menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 12:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze


Komentarz do artykułu: Od dziś emeryci i renciści dostają więcej
--------------------
No to lecę kupić większy portfel .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 13:17
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

hahahaha dobre hihihi niechcacy humor mi poprawiłas - kurcze praez ten wiatr nie dośc ,ze marnie sie czuje to i zakręconam jak nie wiem co
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 13:46
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie Chyba

więcej po "czterech literach" i głowie!!!!!
mnie już nawet przestało to śmieszyć, to jest żałosne w jaki sposób się nas traktuje

jak na wybory - głos emerycki na wagę złota
a po - @@@@@@@@

sorki jestem rozżalona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 14:26
Karo1949's Avatar
Karo1949 Karo1949 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał largetto
więcej po "czterech literach" i głowie!!!!!
mnie już nawet przestało to śmieszyć, to jest żałosne w jaki sposób się nas traktuje

jak na wybory - głos emerycki na wagę złota
a po - @@@@@@@@

sorki jestem rozżalona

Przyłączam się do Twojego żalu, nie Ty jedna, ja również, i nie bawią mnie żarty na ten temat, to smutne ! Pozdrawiam, Z
__________________
...a myśli jak zbłąkane ptaki lata...przylatują do moich okien śpiewając,a potem odlatują...
(Złote myśli, Tagore)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 14:39
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

largetto - odpowiedź na szóstkę! Abonament RTV to ja mam za darmo od wielu lat. To jeszcze mi dała komuna:

USTAWA
z dnia 21 kwietnia 2005 r.
o opłatach abonamentowych

(Dz.U. Nr 85 poz.72)

A podatek Belki? Jeśli moje oszczędności nie przekraczają 10000 zł i maleją, to ile na tym zaoszczędzę? 5 złotych.
Oczywiście, najwięcej zyskają na tym bogaci, którzy na liberaliźmie czyli tzw. wolności gospodarczej zyskali najwięcej. Różne Bieleckie, Frasyniuki, Bonie, Schetyny, Waltery itp. "liberałowie" (a może bardziej libertyni?) i ich pocioty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 14:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Podobno dawniej emerytury rosły jak średnia krajowa. Rząd Suchockiej wprowadził % od średniej i wskaźnik inflacji. Następcy to utrzymują-nie ma komu tego cofnąć. Czyli rośnie średnia, a emeryt dostaje cząstkę tego. Za energię, gaz itd. płaci tak samo, rośnie więc przepaść pracujący-emeryt.. Już obliczyłem swoja podwyżkę-te parę dziesiątków zł nie pokryje podwyżek cen zaczętych od 1 sty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 15:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Abonament RTV to ja mam za darmo od wielu lat. To jeszcze mi dała komuna:

USTAWA
z dnia 21 kwietnia 2005 r.
o opłatach abonamentowych

(Dz.U. Nr 85 poz.72)

A podatek Belki? Jeśli moje oszczędności nie przekraczają 10000 zł i maleją, to ile na tym zaoszczędzę? 5 złotych.
Oczywiście, najwięcej zyskają na tym bogaci, którzy na liberaliźmie czyli tzw. wolności gospodarczej zyskali najwięcej. Różne Bieleckie, Frasyniuki, Bonie, Schetyny, Waltery itp. "liberałowie" (a może bardziej libertyni?) i ich pocioty.

Z płacenia abonamentu zwolnieni byli tylko ci, którzy ukończyli 75 l., niektórzy emeryci nie doczekali tego "luksusu" oraz inwalidzi I grupy bez względu na wiek pod pewnymi warunkami. No może jeszcze jacyś komunistyczni "zasłużeni", nie wiem.

Belkowy "haracz": dla Ciebie 5 zł nie ma znaczenia? Dla mnie ma, a od 10000 w pewnym banku % wyniesie nie 5zł, a ponad 50zł, jeśli nie będziesz musiał oddać fiskusowi to, co nie jego.
W pierwszej kolejności mają zwolnić drobnych ciułaczy i to jest słuszne.

