menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:34
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji?


Corka opowiedziala mi ostatnio, ze w klasie mojego wnuczka jest chlopiec, ktorego przylapano ostatnio na kradziezy jakiegos drobiazgu. Wiekszosc dzieci odwrocila sie od niego, w tym moj wnuczek, ktory bardzo zle sie o nim wyraza i nazywa "zlodziejem". Jest mi bardzo przykro, wiem, ze tamten chlopiec zawinil, ale nie wiadomo przeciez, co go do tego sklonilo, moze jakies rodzinne problemy, psychologiczne klopoty itd. Chce porozmawiac z moim wnuczkiem, powiedziec mu, ze nie latwo jest jednoznacznie oceniac ludzi, bardzo mi zal tamtego dziecka, ktore jest teraz napietnowane... Jak powinnam wytlumaczyc to wnuczkowi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:45
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Oj, to poważny problem. Małe dzieci mogą tego nie rozuimieć. Wiek szkolny to jest niestety taki wiek, kiedy się radykalnie ocenia innych, zwłaszcza pod wpływem grupy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 01:06
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Aniu, to wyjątkowy problem choć z przykrościa muszę stwierdziż że, w Polsce bardzo często wystepujacy....Moja wnuczka lat 6 chodzi do szkoły w Anglii. Dzieci maja dwa razy w tygodniu psychologie. Wyobrażacie to sobie ? Byłam na takiej lekcji i wyszłam pełna entuzjazmu. Dtatego, dzisiaj po przeczytaniu tematu poświeciłabym lekcje na temat kardzieży.
Pewnie wyszłyby nowe okoliczności i dzieci same by doszły do wniosku gdzie leży wina. Mało tego, na takiej lekcji padaja słowa przepraszam i postanowienie poprawy. Na lekcjach psychologi mozna sie dowiedziec wiele rzeczy a miedzy innymi jak dzieci spostrzegają świat i jak patrzą na nas....Była to niezapomniana lekcja przede wszystkim dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 08:31
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał basialwica
....Moja wnuczka lat 6 chodzi do szkoły w Anglii. Dzieci maja dwa razy w tygodniu psychologie. Wyobrażacie to sobie ? Byłam na takiej lekcji i wyszłam pełna entuzjazmu...Była to niezapomniana lekcja przede wszystkim dla mnie.

Podzielam Twoj zachwyt, bo na nauke nigdy nie jest za pozno. Twoj list to wyznanie glodu wiedzy. Dlatego nie moge pozostac obojetna i znalazlam Ci szkole w Polsce, gdzie moglabys kontynuowac swoja przygode z psychologia dla szesciolatkow. http://www.eduinfo.pl/art.php?action...id=2880&idg=41
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 09:23
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Mavronko,znalazłaś wyklady w Warszawie ,a co z resztą ?
Nasze szkolnictwo reformują i reformują,ale pewnie nikt nie pomyślał,ze takie lekcje byłyby bardzo przydatne dla ogółu dzieci.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 11:03
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
...Nasze szkolnictwo reformują i reformują,ale pewnie nikt nie pomyślał,ze takie lekcje byłyby bardzo przydatne dla ogółu dzieci.

Problem zaczyna sie kiedy rodzice nie znajduja czasu dla swoich dzieci i zlecaja ich edukacje roznym specjalistom.
Sama ksztalcilam sie w prywatnych szkolach dla "dzieci z dobrych domow" i wiem, ze poziom edukacji nie jest adekwatny do wydanych pieniedzy. Obecnie jest jeszcze gorzej, bo wlasciwie nie trzeba juz wiele nauczac. Wystarczy dobrze sie zareklamowac. Najlepiej malo zrozumialym, ale wyszukanym slownictwem. Odkad skonczenie szkoly nie gwarantuje otrzymania pracy liczy sie tylko dyplom. Bogatych jest duzo, a glupich i naiwnych jeszcze wiecej.
Uzywanie slowa "lekcje psychologi" w odniesieniu do nauki dla szesciolatkow jest zaglerka pojec stworzona na uzytek komercyjny. Rownie dobrze mozna naciagnac rodzicow na "masaze posladkow przy zastosowaniu rezonansu w niebieskim swietle lampy ultrafioletowej". Specjalisci od marketingu dobrze wiedza, ze czlowiek nie posiada granicy w osmieszaniu sie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 13:16
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Podzielam Twoj zachwyt, bo na nauke nigdy nie jest za pozno. Twoj list to wyznanie glodu wiedzy. Dlatego nie moge pozostac obojetna i znalazlam Ci szkole w Polsce, gdzie moglabys kontynuowac swoja przygode z psychologia dla szesciolatkow. http://www.eduinfo.pl/art.php?action...id=2880&idg=41


Mawronko, chyba mnie źle zrozumiałaś, bo nie sądzę, że chciałaś obrazić.

