menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #19601  
Nieprzeczytane 16-09-2022, 13:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Historyczny Jezus - faryzeusz z dobrego domu | prof. Łukasz Niesiołowski-Spanò ( 51.18 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=6PKcwUXOH3A&t=3s


Radio Naukowe

Czy Mesjasz żydowski miał być Synem Boga? Pytam o to historyka specjalizującego się w dziejach starożytnej Palestyny. – Nie… W pierwotnym ujęciu jego działalność miała być polityczna. Mesjasz miał być po prostu wyjątkowo prawym i sprawiedliwym królem – odpowiada prof. Łukasz Niesiołowski-Spanò, dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym kontekście trudno się dziwić, że ubogi Jezus jako Mesjasz mógł być uważany za uzurpatora. – O ile Jezus w ogóle mówił o sobie, że jest Mesjaszem – zauważa prof. Niesiołowski-Spanò. Zdaniem historyka, nie ma na to dowodów. – W Nowym Testamencie jest to powiedziane, ale to zostało zapisane pokolenie, dwa później – podkreśla. W źródłach współczesnych Jezusowi brakuje o nim wzmianek. Wskazywałoby to na niszowy charakter jego działalności.

Również urodzenie się Jezusa w Betlejem jest bardzo wątpliwe. – Takie twierdzenie jest dziełem autorów Ewangelii, którzy chcieli wykorzystać starotestamentowe zapisy, konkretnie z Księgi Micheasza, gdzie mowa o Betlejem: „najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu” – przypomina historyk. – Nie sądzę, żeby Jezus budował sobie taką propagandę – dodaje.

Najprawdopodobniej urodził się w Nazarecie. – Betlejem, jako miejsce urodzenia Jezusa Galilejczyka, jest bardzo łatwo podważyć, w przeciwieństwie do konsekwentnie wspominanego Nazaretu. Historyk nie ma powodów, by wątpić, że Jezus urodził się właśnie tam – mówi prof. Niesiołowski-Spanò.

A dlaczego cześć Żydów uznała w Jezusie Mesjasza? I to bez znaczenia czy on tak o sobie mówił, czy było mu to przypisane? Czynników mogło być wiele, a jednym z nich pozytywny, optymistyczny przekaz Jezusa oraz dopuszczenie do wspólnoty chrześcijan nie-Żydów (dzięki Pawłowi z Tarsu można było być chrześcijaninem bez konieczności obrzezania i przejścia na koszerne jedzenie).

Posłuchajcie podcastu, w którym prof. Niesiołowski-Spanò opowiada o prawdopodobnie wysokim wykształceniu Jezusa, rozważa dlaczego doszło do jego śmierci i przypomina, że Jezus był faryzeuszem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19602  
Nieprzeczytane 17-09-2022, 12:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Forum w Karpaczu, a odbudowa Ukrainy ( 42.43 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=RMuMoITfLko


XXXI Forum Ekonomiczne Karpacz 6-8 Wrzesień 2022
Europa w obliczu nowych wyzwań


Wrażenia z forum Zbigniewa Dylewskiego .:Forum to wydarzenie komercyjne ,5 tysięcy uczestników dużo paneli , obecni politycy znani z pierwszych stron gazet. Catering robił furorę obecna Biedronka , Żabka a Lidl już taką nie.

Amerykanie mówią jak menadzerowie , z wizją i polotem a Europejczycy jaki seniorzy z domu starców.

Andrew Spannaus :
*Jako zachód już jesteśmy w mniejszości , za to Rosja i jej zwolennicy czyli Chiny Indie i duża część azjatyckiego swiata tworzą większość świata .
*Rozumiecie państwo jaka zmiana dokonała się przez wojnę na Ukrainie.
*Żyjemy w świecie outsourcingu - Zachód produkuje pieniądze a Azja jest fabryką świata
*Żyjemy w erze dezinformacji pierwszą ofiarą wojny jest prawda a informacja,dezinformacja jest bronią .

