menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 19:53
kresowiak's Avatar
kresowiak kresowiak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: ŁÓDZ
Posty: 2
Domyślnie Dobry aparat to kosztuje nawet 4500 zl

Jestem na tym forum poczatkujacym ale uwazam ze przy ubustronnym ubytku sluchu to wazne jest prawe ucho -odpowiedzialne za zrozumienie mowy.Ale aparaty nawet z gornej pólki cenowej musza byc dopasowane do oczekiwan klienta ,bo to jest aparat na wiele lat a minimum 5 lat.
Mam osobiscie 2 aparaty na lewym i prawym uchu ,niestety ale nastepuje pogorszenie sluchu i na prawym mam odbior zaledwie 15% wiec lewe ucho musi przejac pelny odbior.
Oczekuje teraz na dofinansowanie zeby zakupic aparat jeden ale o walorach zwiekszonych.Chodzi o odbiór mowy w warunkach duzego halasu i nie tylko. Jestem juz wiekowy a sluch utracilem po upadku z roweru. Obecne aparaty ,maja slaby zasieg i zylki do uszu ciagle sie zapychaja woskowina i to jest dodatkowy problem z czystoscia uszu i aparatów.
Pozdrawiam
kresowiak24@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 21:05
katarzynah123 katarzynah123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Polska
Posty: 21
Domyślnie

patyczków nie można używać do czyszczenia przewodu słuchowego. Patyczki są do czyszczenia małżowiny usznej. Patyczkiem można tylko wepchnąć woskowinę dalej do przewodu słuchowego a wtedy nawet laryngolog ma problemy z wypłukaniem tego. Wszelkie krople do czyszczenia pomagają tylko przy niewielkiej ilości woskowiny. Jak będzie suchy korek to krople to rozmiękczą i jeszcze bardziej zatka się ucho. Polecam stosowanie kropli przed wizytą u laryngologa, bo wtedy łatwiej jest wypłukać woskowinę. Kropli nie można stosować zbyt długo.
__________________
tester
e-ogrodnik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 23-11-2011, 18:45
katarzynah123 katarzynah123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Polska
Posty: 21
Domyślnie

nie powinno się czyścić uszu tak zwanymi "środkami do czyszczenia uszu". Środki takie nie usuną korka woskowinowego, można je używać przy normalnej czynności produkcji woskowiny, czyli gdy woskowiny nie ma zbyt dużo. Moja praca związana jest z doborem aparatów słuchowych i widziałam już dziury w błonie bębenkowej po patyczkach do uszu i popalony przewód słuchowy po jakimś środku do "czyszczenia uszu". W pewnym wieku wydziela się więcej woskowiny i nic na to nie poradzimy jedyne wyjście to częściej odwiedzać laryngologa i płukać uszy. Aby płukanie uszu nie bolało to doradzam kupić parafinę ciekłą w aptece i zakrapiać uszy kilka razy dziennie przez 3 dni przed wizytą u laryngologa. Parafina rozmiękczy korek, który łatwo wyjdzie z ucha. Oczywiście błona bębenkowa musi być cała by móc cokolwiek zakrapiać do ucha.
__________________
tester
e-ogrodnik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-11-2011, 17:35
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Tak to prawda czlowiek ktory zle slyszy automatycznie sie izoluje.Ta niepewnosc -;dobrze uslyszalam,zrozumialam?? Nosze juz 8 lat aparat sluchowy :masker: Na lewo ucho nie slysze i jednoczesnie w tym uchu mam tinitus. Staram sie byc pogodna,ale sa dni rezygnacji. Zadnych szans na poprawe.Wczoraj slyszalam o Klinice pod Warszawa. Chce nawiazac kontakt pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-11-2011, 16:56
Robertte Robertte jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

O słuch trzeba dbac i chyba wiekszosc z nas o tym wie. Zingnorowanie problemów ze słuchem moze sie konczyc noszeniem aparatu w przyszości. A to niestety duzy wydatek. Sam jestem od lat zaopatrzony w apart słuchowy.
Pamietam ze miałem duzy dylemat przy wyborze pierwszego aparatu. Na szczescie tafiłem do dobrego salonu, z dobra profesjonana obsługa. Dobrano mi aprat, ustawiono odpowiednio. I jestem zadowolony. Owszem moze nie jest tak samo jak kiedys. Ale przywykłem do noszenia apartu i chyba sie z tym juz pogodziłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 02-12-2011, 14:53
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

No coz w pozniejszym wieku aparaty sluchowe to prawie norma jak okulary.Do gory uszy -tak mozna tez pogodnie zyc. Nie mam pretensji do losu,ciesze sie niejednokrotnie ze nie slysze.Moja siostra ma wrazliwy sluch i z tego tez nie jest zadowolona.Czlowiek musi narzekac,albo nazwijmy to szukanie kontaktu.Pozdrawiam Was serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-04-2015, 13:12
Warbonia Warbonia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 6
Domyślnie

Ogólnie postęp medycyny sprawił, że aparaty słuchowe czy implanty ślimakowe zapewniają nie tylko wysoką jakość słyszenia ale też są mało widoczne. Można raz na zawsze pozbyć się męczącego dopytywania lub udawania że się usłyszało, a tak na prawdę zgadujemy o co chodziło. Tutaj historia Mirosławy, której udało się odzyskać słuch po wielu latach zmagań z niedosłuchem: Aparaty słuchowe - mogę swobodnie dyskutować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-07-2015, 08:42
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Warto jest się na początku skonsultować z dobrym laryngologiem. Bardzo często problemy ze słuchem są spowodowane...przytkaniem ucha. Tak tak ! Sam myślałem,że słuch zaczyna mi niedomagać ale okazało sie,ze problemem jest czop z wosku. Laryngolog go usunął i obecnie jest o wiele lepiej
Wszystkim z Gdańska mogę polecić klinikę medyczną Lifemedica. Tam włąśnie chodziłem.
Na stronie obecnie znajdziecie tam kontakt:
http://lifemedica.pl/specjalizacje/laryngologia/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 11:23
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 06:59
problemy z sercem BarbarkaM Choroby, badania, terapie 36 14-09-2008 14:15
Problemy początkującej Alsko Różności - wątki archiwalne 13 21-10-2007 10:43
Problemy z odżywianiem zdrowie Zaproszenia 9 03-10-2007 17:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.