menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 13:35
Hemar Hemar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 1
Domyślnie Gdzie szukacie pracy


Witam wszystkich serdecznie!

Chcę zapytać z jakich narzędzi korzystacie (prasa, internet) w poszukiwaniu pracy. Pytam ponieważ zastanawiam się jaki sposób jest najskuteczniejszy; powoli przekonuję się do Internetu jednak chce poznać Wasze zdanie na ten temat. Może znacie jakieś strony www, które mogłyby mnie zainteresować?

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 18:46
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witaj

wejdź na Gummree pl.praca wpisując swoje miasto wyskoczą oferty pracy podzielone na różne zawody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-06-2012, 16:26
ariela's Avatar
ariela ariela jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 23
Domyślnie

A ja szukam za pośrednictwem serwisu alerter.pl Definiuje się poszukiwane parametry i otrzymuje się samemu powiadomienia o nowych ofertach pracy, które są dla nas interesujące. Korzystaliście może kiedyś z takiego narzędzia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-07-2012, 15:01
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Myślę że szukanie pracy dla seniora jest bardzo trudne, dobra rada szukać samo zatrudnienia z dofinansowaniem otwierania firmy.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 00:38
tadeusz542's Avatar
tadeusz542 tadeusz542 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Świerklaniec,Śląskie, Polska
Posty: 24
Domyślnie pierwsze pytanie z reguły brzmi:

Cytat:
Napisał Hemar
Witam wszystkich serdecznie!

Chcę zapytać z jakich narzędzi korzystacie (prasa, internet) w poszukiwaniu pracy. Pytam ponieważ zastanawiam się jaki sposób jest najskuteczniejszy; powoli przekonuję się do Internetu jednak chce poznać Wasze zdanie na ten temat. Może znacie jakieś strony www, które mogłyby mnie zainteresować?

Pozdrawiam!
Kiedyś ganiałem i jeździłem ale szkoda kasy na darmo .Teraz
wysyłam CV pocztą zwykłą i mailem , bywa ,że telefonuję ale
najlepiej mailem dlatego ,że jak ten ktoś chce to zadzwoni .
Teraz jest dużo bezrobotnych młodych i mamy małe szanse.
Ostatnio byłem w trzech miejscach gdzie mnie wezwali i pierwsze pytanie brzmiało : Kiedy Pan ostatnio pracował ?
Wkurzyłem się bo to przecież jest w CV ale grzecznie odpowiadam ,że robote straciłem dwa lata temu a od 1,5 roku jestem na świadczeniu przedemerytalnym .
No to gość kazał mi czekać na telefon - Wiadomo ,że nie zadzwoni. Nie mógł głupek jeden zadzwonić żebym nie przyjeżdżał skoro już kogoś przyjął.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-07-2012, 16:02
joanna84's Avatar
joanna84 joanna84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Dla seniora to najszybciej np. w Wa-wie, na słupach ogłoszeniowych lub witrynach sklepów, jako opiekunka, sprzedawca, na więcej nie można liczyć. A co do gumtree.pl to sporo ofert jest tam niestety niepoważnych. Powstają np. tylko po to żeby wyciągnąć dane osobowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-09-2017, 14:48
krysia1960 krysia1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 9
Domyślnie

ja pracę znalazłam na stronie agencji opiekunek osób starszych http://www.veritas-opieka.pl/. Praca w opiece to dobra opcja a w dodatku można liczyć na spory zastrzyk gotówki (możesz wyjeżdżać co jakiś czas z przerwami jak ja). Co prawda trzeba wyjechać za granicę ale praca opiekuna osób starszych nie jest za bardzo wymagająca. Jak nie znasz języka to w ofercie mają też kurs języka niemieckiego dla opiekunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-01-2018, 07:56
monkz monkz jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 493
Domyślnie

Jeśli chodzi o pracę dla opiekunek legalną za granicą ( Niemcy czy Uk) to proponowałbym zerknąć sobie na stronę firmy Promedica:
https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/

Firma specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów za praca do krajów takich jak Anglia czy Niemcy. Wszystkie wyjazdy są organizowane legalnie, na miejscu jest wszystko załatwione. Zarówno zakwaterowanie jak i dojazd, ubezpieczenie.

Pomagają we wszystkich załatwieniach formalnych tak więc jest to o wiele łatwiejsze niż samodzielny wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-01-2018, 21:52
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

Jest sporo ofert firm, które oferują pracę dla opiekunek. Kolejny przykład tutaj https://www.opiekunki.aterima.pl/. Do ewentualnej współpracy trzeba podchodzić zawsze z rozwagą i pytać o każdy niezrozumiały szczegół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 15:07
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Internet to bardzo wygodna forma szukania pracy. I szczerze powiedziawszy najbardziej skuteczna. Wiele firm umieszcza ogłoszenia o potrzebnej pracy właśnie w internecie. Nie polecam ograniczać się jedynie do urzędu pracy ( gdzie oferty są niestety albo mało płatne albo jedynie dla młodych ludzi).