GMF at 50 - German Marshall Fund
*Pozyskanie zamrożonych aktywów banku centralnego Rosji wymaga dużo czasu i jest wątpliwe.

Zbigniew Dylewski
Polscy politycy to seniorzy , którzy bawią się w piaskownicy .Bez wizji , politycznie poprawni , popierający Zachód . Przyzwyczajeni do wystąpień na każdy temat , plotą polityczne dyrdymały jak w Polskiej TV . O Planie Marshalla wielu mówiło , ale nie wiedzieli o czym . Natomiast Ukraińcy o Planie mówili , życzeniowo i emocjonalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19603  
Nieprzeczytane 18-09-2022, 09:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Polsce przydzielono ukraiński Donbas do odbudowy | "W sedno rynku" - 16.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=cM2U51VeUlw


Donieckie Zagłębie Węglowe przypadło Polsce wraz z Włochami w ramach ustaleń międzynarodowych, kto jaką część ukrainy będzie odbudowywał. Pytanie czym Polska w ogóle to zrobi? Ukraina ma natomiast jeszcze większy kłopot niż same zniszczenia. Jest nim populacja Ukrainy, której demografia wskazuje na silne zmniejszanie się, a wojna dodatkowo ten proces przyspieszyła. Czy zatem będzie dla kogo odbudowywać Ukrainę?

00:00 Przywitanie
01:30 PKB Ukrainy
07:30 PKB Per Capita
15:00 Rozkład dobrobytu na Ukrainie
23:40 Partnerzy handlowi Ukrainy
31:00 Populacja Ukrainy
37:00 Możliwości budowania miast Ukrainy
41:50 Gdzie rodzą się dzieci
48:20 Odbudowa Ukrainy

Temat Ukraina jest częsty w mediach bo rządzący chcą swoją nieudolność w podejmowanych decyzjach gospodarczych, które skutkowały inflacją obwiniać Rosję i Putina. Jest to tylko część prawdy , wynikającej z konfliktu jakim jest wojna pomiędzy Zachodem a Rosją na Terenie Ukrainy gdzie walczący są Ukraińcy .

W wczorajszym materiale słuchaliśmy Zbigniewa Dylewskiego który był uczestnikiem forum w Karpaczu poświęconemu Ukrainie .Dylewski zwrócił uwagę na wystąpienie Andrew Spannaus który powiedział :
*Jako zachód już jesteśmy w mniejszości , za to Rosja i jej zwolennicy czyli Chiny Indie i duża część azjatyckiego świata tworzą większość świata .
*Żyjemy w erze dezinformacji pierwszą ofiarą wojny jest prawda a informacja,dezinformacja jest bronią .

Tak samo pragmatycznie podszedł do sprawy Niemiecki GMF at 50 - German Marshall Fund *Pozyskanie zamrożonych aktywów banku centralnego Rosji wymaga dużo czasu i jest wątpliwe.

To co widzimy i słyszymy z ust polityków i mediów to większości durna propaganda skierowana do nie za bardzo orientującego się odbiorcę nie mającego pojęcia o zawiłościach geo-polityki .Przekaz jaki nam serwują , ma wpływać na emocje i uzyskać poparcie dla polityki prowadzonej przez elity w Polsce. To co piszę nie odbierajmy że jesteśmy głupi , my po prostu o wielu sprawach nie wiemy . Kiedyś jeździli politycy po dyrektywy do Moskwy a obecnie do Brukseli i Waszyngtonu i brakuje nam samodzielnego myślenia i patrzenia bardziej na interes Polski.

