menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 09:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu małe emerytury małe zarobki w stosunku do średniej krajowej i mniejszy staż pracy. Duże (większe) emerytury zarobki w granicach 250% średniej krajowej i dłuższy staż pracy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 09:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Przeliczono nam zarobki z PRL marbello -jest coś co się nazywa kapitał początkowy a poza tym na emerytury w Polsce nie idą podatki tylko składka do ZUS.I emerytura uzależniona jest od tzw okresów składkowych czyli czasu za który zakład pracy czy człowiek sam (jeśli miał jakiś biznesik) odprowadzał składki oraz od wysokości tej składki co oznacza de facto wysokość zarobków.Czyli emeryci długo pracujący niezłe zarabiający mają dość przyzwoite emerytury i odwrotnie.A poziom życia na emeryturze ,szczególnie w okresie kiedy człowiek już na prawdę nie może pracować obniża się wszędzie -no chyba ze jakieś oszczędności ..Poza tym potrzeby są mniejsze i ten strach...powoduje że człowiek przestaje szaleć finansowo.Regułą jest ,że osoba od ktorej zawsze mozna pożyczyć pieniadze jest zasobny i oszczędny a do tego hojny dziadek

Dla mnie to juz tyle lat uplynelo, ze naprawde nie wiem jak to bylo z tymi naliczeniami...ale wiem, ze wiele z moich kolegow, ktorzy pracowali i mieli dobre zarobki - w dniu dzisiejszym maja zupelnie porzadne emerytury.....i nie narzekaja. Sa rowniez tacy, ktorym doskonale sie powodzilo, mieli prywatne interesy (kawiarenki, klubiki, male laboratoria) i ciagle narzekaja. Mysle, ze to zalezy od czlowieka...i nie nalezy tego uogolniac. Wiem, ze nie jest doskonale w Polsce , ale wiem rowniez, ze na swiecie jest miliony ludzi, ktorzy maja o wiele gorzej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 09:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Dla mnie to juz tyle lat uplynelo, ze naprawde nie wiem jak to bylo z tymi naliczeniami...ale wiem, ze wiele z moich kolegow, ktorzy pracowali i mieli dobre zarobki - w dniu dzisiejszym maja zupelnie porzadne emerytury.....i nie narzekaja. Sa rowniez tacy, ktorym doskonale sie powodzilo, mieli prywatne interesy (kawiarenki, klubiki, male laboratoria) i ciagle narzekaja. Mysle, ze to zalezy od czlowieka...i nie nalezy tego uogolniac. Wiem, ze nie jest doskonale w Polsce , ale wiem rowniez, ze na swiecie jest miliony ludzi, ktorzy maja o wiele gorzej.
Ten co miał prywatny biznes ubezpieczał sie na najniższą składkę, tak jakby zarabiał minimum i stąd może mieć niską emeryturę, tylko, że wiedział o tym od początku, coś za coś.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 10:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ten co miał prywatny biznes ubezpieczał sie na najniższą składkę, tak jakby zarabiał minimum i stąd może mieć niską emeryturę, tylko, że wiedział o tym od początku, coś za coś.....
To samo odnosi się do tych co obecnie pracują w małych prywatnych zakładach pracy. Właściciel podaje do ZUS najniższe wynagrodzenie a po cichu dopłaca pracownikowi więcej. Obie strony na dzień dzisiejszy zadowolone. Brutalna pobudka dla pracownika gdy przechodzi na rentę bądź emeryturę. Czemu tak mało mi policzył ZUS.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 10:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ten co miał prywatny biznes ubezpieczał sie na najniższą składkę, tak jakby zarabiał minimum i stąd może mieć niską emeryturę, tylko, że wiedział o tym od początku, coś za coś.....

