menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3101  
Nieprzeczytane Wczoraj, 12:38
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 325
Domyślnie


Witam ponownie, Basiu, wiem, że jak coś nie skrobnę i mnie nie widać, to się martwimy o tę osobę, choć kilka słów napiszę, i jestem z wami.
Zdrowie dopisuje, krzyżówki rozwiązuje, bo książek nie mam już w zapasie by poczytać...więc czymś muszę się zająć.


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3102  
Nieprzeczytane Wczoraj, 12:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 325
Domyślnie

Witajcie, poszłam zobaczyć co to dzisiaj mamy mieć na obiad? trzeba zrobić ciasto na naleśniki, serek, dżem ,pasztet jest kupiony.
Na dworze zaczął wiatr wiać i zrobiło się ponuro
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3103  
Nieprzeczytane Wczoraj, 15:23
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 620
Domyślnie

Dzień dobry w czwartek.
Czy jeszcze ktoś pije kawę sypaną w szklance?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wróciłam już z wyjazdu z nad morza. Dobrze było ale się skończyło. Niestety muszę przyznać że takie dłuższe pobyty to nie są na naszą emerycką kieszeń. Za pobyt tygodniowy dla jednej osoby przed terminem, majówką czy Bożym Ciałem to nie wystarczy trzynastka emerytalna. O letnim wypoczynku to nawet emeryci nie mają co marzyć.Jak nie mają działki,czy rodziny u której mogliby zatrzymać się to muszą siedzieć w domu.Ceny są horrendalne.Niemieckich seniorów na to stać bo w tym ośrodku co byłam, było ich ponad 60%.
Krysiu, domyślam się że teraz przed Toba trudne chwile.Gdy do domu wkracza choroba kogoś bliskiego wszystko się zmienia.Z całego serca życzę Ci cierpliwości, także zdrowia i energii. To dobrze że znalazłaś miejsce gdzie Wam pomogą w pielęgnacji Teścia. Płacisz niemałe pieniądze ale nie raz człowiek nie może i nie wie jak poradzić sobie ze starszym człowiekiem.
Zosiu,Saga Przytulna Katarzyny Michalak składa się z czterech części.
Wiosna w Przytulnej.
Lato w Przytulnej.
Jesień w Przytulnej.
Zima w Przytulnej.
Uwielbiam wszystkie książki tej autorki.Czytałaś serię Leśna trylogia albo serię mazurską ?. Też są świetne. Polecam.

Gienek pomimo chłodu i deszczu jak czytam to wielce zadowolony z wizyty znajomej.Tak trzymaj,może ta znajomość to początek czegoś nowego ..... .

Dobrego popołudnia życzę wszystkim i ciepełka gdyż jakoś tak chłodno u mnie i pada.


__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : Wczoraj o 15:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3104  
Nieprzeczytane Wczoraj, 16:39
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 728
Domyślnie


Dzień dobry wszystkim obecnym. Gieniu dzisiaj pierwszy nasz Ul otworzył i nas ładnie przywitał.
Teraz masz towarzyszkę to będzie Ci lżej razem obiad ugotujecie , mój mąż mi dużo pomaga. Cieszy mnie poprawa zdrowia Krysi Teścia. Tak jak Basia pisze oprócz lekarza przy waszej pomocy odzyska na nowo siły, życzę mu poprawy zdrowia Tobie Krysiu dużo siły. Cieszę się, że jest poprawa Teścia zdrowia i Wam będzie z tym lżej.
Grażynka wypoczęła jak piszesz portfel cieńszy, ale raz na jakiś czas taki relaks się należy dla siebie dopóki zdrowie dopisuje to trzeba się cieszyć z wyjazdu i z każdej chwili.
Grażynko dziękuję za sypaną, parzoną kawkę taką zawsze piję. Zosiu ja też lubię naleśniki, obiad już zjedliśmy i teraz będziemy odpoczywać. Miłego dnia. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3105  
Nieprzeczytane Wczoraj, 18:19
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 875
Domyślnie Witam Pszczółki

