menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 09:34
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Jeszcze raz do Fridy

Bardzo dobrze Cię rozumię "Frdo" bo ja tak samo i nie tylko ja postępujemy podobnie. Rad na tem temat mam multum, ale z wprowadzeniem w swoje życie to już inna bajka. Powtarzam ciągle, że to już od jutra będzie inaczej i nic się nie zmienia. Zresztą to temat jak się okazało nie jest zbyt chodliwy bo wpisów jest niewiele. Bardzo pouczający komentarz w tej sprawie napisała na moim blogu Anielka. Strasznie jej zazdrościłam /ale w pozytywnym znaczeniu/ Niestety moje blogi zniknęły i to aż trzy sztuki. Pisałam do administracji ale też nie mam odpowiedzi. No cóż szkoda. Można to różnie tłumaczyć ale szkoda bo Anielka wspaniale to napisała. Wskazywała, że to bardzo trudna i dość długa praca nad sobą żeby powiedzieć "NIE". Nie martw się Frido i szkoda łez bo inni też tak mają i jest ich nie tak mało.
  #22  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 09:52
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie Lawendo

Weszłam na wój profil,dotarłam do bloga,z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wpisy /2 strony/ i komentarze do nich.Komentarz Anielki też.
__________________
  #23  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 10:04
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Najgorzej jak ktoś uparcie uważa się za asertywnego,a wcale nim nie jest -to chyba ośmiesza się-tak?Sam się ogłasza -asertywny jestem-a kąsa dookoła po tym hasłem,rąbie między oczy i uważa,że na do tego prawo.A może nie mam racji?Pamiętać zawsze trzeba-nie szkodzić!

Ostatnio edytowane przez elizka : 08-04-2008 o 10:07.
  #24  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 11:15
Gadacz Gadacz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Domyślnie

Widzę sprzeczności!
Powszechnie wiadomo, że najlepszą obrona jest atak. A może należy rozróżniać rodzaje i formy ataku? Może istnieje atak obronny, nie czyniący krzywdy atakowanemu?
Podobnie jest z odmową, grzeczną i stanowczą.
Odmowa, nawet najgrzeczniejsza, zawsze będzie przykrością i to często, dla obu stron. Definicja grzeczności też jest subiektywna, bo, zależna od wielu czynników - zmiennych.
  #25  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 11:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Atak, to atak, nie obrona. Czasem świadczy tylko o wybujałej wyobraźni "broniącego się"
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #26  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 11:51
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Najgorzej jak ktoś uparcie uważa się za asertywnego,a wcale nim nie jest -to chyba ośmiesza się-tak?Sam się ogłasza -asertywny jestem-a kąsa dookoła po tym hasłem,rąbie między oczy i uważa,że na do tego prawo.A może nie mam racji?Pamiętać zawsze trzeba-nie szkodzić!
Twoja wypowiedz jest trafna,bo jak się jest asernatywnym nie musi tego udawadniać .Ogłaszać światu ze taki jest..
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
  #27  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 12:27
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

najważniejsza jest świadomość,że asertywności można się nauczyć....tylko należy uzbroić się w cierpliwość i nutkę pokory a nóż widelec....))) się uda... marzę o tym....
  #28  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 12:38
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał frida
najważniejsza jest świadomość,że asertywności można się nauczyć....tylko należy uzbroić się w cierpliwość i nutkę pokory a nóż widelec....))) się uda... marzę o tym....
Widzę ze masz pozytywne spojrzenie wiec nie trać wiary a napewno się uda.....
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
  #29  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 14:25
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Marzyć zawsze można, czasami się realizują. Ale tak sobie myślę, że to bardzo wdzięczne i modne obecnie słowo "asertywność", a osoba "asertywna" to trendi, sposób na obecne czasy i życie /ale to raczej domena młodej generacji.Taki sposób wymusza praca, stosunki międzludzkie i często przełożeni /bisnesmeni/ z zachodu. Myślę też, że to dźwięczne słowo dla mnie jest zwyczajnym egoizmem. Jestem takiego samego zdania jak"gadacz" "najgrzeczniejsza odmowa
zawsze będzie przykrością". Zawsze można zmienić swoją osobowość, ale w moim wieku to już późno i trochę gubię się już w tych normach. Czegoś się jednak od Was nauczyłam i dzięki za to.
  #30  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 14:40
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

"Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko między luddźmi o jednakowych dochodach"/P.Getty/ wybacz Anielko, ale nie zgadzam się z tym kto to powiedział. Bezinteresowna przyjaźń istnieje, jest jej maleńko, ale jest. A miłość bezinteresowna? Miłość do dzieci, do najbliższych, czy kochamy ich za coś czy dlatego że są, mimo że czasami nocą poduszka jest mokra od łez. Ten cytat bardziej pasuje do materialistów. Czekam na Twoje wspaniałe cytaty.
  #31  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 15:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lawendo

Cytat:
Napisał lawenda
Marzyć zawsze można, czasami się realizują. Ale tak sobie myślę, że to bardzo wdzięczne i modne obecnie słowo "asertywność", a osoba "asertywna" to trendi, sposób na obecne czasy i życie /ale to raczej domena młodej generacji.Taki sposób wymusza praca, stosunki międzludzkie i często przełożeni /bisnesmeni/ z zachodu. Myślę też, że to dźwięczne słowo dla mnie jest zwyczajnym egoizmem. Jestem takiego samego zdania jak"gadacz" "najgrzeczniejsza odmowa
zawsze będzie przykrością". Zawsze można zmienić swoją osobowość, ale w moim wieku to już późno i trochę gubię się już w tych normach. Czegoś się jednak od Was nauczyłam i dzięki za to.
a jak się trafi na "wampira" /mam na myśli osobowość/? Takich osobników również nie brakuje, pomagam w miarę swoich możliwości /mam na myśli nie tylko pomoc finansową/ ale również potrafię odmówić "wampirowi".
  #32  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 15:49
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

oj to dużo Basiu,umieć odmówić nie raniąc innych to duża sztuka...ale nie zawsze udaje się bo druga strona znó może się obrazić jak jej prawdę się powie czy na coś zwróci uwagę....tylko ja pytam jak nauczyć się być "Asertywny" czy może macie jakieś domowe sposoby bądź rady ))) ????
  #33  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:09
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Poruszyłaś Basiu sprawę wampirów emocjonalnych, przez Lilianę Glass zwanych typami toksycznymi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że takie osoby mają ogromny negatywny wpływ na nasze życie, a często także na nasze zdrowie. Asertywność tu już nie wystarcza, jednak jest niezbędna.
  #34  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:14
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Czyli Szanowne Panie trzeba działać jak ongiś powiedział Pan prof. Bartoszewski, że ojciec mu mówił aby " nigdy nikomu nie porzyczał, aby od nikogo nic nie porzyczał i żeby nic nie podpisywał" i proszę jaki to wspały człowiek.Nie wszyscy go wprawdzie lubią ale ja go uwielbiam i tego co on reprezentuje chętnie bym się nauczyła, ale niestety za wysokie progi na moje nogi. Ale i tak go podziwiam
  #35  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:17
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Lawendo Kochana,to,ze taki cytat umieściłam to wcale nie znaczy ,ze tak do końca sie z nim zgadzam,Chociaż,jest w nim mowa o przyjaźni,o zadnym innym uczuciu.Z właśnego doswiadczenia mam przykłady,gdzi e po 40 latach przyjaźni stracilam przyjaciółke,tylko dlatego,ze mam większą od niej emeryturę,ze nie umiem oszczędzać i z nia sie dzielić.Moze dlatego umiescilam ten cytat.Pozdrawiam cieplutko i milego dnia zyczę.A co do asertywnosci ,pracowalam cieżko przez 7 lat ale osiagnęlam cel,chociaz zdarza mi sie czasami /mam nadzieje,ze bardzo rzadko/być agresywna,ale szybciutko sie na tym łapie i staram sie to wyprostować.Odmawiamy ,grzecznie ,taktownie ,nie robiąc krzywdy nikomu,ani sobie ani innym.Dacie radę.Trzymam kciuki.Name:  70tz1.gif
Views: 50
Size:  10.4 KB.Bardzo mi pomogla książka L.Hey"Możesz uzdrowić swoje życie" i ćwiczenia do niej.W ćwiczeniach to prawie kartki są przedziurawione,bo ołowkiem te cwiczenia robilam,wycierałam gumka i za jakiś czas od nowa.Ale rzecz /bynajmiej dla mnie /najważniejsza.Zaczęlam od tego ,ze w domu znalazlam ,kącik dla siebie,i czasdla siebie.Nikt ,absolutnie nikt i nic nie maila prawa w tym moimczasie mi przeszkadzać/a mialam w tym czasie mżęża alkoholika i dorastające dziecko.Kochane moje ,wszystko w zyciu jest do azrobienia,ale wszystko wymaga pracy,cierpliwośći i czasu.Ale sie rozgadalam.przepraszam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #36  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Lawendo

