menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 16:50
Alessia Alessia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2
Domyślnie Potrzeby społeczne osób starszych


Witam,

interesuje mnie takie zagadnienie jak "Potrzeby społeczne osób starszych", z ciekawości pytam jakie są najistotniejsze potrzeby wg. Państwa, czy bardzo zmieniły się wraz z wiekiem i czy np. łatwo je zaspokoić. Może jakąś literaturę na ten temat Państwo znają i polecają.

Dla uściślenia chodzi o wiek 60 i wzwyż i sprawna intelektualnie osoba.
Ankieta to nie jest tak więc konkretne kwestie co do wykształcenia, dochodów, zdrowia fizycznego itp nie są tutaj czynnikiem przewodnim.
Są to ogólne pytania skierowane do forumowiczów.

Ostatnio edytowane przez Alessia : 06-03-2010 o 17:30.
  #2  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 16:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co to znaczy osoba starsza -50-60 pracująca ,70-100 na emeryturze 70-100 pracująca ?Sprawna intelektualnie czy nie ,wykształcona czy nie ,sprawna fizycznie czy nie .Głupie jest to pytanie ,nie ma takiej kategorii społecznej pt osoba starsza są ludzie w różnym wieku ,różnej sytuacji społecznej ,zdrowotnej i finansowej i mają rożne potrzeby .Moje np. są mniej więcej takie same jak mojej córki -no może poza bywaniem w klubach ale tylko z powodu takich osób jak pytająca -bo mi glupio ,ze tego typu panienki i chłopczykowie będą sobie zadawali pytanie co ta babcia tu robi ??? Albo selekcjoner mnie nie wpuści.Inne potrzeby -identiko!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 17:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj Małgosiu, dawno Cię tu nie było.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 17:10
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Hihihi Malgosiu jak zobaczylam ten post zaraz pomyslałam ze
...szkoda że Malgosi nie ma ona by odpowiedziala...
a po chwili juz cię "widzę" witaj .
  #5  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 17:23
Alessia Alessia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2
Domyślnie

Proszę Pani Małgorzato, edytowałam post i trochę uściśliłam
właściwie to nie pomyślałam nawet, że tyle czynników można by brać pod uwagę, dopiero co wkraczam w ten temat i nie zdążyłam się z nim obyć a i to, że nie mam dziadków też sprawia, że w temacie seniorów jestem ograniczona
  #6  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 17:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alessia
Witam,

interesuje mnie takie zagadnienie jak "Potrzeby społeczne osób starszych", z ciekawości pytam jakie są najistotniejsze potrzeby wg. Państwa, czy bardzo zmieniły się wraz z wiekiem i czy np. łatwo je zaspokoić. Może jakąś literaturę na ten temat Państwo znają i polecają.

Dla uściślenia chodzi o wiek 60 i wzwyż i sprawna intelektualnie osoba.
Ankieta to nie jest tak więc konkretne kwestie co do wykształcenia, dochodów, zdrowia fizycznego itp nie są tutaj wyznacznikiem, kto może tutaj się wypowiedzieć a kto nie.
Są to ogólne pytania skierowane do forumowiczów.


Polecam wgłębną lekturę tego forum watek po wątku, post po poście. Większość z nas spełnia te kryteria. Jest tu naprawdę wszystko cały przegląd zainteresowań i nawet życia prywatnego. Przyjemnej lektury przez czas nieokreślony. Tego nie da się wycisnąć i zostawić samo gęste.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomoc dla osób starszych WROCŁAW Justynusia Wrocław 1 01-03-2010 11:03
Pomoc dla osób starszych WROCŁAW Justynusia Praca, wolontariat 0 06-09-2009 13:51
Opiekunki do Osób Starszych. maldobra Praca, wolontariat 0 19-06-2009 21:28
Opiekunka do osób starszych anetawaw7 Praca, wolontariat 0 17-01-2009 15:08
Światowy Dzień Praw Osób Starszych admin Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 15-06-2006 12:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.