moim zdaniem najlepsza,
Zapewnia świetne nawilżenie, po prostu ukojenie dla suchych dłoni.
Wprawdzie nie są tanie ale to już można przeżyć. Za tą skuteczność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-12-2013, 15:49
babeczka's Avatar
babeczka babeczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Domyślnie

Ja od dawna używam kremu Słonecznik z serii Polskie kwiaty i dla mnie jest rewelacyjny . W składzie ma wyciąg ze słonecznika i witaminę E, które doskonale odżywiają, poprawiają kondycję i wygląd skóry. Polecam

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 25-01-2014, 10:55
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witam ja niestety nie mam żadnego Kremu i cały czas szukam . Kolagen mi nie służy a tylko i wyłącznie elastyna ,jedyny krem który ją posiada to Heleny Rubinstein ale jest za drogi.I tak po omacku z wyższej półki kombinuję ale zawsze kończą na szyji. Mam 65 lat i uważam ,że kobieta powinna o siebie dbać. A-ha teraz odkryłam krem BB jasny który idealnie wtapia się w moją mieszaną cerę i nic nie widać .Mam kolorówkę Chanel i niestety na mojej twarzy jest maska. Może jakaś Pani w podobnym wieku miała by jakieś wskazówki dla mnie. Pozdrawiam Himalaya
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 13:42
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

ostatnio bardzo przypadł mi do gustu Żel do twarzy Acqua di Bolgheri Uomo: http://www.drtaffi.pl/zel-do-twarzy-...heri-uomo.html, bardzo podoba mi sie jego zapach owoców cytrusowych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 18-06-2014, 14:00
yaneczka yaneczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 20
Domyślnie

Ostatnio dostałam od córki biolaser z perfecty.

Stosuję niecały miesiąc i muszę przyznać, że działa. Konsystencja jest przyjemna, kremy nie są tłuste, dobrze nawilżają i wygładzają cerę. Skóra jest bardziej naprężona, więc i zmarszczki mniej widoczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 12:32
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 792
Domyślnie moje zdanie

Ja używam farby do włosów z ekstraktami roślinnymi "Color Soin "Jest dostępna tylko w aptekach i kosztuje 32 zł.Na krótkie włosy wystarcza na 2 razy.Uważam ją za najbezpieczniejsza farbę.

Co do kremów to te z najwyższej półki wygładzają tylko kieszeń .Wszystko zależy od rodzaju skóry i genów.Uzywam najczęściej kremów z firmy " Ziaja ' i moge sobie odjąć 15 lat ( bez przesady ) z metryki.Mam to po mojej mamie.
Ponad to naturalne maseczki i soki np. z aloesu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 12:12
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

W zasadzie to mam kilka swoich ulubionych kosmetyków, których używam przez wiele lat:
http://najtaniej.co/produkt/balsamy/...779fa06f3.html - balsam marki Soraya. Bardzo dobrze nawilża skórę i sprawia,ze jest delikatna i jedwabista
http://najtaniej.co/produkt/wody-toa...-90ml-edt.html - zapach Touch of pINK, bardzo delikatny, na co dzień. Słodziutki ale nie męczy
http://najtaniej.co/produkt/cienie-d...2db5a20f4.html - wypiekane cienie pupa. Może nie są tanie ale bardzo wydajne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 10:49
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

ja rowniez sprawdzilam i polecam znajomym kosmetyki z http://www.drtaffi.pl, na przyklad moje ulubione kremy do twarzy uwielbiam je, bo mnie nie podrazniaja tak jak niektore inne kosmetyki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-09-2014, 05:15
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Czytanie tutaj to jakos przerażające

Ale chociarz ktos ma piatke !
Cytat:
Napisał adka
Kremy do rąk z masłem shea marki L'Occitane Stosowałam już wiele różnych ale te najbardziej przypadły mi do gustu.,
Używałam wielu wersji ale ta klasyczna jest moim zdaniem najlepsza,
Zapewnia świetne nawilżenie, po prostu ukojenie dla suchych dłoni.
Wprawdzie nie są tanie ale to już można przeżyć. Za tą skuteczność
Wedlug < http://www.femininbio.com/sites/femininbio.com/files/2012/11/guide-cosmetox.pdf>, wszystkie produkty
z "L'Occitane" (doklanie l'Occitane en Provence) sa klasyfikowane jako mniej szkodliwe i bardziej naturalne.

Strona internetowa, niestety, jest po francusku (plik PDF), ale na dole od strony 17-tej zaczyna sie,
tzw "Liste des produits cosmétiques et parfums" pokazujac prawie wszystkie miedzynarodowe marki i produkty;
są one klasyfikowane w kolorach (czerwony, pomarańczowy, zielony).
Latwo zrozumiec : czerwony, uciekac ; zielony, strachu nie ma, pomarańczowy, uwaga.

Jak mozna zauwazyc, L'Occitane jest zawsze w zielonym.
A jezeli ich nie widac to znaczy ze nie produkują ten produkt

Alors, Madame Adka : bravo et félicitations pour cet excellent choix !



