menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 09:51
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Ja też popieram Jurka Owsiaka,jak byłoby pięknie gdyby jutro w kościołach była ogłoszona zbiórka dla orkiestry choć z jednej mszy w każdym kościele a tymczasem nie wolno wolontariuszom zbierać pieniążków pod kościołami.
Dziwne! Kto zabronił? Według moich obserwacji to właśnie zbiórka przy kościele albo "na kościelnej drodze" zwłaszcza w mniejszych miejscowościach jest najbardziej owocna! A i w "ogłoszeniach parafialnych" spotkałem się raczej z zachętą do ofiarności!
Pozdrawiam!
  #22  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 09:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
http://tygodnik.onet.pl/30,0,39430,o...artykul.htm l

Co się zmieniło w polskiej onkologii dziecięcej dzięki dwóm edycjom Orkiestry, które zostały poświęcone leczeniu nowotworów?

Gdyby nie Orkiestra, żaden szpital pediatryczny w Polsce nie mógłby normalnie funkcjonować. Gdziekolwiek by pojechać, czy do szpitala powiatowego, czy do klinicznego, wszędzie jest sprzęt z serduszkiem. Trzeba się dzisiaj zastanowić, czy tak naprawdę grupa pracujących społecznie zapaleńców nie utrzymuje służby zdrowia! Z pieniędzy, które dostajemy od NFZ żaden szpital nie jest w stanie kupić prawie niczego!

Jeśli mam podać dziecku lek, to potrzebna jest do tego pompa, bo lek musi być dokładnie wymierzony. Pompa kosztuje dziesięć, do kilkunastu tysięcy złotych. Ile szpital może może kupić takich pomp rocznie? Może jedną, może dwie. A ja na oddziale potrzebuję dwadzieścia. Gdyby nie Orkiestra, to tych pomp bym po prostu nie miał. Czekałbym na nie trzydzieści lat. Nie miałbym też na oddziale takiej prostej rzeczy jak kardiomonitor, dzięki któremu widzę, czy serce młodego pacjenta dobrze bije w momencie, gdy podaje się mu leki. Nie miałbym podstawowych narzędzi pracy! Jeśli szpital nie ma pieniędzy na leki, to tym bardziej nie kupi sprzętu.


Jeżeli szpital nie ma pieniędzy na wyposażenie i leki to wina rządu, który bardziej dba o interesy różnych grzechów, rychów, mirów i zbychów, który chętniej tworzy NFZ-ty stanowiące wspaniałe synekury, niż przeznacza środki z budżetu na KONSTYTUCYJNIE zapewnione lecznictwo. Resort Zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci nie może liczyć tylko na łaskę i dobroczynność jakiegoś tam Owsika, lecz Musi mieć zapewniony odpowiedni dopływ środków z budżetu, przez CAŁY rok.
  #23  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 09:55
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Ja też popieram Jurka Owsiaka,jak byłoby pięknie gdyby jutro w kościołach była ogłoszona zbiórka dla orkiestry choć z jednej mszy w każdym kościele a tymczasem nie wolno wolontariuszom zbierać pieniążków pod kościołami.
O! Tego nie wiedziałam. I nie podoba mi się! Kościół powinien wspierać tą akcję,bo Owsiak dobrą robotę czyni i basta!
  #24  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:02
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

"szczególnie zdrowia dzieci nie może liczyć tylko na łaskę i dobroczynność jakiegoś tam Owsika"
Siekierka jesteś poprostu załosny
  #25  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:03
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Jeżeli szpital nie ma pieniędzy na wyposażenie i leki to wina rządu, który bardziej dba o interesy różnych grzechów, rychów, mirów i zbychów, który chętniej tworzy NFZ-ty stanowiące wspaniałe synekury, niż przeznacza środki z budżetu na KONSTYTUCYJNIE zapewnione lecznictwo. Resort Zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci nie może liczyć tylko na łaskę i dobroczynność jakiegoś tam Owsika, lecz Musi mieć zapewniony odpowiedni dopływ środków z budżetu, przez CAŁY rok.
No tak! Ten rząd to jest taki podły! Ten poprrzedni to było CUDO !
  #26  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:06
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Popieram działalność Pana Owsiaka.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #27  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:06
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
O! Tego nie wiedziałam. I nie podoba mi się! Kościół powinien wspierać tą akcję,bo Owsiak dobrą robotę czyni i basta!

