menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 12:58
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Pytanie Ateizm


Jak postrzegacie Ateizm ?
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
  #2  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 15:12
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Osobiscie uważam, ze bycie ateistą jest bardzo , bardzo trudne. Nie ma do kogo sie zwrócić , gdy juz wszyscy zawiodą. To pewna forma osamotnienia bezwzględnego, bo pozbawionego nadziei , że jednak ktoś lub coś , pomoże pomimo wszystko. Ateizm to samotna droga, nawet gdy wszystko sie układa jak należy , w trudnych chwilach brak niewidzialnej mocy by pozwoliła sie podnieść. Dla Was to co napisałam, może jest glupie, beznadziejne, trudno , tak to czuje i tak to piszę. nie jestem zbyt silnej wiary, mam niezły bagaż grzeszków, ale Bóg pomaga, nawet popaprańcom takim jak ja ! Ateistą nie trzeba być na zawsze, można w kazdej sekundzie zycia uwierzyć, nawet na godzinę przed smiercią.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 30-05-2008 o 17:46.
  #3  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 17:04
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Grażynko napisalaś jak myslisz i dobrze.Ja tez nie jestem silnej wiary- kiedys tak,może nasi przewodnicy gubią swoje owieczki i ja do nich należę.Jednak wierzę,że ktoś ma moc nad tym światem ziemskim.I to przed nim kiedys staniemy.
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 17:47
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Napisałam Inko, ze nie jestem zbyt silnej wiary, ale jest ona na tyle silna by nie zwątpić!!!! Pozdrawiam!
__________________
Grazyna
  #5  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 19:19
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Grażynko, pięknie to ujęłaś.Ja czuję to samo.
  #6  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 20:39
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Według mnie ateista,to człowiek który nie poddaje się manipulacji...
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 20:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jest to dla mnie jedyna opcja ,nie mam potrzeby zwracania się do istoty wyzszej .I nie czuję się z tego powodu ani zagubiona ani samotna . Ale rozumiem taką [potrzebę u innych .Kościol i cala celebracja z tym związana jest mi kompletnie i calkowicie do niczewgo niepotrzebna a "prawo moralne we mnie"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #8  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 20:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał mamuk
Według mnie ateista,to człowiek który nie poddaje się manipulacji...

wedlug mnie ateista jest jak slepiec.. Nie widzi to nie ma..
  #9  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:01
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Nie wiem, ja nic nie mam przeciwko ateistom, tylko ja osobiście nie potrafiła bym być ateistką, nie dała bym rady. Jest mi po prostu łatwiej zwracać sie do Boga , bo samej czasami jest zbyt trudno.Nie nazywała bym ich ślepcami, raczej zdanymi na siebie...tak ja nie potrafie! Kiedy sie wesprę na Bogu , pomodlę, jakos czasami sprawy sie same rozwiązują...czasami bywa inaczej , co tez ma swój sens...i znaczenie.
__________________
Grazyna
  #10  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:03
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Osoba wierząca stara się żyć tak, by nie łamać zasad dekalogu , bo to grzech. Ateista, po to aby żyć i postępować uczciwie, nie potrzebuje żadnego dekalogu, bo i bez tego wie, co jest dobre, a co złe.
  #11  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:06
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Każdy ma swoje zdanie, swoje prawdy, które uważa za najlepsze, wypowiada je, powtarzam, ze ja nikogo nie krytykuje, a sama chce byc zrozumiana, nie wytykana jako ta najgorsza. Co do sposobu oceny wierzacych , to zanim wytknie sie komus błąd , to warto sie zastanowic czy wszystko sami dobrze rozumiemy, czy tylko nam sie zdaje , ze rozumiemy. A pouczanie przez ateiste , jak i czy wierzyc , wydaje mi sie nieporozumieniem.
__________________
Grazyna
  #12  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Osoba wierząca stara się żyć tak, by nie łamać zasad dekalogu , bo to grzech. Ateista, po to aby żyć i postępować uczciwie, nie potrzebuje żadnego dekalogu, bo i bez tego wie, co jest dobre, a co złe.



