menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 12:08
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Uważaj Tadeusz, za bardzo nie pryskaj, bo nas wszystkich potrujesz tym swoim jadem nienawiści.
.... uderz w stół a nożyczki się odezwą .....
__________________
c'est la vie
  #42  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 12:19
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Poczytaj kto pluje jadem. Pokazałem wyraźnie KTO. Jak widać dość sporo zgadza się z moim myśleniem.
Należy to czytać Tak:
zanadto się nie otrząsaj z jadu jakim Cię opluto, bo... (dalej cytuj dosłownie)
  #43  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 12:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech Dorzucę do tej dyskusji swoje zdanie,

w końcu wolno mi, nie?
Cytat:
Napisał siekierka
... Schetyna będąc ministrem, nie zdążył wydać takiego zezwolenia kościółowi na zbiórkę publiczną, na cele związane z jego działalnością.
Uściślij, chodzi o o..Rydzyka i jego dzieła.

Właśnie teraz, kiedy tak tu wołasz rozpaczliwie w obronie w.w., onże peregrynuje po Kanadzie i USA zbierając datki na swoją działalność.
Wiesz, ile kosztuje wstęp na spotkanie z o. dyrektorem?
Dużo. I ludzie płacą, bo chcą, to jest ich wybór i ani mnie, ani innym nic do tego.
A słyszysz apele dyrektora o datki na RM?
Pewno wtedy śpisz, a ja słyszę. I też ludzie płacą, i to też ich wybór, i nic mi do tego.

Z akcji Owsiaka pożytek duży: przynajmniej jeden raz w roku Jurek potrafi zmobilizować tysiące ludzi do szlachetnej działalności niosącej pomoc najsłabszym, naszym maluszkom, które miały pecha, są chore i samą modlitwą się ich nie uzdrowi, niestety.
Dzięki akcji Owsiaka szpitale, nawet te małe, mają sprzęt, którego bez jego akcji nie mogłyby kupić.
Ten sprzęt ratuje życie.
RM, szkoła o.R. oraz tv Trwam czy rurki z ciepłą wodą życia nie ratują i to jest ta zasadnicza różnica, która powoduje w naszym społeczeństwie tak masowy odzew na akcję Owsiaka.

jest jeszcze jeden problem, który chyba nie został tu dotknięty. No to ja to ruszę.

Zawiść, taka zwyczajna, ludzka zawiść, która nie omija także i tych, którzy powinni ją głęboko skrywać, bo ich powołaniem jest naprawa ludzkich dusz.

Dyr. Rydzyk to bardzo zręczny specjalista od biznesu i nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie uprawiał przy okazji paskudnej propagandy przeciwko akcji Owsiaka czy propagandy politycznej.

Nie godzi się, Siekierko, nie godzi się.
A tak na marginesie: co sądzisz o poziomie ludzi wypowiadających sie na antenie RM w sprawie WOŚP?
Odsłuchałeś?
Pewno nie.

Ludzie są różni i mają różne poglądy, ale rolą o. dyżurnego nie jest podgrzewanie, ale tonowanie niesprawiedliwych opinii.
Tak pojmuję rolę kapłana.

A żebyś nie posądził mnie o atak na Kościół czy religię, powiem tak: znam księży, którzy właśnie takie posłannictwo wśród ludzi pełnią i chwała im za to.
  #44  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:10
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 026
Domyślnie

Bezdyskusyjnie jestem za Jurkiem Owsiakiem. Widziałam radość mojej osobistej młodzieży z udziału w tej akcji. Widziałam zakupiony przez WOŚP sprzęt w szpitalach, który jest dostępny bez pytania o przekonania religijne czy polityczne. To jest po prostu akcja dla potrzebujących pomocy i to jest piękne.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #45  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:17
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Powiem tylko tyle: gdyby jakiekolwiek stowarzyszenie miało takie wsparcie i oprawę medialną jakie ma J. Owsiak, zebrane datki byłyby równie wysokie a uczestnictwo w akcji równie liczne. I stąd mój sprzeciw jeżeli chodzi o WOŚP.
  #46  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:19
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Choć cel szczytny, koszty całej operacji zbyt duże.
  #47  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:20
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Brawo Krystynko nie daj nic na WOŚP bo i po co ma pomagać dzieciom i nam samym .Daj lepiej na jakiś zbożny cel np na nowego maybacha.
  #48  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:21
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Krystyno, to ma być argument przeciw?!
Brakuje tylko jeszcze czegoś o jakiejś teorii spiskowej, że za Owsiakiem stoją jakies (nie)wiadome nieczyste siły...
  #49  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:24
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A ja sobie myślę. Nie daj Panie Boży, by moja wnusia, lub przyszłe wnuki potrzebowały pomocy onkologicznej, albo jakiejkolwiek
Daję z myślą o przyszłych pokoleniach.
  #50  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ale nie krytykujcie krystynki, napisała co myśli, nie ma obowiązku poparcia WOŚP czy też dania darowizny
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #51  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:28
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