Cytat:
Napisał lawenda
Czyli Szanowne Panie trzeba działać jak ongiś powiedział Pan prof. Bartoszewski, że ojciec mu mówił aby " nigdy nikomu nie porzyczał, aby od nikogo nic nie porzyczał i żeby nic nie podpisywał" i proszę jaki to wspały człowiek.Nie wszyscy go wprawdzie lubią ale ja go uwielbiam i tego co on reprezentuje chętnie bym się nauczyła, ale niestety za wysokie progi na moje nogi. Ale i tak go podziwiam
nie pozyczam niczego od nikogo, sama wolę dać niż pożyczyć i staram się niczego nie podpisywać.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 08-04-2008 o 16:17.
  #37  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Helenko

Cytat:
Napisał helenka
Poruszyłaś Basiu sprawę wampirów emocjonalnych, przez Lilianę Glass zwanych typami toksycznymi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że takie osoby mają ogromny negatywny wpływ na nasze życie, a często także na nasze zdrowie. Asertywność tu już nie wystarcza, jednak jest niezbędna.
masz rację, asertywność jest niezbędna w takich przypadkach ale ostre nożyce są poprostu KONIECZNE jak mocny kopniak nie pomoże.
  #38  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:22
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A co do wampirow emocjonalnych,to masz racje Helenko asertywność tu nie wystarcza.Spotkałam sie z takim wampirem/energetycznym/przy leczeniu metoda reiki.Sama nie wiem skad zrozumialam,ze osoba mnie lecząca zabiera mi energię,po prostu wychodząć od niej po zabiegu,czulam sie jak "wypompowana".W zwiazku z tym,ze duzo czytalam o leczeniu ta metoda,natknęłam sie gdzies na rozdzial o "wampirach",na szczęście tylko raz sie dałam wymanewrować.można sie przed nimi obronić,zamknąć dostep.pozdrawiam .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #39  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 16:54
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Nie Anielko, nie wystarczy zamknąć im dostęp , trzeba poznać , z jakim rodzajem wampira emocjonalnego mamy do czynienia, (a jest ich około trzydziestu) , jaka metoda na nich działa, i nauczyć się tej metody. Typ toksyczny to często osoba, na obecność ktorej jesteśmy skazani, n.p. członek rodziny, kolega z pracy czy ktoś , o kim mówimy ,,Przyjaciel". Bo prawdziwa przyjaźń, czy miłość, to nie ta bezwarunkowa, ale ta mądra i jednocześnie krytyczna.
  #40  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 18:37
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Do Anielki i Helenki

Anielko, to nie była Twoja przyjaciółka. Jeżeli mamona wpłynęła na jej postępowanie to jaka to przyjażń. Przykre to ale prawdziwe i wcale nie wierzę, że czasem jesteś agresywna.Nie Ty. Helenko, a co to za metoda leczenia. Gdzie są te wampiry? Czy to żart? a przyjażń bezinteresowna to właśnie mądra i krytyczna. Zawsze bez rzadnych zastrzeżeń wiesz, że jeżeli chcesz rady to taka przyjaciółka napewo będzie się kierować Twoim dobrem. Mam taką i choć czasem mamy odmienne zdania na ten sam temat, to nie robimy z tego dramatu. Idziemy na kompromis i kawę.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.