Tak to moze bylo 2000 lat temu.. ha ha ha ha
  #13  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak powiedzialam "prawo moralne we mnie" i dekalog ..ktory jest zjawiskiem kuturowym a nie religijnym bowiem przykazania sa po prostu sformulowaniem zasad bezkilozyjnego wspołzycia spoleczności ludzkiej.Ateista ma tę przewage ,ze zasad ,ktore wynikają z nauki kościola nie musi trzymac się kurczowo i w zw z tym lepiej i jasniej widzi co dobre a co złe.Bo kieruje się ludzkim poczuciem sprawiedliwosci ,krzywdy itd oraz zdrowym rozsądkiem w odróznieniu od zbyt doslownie traktujacych przykazania kościelne ...zresztą to dopiero jest wymysl .Dekalog to za malo???? na watku religijnym doszlismy do optymistycznego wniosku na temat jednego Boga i niech tak będzie tyle ,ze niech każdemu wolno będzie mieć takiego Boga na jakiego go stać.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #14  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
Każdy ma swoje zdanie, swoje prawdy, które uważa za najlepsze, wypowiada je, powtarzam, ze ja nikogo nie krytykuje, a sama chce byc zrozumiana, nie wytykana jako ta najgorsza. Co do sposobu oceny wierzacych , to zanim wytknie sie komus błąd , to warto sie zastanowic czy wszystko sami dobrze rozumiemy, czy tylko nam sie zdaje , ze rozumiemy. A pouczanie przez ateiste , jak i czy wierzyc , wydaje mi sie nieporozumieniem.
Grażyna zlituj się o co ci znowu chodzi ROZMAWIAMY nikt nikomu niczego nie wytyka!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #15  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:16
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Oczywiscie, ze rozmawiamy, mam tylko jedno swoje wymaganie, aby nikt mi nie próbował wmawiać, ze nie warto wierzyć, bo np. wg. kogos wierzę źle ,czy źle praktykuję, nigdy nie zwątpie, bez względu na wszystko, napisałaś Małgorzato że każdy ma Boga na jakiego go stać..... Małgorzato nie atakuj mnie ...bo jest mi z tym źle....Mój Bóg jak i każdego , kto chce sie do Niego przyznać mi odpowiada .
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 30-05-2008 o 21:58.
  #16  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:33
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Kiedyś zadałam sobie pytanie : Czy powinniśmy w życiu kierować się wiarą czy rozumem. Zamiast iść drogą , którą nam ktoś wskazał (pójście na łatwiznę), powinniśmy sami sobie wytyczać właściwe kierunki w życiu.
  #17  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:37
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Jestem ateistka ale to nie znaczy, ze ja w nic nie wierze. Wierze w ludzi, nie we wszystkich ale to zawsze cos i nade wszystko wierze we wlasne mozliwości lub ich brak.
__________________
  #18  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:40
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Ja wbrew wszystkiemu ciagle wierze takze w dobrych ludzi, dostrzegam złych na kilometr, wyczuwam złe nastawienie do mojej osoby i tam nie czuje sie dobrze, chociaz czasami nie mozna takich miejsc ominąć. Ale tez potrafie wyczuć dobrych ludzi, często mam szczeście takich spotykać na swojej drodze życia. Kazdy ma wypisane na twarzy swoje intencje w taki czy inny sposób.
__________________
Grazyna
  #19  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dla mnie po pierwsze liczy się człowiek i to co czyni a nie jego wiara w którąś religię lub ateizm.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:40
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał chickita
Jestem ateistka ale to nie znaczy, ze ja w nic nie wierze. Wierze w ludzi, nie we wszystkich ale to zawsze cos i nade wszystko wierze we wlasne mozliwości lub ich brak.
To dokładnie tak jak i ja..
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.