Cytat:
Napisał matrioszka52
a rowniez sprawdzilam i polecam znajomym kosmetyki z http://www.drtaffi.pl
No to tez piatke ! e congratulazioni per la tua scelta

Oczywiscie produkty Dr. Taffi sa tak samo mniej szkodliwe i bardziej naturalne.
(nawet od 6 lat, firma posiada certyfikat ISO 9001 z 2008 roku)
< http://www.drtaffi.it/ethic-principles-certifications.html >

Powiem jeszcze ze, z mojego doświadczenia, mozna znalecz we Włochy dużo kosmetyków, perfumy i mydła z najwyższej jakości,
produkowane przez małe firmy, mało znane poza granic Włochy

Wbrew powszechnemu przekonaniu, uwazam ze najlepsze i unikalne perfumy są prawdopodobnie włoskie





just my few cents
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 02-09-2014 o 05:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-09-2014, 19:26
wuzetka wuzetka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Niemcy
Posty: 4
Domyślnie

Himayala -jeśli chodzi o dobry krem, to sprawdź ofertę sensilis - ja mam od nich krem ritual care. Jest bardzo dobry, wygładza zmarszczki, a jednocześnie jest lekki i nie sprawia, że masz wrażenie, że Ci skóra zaraz pęknie - ja miałam takie uczucie przy innych. Kremy są do dostania w aptekach, mi pierwszy kupiła wnuczka, ale powiem szczerze- wcelowała doskonale. Kremik nie jest tani, ale przy normalnym użyciu 2 razy dziennie starcza mi na 3 miesiące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 13-10-2014, 18:59
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie Bonjour Mesdames

Kobiety stosuja 515 chemicznych substancje na ich ciała każdego dnia.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskiej firmy < BIONSEN >, która sprzedaje kosmetyki dezodoranty bez aluminium
(podejrzewa się toksyczne dla neuronów) oraz parabenów (środków konserwujących podejrzewany przez niektórych
promować raka piersi) wykazała, że kobieta ma zastosowanie do średniej 515 substancji chemicznych na jej twarzy
i ciała na co dzień: makijaż, szminka, perfumy, balsamy, tusz do rzęs, farby do wlosow, itd. Nie mowiac o produktow
do czyszczenia gospodarstwa domowego, produkty na przeciw komarow, dezodoranty domowe , itd)

Niektóre produkty gromadzą sie w głąb narządów i sa przekazywane do dzieciom, którzy rodza się już zakażonych


Według tego badania, średnie, kobieta używa 13 różnych produktów kosmetycznych, które w przeważającej części
zawierają przynajmniej 20 składniki i dodatki, przy czym niektóre z nich nie zostały prawidłowo testowane pod
względem ich działania na skórę i ogólnego stanu zdrowia.

Wedlug amerykańskie badanie przeprowadzone w 2006 roku przez stowarzyszenie, Environmental Working Group (EWG)
< http://www.ewg.org/ >, okazało się, że tylko 11% z substancji zawartych w kosmetykach, zostały ocenione przez odpowiednie
testy z toksykologii. Niektóre produkty są podejrzane o działanie rakotwórcze lub zakłócić równowagę hormonalną.

Uzywania kosmetyków rozprzestrzenia się coraz wcześniej. 90% amerykańskich nastoletnich uzywaja makijaż
według sondażu z 2004; byłoby to również prawda dla 63% mniej niż dziesięć lat. Dziewczęta i młode kobiety
są również bardziej skłonne do korzystania z bardziej aktywnych i agresywnych kosmetyków na komórki skóry
i do tej pory zarezerwowane dla dojrzałych kobiet.
zrodlo : < http://www.lanutrition.fr/les-news/les-femmes-appliquent-515-substances-chimiques-sur-leur-corps-chaque-jour.html >

Inne badanie, przeprowadzone przez firmę BIONSEN, stwierdziło również, że trzy czwarte kobiet nadal korzystaja
z produktow, których termin stosowania upłynął. Np zdecydowana większość (71%) respondentów zadeklarowala
że takich nadal używanych produktów kosmetycznych sa stare tusz do rzęs, i drogie kosmetyki.
zrodlo : < Cosmopolitan UK >

(FR i UK na PL sa moje wolne tlumaczenie)


Pozdrawiam (... jezeli tak mozna tu mowic )
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 13-10-2014 o 22:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 16-10-2014, 23:12
mamamuminka mamamuminka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 2
Domyślnie

ja polecam
-kosmetyki ziaji, nie potrafię wybrać jednego ulubionego, wszystkie z jakimi miałam styczność były bardzo dobre, cena oczywiście jest ich zaletą
- ponadczasowe wody toaletowe dla mężczyzn old spice, sprawdzony klasyk, mąż używa od lat i nie zamierza zmieniać
http://www.superkoszyk.pl/old-spice-...wolfthorn.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 17-10-2014, 03:05
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie Bonsoir

