menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 08:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Fasola i groch

przez cały rok!W taki chłodny dzień mozna powrócić do tematów kulinarnych.Grochu i fasoli ci u nas dostatek, odmian wiele..a w Waszej kuchni często gości?W jakiej formie?
U nas lubimy wszystkie odmiany..
Zielony groszek to radocha wczesnego latagroszek.jpg.W dzieciństwie rwałam zielone strączki prosto z krzaczka i wcinałam na surowo..teraz gotuję z niego smaczną zupkę jarzynową z młodą marchewką,ziemniaczkami, kalafiorkiem.Jedyną ,do której musi byc nieco świeżej śmietanki i koperek!Zamrażam taki zestaw młodych jarzynek i groszku na zimę.
  #502  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 08:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Fasolka szparagowa

smaczna, zdrowa, niskokaloryczna.Cienka i szeroka-zielona oraz żółta-często gości na naszym stole/ właśnie wybieram się na targ po nowy zapas/.Oczywiście najlepiej smakuje z bułką tartą, ale podaję też z duszonymi plastrami pomidorów.Pychotka.groch fasol ziel.jpggr fas mamut.jpg
  #503  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 08:53
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Nikusia podrzuciła kolejny temat - fasola, groch, strąki wszelkiego rodzaju -
gotuję na parze i podaję z bułeczką tartą z masełkiem; albo na zimno z drobno pokrojoną cebulką, roztartym ząbkiem czosnku i polaną sosem zrobionym z oleju (oliwy), octu winnego, szczypty cukru, soli i pieprzu; albo z pikantnym sosem pomidorowym, a także w zupach i zapiekankach.

Pozdrawiam babiniec serdecznie Cz
  #504  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 09:52
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Uwielbiam fasolkę w strąkach z bułeczką tartą na masełku, a już moje wnuki poprostu przepadają za nią - dlatego też jak jest na nią sezon to mam ją obowiązkowo bo jak przychodzą a fasolki nie ma są zawiedzione. Miłego dnia.Mimozo ! właśnie przypomniałaś mi o tym że nie wypiłam octu jabłkowego- juz pędze.
__________________
Jadzia G
  #505  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 09:59
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Witam Was Babuszki-pogaduszki!
Jak co ranka macie plany kulinarne lub zakupowe!
Nika na Kleparz,aż dziwne ,że dotad nie spotkałyśmy się.
Twoja prośba jest w załatwianiu ,bo nie jest to takie całkiem proste,ale postaram sie.

Jesli groch i fasola to oczywiście moi faworyci.Lubie bardzo pomimo pewnych efektów ubocznych...
Ten zielony groszek to mój ulubiony z dzieciństwa ,kiedy był konsumowany prosto z ogrodu najlepszy ten młodziutki,sam miód.Teraz kupuje go głównie w mrożonkach z marchewka.
Najwcześniej zjadam okrągłą żółta fasolkę,a potem długo u mnie jest sezon "mamuta" ten nie ma równych sobie!!

Jak macie podajcie jakieś specjalne potrawy fasolowo-grochowe,chętnie spróbuję
Teraz kupuje go codziennie,wybieram taki płaski ,raczej młodszy ,bez łyka ale nie zawsze się uda.Te fasolki zawsze gotuję na parze bez soli i potem z masełkiem i tartą bułka ,tak mi najbardziej smakuje
Jasiek też ma swoje honorowe miejsce.Zupka fasolowa wielowarzywna jest wspaniała.Muszę pamietać o odlaniu 1-szej wody z jasia bo czasem bywa gorzkawa.
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #506  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:00
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Jana witam Cię ,miło ,ze wracasz do nas po długim urlopie!!
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #507  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:03
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Jadziu,tak mają chyba wszystkie wnuki.Moja Mama robiła swoim wnukom,ja robię swojemu wnuczkowi.I nigdy nie było tej fasolki za dużo,zawsze brakowało im!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