Każdy spokojnie niech sobie to posłucha i sam z tego wyciągnie wnioski. Zamieszczam komentarz Dariusza Koncewicza umieszczony 22 godziny temu
Materiał chyba dobrze diagnozuje cala sytuację- a jest ona smutna i nieciekawa. Ukraina toczy śmiertelny bój, ma poczucie ze ratuje dupę Europie przed sowietami, giną ludzie ale chyba czeka ją nieciekawa przyszłość. Mozna powiedziec: choc raz to nie My jesteśmy po uszy w gównie. Dzieki bogu �� Pozdrawiam autorów. Dobra robota. ���� [/size]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19604  
Nieprzeczytane 18-09-2022, 12:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Rafał Betlejewski

Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by zgodzić się na rolę spowiednika dzieci. Dorosły facet zasiada w ciężkiej szafie i czeka, aż dziewięciolatki przyjdą przed nim się upokarzać. Na kolanach. Jest to dla mnie wizja niepojęta...
Dzieci. Kto miał dzieci? Kto przebywał z dziewięciolatkami, ten wie, jakie to wspaniałe istoty, jak pełne życia, żartu, energii, naiwnej przebiegłości, ufności, zainteresowania. Człowiek staje przed nimi w skromnym zachwycie i wdzięczności. Nie przestaje się uśmiechać, dziwować, zadaje pytania, słyszy zaskakujące odpowiedzi. Wie, że ma do czynienia z ludźmi - osobami, które należy szanować w ich odrębnym świecie marzeń i wyobrażeń, że należy uznać ich godność, dumę, wrażliwość. A przede wszystkim ich odrębność i prawo do intymności. A tymczasem...
A tymczasem są faceci, którym się wydaje, że mogą dzieci przesłuchać. Przesłuchać z urojonych win. Wymagać wyznawania intymnych myśli. Napominać. Nie wiem, nie potrafię zrozumieć, jak można przyznać sobie takie prawo i nie umrzeć ze wstydu samym sobą... Trudno mi pojąć, że dorosły może zaingerować w życie dzieci w tak obcesowy sposób, wejść w ten świat i dokonać przesłuchania, że można kazać im przed sobą klęczeć i się upokarzać, że słucha, jak się jąkają, wyznają, wstydzą. I jeszcze łaskawie im wybaczać! Jak można znieść samego siebie i spojrzeć sobie potem w oczy, to ja po prostu nie wiem. It's beyond me.
----
Moja książka, która jest wielkim rozliczeniem katolicyzmu z moralnych klęsk wychodzi już za tydzień. Kup ją dziś i pomóż mi prowadzić działalność oświatową: https://365lekcjireligii.pl/.../ksia...ekcji-religii/
Za chwilę ruszę w trasę po Polsce. Będę ludziom mówił dokładnie takie rzeczy. Dziękuję!

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...Cw&oe=632AF7B4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19605  
Nieprzeczytane 19-09-2022, 09:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...Nw&oe=632CEAEE

Abandoned World
Dinning room, Windsor Castle, England.

Jadalnia, zamek Windsor, Anglia.


To za życia ,ale kiedyś przyjdzie czas nam odejść .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19606  
Nieprzeczytane 19-09-2022, 10:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Katecheza
https://www.youtube.com/watch?v=9q6euBF3Y7s


Dobry Dóch II


TomDos
To nie prawda, że we Francji naucza się religii w szkołach. We Francji, ze względu na radykalnie rozumianą zasadę świeckości, nie prowadzi się lekcji religii w budynkach państwowych. Jednak każda szkoła publiczna ma obowiązek zagwarantowania jednego wolnego popołudnia w tygodniu na naukę religii poza szkołą. Koszty pokrywają Kościoły, rodzice i związki wyznaniowe

Teresa Stepanowicz
@Astrotaur Myślę, że i tak i nie. Kołtun kołtunem ale tenże właśnie kołtun powoduje, że Polacy wcale nie są aż tak wierzący jak to się wydaje. W bardzo dużym procencie silniejsza jest presja społeczna niż to jest prawdziwa wiara. Ludzie wolą iść za zwyczajem, za tradycją i tzw. obrzędowością niż się z niej wyłamać i zrobić inaczej niż wszyscy. Proszę zauważyć, że w przypadkach jakichś konfliktów, nie mówi się o tym, przykładowo, co Bóg na to, tylko co sąsiedzi powiedzą albo babcia będzie niezadowolona, ciocia... itd. Dlatego rozjeżdżają się wskaźniki deklaracji ze stanem faktycznym. Tak naprawdę niczego nie możemy być pewni, bo w tej akurat sferze hipokryzja jest ogromna. I