Zezwolenia na kwestę poza obszarem kościolaje resort Administracji. Przez ostatnie dwa lata Schetyna będąc ministrem, nie zdążył wydać takiego zezwolenia kościółowi na zbiórkę publiczną, na cele związane z jego działalnością. Może na niedofinansowany resort Zdrowia wyda?
  #28  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Siekierka wyluzuj z tą ohydną nienawiścią do Owsiaka i WOŚP. Nikt nikogo nie zmusza do ofiarności w tym celu. Młodzież sama z ochotą (i chwała jej za to) idzie zbierać pieniądze. Powiedz-napisz- który to rząd był taki wspaniały i uleczył chorą służbę zdrowia. Pieniądze idą na doposażenie szpitali a nie na wynagrodzenie lekarzy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #29  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:39
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Siekierka wyluzuj z tą ohydną nienawiścią do Owsiaka i WOŚP.

Gdzie Ty w moich słowach znalazłeś nienawiść? Czy piszesz o niej na zasadzie "kto nie z Mieciem tego zmieciem"?

Przecież ja tylko napisałem, że Schetyna przez dwa lata nie wydał kościołowi zezwolenia na kwestę, ale wyraziłem nadzieję że może na cele uzupełnienia budżetu Państwa wyda?
  #30  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

siekierka
[quote]
Cytat:
Cytat:
Resort Zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci nie może liczyć tylko na łaskę i dobroczynność jakiegoś tam Owsika, lecz Musi mieć zapewniony odpowiedni dopływ środków z budżetu, przez CAŁY rok
. [/QUOTE
Jaka pogarda u ciebie jest jak nawet haniebnie przekręcasz nazwisko i do tego "jakiegoś". Nie tłumacz się, że to literówka!!
Pewnie będziesz pluł jak napiszę jakiegoś tam Rydza o nieświeżym zapachu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #31  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:52
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

siekierka nie widzisz różnicy między Owsikiem a Owsiakiem?
Uważam że właśnie tu Tadeusz dostrzegł Twoją zjadliwość.
Ja też tak to odebrałam chociaż chciałabym wierzyć że to tylko literówka.
__________________
c'est la vie
  #32  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:54
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Siekierka wyluzuj z tą ohydną nienawiścią do Owsiaka i WOŚP. Nikt nikogo nie zmusza do ofiarności w tym celu. Młodzież sama z ochotą (i chwała jej za to) idzie zbierać pieniądze. Powiedz-napisz- który to rząd był taki wspaniały i uleczył chorą służbę zdrowia. Pieniądze idą na doposażenie szpitali a nie na wynagrodzenie lekarzy.
Jak to jaki!? Ten poprzedni! Tylko Naród jakiś taki niewdzięczny!
  #33  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Zebrali już:


3 062 826 zł.
  #34  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

siekierka jesteś tam? jest jad i nienawiść!! Jest!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:07
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Zebrali już:


3 062 826 zł.
No właśnie..... i to jest odpowiedź na temat słuszności WOŚP

Od 18 lat popieram i popierać będę .... choćby dlatego że sama korzystałam ze sprzętu przekazanego przez Owsiaka.

Na temat Rydzyka wolę milczeć ..... wywalono by mnie z tego forum za to co myślę
__________________
c'est la vie
  #36  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:11
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja nie rozumiem dlaczego Owsiaka się potępia. Czy on puka do naszych mieszkań, by zebrać pieniądze tak jak robią to księża odwiedzając nas po kolędzie? Nie, a no właśnie i jest to każdego wybór czy się dołoży, czy nie. Każdy z nas ma wolną wolę i nic pod przymusem.
  #37  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:20
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

sagela.... dokładnie
Dajemy bo chcemy, sami określamy czy robota Owsiaka to słuszność czy nie, nikt nikomu forsy z portfela nie wyciąga.
__________________
c'est la vie
  #38  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:48
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Tadeusz
daj odpór takim ludziom jak siekierka
przecież Jurek Owsiak nikogo nie zmusza do tak małych
datek [ja daje tylko 5 zł.]
siekierka a byłeś ty w licheniu to zobacz jaki tam
przepych i kicz!!
orkiestra napewno będzie grać jeszcze długo
a przekręcanie nazwiska jest to podłe!
  #39  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:50
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
siekierka jesteś tam? jest jad i nienawiść!! Jest!!

Uważaj Tadeusz, za bardzo nie pryskaj, bo nas wszystkich potrujesz tym swoim jadem nienawiści.
  #40  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Uważaj Tadeusz, za bardzo nie pryskaj, bo nas wszystkich potrujesz tym swoim jadem nienawiści.
Poczytaj kto pluje jadem. Pokazałem wyraźnie KTO. Jak widać dość sporo zgadza się z moim myśleniem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Fonek wRodzinie, czyli Rydzyk w przedszkolach Elżbieta V Społeczeństwo - wątki archiwalne 3 04-09-2009 20:19
Literatura Narodowa Pani Slowikowa Książka, literatura, poezja 85 24-05-2008 16:36
Żałoba narodowa kufa86 Polityka - wątki archiwalne 37 28-01-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.