Z psychologią spotkałam się już na uczelni. Dzisiaj psychologiii rozumienia świata uczą w szkołach podstawowych dla dzieci. I nie jest to prywatna szkoła w Anglii. naświetle jeszcze raz, że każdy problem który rodzi się w dziecku, rozstrzygany jest na lekcji. A więc bunt, popychanie i mówienie brzydkich słów. W Polsce niestety wiekszość spraw załatwianych jest poza szkołą a w domu wcale.
Podałaś mi stronę, ale to sa prywatne wykłady a temat tolerancji pozostaje dalej otwarty.
Podam jeszcze jeden przykład : kiedy dziecko zachowuje się niegrzecznie na lekcjach, brak koncentracji i jest agresywane, szkoła wysyła nauczyciela na wywiad do domu, bo być może podłoże zachowania ucznia wskazują na coś złego co dzieje sie w domu. Proszę mi powiedzieć, czy wychowawca z naszych szkół zna sytuację rodzinną ucznia. Watpię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 15:26
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Napisalam swoja odpowiedz na miare informacji, ktora podalas.
W swoim poscie dwa razy napisalas, ze Twoja 6-letnia wnuczka uczeszcza na lekcje psychologii w swojej angielskiej szkole. Znajac dobrze anglosaski system ksztalcenia szesciolatkow zaraz pomyslalam, ze albo wnuczka chodzi do specjalnej szkoly, gdzie taki przedmiot wyklada sie eksperymentalnie (np. dla dzieci geniuszy), albo babcia cos pokrecila.
Dzieki temu, ze babcia poczula sie sprowokowana moim postem mozna sie dowiedziec o co naprawde chodzi w tym wszystkim.

Od dobrych kilku lat wszystkie kraje Commonwealth (jest ich 53) wprowadzily do swoich szkol ujednolicony program dotyczacy przemocy w szkole i poza nia (bullying, harassment, violence). Programem objete sa wszystkie dzieci rozpoczynajace szkolna edukacje. W ramach tego programu odbywaja sie lekce prowadzone przez psychologow. Na tych lekcjach uczy sie nie tylko poprawnego zachowania, ale tez sposobow unikania konfliktow. Lekcje wzbogacane sa roznymi informacjami z dziedziny przyrody, geografi czy nawet astronomi. Jednak generalnym celem tych lekcji jest zahamowanie wzrostu przestepczosci wsrod mlodziezy w mysl zasady "czym skorupka za mlodu nasiaknie"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 16:45
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

W sukurs mi przychodzi analogia - widziałam podobną dyskusję o dziecku i kradzieży: http://tnij.org/epa4 . To bardzo różnie bywa, dzieci często manifestują w ten sposób problemy psychologiczne. Tamten chłopiec powinien być pod kontrolą psychologa szkolnego. A jeśli chodzi o Twojego wnusia, to pomów z nim i bardzo prosto wytłumacz, że czasem niektórzy robią złe rzeczy, bo są bardzo nieszczęśliwi i czy chce, żeby tamten chłopiec był jeszcze smutniejszy. Może jakoś w tą stronę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 18:11
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Obawiam się, że cała klasa powinna usłyszeć taką "pogadankę".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 18:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jak dla mnie trochę mało wiadomości o tym chłopcu.
Dokładniej chodzi mi o to w której klasie ta kradzież nastąpiła.
Być może to jest pierwsza klasa i kradzież a może pożyczenie bez pytania nastąpiło fascynacją tego przedmiotu. Obawiam się że łatka "złodziej" może ciągnąć się za nim przez całe lata szkoły.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 18:30
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Mavronko
Zacytowalaś mnie ,w związku z tym piszę ,że takie lekcje przydalyby się w każdej szkole.
To Ty podałas link do prywatnej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-10-2009, 03:26
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Mavronko
Zacytowalaś mnie ,w związku z tym piszę ,że takie lekcje przydalyby się w każdej szkole.
W polskich szkolach byly lekcje wychowawcze, na ktorych omawiano nieprawidlowe zachowania uczniow, ale rodzice zgodzili sie na wprowadzenie w ich miejsce lekcji z religii.
Dawniej wyklady z kontroli emocji (anger management) byly prowadzone tylko na specjalistycznych kursach dla dyplomatow i oficerow wywiadu. Ale powstaly placowki typu "Instytut Medycyny Behawioralnej" i rozpoczal sie niekontrolowany swir w malpowaniu anglojezycznej terminologi.
Zachodni behawior w polaczeniu ze wschodnia mentalnoscia mogl wywolac u niektorych Seniorow ABD (Assoholism Brain Disorder). http://www.theasininityexpose.com/services.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 14:20
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Mój Boże, naprawdę nie ma już godziny wychowawczej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 15:07
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał munia70
Mój Boże, naprawdę nie ma już godziny wychowawczej?
Teraz mlodziez wychowuje sie na stadionach sportowych i podczas transmisji debat politycznych. Zreszta nawet na lekcjch religii mozna dostac po glowie od wykladowcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 16:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
W polskich szkolach byly lekcje wychowawcze, na ktorych omawiano nieprawidlowe zachowania uczniow, ale rodzice zgodzili sie na wprowadzenie w ich miejsce lekcji z religii.
Dawniej wyklady z kontroli emocji (anger management) byly prowadzone tylko na specjalistycznych kursach dla dyplomatow i oficerow wywiadu. Ale powstaly placowki typu "Instytut Medycyny Behawioralnej" i rozpoczal sie niekontrolowany swir w malpowaniu anglojezycznej terminologi.
Zachodni behawior w polaczeniu ze wschodnia mentalnoscia mogl wywolac u niektorych Seniorow ABD (Assoholism Brain Disorder). http://www.theasininityexpose.com/services.html