Ado
Funkcjonariusze kościelni chcą mieć prawo wyłączności do decydowania o każdym aspekcie życia dzieci. I chcą wiedzieć wszystko o tym, dzieje się w domu, szkole, u kolegów i koleżanek. Chcą decydować o tym, co dziecko ma robić w wolnym czasie i na co wydawać będzie kieszonkowe; kiedy może jeść słodycze, a kiedy nie jeść mięsa.
Skoro nie chcą łożyć na utrzymanie cudzych dzieci to jakie mają prawo do decydowania o ich życiu?


Lidia Cerndt
Przestałam chodzić na religię w wieku dziesięciu lat po tym jak ksiądz na religi uderzył mnie.Wtedy religia była w kościele.Na szczęście miałam mądrą mamę która stanęła po mojej stronie i pamiętam jak koleżanki mi zazdrościły że nie muszę chodzić.U spowiedzi byłam raz w życiu przed komunią i do dzisiaj pamiętam tą traumę bo wtedy dowiedziałam się że jestem złym człowiekiem.Przeżyłam z mężem ponad 40 lat na ślubie cywilnym i jesteśmy dobrymi ludźmi.
.................
Ty też możesz mieć swoje zdanie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19607  
Nieprzeczytane 19-09-2022, 11:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Nieznośna lepkość bytu 19.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=2tpSfc6qnQc

Analizy LIVE w poniedziałek 19 września 2022.


Nowy tydzień, a stare problemy narastają. Rafał Bogusławski solo m.in. o inflacji, która coraz mocniej przykleja się do gospodarek, o nadchodzących kłopotach europejskiego przemysłu i skrajnej niechęci do inwestowania w akcje. Czy to znaczy, że już pora...?

��Rynki według Bogusławskiego.

��Banki centralne odkrywają, że ceny w gospodarce nie chcą spadać.

��Nasza inflacja bazowa już pokazuje lepkość. 9,9% i będzie wyżej.

��Dezindustrializacja w Europie przed nami. Wysokie koszty energii w UE rozłożą przemysł ciężki.

��BofA – największe niedoważenie w akcjach w historii badania. Managerowie nie wierzą w hossę. Brak wiary większy niż po upadku Lehmana.

��Tydzień z Fedem – Powell zdecyduje o losach świata.

��W USA nie chcą pracować w sektorze publicznym – będą podwyżki płac, będzie wyższa inflacja.

��Rosja eksportuje więcej ropy do Chin i Indii. Europa traci podwójnie.

��Rosja przegrywa w Ukrainie. Co to oznacza dla rynków?

Produkcja stali coraz mniej opłacalna w Europie i decyzje Arcelor Mittal zrozumiałe ,dla nas Polaków i ludzi zatrudnionych w tym przemyśle wiadomość nie najlepsza.Rząd ma dwie możliwości , wesprzeć sektor prywatny albo restrukturyzować rynek pracy.

Po wyłączeniu ostatnich zespołów elektrolizy, Huta Aluminium "Konin" w Koninie (Wielkopolska) zakończyła w środę, po 43 latach, produkcję aluminium. Była jedynym w kraju producentem aluminium hutniczego. Huta twierdzi, że jest ofiarą wysokich cen prądu.