Cytat:
ponadczasowe wody toaletowe dla mężczyzn old spice, sprawdzony klasyk, mąż używa od lat i nie zamierza zmieniać
Jaki ?... (Old Spice byl niegdyś ikona męskich zapachów, az być porównany do Chanel # 5 dla mężczyzn, i w USA jest nr 1 na rynku masowych zapach dla mężczyzn)

- Old Spice Original
- Old Spice Lagoon
- Old Spice Ice Rock
- Old Spice White Water
- Old Spice Herbal
- Old Spice Musk for Men
- Old Spice Burley
- Old Spice Bounty
- Old Spice Fresh Lime

Ale tu podajesz link do "Old Spice" dezodorant, dla ktorego, Environmental Working Group - EWG (wspomniało w mojej poprzedniej wiadomosci) daje ocene 4 w skali od 1 do 10, co wskazuje na umiarkowany poziom zagrożenia na ich skalę. (10 ocena jest najbardziej niebezpieczna).
Dlaczego dezodorant uznać za umiarkowanie niebezpieczny? Naukowcy do tej bazy danych online mówią ze badania wykazały możliwych skutków dla zdrowia składników w produkcie.

M. in, w Old Spice dezodorant, znajduje sie Triclosan, ktory na skali EWG ma ocen 7/10.
(zrodlo: < http://www.care2.com/greenliving/old-spice-could-its-ingredients-be-unhealthy.html >)

Analiza przeprowadzana przez non-profit Campaign for Safe Cosmetics, grupa członków z koalicji z Funduszu Breast Cancer, Environmental Working Group, Fundusz Clean Water i inne organizacje zdrowia publicznego i środowiska, ujawnia że wielu najlepiej sprzedających się produktów zapachowych zawierają kilkanaście lub więcej sekretne składniki chemiczne nie wymienione na etykietach i wiele substancji chemicznych, które mogą wywołać reakcję alergiczną lub zakłócać hormony. Wiele, nigdy nie były testowane pod względem bezpieczeństwa dla ludzi.

Wszystkie 17 popularnych zapachów testowanych zawarte chemikalia nie wykazane na etykietach. Marki testowane byly:

American Eagle Seventy Seven
Chanel Coco
Britney Spears Curious
Giorgio Armani Acqua di Gio (for men)
Old Spice After Hours Body Spray (for men)
Quicksilver (for men)
Calvin Klein Eternity for Men, Bath & Body Works, Japanese Cherry Blossom
Calvin Klein Eternity for Women
Halle by Halle Berry
Hannah Montana Secret Celebrity
Victoria's Secret Dream Angels Wish
Jennifer Lopez J. Lo Glow
AXE Body Spray for Men
Clinique Happy Perfume Spray
Dolce & Gabbana Light Blue.
(zrodlo : < http://www.rodalenews.com/perfume-ingredients >)


"Pozdrawiam"
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-10-2014, 21:32
mamamuminka mamamuminka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 2
Domyślnie

wiadomo,że najlepsza była woda toaletowa Classique, ale nowości kuszą, link podałam do zapachu Wolfthorn,nie jest to woda toaletowa, ale jedna linia zapachowa, woda toaletowa najlepiej jak idzie w parze z antyperspirantem, nic się wtedy nie gryzie ze sobą. Drugą opcją są antyperspiranty bezzapachowe
Ale z triclosanem jestem zaskoczona, nie wnikam raczej w składy kosmetyków,ale wydaje mi się,że jest dość popularny w tego typu kosmetykach, to w takim razie czym się psikać, żeby nie szkodzić zdrowiu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 24-10-2014, 03:07
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał mamamuminka
(...) to w takim razie czym się psikać, żeby nie szkodzić zdrowiu?
Nie wiem, prawie wszystkie znane perfumy sa na twn "czerwona" liste Cosmetox podana przez Green Peace.
Zobacz tutaj; idz na dole ekranu az do stronie 32-33-34-36 (napisane na lewo i na prawo)

< Guide Cosmetox > po francusku, ale nie potrzeba znac francuskiego aby zrozumiec.

Ja kupuje swoja "eau de toilette" w Trieście w mala perfumerie "Essenze" gdzie maja tylko perfumy
stworzone przez małych rzemieślniczych producentów.
Zobacz tutaj na dole, nie ma zadnej znanej marki < Essenze - Trieste >

Tez kupuje perfumy na prezenty w troche podobnej perfumerii w Krakowie na Sławkowskiej 16 < Perfumeria GaliLu >

GaliLu ma tez 2 perfumerie w WaWA : http://www.galilu.pl/kontakt


Pozdrawiam
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepsze oferty podróży!:) ostatniemiejsca Podróże, turystyka 6 27-09-2011 22:02
Prima Aprilis - najlepsze (i nie tylko) żarty Ewunia Humor, zabawa - wątki archiwalne 2 01-04-2011 09:32
Najlepsze szpitale według Newsweek Polska - komentarze cnapan Ogólny 3 03-02-2010 21:11
Giganci Rocka - tylko najlepsze kawałki Karol Muzyka - wątki archiwalne 2 04-12-2007 20:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.