Ciekawa jestem jak jest w szkolach w Izraelu?? Czy sa lekcje religii?? Czy sa lekcje wychowawcze?? Co z edukacja seksualna mlodych?? Powiedz cos wiecej o twoim kraju.. Bardzo jestem ciekawa.. A moze zaloz nowy watek o Izraelu??

Bardzo chcialabym kiedys odwiedzic ten kraj ale caly moj czas "wakacyjny" przeznaczam na wyjazdy do Polski i Wloch.. i na turystyke zostaje mi malo czasu. Moze kiedys?? Fajnie byloby dla nas miec jakiegos wirtualnego przewodnika.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 16:42
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
... A moze zaloz nowy watek o Izraelu??
Bardzo chcialabym kiedys odwiedzic ten kraj ale caly moj czas "wakacyjny" przeznaczam na wyjazdy do Polski i Wloch.. i na turystyke zostaje mi malo czasu. Moze kiedys?? Fajnie byloby dla nas miec jakiegos wirtualnego przewodnika.

Przygode z Izraelem zacznij od poznania miejsca, w ktorym mieszkasz? W NYC mozesz odwiedzic Temple Israel Center. Zadzwon pod numer telefonu 914-948-2800, popros o rozmowe z dyrektorem Miriam Massen i powolaj sie na mnie. Polecam Ci zapisanie sie do miejscowego Sisterhood w celu podszkolenia jezyka i zdobycia wiedzy z zakresu kultury i dobrego wychowania. Jak na dobra Zydowke przystalo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 16:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Wychowanie i seks

Na temat seksu to mam odmienne zdanie.
Mlodziez nie jest do tego przygotowana.
14-to latka w ubikacji w szkole urodzila chlopca i wrzucila to niemowle do kosza.Moze kto
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 16:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Wychowanie i seks

Na temat seksu to mam odmienne zdanie.
Mlodziez nie jest do tego przygotowana.
14-to latka w ubikacji w szkole urodzila chlopca i wrzucila to niemowle do kosza.Moze ktos mi wytlumaczy te religie w szkolach.Napewno jestem stara i nie znam dzisiejszego
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 17:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

[quote=Mavronka Freydis]
Cytat:
Przygode z Izraelem zacznij od poznania miejsca, w ktorym mieszkasz

Dziekuje ci za rade.. nie wiedzialam ze tu moge przezyc taka przygode. W Temple bylam kilka razy z sasiadka na gimnastyce urzadzana w pobliskim budynku. Zdziwilomnie ze tam mozna dobrze tez zjesc..
Cytat:
W NYC mozesz odwiedzic Temple Israel Center. Zadzwon pod numer telefonu 914-948-2800, popros o rozmowe z dyrektorem Miriam Massen i powolaj sie na mnie
.

Jak bede w NYC to na pewno sie na ciebie powolam.

Cytat:
Polecam Ci zapisanie sie do miejscowego Sisterhood w celu podszkolenia jezyka i zdobycia wiedzy z zakresu kultury i dobrego wychowania. Jak na dobra Zydowke przystalo.[/

Jezeli chodzi o jezyk .. to chyba w Izraelu mowia po angielsku.. W koncu jezeli mialabym byc turystka to nie jest mi potrzebny hebrajski na 2 tygodnie???

Wychowania natomiast moja mila to ja moglabym chyba uczyc.. tam .. Ale ty chyba do takiego sisterhood nie nalezalas ..prawda??

Widze ze najezylas sie a ja chcialam po prostu przyjaznie.. Szkoda ze nie mozna z toba rozmawiac normalnie

Jestes tutaj tylko po to zeby z czegos albo z kogos nabijac sie??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
problem z wnuczkiem - czy potrzebny psycholog? munia70 Jestem babcią, jestem dziadkiem 15 06-02-2018 16:02
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 17:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 19:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.