  #508  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:07
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Pogoda byle jaka sie zapowiada ale ja szykuje sie do wekendowego wyjazdu.
Wprawdzie u mnie plany zmieniają się na bieżąco ale jeśli wyjazd dojdzie do skutku to życzę Wam wszystkim miłej soboty i niedzieli,ciekawych tematów ,a ponieważ część kolejna finiszuje, pewnie spotkamy sie w nowej odsłonie
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #509  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:11
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

a jeszcze przypomniało mi się ,czy jesteście smakoszami szparagów,uznawanych za wykwintną potrawę?
Wstyd mi się przyznać ale dotąd nie jadłam ,chyba muszę spróbować bo to przecież towar dostępny .
jak je przyrządzacie?
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #510  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:17
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Sabo,też nie jadłam,ale mam przepis:
Szparagi umyć i oskrobać,zdrapując skórkę nożykiem poczynajac od czubka.Ułożyć w pęczek,związać i zalać wrzącą osoloną wodą z dodatkiem cukru.Ugotować,odcedzić i ostudzić.Ułożyć na półmisku w całości,polać sosem majonezowym lub tatarskim i posypać zieleniną.Podawać jako przystawkę.
Smacznego!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


  #511  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

O,kurczątko!Muszę otworzyć kolejną odsłonę.zapraszam na pogaduxszki do nowej części babińca.
  #512  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 10:39
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie Przepis na zupę

Dołączam do grona Smakokoszek. Też do nich należę, ale teraz
nie mam dla kogo gotować, to się nie wysilam zbytnio.
Przepis na zupkę może przyda się. Otóż i on, ten przepis:
Fasola "Jaś", ta prawdziwa, duża, słodka, taką tylko w Krakowie
można dostać (kiedyś kupowałam), namoczona, zgodnie z obowiązującym rytuałem, znanym od wieków, ugotować, pod
koniec gotowania dolać wody, i wrzucić łazanki, koniecznie!!! własnej roboty. Ugotować. Zrumienić masełko na patelni i gorącym zaprawić zupkę. Będzie trochę pryskać, trzeba uważać.
Oczywiście wszystkie inne ingrediencje jak zawsze tj. sól, ew. listek laurowy, pieprz. Teraz wszystko dosmaczają Vegetą, można, ale już inny smak. Lepiej już zrobić tę zupkę na wywarze z jarzyn. Smaczne pozdrowienia, zaprawione sympatią
od Senioritki- Smakokoszki!
  #513  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 11:06
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dzien dobry Mile!
Ja za groszek zielony dam sie pokrajac na kawalki! Uwielbiam! Surowy!
Nauczylam (niestety, sobie na pochybel) cala moja rodzine jesc groszek surowy, lacznie ze skorka (oczywiscie przedtem obrana).
A szparagi ja przyrzadzam je na goraco:
Obrac cieniutko od glowki, koncowke odciac (bardzo mlodych szparagow sie nie obiera, tylko koncowki odcina ok. 1 cm), ulozyc w garnku, mozna zwiazac, ja nie wiaze. Zalac zimna woda, dodac sol i cukier, gotowac okolo 15 minut. Ostroznie wyjac lyzka cedzakowa na podluzny polmisek, polac maslem roztopionym z bulka tarta. Do tego biale wino wytrawne. PYCHOTA!
Bardzo dziekuje jeszcze raz za cudowny wieczor spedzony z Wami w Lesniczowce. Bylo naprawde uroczo.
Milej i slonecznej soboty Wam zycze!
  #514  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 11:13
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Przekroczyliśmy maginczną liczbę #500
Nasza gospodyni otworzyłą nową część Babińca
zapraszam w jej imieniu tutaj: http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...tml#post458044
Nikusiu - przepraszam za wtrącenie, już zmykam. - Cz
  #515  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 11:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dzięki,Czesiu za przypomnienie.Dziewuszki miłe-zmykać do nowej częśći!!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy cz.XV Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 512 19-08-2009 13:28
Babskie pogaduchy cz.XI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 17-06-2009 01:05
Babskie pogaduchy cz.X Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 02-06-2009 13:39
Babskie pogaduchy cz.IX Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 23-05-2009 18:01
Babskie pogaduchy cz.VI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 05-04-2009 11:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.