Do Kazika:
to nieprawda, nie rosły, tak jak piszesz, moi Rodzice byli emerytami i pamiętam doskonale, jak kurczyły się ich świadczenia z roku na rok, za komuny!, więc nie wierz w te bajki.
Kto pamięta 1976 r. i podwyżki cen za czasów Jaroszewicza? I rekompensaty, którymi rząd mydlił oczy? Im wyższa pensja, tym wyższa rekompensata no i klasa robotnicza - ostoja socjalizmu - nie wytrzymała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 15:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Abonament RTV to dla mnie nie istnieje,odkąd pewien znany prof.prawa UJ ,na zajęciach dla studentów stwierdził,że jest on niezgodny z prawem..
Było to kilka lat temu,przy władzy lewica...nie płaciłam ,bo chciałam jakiś kroków restrykcyjnych.Niestety.Nie doczekałam się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 16:04
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Abonamentu nie tak łatwo było się pozbyć.Próbowałem nie
płacić.Błąd, że zacząłem płacić.Jakie pisma dostałem .Jakie groźby.Nie chciałem rozgłosu.Zapłaciłem.I nadal płacę.
Cieszę się, że za programy których prawie nie oglądam
i za radio którego prawie nie słucham nie będę musiał
płacić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 16:21
elusia's Avatar
elusia elusia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Gdańsk
Posty: 390
Domyślnie

Dobra wiadomosc.Ciesze sie ze choc troche sie ruszylo,to zawsze cos.Do tej pory nas sie nie zauwazalo,chyba ze przed wyborami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 16:35
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Objawy zawodu n.t. rewaloryzacji świadczą (moim skromnym zdaniem) o naiwności zawiedzionych, a porównywanie "tamtych czasów" do obecnych wiarą w utopię...

Przepraszam za wpis, ale gdzieś musiałam sobie pofolgować, a gdzież mam to zrobić jak nie wśród Przyjaciół...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:04
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Polu! dokładnie o zwolnieniach z abonamentu traktuje art4 ustawy,który brzmi:

Art. 4.
1. Zwalnia się od opłat abonamentowych:
1) osoby, co do których orzeczono o:
a) zaliczeniu do I grupy inwalidów, lub
b) całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ( Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, z późn. zm.), lub
c) znacznym stopniu niepełnosprawności, na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z późn. zm.), lub
d) trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników ( Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25, z późn. zm.), którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny;
2) osoby, które ukończyły 75 lat;
3) osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne z właściwego organu realizującego zadania w zakresie świadczeń rodzinnych jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej lub rentę socjalną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub innego organu emerytalno-rentowego;
4) osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu (mierzone na częstotliwości 2000 Hz o natężeniu od 80 dB);
5) osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15%.

Zatem jak widzisz nie zasłużeni , tylko chorzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:09
polusi's Avatar
polusi polusi jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Płock/mazowsze/Polska
Posty: 189
Domyślnie

tak ...ruszyło ..ja jak obliczyłam tak na oko to wyszło ...30zeta...akurat bedzie na wode i jeszcze dołoże do tej wody.. ...śmiać sie ...
__________________
Pozdrowienia z Mazowsza
Basia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Siekierko,

wiem, ta ustawa jest mi znana, z grubsza, nie wdając się w szczegóły, ale dziękuję; a o tych ewentualnych innych jeszcze profitach dla tzw.wybranych nic nie wiem, chociaż słyszałam, że takie były przed r. 1989, być może dotyczyło to specjalnych resortów. Nie wiem, więc nie chcę rozsiewać plotek.

A "haracz" Belki? Nadal jesteś za?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lorisonie,

Cytat:
Napisał lorison
Abonamentu nie tak łatwo było się pozbyć.Próbowałem nie
płacić.Błąd, że zacząłem płacić.Jakie pisma dostałem .Jakie groźby.Nie chciałem rozgłosu.Zapłaciłem.I nadal płacę.
Cieszę się, że za programy których prawie nie oglądam
i za radio którego prawie nie słucham nie będę musiał
płacić
jeśli miałeś podstawy do niepłacenia, to niedobrze, że się wycofałeś. Urzędnicy bronili abonamentu jak niepodległości, ale wobec odpowiedniego zaświadczenia byli bezsilni. Prawo było po stronie klienta.