Nie muszę tego komentować jaki to ma wpływ na pracujących tram ludzi ,rodziny i ich bliskich. Smutna dla mnie jest ta wiadomość . Zastanawiam się nad naszymi politykami zajętymi sobą , organizowaniem show w Parlamencie , kłótniami a nie sprawami tych co ich wybrali. Szukanie wrogów zewnętrznych wymachiwanie szabelką angażowanie się w konflikt Ukraińsko-Rosyjski blokadę Nord Stream 2 i wywołanie kryzysu energetycznego. Myślenie jedno kadencyjne bez uwzględniania w dłuższym okresie czasu skutków swoich decyzji . Obudziliśmy się w ręką w nocniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19608  
Nieprzeczytane 20-09-2022, 19:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Czekając na podwyżkę… stóp procentowych 20.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=AF1x2X3zGn8


Analizy LIVE we wtorek 20 września.


Tym razem perspektywy dla globalnego wzrostu, dane z polskiej gospodarki i rynki surowcowe w nerwowym oczekiwaniu na konferencję szefa Fedu.

📢 Rynki czekają na środową konferencję Powella.

📢 Prognozy wzrostu gospodarczego na świecie spadają. Ile z tego rynki już wyceniły?

📢 Bundesbank straszy recesją.

📢 Dziś dane o cenach producentów, produkcji przemysłowej, wynagrodzeniach i zatrudnieniu. Czy jest bardzo źle?

📢 Złoto pod presją, ale czas na odreagowanie.

📢 I co dalej z miedzią? Popyt ma się mocno, zabraknie podaży?


Dzisiaj wiele spraw miałem na głowie ale o finansach nie zapomniałem. Gospodarka to system naczyń połączonych Czkawka w USA u nas poważna choroba , nasz eksport to 60% to Niemcy . Dlatego jest to ważne , o tym się tu często mówi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19609  
Nieprzeczytane 20-09-2022, 23:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Xeo95 Offline
Rodzice i szkoła wychowują mnie że trzeba być dumny z tego że jestem Polakiem. Jednak zastanówcie się:
-mogę być dumny z tego że mam niebieskie oczy, ale nie jestem gdyż to nie moja zasługa. Po prostu am tak zapisane w DNA i koniec kropka.
-mogę byc dumny z tego że mój dziadek walczył przeciwko hitlerowcom ale nie jestem gdyż nie jest to moja zasługa i nie walczyłem przy jego boku.
Do czego zmierzam? Nie mogę być dumny z tego że jestem Polakiem gdyż nie moja to zasługa. Narodowość "dziedziczy się" po rodzicach, a jak wiadomo rodziców się nie wybiera


Takie sobie przemyślenia na wieczorną porę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19610  
Nieprzeczytane 21-09-2022, 12:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Poznaliśmy ostateczne wyniki spisu powszechnego przeprowadzonego w 2021 roku. - Według stanu na dzień 31 marca 2021 r. ludność Polski liczyła 38 036 118 osób - podał GUS we wtorek (20 września) na konferencji prasowej. W porównaniu z wynikami spisu w 2011 roku, jest nas więc mniej o 1,2 proc. (476 tys.). Najwięcej powodów do zmartwień wśród miast wojewódzkich mają Katowice, Łódź, Kielce i Bydgoszcz.

Zgodnie w wynikami Narodowego Spisu Powszechnego 2021 w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat udział mieszkańców w wieku produkcyjnym spadł aż o 5,1 proc.
- Już ponad co piąty mieszkaniec Polski ma ponad 60 lat. Te wskaźniki stanowią bardzo poważne wyzwanie do polityki społecznej państwa – mówi Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego .
Największy przyrost liczby mieszkańców od 2011 r. wśród miast wojewódzkich zanotowała Zielona Góra (o 17 proc.), a najwięcej mieszkańców ubyło w Katowicach (spadek o 8,1 proc.).
Mamy też zmianę w trójce największych miast w Polsce. Wrocław wyprzedził Łódź

W Polsce 31 marca 2021 r. mieszkało 38 036 118 osób (48,3 proc. populacji stanowili mężczyźni, a 51,7 proc. kobiety). Gęstość zaludnienia, tj. liczba osób przypadających na 1 km2 powierzchni kraju, wyniosła 122 osoby (w 2011 r. – 123).