Obiad to raczej ja zrobiłem . Sałatka była od wczoraj , tylko rybę usmażyłem i barszcz czerwony do był do obiadu .
Kolację już ona robi i śniadanie też. umie dobrze przyrządzić , dużo zieleniny i smaczne są.Duzo mi pomaga w kuchni. Zadowolona jest bardzo ze mnie ,jest szczera wyrozumiała, tak ze nie darmo z nią się spotykałem na czatach. Działo się to błyskawicznie. Chyba to dar Boży. I ta odległość. Pozdrawiam was
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3106  
Nieprzeczytane Wczoraj, 18:38
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 796
Domyślnie


____

Witam nasze miłe grono jak zwykle czwartkowym ludkiem Krasnoludkiem ,
które czynią cuda w razie naszych potrzeb to do nich się czasem odwołujemy
i jak widać to Krasnoludki są w stanie nam czasem pomóc , pomogły Zosi
w szybkim przeczytaniu 4- tomowej książki.
Gienkowi dziękuję za otworzenie i przewietrzenie po nocy naszego Ula.
Cytat:
Pisze Gieniek;- Witajcie moje ukochane pszczółki.Basiu pięknie nam odpisałaś , tak to w życiu powinno być, jak się kocha drugą osobę.Wstaliśmy zdrowi wypoczęci i czego sobie więcej życzyć. Śniadanie zrobiła sympatycznie kawa wypita . Chwila relaksu na podwórku,świeże powietrze dotlenić się trzeba. Jestem bardzo zadowolony . Nie pomyliłem się nic z wybrania przyjaciółki . Chociaż nas dzieliła długa odległość , to warto było. Teraz prowadzimy na razie spokojny tryb życia. Bardzo ona jest zadowolona , a ja dopiero.
Gienek to dobrze, że trafiłeś na przyjazną Ci osobę , ważne jest byście się dobrze traktowali i zgadzali i pomagali sobie w pracy. Niech wam się żyje ze sobą zgodnie
i cieszę się , że jesteś zadowolony z wybranki, oby jak najdłużej zawsze
i wszędzie byli razem i wzajemnie sobie pomagali w pracy.
Cytat:
Pisze Grazynka;- Wróciłam już z wyjazdu z nad morza. Dobrze było ale się skończyło. Niestety muszę przyznać że takie dłuższe pobyty to nie są na naszą emerycką kieszeń. Za pobyt tygodniowy dla jednej osoby przed terminem, majówką czy Bożym Ciałem to nie wystarczy trzynastka emerytalna. O letnim wypoczynku to nawet emeryci nie mają co marzyć.Jak nie mają działki,czy rodziny u której mogliby zatrzymać się to muszą siedzieć w domu.Ceny są horrendalne.Niemieckich seniorów na to stać bo w tym ośrodku co byłam, było ich ponad 60%.
Grażynka zjechała do domu , ale odreagował Twój organizm na klimat morski,
dałaś odpocząć sobie od codziennych obowiązków dostarczyłaś dla zdrowia
dużo Jodu , a do portfela napłynie świeża kasa , Emerytowi takie wyjazdy
są potrzebne pod warunkiem jak pisze Janina , że ma się na to siły bo i tych
sił kiedyś zabraknie , oczy by chciały , a organizm nie nadąża . Dlatego kiedy
młode lata Emeryta to trzeba korzystać z wszelkich dóbr i wyjazdów co jeszcze
może być nam dane wykorzystać na maxa. Potem już jest tak jak się osiądzie
w domowym zaciszu (" Klapen na d...n ") nawet nogi nie nadążają , a jeszcze
by się więcej chciało i okazuje się , że to się nam tylko tak wydawało...
Grażynko dopóki jeszcze jesteś młoda i zdrowa korzystaj z każdej chwili.
Cieszę się , że się tak fajnie zrelaksowałaś i nabrałaś energii. Super sobie
spędziłaś czas z mężem. Jeśli chodzi o kawę to piję różnie, najczęściej
parzoną , a dzisiaj parzoną w Tygielku bo kupiłam Tchibo mieloną i czarna
jest jak smoła , a fusy kawy twarde jak piasek to parzyłam w Tygielku
i dodałam do filiżanki szczyptę Kardamonu do podniesienia jej aromatu
nie powiem bardzo dobra , mojemu mężowi smakowała , ale wolę pić
kawę bez dodatków cynamonowych itp. najwyżej zalewam odrobiną mleka.
Sypana czy z ekspresu też piję , ale tradycyjnie najczęściej parzoną .
Krysiu życzę Wam z Twoim mężem dużo siły , wytrwałości dla was i Teścia
dużo zdrowia , a reszta się sama ułoży. Trzymam kciuki, z dnia na dzień
będzie tylko lepiej.Serdeczne uściski dla Ciebie Krysiu trzymajcie się.
U mnie piękna słoneczna pogoda +11°C teraz słoneczko intensywnie świeci . Zapowiadają ocieplenie. Pozdrawiam , kawkę dla wszystkich zostawiam ,
miłego , szczęśliwego dnia.


