menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 20:34
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Epatujesz bogdo50 zdjęciami z obcego kraju z przed kilkudziesięciu lat i chcesz żeby je traktować jako dowód przeciw polskiemu rzekomo groźnemu katolicyzmowi.
W ZSSR Radio Jerewań, na zarzut że w Rosji są nie przestrzegane prawa człowieka, odparło: A u Was bijut niegrow!

Powtórzę pytanie:
Z przed ilu lat to zdjęcie pochodzi? I CO TO MA WSPÓLNEGO Z POLSKĄ?
  #22  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 09:18
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Z Konferencji Naukowej w WSKSiM (za N.Dz.)

Nadszedł czas, by katolicy na całym świecie upomnieli się o swoje prawo do publicznego, wolnego i nieskrępowanego zabierania głosu i odmówili przyzwolenia na bycie zastraszanym przez świecki fundamentalizm - proklamował prof. Peter Redpath, filozof kultury z Nowego Jorku
  #23  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 12:58
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Epatujesz bogdo50 zdjęciami z obcego kraju z przed kilkudziesięciu lat
Powtórzę pytanie:
Z przed ilu lat to zdjęcie pochodzi? I CO TO MA WSPÓLNEGO Z POLSKĄ?
Jaki obcy kraj ... Kościół katolicki wszędzie taki sam... Europa czy Peru... Wszystkim zarządza Watykan....
Sprzed ilu lat..? Lata pogrubiłam, ale skoro nie widzisz , to może zamiast dać na tacę - zapłać okuliście, bo inaczej zamiast zwykłych szkieł będą ci potrzebne denka od szklanek.
A co ma wspólnego..? Tyle samo, co Nauczanie Chrystusa z naukami współczesnego kościoła. A właściwie ...wiele więcej.
  #24  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 13:06
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Sprzed ilu lat..? Lata pogrubiłam, ale skoro nie widzisz , to może zamiast dać na tacę - zapłać okuliście, bo inaczej zamiast zwykłych szkieł będą ci potrzebne denka od szklanek.
A co ma wspólnego..? Tyle samo co Nauczanie Chrystusa z naukami współczesnego kościoła. A właściwie ...wiele więcej.

... A u Was bijut niegrow!
  #25  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 13:12
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Widzę , że ty z sąsiedztwa... To ty prawosławny...?
Czy tam tak samo jak u nas..?
  #26  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 11:11
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Ma duzo wspolnego z konkordatem i wiszacymi krzyzami w polskim sejmie i w polskich szkolach.
Oraz nowymi świętymi w kościele i świętą władzą. Trzeba przyjąć do wiadomośći, że kiedy władza daje, staje się święta. A zatem należy się do niej modlić, a nie narzekać !

http://www.tvn24.pl/2285277,28377,0,...dza,wideo.html
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 25-11-2009 o 11:51.
  #27  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 06:53
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Swieta wladza

W podziece za oddanie publicznych pieniedzy kosciolowi proboszcz w Dargolawiu umiescil w witrazach glowy wojta, soltysa i dwoch radnych.
http://www.tvn24.pl/28377,1630317,0,...wiadomosc.html
  #28  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 11:00
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Półtora roku temu (czyli w 2004r...) ksiądz Tadeusz
Ch. stał się świętym lub samym
Bogiem. Ubóstwił też zaprzyjaźnioną
katechetkę. Czy tylko my
to wiemy? Ależ skąd! Każdy może
się o tym przekonać, oglądając
ołtarz kościoła w Radomsku.

"F i m" nr.1/ 2006r

  #29  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 16:39
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Kościół był i jest pazerny, tak było i tak zostanie, chyba, że wyrośnie zdrowo myślące pokolenie, które nie da się oszwabić. Ale gdzie takie pokolenie wychowa się, w naszych szkołach? To niemożliwe bo tam najważniejszym nauczycielem jest przecież katecheta.
__________________
  #30  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 17:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Kościół był i jest pazerny, tak było i tak zostanie, chyba, że wyrośnie zdrowo myślące pokolenie, które nie da się oszwabić. Ale gdzie takie pokolenie wychowa się, w naszych szkołach? To niemożliwe bo tam najważniejszym nauczycielem jest przecież katecheta.
Pokolenie logicznie myślące wychowuje się w domu rodzinnym. ale to jeszcze dużo czasu upłynie, bo większość rodziców to dewoci zapełniający kościoły i uczestniczący we wszystkich imprezach kościelnych ( pielgrzymki). Wydaje mi się, że katecheci nie mają aż tak dużego wpływu ideologicznego na młodzież.
  #31  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 18:06
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Katecheci nie maja, ale dom ma...Znajomi mlodzi ludzie zastanawiają się kto utrzyma koscioł, jak wymrze nasze pokolenie.Ja jestem za tym, aby ksieza mieli pensję, tak jak jest u zachodnich sąsiadow, placili podatki, jak wszyscy. A zreszta moja wiara jest we mnie-Bog jest wszędzie- bardzo czesto modle się swoimi slowami. Próbowałam nauczyc wnuczke - Wierzę...ale sama nie rozumiem ani slowa. MOJA WIARA JEST WE MNIE..
  #32  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 20:16
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Najsmutniejsze jest to, że ci, którzy z kazalnic pouczają o uczciwości nie przestrzegają prawa, wykorzystują luki prawne, a budżet państwa pustoszeje. Kiedyś był "gożdzik, rąsia, bużka", a teraz sprzedawanie świętości, jak w średniowieczu - sprzedaż odpustów. Zastanawiam się czy w innych państwach też tak się dzieje?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #33  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 02:00
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