W 2021 r. w miastach mieszkało w Polsce 60,8 proc. ludności, podczas gdy w 2011 r. odsetek ten wynosił 59,8 proc. Zgodnie ze stanem z 31 marca 2021 r. na teren wiejskich żyło 40,2 proc. Polaków (w 2011r. - 39,2 proc.).

Najludniejszym wciąż jest województwo mazowieckie (5 mln 514 tys. mieszkańców. Mazowsze zanotowało też największy przyrost ludności od spisu przeprowadzonego w 2011 (o 14,5 proc., czyli 246 tys. osób).

Drugim pod względem liczby mieszkańców pozostaje województwo śląskie (4 mln 402 tys.), jednak liczba mieszkańców spadła tam od 2011 r. aż o 11,6 proc. (227 tys. osób).

Najmniej zaludnione województwa to: Opolskie (954 tys. mieszkańców) i lubuskie (991 tys.).

Największy przyrost liczby mieszkańców od 2011 r. wśród miast wojewódzkich zanotowała Zielona Góra (wzrost o 17,7 proc.), z kolei najwięcej mieszkańców ubyło w Katowicach (spadek o 8,1 proc.).

Nadal niepokojącym trendem jest szybkie starzenie się polskiego społeczeństwa, przy jednoczesnym spadku liczby osób czynnych zawodowo.

Liczba mieszkańców Polski w wieku przedprodukcyjnym spadła w latach 2011-2021 z 18,7 proc. do 18,4 proc.

Mieszkańcy kraju w wieku produkcyjnym w 2011 r. stanowili 64,4 proc., podczas gdy w roku 2021 - 59,3 proc.

Udział ludności w wieku poprodukcyjnym zwiększył się z 16,9 proc. w roku 2011 do aż 22,3 proc. w 2021 r.


Już ponad co piąty mieszkaniec Polski ma ponad 60 lat. - Te wskaźniki stanowią bardzo poważne wyzwanie do polityki społecznej państwa – podkreśla prezes GUS Dominik Rozkrut.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19611  
Nieprzeczytane 21-09-2022, 14:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Chrześcijaństwo jako amoralna religia ( 1.37.25 )
https://www.youtube.com/watch?v=N9Y5GiALH7o


Czy to dobry pomysł, żeby pokazywać małym dzieciom zmaltretowany i zakrawiony korpus przybity do krzyża? O życiu wiecznym, ofierze Jezusa oraz uwielbieniu cierpienia opowiadają Arturowi profesorowie Ireneusz Ziemiński i Stanisław Obirek

Z mitem okrutnego Boga próbują się zmierzyć prof. Ireneusz Ziemiński i prof.Stanisław Obirek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19612  
Nieprzeczytane 22-09-2022, 14:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

FRANK SZWAJCARSKI PRZEBIŁ 5 ZŁOTYCH 22.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=AII1PgwsmG8


Analizy LIVE, 22 września 2022.
Inwestowanie, gospodarka, giełdy, obligacje, surowce, fundusze inwestycyjne itd.

plan na czwartek wygląda tak:

��Mocna podwyżka stóp w USA. Jak daleko do ujarzmienia inflacji?

��Mobilizacja na dolarze. Zielony w górę po wystąpieniu Putina.

��Twardy jak WIG20. Przeceniona GPW zniosła w środę wzrost wojennego napięcia, a indeksy poszły w górę.

��Złoty mocno osłabiony. Frank szwajcarski przebił 5 złotych na międzybanku.

��Na pocieszenie sprzedaż i produkcja, czyli niezłe dane z polskiej gospodarki.

��Fundusze akcji i dywersyfikacja. Wybór rynków ważniejszy od talentów zarządzających.

Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz

Zaczynają się problemy , ale bądźmy dobrej myśli że nasi politycy nie zrujnują gospodarki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19613  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 11:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Nauka czy wiara ?
https://www.youtube.com/watch?v=aHl-aYa_pnw



Dobry Dóch

Czy nie warto się nad tym wszystkim zastanowić ??? i nie popełniać błędów rodziców .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19614  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 18:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Ewa Minge mówi o STAWKACH celebrytek-prostytutek
https://www.youtube.com/watch?v=INrI1S_IBu8


Ewa Minge wyznała, że wie o ośmiu popularnych "gwiazdach", które świadczą swoje usługi seksualne. Przy okazji premiery swojej książki projektantka opowiedziała nam o szajce, która ma promować dziewczyny na celebrytki.

Kiedyś takie tematy szokowały dzisiaj są już codziennością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19615  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 13:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Może biskupów trzeba wziąć głodem?
https://www.youtube.com/watch?v=DJ47Oa6PNGc


Jak to jest być w Kościele, wiedząc o gwałtach na dzieciach księży, wykorzystywaniu sióstr zakonnych, o bucie i nadużyciach finansowych biskupów? Czy katolik, który nie bierze odpowiedzialności za swoją wspólnotę, dopuszcza się grzechu? Czy oprócz obowiązków ma jakieś prawa? Na te i inne pytania odpowiada Arturowi Tomasz Terlikowski.


Program powstał dzięki zbiórce przeprowadzonej na patronite.pl/sekielski
Zostań naszym Patronem


????????



Odpowiedź z Cytowaniem
  #19616  
Nieprzeczytane 27-09-2022, 15:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

☪️ SZATAŃSKIE WERSETY KORANU I CÓRKI ALLAHA / #krótkoalenatemat
https://www.youtube.com/watch?v=Mj9WePW68bI&t=27s


Większość z nas słyszała o powieści Szatańskie wersety – autorstwa Salmana Rushdiego ale o co tu chodzi z tymi szatańskimi wersetami .????????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19617  
Nieprzeczytane 28-09-2022, 12:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dolar po 5 zł! - Bliżej rynków, 28.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=AA97VoIfKlA


Sentyment risk-off / odejść od ryzyka / utrzymuje się na rynku. Jastrzębie wypowiedzi członków Fed i awaria (?) gazociągu Nord Stream przyciągają uwagę inwestorów. Rekordowo drogi dolar względem złotego, kurs USDPLN powyżej 5 zł! EURUSD kontynuuje ruch w ramach trendu spadkowego.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Niniejszy materiał stanowi publikację handlową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r........

Dzisiaj nie ma Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz jutro będzie szersza informacja . Ale jak sami widzicie dolar się umacnia złotówka jest coraz słabsza euro też traci do dolara .Inflacja dalej w Polsce rośnie , surowce Polska kupuje , są one rozliczane w dolarze . Odbija się nam czkawką nasze wspieranie Ukrainy w awanturze z Rosją. Politycy pewnie dawno przewalutowali swoje oszczędności i dalej nas mamią że nad sytuacją związaną z inflacją panują . Nowe podatki , nowe pożyczki na rynkach międzynarodowych na wyższy procent by mieć środki na tarcze i tak w kółko . Myślę ze na naszym forum jest kilku seniorów pamiętających dobrze rok osiemdziesiąty . Należy pamiętać że inflacja to nie tylko sprawa wojny i przez nas finansowania pomocy , duża część to nieudolność w zarządzaniu gospodarką klasy rządzącej . Co nam dają spory z Unią bo się kilku politykom ubzdurało że Polska biedaków będzie od Bałtyku po morze Czarne.



Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-09-2022 o 12:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19618  
Nieprzeczytane 28-09-2022, 16:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dziś w nocy test systemu obrony Ziemi!