1./ http://www.dobrysennik.pl/energia-dnia
http://www.dobrysennik.pl/tajemnice/medycyna-naturalna
2./ http://www.czary.pl/
3./ http://www.ksiegaimion.com/
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : Wczoraj o 18:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3107  
Nieprzeczytane Wczoraj, 20:47
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 325
Domyślnie


Witam nasze grono, Grażynko pisałam ,że te wszystkie części Sagi przeczytałam, zadzwoniłam do naszej biblioteki, powiedziano mi, że inne części też mają, ale są wypożyczone, Powiedziano mi, że jak czytelnicy zwrócą, inne części sagi, to odłożą dla mnie i powiadomią, by ktoś odebrał.
nie mam na razie nic do czytania, to rozwiązuję krzyżówki panoramiczne.
Spokojnego wieczoru wszystkim życzę i napiszę. DOBRANOC


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3108  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 01:05
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 796
Domyślnie

_________
______
Życzę dobrze przespanej nocy, miłych snów, słodkiego spania i dobrego
wypoczynku. Rano ochoczego wstawania, miłego tu spotkania. Dobranoc .

__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : Dzisiaj o 01:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3109  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 06:54
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 875
Domyślnie Witam Pszczółki

Witam was, kochane jesteście pszczółki.Dziś wcześnie wstałem , kawę wypiłem kochana moja zrobiła.Posiedzieliśmy przy stole , świeca na stole. Fanie tak jest. Teraz zjadłem śniadanie ,jestem zadowolony z życia przy mojej kochanej dziewczynie . Ma na imię Krystyna.Ona jest bardzo miła serdeczna.A cieszymy się wspólnie radością z tak dużej odległości i poznanie się .Sama ona mówi ,że to było przeznaczenie dla nas dwojga z góry chyba.
Fajna pogoda się zapowiada. Jedziemy dzisiaj na duży handel , zobaczyć czym handlują , coś tak kupimy . Moja Krystyna też czyta co do was pisze , jest bardzo zadowolona , że sobie pomagamy w życiu.

Miłego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3110  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 10:29
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 620
Domyślnie

Dzień dobry w piątek.
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Gienek już po śniadaniu,planuje a może już jest na zakupach z nową znajomą. Życzę owocnych zakupów i wydania mało forsy ale to chyba nie możliwe. Ceny jak wszędzie szaleją a przed majówką to oszaleją zupełnie.
Basiu,Twoje zyczenia się spełniły.Spałam dobrze i długo.
Nie zawiodłam się,jak zwykle w czwartek przyszedł do nas wraz z Tobą czwartkowy ludek.
Zawsze czekam na czwartek.W tym dniu kupuję już chyba tylko z przyzwyczajenia tygodnik "Życie na gorąco".Z innych tygodników i miesięczników już zrezygnowałam,nie kupuję.Za dużo reklam a za mało treści.Jeszcze od czasu do czasu kupię Przyjaciółkę albo Twój Styl. Kiedyś miałam założoną teczkę w kiosku Ruchu i odkładane do niej ulubione czasopisma czy gazety. Obecnie mało kto kupuje prasę papierową.Wszystko przeniosło się do sieci.
U mnie rano był przymrozek.Zimno i na dworze i w bloku,gdyż u kogoś wymieniająć rury uszkodzili centralne.
Wymiana rur trwa dalej.Stukot,warkot cięcia betonu niesie się po całym bloku.Niektórzy mają już pa wymianie a u mnie będzie to dopiero w czerwcu.Dziś czekam na dostawę nowej pralki.Teraz idę na zakupy gdyż po 13 muszę czekać na dostawę.Poprzednia ciekła od dołu i po 4 latach kupiłam nową. Dziś sprzęty, nieważne ze znaczkiem jakiego producenta, są o wiele gorszej jakości, niż te, które były produkowane kilkadziesiąt lat temu. Co gorsza, są tak projektowane i produkowane, że nie można ich naprawiać. Powiedzenie "za moich czasów było lepiej" jest dziś w pełni uzasadnione. Kiedyś były raz że lepsze materiały a dwa taki sprzęt się naprawiało, bo się opłacało a nie wyrzuca się na śmietnik jak dziś się to robi.
Dobrego dnia życzę wszystkim.