Brało się to ze zwyczajnej dyskryminacji, gdy właścicielowi nie przysługiwało zwolnienie lekarskie, więc szkoda kasy było. Lepiej podwyższyć pracownikowi.
Później łaskawie pozwalano zapłacić, ale za zwolnienie dłuższe niż 7 dni. Teraz ZUS płaci normalnie.
Z tym,że właściciel firmy nie może iść na wcześniejszą emeryturę, choćby zbankrutował i miał lata pracy.
Jego pracownicy - jak najbardziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 15:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Brało się to ze zwyczajnej dyskryminacji, gdy właścicielowi nie przysługiwało zwolnienie lekarskie, więc szkoda kasy było. Lepiej podwyższyć pracownikowi.
Później łaskawie pozwalano zapłacić, ale za zwolnienie dłuższe niż 7 dni. Teraz ZUS płaci normalnie.
Z tym,że właściciel firmy nie może iść na wcześniejszą emeryturę, choćby zbankrutował i miał lata pracy.
Jego pracownicy - jak najbardziej.
Sam to miałem, wiem jak było, takie były uwarunkowania, a teraz odbija się to rykoszetem i pewno będzie się odbijać jeszcze więcej, bo takie praktyki są nadal, najniższa płaca, najniższe ubezpieczenie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 16:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
bo takie praktyki są nadal, najniższa płaca, najniższe ubezpieczenie.....
Tak to jest. Kilka lat temu gdy córka po ukończeniu szkoły pracowała u prywaciarza -polskiego-. Tak była zatrudniona. Pracowała jak było potrzeba niemal na okrągło. Coś tam dostawała do ręki ale w papierach ZUS-owskich brak danych. Faceta nie idzie namierzyć i ma lukę w funduszu. Kiedyś poskutkuje to mniejszą emeryturą. Każdy miesiąc do emerytury liczy się. Teraz gdy pracuje w hipermarkecie w sprawie odprowadzania składek ZUS-owskich i przestrzeganiu kodeksu pracy jest przestrzegane aż do przesady. Właściciel jest zagraniczny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 17:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Tak to jest. Kilka lat temu gdy córka po ukończeniu szkoły pracowała u prywaciarza -polskiego-. Tak była zatrudniona. Pracowała jak było potrzeba niemal na okrągło. Coś tam dostawała do ręki ale w papierach ZUS-owskich brak danych. Faceta nie idzie namierzyć i ma lukę w funduszu. Kiedyś poskutkuje to mniejszą emeryturą. Każdy miesiąc do emerytury liczy się. Teraz gdy pracuje w hipermarkecie w sprawie odprowadzania składek ZUS-owskich i przestrzeganiu kodeksu pracy jest przestrzegane aż do przesady. Właściciel jest zagraniczny.

Wniosek taki,że kapitał zagraniczny powinien wykupić wszystkie firmy.

ps. ja nie mogę namierzyć danych dużej państwowej firmy, której już nie ma. Na szczęście miałam książeczkę ubezpieczeń. Twoja córka, pracując w firmie prywatnej też taką powinna mieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 17:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu, widocznie czasem tak.
Trochę może żle napisałem, lata ma ale wysokość kapitału za ten okres jest zerowy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 17:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu, widocznie czasem tak.
Trochę może żle napisałem, lata ma ale wysokość kapitału za ten okres jest zerowy.

Jakim cudem?
Przecież to automatem leci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 18:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu gdy pytałem się córki o to warczała, teraz przestałem pytać. Może ma załatwione?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 19:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Czyli wniosek:nie jest takzle -tyle ze polscy emeryci kochają narzekać.A juz nic mnie tak nie irytuje jak babki co ochoczo pobiegły w wieku 55 lub wcześniej (moje koleżanki nauczycielki np.) na wcześniejszą emeryturę -żadnej pracy oczywiście bo nareszcie mam czas na przetwory i czytanie- wnuczki 24/7- bo biedne dzieci przeciez tak muszą pracować i wyjechać tez muszą a co z maleństwami? a następni jęk że tak bidnie -coś za coś jak slusznie ktoś zauważył
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 19:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu masz rację, chociaż częściowo nie zawsze tak jest. Bywa, że stan zdrowia spowodował odejście na rentę, emeryturę wynik jak wyżej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 22:03
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Różnie bywa...