Pamiętacie film „Armageddon”? Niedawno próbowaliśmy go obejrzeć z dziećmi i… no nie dało się. Jest okropnie zły. Znaczy ma swoje jasne momenty, ale w sumie skończyło się na przewijaniu całych fragmentów. I to mimo całego sentymentu do tego dzieła…
No więc dziś w nocy wydarzy się taki mały armageddonik. Mały, ale znacznie sensowniejszy niż ten, który wymyślili twórcy filmu. Mianowicie sonda DART wystrzelona przez NASA przywali w małą planetoidę zwaną Dimorphos. Naprawdę małą, bo mającą ledwie 160 m średnicy.
I o to właśnie chodzi. Bo celem misji jest, jak w „Armageddonie”, zmiana orbity planetoidy. Niewielka, bo skała wyhamuje o około 1%. Sama sonda jest nieduża – wielkości niedużej lodówki, ważąca 610 kg, za to rozpędzona do ponad 6,5 km/s. Taka energia powinna wystarczyć do spowodowania wykrywalnej zmiany w obiegu małej planetoidy wokół większej – Didymosa.
Zderzenie obserwować będzie malutka sonda wypuszczona przed samym zderzeniem. Ale na Didymosa i Dimorphosa skierowane są dziś teleskopy Hubble’a i Jamesa Webba. Czyli wszystko, co mamy najlepszego.
Celem całej tej misji jest przetestowanie systemu pozwalającego w razie zagrożenia zmienić orbitę obiektu, który zagrażałby kiedyś Ziemi.
Bo ten patent z „Argmageddonu” jest kompletnie bez sensu – nie tylko by nie pomógł, ale raczej wywołałby jeszcze większe straty.
Zderzenie będzie miało miejsce dziś w nocy o 1:14. Trzymamy kciuki za test systemu obrony Ziemi!

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...&oe=633 91519


https://www.youtube.com/watch?v=-N4jf6rtyuw

Odpowiedź z Cytowaniem
  #19619  
Nieprzeczytane 29-09-2022, 11:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Ograniczyć straty 29.09.2022
https://www.youtube.com/watch?v=7sDjSyY228k


Analizy LIVE w czwartek, 29 września ,w czasach, gdy trudno mieć nadzieję na zarabianie.
Od razu uprzedzamy, nie będzie cudownych patentów i genialnych stop lossów.
Zamiast tego proste pytanie, czy to nie jest czas na chwilowe porzucenie nadziei na zyski, łyk wody, spacer… i wydłużenie horyzontu.

📢Przegląd newsów inwestycyjnych, czyli rynki według Bogusławskiego.

📢Czy już pożegnać nadzieję na zyski, czyli instrukcja obsługi bessy.

📢Królestwo funta kontratakuje. Bank Anglii z interwencją w obronie waluty i długu.

📢Nie czas żałować róż, gdy płonie las, czyli reguła wydatkowa do demontażu, bo są pilne potrzeby.

Analizy LIVE w czasach, gdy trudno mieć nadzieję na zarabianie.

Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz


Kto wcześniej przewalutował swoje oszczędności to zyskał. A rozpędzanie konsumpcji nie z oszczędności z dodruku pieniądza jest nie najlepszym pomysłem . Inflacja będzie uderzała bardziej w tych co mają niskie emerytury. Też sobie należy zdawać sprawę że tarcze antyinflacyjne się skończą i co wtedy ??? Zacznijcie mili seniorzy samodzielnie myśleć a nie słuchajcie bzdur plecionych przez wszystkowiedzących polityków i ich komentatorów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19620  
Nieprzeczytane 29-09-2022, 12:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

DRAMAT POLAKÓW! ZABRAKNIE GAZU, inflacja UROŚNIE! Grabowski: Trzymajmy się KRZESEŁ, pasy to za mało ( 26,44 min )
https://www.youtube.com/watch?v=otVaw0tdj6E


Bogusław Grabowski – polski ekonomista, menedżer, były wicewojewoda łódzki i członek Rady Polityki Pieniężnej I kadencji (1998–2004).
O rurociągu , Sasin , VAT , itd. Bawimy się w piaskownicy Warto posłuchać tych co mają pojęcie o gospodarce.

Wiedza pozwala podejmować racjonalnie decyzje o tym należy pamiętać . Inwestuj w siebie ??? Zacznij samodzielnie myśleć. Podnośmy wiedzę ekonomiczną by rozumieć świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.