menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 23:49
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Chociaż mozna wirtualny swiat sprzężyć z realnym, na regionalnych watkach, skrzykujemy sie i spotykamy w realu, zresztą mozna to ogladnąć, poznajemy się w realu i wtedy rozmawiając na forum wiemy z kim , teraz planujemy spotkanie całego forum w Krakowie, ciekawe ile osób zdecyduje się na to spotkanie, Ale to ma swoje dobre strony, no i zawiązują się bliższe przyjaźnie,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 13:15
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolusia
Tak..tak...świat się zmienił.....większość czasu spędzamy w wirtualnym świecie.....czytamy mniej książek... rzadziej spotykamy ze znajomymi....spacerujemy....zamykamy się w czterech ścianach...wpatrzeni w monitor komputera.
Dla niektórych osób....internet...to niestety okno na świat....
Myślę,że nie jest tak żle. W mojej osiedlowej bibliotece nigdy nie jest pusto.Ja też od zawsze czytam książki.Uważam,że to lepsze od TV. Na spacerki też lubię chadzać - w parkach,nad morzem jest zawsze mnóstwo ludzi. Tylko ze spotkaniami towarzyskimi jest gorzej. To fakt.Myślę,że wiąże się to niejednokrotnie z wiekiem.Im człowiek starszy tym bardziej lubi samotność i spokój.No i jest internet Jak chcemy się dowiedzieć co ludzie myślą wchodzimy na fora dyskusyjne i to nam zastępuje wymianę poglądów "na żywo".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 13:48
Kalina 10 Kalina 10 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 4
Domyślnie

To prawda zmiany w świecie są ogromne. Życie nabrało większego tempa, internet jest oknem na świat. Nie wyobrażam sobie nie korzystać z internetu, komputera, telefonu. Moja córka jest bardzo zapracowana i mieszka daleko, a teraz jeszcze wychowuje mojego wnuczka, często rozmawiamy na skypie. Internet zmniejsza odległość między ludźmi, pozwala na oglądanie bliskich częściej, mimo, że przez ekran komutera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 09:55
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Dawno tu nikt nie zbierał głosu.Chyba latem nie czujemy się aż tak samotni aby więcej czasu przsiadywać w internecie.O ile zdrowie pozwoli to i na spacerze kogoś znajomego spotkamy.
Nie z kazdym jednak chcemy rozmawiać o naszych trudnych sprawach,czasami wystarczy wysluchać drugiego czlowieka by samemu poczuć się inaczej ,lepiej. Jeśli nie możemy liczyć na bliskich,rodzinę to może sąsiedzi?Czasami sąsiad lepszy od rodziny bo mamy go na co dzień a rodzinę tylko na telefon czy skaype i też nie wtedy kiedy potrzebna.(chociaż rodzina zawsze potrzebna)
Do mnie sasiedzi czasem zaglądają,internet też wiele daje ale to jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugą osobą. Siedzenie przed komputerem nie najlepiej wpływa na wzrok tak jak i telewizja.można czytać książki z biblioteki bo kupić za drogo.Oprócz tematyki dla mnie ważna jest wielkość liter w książkach.
Póki jeszcze dłuższe dni starajmy się jednak wychodzić z domów to i samopoczucie chociaż na chwilę się poprawi.

pozdrawiam wszystkich którzy czują się samotni
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.