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.A juz nic mnie tak nie irytuje jak babki co ochoczo pobiegły w wieku 55 lub wcześniej (moje koleżanki nauczycielki np.) na wcześniejszą emeryturę -żadnej pracy oczywiście bo nareszcie mam czas na przetwory i czytanie-

No nie tak znowu ochoczo,przynajmniej nie w każdym przypadku.Nie wiem czy w dużych miastach było też coś takiego jak zmniejszenie liczby uczniów,klas,brak godzin i sytuacja,że ktoś musi odejść- albo najmłodszy lub najstarszy.Oczywiście było to odejście z wyprawką z winy zakładu pracy.
Nie wkurzaj się Małgosiu,życie różnie się układa i rzadko komu śni się po nocach emerycki raj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 07:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
No nie tak znowu ochoczo,przynajmniej nie w każdym przypadku.Nie wiem czy w dużych miastach było też coś takiego jak zmniejszenie liczby uczniów,klas,brak godzin i sytuacja,że ktoś musi odejść- albo najmłodszy lub najstarszy.Oczywiście było to odejście z wyprawką z winy zakładu pracy.
Nie wkurzaj się Małgosiu,życie różnie się układa i rzadko komu śni się po nocach emerycki raj.
Jak zwykle prawda ma różne oblicza, nie zawsze czarne to czarne a białe to białe czasem szarość występuje....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 09:13
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Moze mnie pamiec myli, ale w "komunie" nikt nie placil podatkow, sluzba zdrowia=lecznictwo bylo darmowe, nie mowiac o wczasach, koloniach dla dzieci.....udogodnieniach.....pewnie to odgrywa role w naliczaniu emerytur tym co pracowali w PRLu? Moze sie myle?
Dobrze, że jeszcze ktoś pamięta o tym co było dobre i pozytywne za komuny.Obecnie panuje moda "na zapominanie", nawet Ci którzy mają odmienne zdania wolą milczeć bo nie wypada o PRL powiedzieć chociażby trochę dobrze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 09:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Dobrze, że jeszcze ktoś pamięta o tym co było dobre i pozytywne za komuny.Obecnie panuje moda "na zapominanie", nawet Ci którzy mają odmienne zdania wolą milczeć bo nie wypada o PRL powiedzieć chociażby trochę dobrze.
Hej, chyba coś Ci się miesznęło, przecież podatki były zawsze, jak nie płaciłaś Ty to za Ciebie zakład pracy płacił, nie pamiętasz, jak dołożyli kasy, żebyś sama podatki mogła płacić? A tak naprawdę Ci tęskno za gazetami do podcierania...? octem na półkach, a cha i musztardą, kartkami...... ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 13:21
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Może te emerytury są i znośne ale opłaty,leczenie i tu trzeba szukać przyczyn obecnej biedy wśród emerytów.Jeśli na jednym mieszkaniu są dwie emerytury jest już lepiej ale leki niestety trzeba opłacać dla każdego odzielnie.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 14:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Skopiowałem z innego wątka post i pozostawię go bez komentarza w stosunku do tytułu.

Cytat:
Bardzo ciekawy artykuł i uważam, że warto próbować takich metod. Moja znjoma niedawno robiła lipolizę - zabieg redukujący tkankę tłuszczową, ale bez użycia igły. sama sie zastanawiam nad tym ponieważ zabieg ten wcale nie jest taki drogi. polega na wstrzyknięciu fosfatydylocholiny bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta bez najmniejszego trudu przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury.podobno już po trzech tyg widać efekty. ważne by to robić tylko w renomowanych salonach kosmetycznych. w Afrodycie w Warszawie dowiadywałam się ze taki zabieg kosztuje na brzuch ok 1000zł, więc ni ejest tak źle.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 17:03
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Tadeusz50

Czyj to cytat? Na pewno nie emerytki która uczciwie przepracowała 35 - 40 lat. Są to wynurzenia rozkapryszonej nowobogackiej lub żony, mamusi jakiegoś posła. Polska emerytka żyje skromnie. Jednej jest trochę lepiej drugiej może gorzej /stary portfel/, ale na pewno nie biega wytoczyć sobie tłuszcz. Po co i tak z czasem schudnie przy dalszej takiej polityce pieniężnej w naszym kraju. Będziemy zgrabne emerytki lub suchotnice. No cóż, poczekamy - zobaczymy. Emerytura jak starcza od wypłaty do wypłaty to już bardzo dobrze.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.