__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3111  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 12:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 875
Domyślnie Witam Pszczółki

Byliśmy na handlu w Gliwicach, u nich takiego handlu nie ma.Powiedziała ,że dużo taniej jest u nas , jak u nich. Dziś towaru było w bród. Na życzenie klienta.
Kupiła sobie piękną bluzkę ,Bardzo mi się podobała. Sama radość popatrzeć jak sobie coś nowego kupi. Kupiła zielone do obiadu , i ona dziś robi obiad na rosole.Borówki tanie po 17 /kg/zł. Truskawki też po 15 zł /kg kupiliśmy po trochu, to już ona decydowała.Przed południem wróciliśmy do domu , kawa odpoczynek lekki . Po kieliszku wypiliśmy nalewki.Zadowolona jest z życia, wesoła..Tanio jest na tym handlu wszystko , jabłka nawet po 3,50/kg.

Pozdrawiam miłego dnia wam życzę, smacznego obiadu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3112  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 13:25
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 728
Domyślnie


Dzień dobry. Witam Gienka, pierwszy Ul otworzył widać zadowolony z nowej znajomości i Partnerki. Samotność doskwiera, a we dwoje życie ciekawsze, ważne żeby sobie pomagać w każdej pracy szanować się i się zgadzać. Ja mam Targ blisko koło siebie i bardzo jestem zadowolona bo mam duży wybór wszystkiego, można kupić coś tańszego. Grażynko zjechałaś do domu zadowolona. Pogoda się zapowiada to znowu będziesz na działce się dotleniać. Remontu rur w bloku Ci nie zazdroszczę. Basia nas ładną grafiką z Pszczółkami pożegnała na dobranoc, podziwiam jak Ty to robisz. Zosiu poddałaś mi myśli i ja dzisiaj zrobię naleśniki z serem i zupkę jarzynową.
Życzę smacznego obiadu, miłego dnia Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : Dzisiaj o 13:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3113  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 14:13
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 422
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

Witam serdecznie wszystkie Pszczółki i Gucia
Przesyłam Ci serce w podziękowaniu za to, że jesteś i że mnie wspierasz.
Mówić mi się nie chce, a co dopiero pisać - wybaczcie, że będę rzadziej.

Poczuj jak ważna jest każda kropla szczęścia, uśmiech i radość.
Jak istotne znaczenie mają - oddech i dotyk bliskiej osoby.
Zrozumiesz, że warto być na tym świecie.
Uśmiechnij się do człowieka obok, zauważ promyki dobra.
Świat jest pełen ludzi, którzy potrzebują ciepła.
Bądź dla nich słońcem.
>>> Miłego weekendu - Pozdrawiam wszystkich najmilej.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3114  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 16:39
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 796
Domyślnie


___

Witam nasze miłe grono w ostatni weekend kwietniowy. Gienkowi dziękuje za otwarcie naszego Ula , Grażynce Janinie
za kawkę , Krysi za odwiedziny. Krysiu to zrozumiale , że teraz będziesz
bardziej zajęta , będziemy na Ciebie czekać ile będzie trzeba byle by tylko
wszystko się poukładało po Twoich myślach. Ja też myślami jestem z Tobą.
Dzisiaj też nie za wiele mam czasu, ale nie na tyle by do Was napisać kilka słów.
U mnie jest piękna słoneczna pogoda i Wam życzę pogodnego i szczęśliwego
weekendu. Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam ze słonecznego Wrocławia.

__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 18:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 10:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 21:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 20:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.