W krajach British Commonwealth (wspolnoty brytyjskiej) skupiajacej 53 kraje dominuje Kosciol Anglikanski. Kosciol ten poswieca wiecej uwagi biznesowi niz Bogu. Opanowal wszystkie intratne pozycje i usadowil sie miedzy panstwem i spoleczenstwem. To co dla rzadu jest niewygodne zleca anglikanom. Ciekawe, ze obywatele moga skarzyc sie na rzad tez za posrednictwem anglikanow. Istnieje dziesiatki instytucji do wyzalania sie. Wszystkie zyja za panstwowe pieniadze. Kosciol wkomponowal sie w zycie krajow commonwealth i zyje jak huba na drzewie. Kosciolowi zleca sie wszystkie uslugi jakie panstwo swiadczy dla obywateli. Od doradztwa prawnego, opieki nad niepelnosprawnymi, szkolami dla chorych dzieci po leczenie alkoholikow i narkomanow. 90% domow opieki dla seniorow prowadzone jest przez cywilnych pracownikow kosciola. Jedno co trzeba przyznac Kosciolowi Anglikanskiemu to brak nachalnosci religijnej i publicznej ekspozycji.
  #34  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 14:00
Onufry Onufry jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Sandomierz Polska
Posty: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Ma duzo wspolnego z konkordatem i wiszacymi krzyzami w polskim sejmie i w polskich szkolach.
W pelni popieram
  #35  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 20:11
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jeśli wierzyć zamieszczonym tutaj postom, to najwięcej wiedzy na temat kościoła i wiary, mają ich przeciwnicy.
Ci natomiast, którzy naprawdę czują się związani z kościołem, z rzadka tylko zabierają głos, bo i po cóż dawać pożywkę odstępcom, inowiercom, czy wręcz przeciwnikom kościoła?
Gdyby było naprawdę tak , jak to wyrażacie w swoich życzeniowych postach, nie odbywałyby się takie uroczystości jak dzisiejsza w Toruniu, jak wiele innych święconych w Częstochowie, Piekarach Śląskich i w wielu, wielu innych miejscach kultu. Niech Wam Bóg wybaczy oszczerstwa i bluźnierstwa.
  #36  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 20:24
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Siekierka jak Cię lubie to popatrz na zdjęcia z dzisiejszej uroczystości i popatrz jaka z tych ludzi bije /w sensie dosłownym/ miłość bliżniego i prawdziwa wiara i przestań blużnić.
  #37  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 20:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Jeśli wierzyć zamieszczonym tutaj postom, to najwięcej wiedzy na temat kościoła i wiary, mają ich przeciwnicy.
Ci natomiast, którzy naprawdę czują się związani z kościołem, z rzadka tylko zabierają głos, bo i po cóż dawać pożywkę odstępcom, inowiercom, czy wręcz przeciwnikom kościoła?
Gdyby było naprawdę tak , jak to wyrażacie w swoich życzeniowych postach, nie odbywałyby się takie uroczystości jak dzisiejsza w Toruniu, jak wiele innych święconych w Częstochowie, Piekarach Śląskich i w wielu, wielu innych miejscach kultu. Niech Wam Bóg wybaczy oszczerstwa i bluźnierstwa.
Od kiedy to jest obowiązek wiary w Boga. Wszyscy inni to inowiercy?? Przy takich poglądach to i nie ma co się dziwić wojnom religijnym.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #38  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 20:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Jeśli wierzyć zamieszczonym tutaj postom, to najwięcej wiedzy na temat kościoła i wiary, mają ich przeciwnicy.
Ci natomiast, którzy naprawdę czują się związani z kościołem, z rzadka tylko zabierają głos, bo i po cóż dawać pożywkę odstępcom, inowiercom, czy wręcz przeciwnikom kościoła?
. Niech Wam Bóg wybaczy oszczerstwa i bluźnierstwa.
Siekierko, przedstawię Ci swój punkt widzenie. otóż przeciwnik kościoła nie koniecznie jest przeciwnikiem Boga. A dlaczego tak jest. Doskonale wiesz, że Bóg jest Doskonałością, nie jest grzeszny, a ludzie kościoła są bardzo grzeszni. Pewnie znasz historię kościoła na przestrzeni 2000 lat. Nie koniecznie musimy się cofać aż tak w odległe (niechlubne dla kościoła czasy) a współczesne dzieje. Zainteresuj się stanowiskiem ludzi kościoła w czasie II wojny światowej, moralnością księży w USA, Irlandii ( obejrzyj film "Siostry Magdalenki") Austrii, Polsce. Czy uczciwy człowiek, znając niechlubne dzieje kościoła, będzie chciał przynależeć do tej społeczności. Nie, nie będzie chciał, jak i do innych niechlubnych społeczności. Ale może lub ma nieprzymuszoną wolę pozostawać w jedność z Bogiem. Niech Bóg wybaczy tym, co kiedykolwiek splamili imię Boga. Amen.
  #39  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 20:41
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Jeśli wierzyć zamieszczonym tutaj postom, to najwięcej wiedzy na temat kościoła i wiary, mają ich przeciwnicy.
Ci natomiast, którzy naprawdę czują się związani z kościołem, z rzadka tylko zabierają głos, bo i po cóż dawać pożywkę odstępcom, inowiercom, czy wręcz przeciwnikom kościoła?
Gdyby było naprawdę tak , jak to wyrażacie w swoich życzeniowych postach, nie odbywałyby się takie uroczystości jak dzisiejsza w Toruniu, jak wiele innych święconych w Częstochowie, Piekarach Śląskich i w wielu, wielu innych miejscach kultu. Niech Wam Bóg wybaczy oszczerstwa i bluźnierstwa.