Nie bronię TV tzw. publicznej, bo nie ma czego, to pożeracz pieniędzy i mnóstwo - moim zdaniem - zbędnych etatów.
Radia bronię, słucham i wierz mi, są w nim całkiem niezłe audycje, choć od dwóch lat obserwuję wyraźny spadek treści i formy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:41
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie o Belce

nie potrafię się jeszcze wypowiedzieć do końca. Ale jak słyszałem w którymś z programów w TVP1, miał on dotyczyć wszystkich oszczędzających czyli takich jak ja, poniżej 10000zł. i takich jak np. Kulczyk czy Gudzowaty - mających miliony jeśli nie miliardy na kontach. I od nich to głównie Skarb Państwa nie pobierze podatku, co uszczupli dochody Budżetu o kilkanaście miliardów, dzięki czemu znów zabraknie na podwyżki dla pielęgniarek, nauczycieli, celników, górników itd. itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 17:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Siekierko,

na pierwszy rzut idą drobni ciułacze, w dalszej kolejności - kulczykopodobni, ale ja im nie zazdroszczę, niech powiększa się także ich kapitał.
Pomyśl, ile to złotówek odprowadzonych fiskusowi najzwyczajniej się marnuje i niekoniecznie trafia na podwyżki dla pielęgniarek czy nauczycieli.
Ponadto pracę dają ci, którzy mają kapitał, a nie ci, którzy są biedni, więc jest w tym jakiś sens.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 18:32
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Zapewne rozpatrując z poziomu makroekonomii, masz wiele racji.Tylko czy kluczyk i bucowaty takie akurat mają zamiary, żeby inwestować w Polsce? Pamiętamy przykład Kluski, który chciał właśnie w Polsce inwestować i co? Zrobiono wszystko aby go zniszczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 21:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
...Tylko czy kluczyk i bucowaty takie akurat mają zamiary, żeby inwestować w Polsce?
Tego się nigdy nie wie do końca, ale wydaje się rozsądnym zmiana polityki podatkowej, żeby jednak opłacało się inwestować tutaj, a nie lokować kapitał w raju podatkowym, co ma przecież miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 00:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
na pierwszy rzut idą drobni ciułacze, w dalszej kolejności - kulczykopodobni, ale ja im nie zazdroszczę, niech powiększa się także ich kapitał.
Pomyśl, ile to złotówek odprowadzonych fiskusowi najzwyczajniej się marnuje i niekoniecznie trafia na podwyżki dla pielęgniarek czy nauczycieli.
Ponadto pracę dają ci, którzy mają kapitał, a nie ci, którzy są biedni, więc jest w tym jakiś sens.
Z tego co wiem podatek Belki od oszczędności będzie zniesiony jednocześnie wszystkim, zaś druga tura będzie dotyczyć tego podatku od zysku z giełdy. I tak jak nie mam kulczykowych oszczędności-również nie gram na giełdzie, ale znowu Kulczyk i Krauze się ucieszą. Dlaczego przy leniwym rządzie to będzie uchwalane najpierw?--myślę że dwaj panowie K. się niecierpliwią [jak i nieco mniej bogaci również] Sądzę że kampanię Tuska wsparli kasą-teraz odbiorą obiecane ustawy. Gudzowaty kiedyś wsparł Wałęsę-i ten rozpoczął kampanię zanim nastał oficjalny termin startu. Pisali że to było [30 miliardów?], więc to jeszcze na stare zety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emeryci i renciści piszą pozwy - komentarze rencista 8 Ogólny 3 15-12-2019 21:40
Awantura o abonament zakończona: emeryci i renciści nie będą płacić - komentarze mamira Ogólny 50 20-02-2010 16:12
Smutni wydają więcej pieniędzy - komentarze Basia. Ogólny 48 06-08-2009 00:56
Emeryci i renciści nie będą musieli płacić abonamentu RTV? - komentarze Ekspedytka Ogólny 3 15-06-2008 19:04
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.