nie ma obowiązku wspomagania to prawda natomiast zadziwiająca jest chęć bezinteresownie uwalić kazdy pomysł obrzucić błotem a nuż coś się przylepi i czynią to najchętniej Ci co nie pomogą
  #52  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:32
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jaka oprawa i jakie pieniądze idą na walkę wyborczą, a skoro ci wybrani nie mają pieniędzy na dofinansowanie służby zdrowia, bo mają to gdzieś, więc co to zostało społeczeństwu jak tylko sobie samym pomóc?
  #53  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:33
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
w końcu wolno mi, nie? Uściślij, chodzi o o..Rydzyka i jego dzieła.

Wolno Tobie, wolno mnie

Pamiętasz pierwsze orkiestry Owsika? Pamiętasz, gdy kupował dla siebie mercedesy, a na "szczytne cele" były tylko ochłapy z tych zbiórek? Pamiętasz, gdy popierał narkomanię, rozpustę, tarzanie się nago w błocie, okradanie kiosków ?
  #54  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wolno Tobie, wolno mnie

Pamiętasz pierwsze orkiestry Owsika? Pamiętasz, gdy kupował dla siebie mercedesy, a na "szczytne cele" były tylko ochłapy z tych zbiórek? Pamiętasz, gdy popierał narkomanię, rozpustę, tarzanie się nago w błocie, okradanie kiosków ?
Wyobraź sobie, że nie pamiętam, pamiętam jak mercedesy kupował a na szczytne cele ochłapy dawał, ale to nie Owsiak a Ojciec Tadeusz, może pomyliłeś osoby?
Janusz weź sobie odpuść, bo na takiego niepoważnego to nie wyglądasz....
  #55  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:47
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Lepiej tego nie ujmę więc cytat z netu:

Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności...
Dlaczego nikt tego nie zrobił? ... w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.
W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany.
Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych?
  #56  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wolno Tobie, wolno mnie

Pamiętasz pierwsze orkiestry Owsika? Pamiętasz, gdy kupował dla siebie mercedesy, a na "szczytne cele" były tylko ochłapy z tych zbiórek? Pamiętasz, gdy popierał narkomanię, rozpustę, tarzanie się nago w błocie, okradanie kiosków ?
Maybacha to Rydz kupował, popierania narkomanii przez Owsiaka też nie pamiętam, tak jak i okradania kiosków!! Tarzanie się w błocie w stroju niekompletnym, ubyło komuś coś?Angole łażą po rykach krakowskich, wrocławskich też nago i co?
Owsiak corocznie rozlicza sie ze swojej działalności
Rydzyk ani raz
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #57  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:50
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Najsmutniejszą sprawą dzisiaj jest mocno cisnący berecik.
  #58  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka

Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych?
A odpowiedź jest bardzo prosta - kasa, którą ludzie dają wiadomo, że jest rozliczona uczciwie, że widać efekt działania tej kontrowersyjnej osoby, i nikt nie jest zmuszany do dawania, to ludzie dają z własnej woli i nie opowiadaj o jakimś szantażu, nie chcesz nie musisz przecież dawać... ale tu widać pozostałości po Orkiestrze w szpitalach dziecięcych, w uratowanych dzieciach w pompach insulinowych inkubatorach, innych urządzeniach....
  #59  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:57
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Krystynko, podaj źródło (link) Twego cytatu...
Eee, juz nie musisz - znalazłem:

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/148...zustwo-owsiaka

Faktycznie wybrałas "reprezentatywny, obiektywny i powszechny" punkt widzenia Polaków... Eh, Krystyno... Żal.
(żeby było jasne - cudzysłów wyraża ironię)
  #60  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:00
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

araad, jak się nie ma argumentów to najlepiej wyciągnać berecik. Berecik i wszystko jasne. I tu się mylisz mój drogi.
Do "berecików" mi bardzo, bardzo daleko.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Fonek wRodzinie, czyli Rydzyk w przedszkolach Elżbieta V Społeczeństwo - wątki archiwalne 3 04-09-2009 20:19
Literatura Narodowa Pani Slowikowa Książka, literatura, poezja 85 24-05-2008 16:36
Żałoba narodowa kufa86 Polityka - wątki archiwalne 37 28-01-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.