[b]Siekierko[b]

Nie Tobie ani mnie, ani nikomu,co i komu ma wybaczyć Bóg.
Jedno Ci powiem, że to co wydarzyło się dziś w Toruniu, zakrawa na kpinę i nie ma nic wspólnego ani z religią, ani z Bogiem.
Jak na mój gust, to zwykły szamanizm i nic więcej. Pielgrzymki niczym do cudownego miejsca. Matka Teresa, to nic w porównaniu z Rydzykiem. Rydzyk na tle całego tego szumu, który sam wytwarza, jawi się niczym wcielenie samego Chrystusa.
Sorry Siekierko, ale nie podoba mi się to. Mimo, że mało mnie obchodzi, czy ktoś chodzi, czy nie chodzi do koscioła, czy ktoś wierzy, czy nie.
Redemptoryści, z założenia swoje misji, są powołani do niesienia pomocy religijnej ludziom ubogim duchowo i materialnie m.in. przez misje ludowe i rekolekcje.
I w tę misję, Rydzyk wstrzelił się znakomicie. Bazuje własnie na ludziach ubogich duchowo i materialnie, a efekty jego misji, są widoczne w zacietrzewieniu i często ślepym oddaniu.
Wiec skoro komuś zależy na ślepym oddaniu, to moim zdaniem, uważa się za boga, a może bardziej za bożka.
A to, z religią już zbyt wiele wspólnego nie ma.

ps. Szanowny Siekierko!
-wcale nie twierdzę, że należysz do ludzi ubogich duchowo. Tym bardziej dziwię się, że jesteś tak bardzo zaślepiony osobą Rydzyka.
  #40  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 21:02
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja nie wiem czemu na każdą krytyczną uwagę o kościele reakcja jest jedna. Atakują, bronić się. Ja nie krytykuję wiary tylko instytucje kościelne. Minęły czasy gdy księża manipulowali ludźmi, którzy nic nie czytali. Teraz proboszcz może się uczyć od niejednego parafianina.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kresy - to historia Polski ... z centrum Podróże, turystyka 208 17-01-2020 22:26
Czarny rozbiór Polski Matrix Społeczeństwo - wątki archiwalne 497 17-11-2009 22:36
emerytura z Niemiec czy z Polski Lord_Extra Emerytura, renta, ZUS 4 10-06-2008 18:37
karnawał polski i nie tylko... Nika Różności - wątki archiwalne 24 30-01-2008 17:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.