Jeśli ktoś z Was szukałby dla siebie wygodnej pracy, w której można dorobić sobie na emeryturce to proponowałabym zarejestrować się na poniższej stronie:
https://agnieszkakowal.pl/

I spróbować swojej pracy jako konsultantka kosmetyków Oriflame.Można kupować kosmetyki dla siebie o wiele taniej, ale również sprzedawać je innym i na tym zarabiać. Dzięki rejestracji na stronie dostaniecie gratisowo katalog i materiały promocyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-03-2018, 12:06
unamats unamats jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie praca jako opiekunka w Niemczech

Moja mama ma 55 lat
W tym roku wyjechała do Niemiec, pracować jako opiekunka, najpierw bała się że nie poradzi sobie, ale trafiła na przemiłą panię, ma sporo czasu dla siebie i przy okazji uczy się języka . Polecam więc zerknąć na tą stronę http://www.eurocare.com.pl/praca-opiekunka-niemcy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-04-2018, 14:39
klaudkaa klaudkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Grójec
Posty: 2
Domyślnie

Na naszym rynku faktycznie jest niewiele ofert pracy dla osób przed emeryturą, czy takich, które straciły pracę, ale też młodym, mimo wszystko, ciężko coś znaleźć.

Czasem pracy dobrze szukać w jakichś społecznościach, na forach często wymieniają się firmami/ofertami, z którymi miało się styczność i które można podać dalej. No bo przebrnąć przez to wszystko, co mamy w Internecie, raczej trudno.

Jeśli chodzi o wyjazdy za granicę, na pewno jest to jakaś alternatywa. Kilka dni temu oglądałam na http://avoria.com.pl/ oferty pracy dla opiekunki, w Niemczech i całkiem poważnie zaczęłam sama o takim czymś myśleć. Sporo we mnie sił, chęci do pomocy, zapału, a warunki finansowe pozwoliłyby na duży spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-07-2018, 08:13
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Wszystko zależy od tego co was interesuje i na co macie jeszcze siłę. Mój znajomy czytał artykuły o takiej tematyce http://odkryty.net/praca-dla-elektry...y-gdzie-szukac odwiedzał Pup. Chciał pracować jako elektryk, ale wiadomo, że ma już swoje lata. Ma mniej siły niż kiedyś, ale nie chciał za dużo czasu spędzać w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-05-2019, 13:13
MartaSi MartaSi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Poznań
Posty: 3
Domyślnie Praca

O pracę dzisiaj nie jest tak trudno. Od moje przyjaciółki dowiedziałam się o agencji pracy germaniacare.pl. Wypełniłam ankietę i po kilku dniach zostałam zaproszona do współpracy. Bardzo mili ludzie. Dzięki nim znalazłam bardzo przyjemną pracę którą lubię wykonywać. Nic tylko szukać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 23:34
Limonkaa Limonkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 42
Domyślnie

w portalach ogłoszeniowych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-07-2019, 13:06
Eloe80 Eloe80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 12
Domyślnie

Ja zrobiłem szkolenie na wózki widłowe Wrocław i było mi łatwiej znaleźć pracę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-07-2019, 15:55
Judy Judy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 10
Domyślnie

Jako że jestem dość przebojową osobą, zapisałam się na warsztaty barmańskie i dostałam pracę niemal od ręki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-07-2019, 15:49
kajtek102 kajtek102 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 43
Domyślnie

Gdzie na internecie mogę znaleźć umowa zlecenie wzór? Znalazłem jedynie informacje na stronie http://kruczek.pl/umowa-zlecenia-wzor/, ale nie jest to do końca wzór umowy zlecenie i przydałoby mi się coś więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-07-2019, 10:16
MartaSi MartaSi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Poznań
Posty: 3
Domyślnie

Ja pracę jako opieka osoby starszej w Niemczech znalazłam dzięki Germaniacare.pl Polecam ich serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-08-2019, 20:51
Basia_1955 Basia_1955 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 92
Domyślnie

Ja prowadzę własną działalność i korzystam z usług Pani Edyty przy całej księgowości. Tu macie jej stronę http://www.ec-biuro-rachunkowe.pl/. Bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu i jest mega miła w kontakcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
szukam pracy ndm Seniorzy i praca 24 22-05-2023 17:28
Szukam Pracy basia51-51 Praca, wolontariat 4 13-07-2012 19:10
szukam pracy dana50 Praca, wolontariat 0 05-03-2009 19:11
Oferta pracy TIM Call Center Praca, wolontariat 0 04-09-2008 14:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.