menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 00:10
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A taka a propos moja kochana Babcia odeszla mając 93 lata ,kłopoty z pamiećie,ale zwawa byla niesamowicie ismiechnieta i nie przeszkadzało mi ,ze kilka razy pyta kto ja jestem.Chyba było jej dobrze skoro sie usmiechala,chetnie potańcowala,jak dobra muzyczka grala i zawsze jak do niej przyjeżdzałam prosila,obetnij mi włoski bo taqka nijaka jestem.Czy to była starość,ale tez bym tak chciala.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #42  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 00:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie Nika

Cytat:
Napisał nika
nie wiem,jaka będzie moja kondycja za 15 lat i czy będzie...ale w tym momencie zaprzeczasz niejako sobie-mnie przymiotnik stara kojarzy sie pejoratywnie-a żywa,żwawa itp.pozytywnie

...ale popatrz .Taka starenia na przykład ? I Zbyszek Cybulski w ciemnych okularach ? I film '' do widzenia ,do jutra ''..
On do wszystkich mówił - starenia... chwytając rozmówcę za guzik od płaszcza..
  #43  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 05:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
A wiecie co Panie i Panowie po raz pierwszy na tym forum poczytałem posty z przyjemnością i już miałem zrezygnować z bywania na senior.pl, ale to co piszecie wszyscy mi się podoba naprawdę i wszyscy niezależnie co piszecie nie jesteście starzy przynajmniej duchem i to mi się podoba każdy post jest taki ze warto się pod nim podpisać. Pozdrawiam normalnych ludzi. Staruch Stanley ale nie martwy
Stanley powiedz mi czy to staruchowatosc powoduje ,ze nie mozesz sie powstrzymac od recenzji.Ja wychodze z założenia ,że stara to ja będę ,kiedy juz zaden facet nie bedzie chciał zawrzeć ze mną blizszej znajomosci ,jak na razie ...wszyscy zdrowi
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #44  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 05:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Za kilka tygodni skończę 75 lat i uważam, że jestem stary - fizycznie - choć, nidawno, lekarz powiedział mi, że starość zaczyna się po 80-ce. Odróżniam i to zdecydowanie inne rodzaje starości a zwłaszcza tę w mentalności. Martwość, wspomnianą przez baburkę, postrzegam jako proces nieunikniony i dotykający każdego. Myśl, zawartą w podkreślonym fragmencie, uważam za niezwykle trafną a jednocześnie, niezwykle trudną w wykonaniu .
Kiedyś, tu na tym forum Wilhelmina naisała, że w procesie starzenia się najbardziej by chciała móc decydować, SAMA, o wszystkim, do samego końca. Nie rozmawialiśmy wtedy o martwości, chociaż, to o tym samym.
Feliksie straosc zaczyna się po 20-tce ,trzydziestce ,po 80-tce ,100-tce albo nigdy.....O czywiscie cialo ...hmmm ono lubi się postawić i zaprotestować ,ale w srodku starzejemy się na wlasna prosbe ,albo w ogole.
I o tyle podoba mi się to co napisala przewrotna barburka - starosc traktuje się jak coś wstydliwego -stad nasz chór NIE JESTEM stara.A moze tak: jestem stara ,ale pełna zycia ,atrkcyjna i mam chec na zycie we wszystkich jego przejawach .... az mnie szlag trafi,a jesli nie mam to dla tego ,że tak chce .Jestem stara -wiec nikt niczego mi nie może kazać ,mam odwage wypowiadać swoje zdanie ,wiem co jest dla mnie dobre i wiem jakie sa moje mocne i slabe strony,potrafie kochac i wiem czego chcę od partnera ,nie interesuje mnie cala otoczka i pozory...a jak mnie któregoś dnai szlag trafi - umre z usmiechem na twarzy.Chociaz nie zawsze mi do śmiechu...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 29-11-2007 o 05:51.
  #45  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 06:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Czepiacie się!

Czepiacie się jednego słowa: stara. Przecież nie o słowo Baburce chodziło!!!!

Jestem stara. I wcale mnie to określenie nie kopie. A niech! Ważne jest, jaka jestem jako ta stara.
Chociaż moja matka mówiła: Można powiedzieć, że stary jest pies, człowiek jest w podeszłym wieku.
Ale to na jedno wychodzi. I nie o słowa tu chodzi, a podejscie do tego okresu w naszym życiu.
  #46  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 07:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To tez wlasnie to usilowalam w nieudolny sposob wyekplikować
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #47  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:02
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Spróbuję

Cytat:
Napisał hannabarbara
Zadam Ci pytanie Barburko! Na co jesteś stara? Na randki, dyskotekę, sporty ekstremalne, to chyba tak!
Planuję sobie porandkować, na jakie balety też bym poszła z przyjemnością, co do sportów extremalnych - niebawem czeka mnie wyczyn - podciąganie dwóch gospodarstw domowych jednocześnie.

Mam kłopoty z wysłowieniem się, myśli rozłażą mi się w dowolnych kierunkach, z trudem kapuję treść czytanych textów, zapominam o ważnych sprawach z minuty na minutę do czysta, mylę ważne z mniej ważnym, ciągle czegoś szukam, a jeśli już znajdę, chowam tak sprytnie że znów szukam, szukam... Bez kolorowych karteczek ani rusz.
Już te wymienianki jasno wskazują, co odebrała mi starość i jak zmieniła mój dzień powszedni. Doceniam fakt, że moje życie jest coraz bogatsze w rozliczne niespodzianki. Podaję jeden z licznych przykładów sumujących się na moją starość, ktorą zaakceptowałam, bo się będę szarpać z panem B.?
  #48  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:12
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Pracuję nad tym

Cytat:
Napisał Alsko

żyję i postępuję tak, jak mi podpowiada instynkt. Czy to dobrze? A bo ja wiem?! Młódki nie udaję, bo to męczące!
Dawno temu, dzięki Wam, przyjrzałam się swojej gębie w lustrze bez lęku i niechęci, po czym stwierdziłam, że widzę twarz własnej starości. Dałam sobie do niej prawo. Obecnie pracuję nad tym, jak z niego sensownie korzystać.
  #49  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:14
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
ja Ci, kurna, niczego nie imputuję Ja grzecznie zapytałam.
Jeśli zamierzasz - to dobrze! W myśl zasady: ja niczego nie muszę? Tyz piknie
Tak, niczego nie muszę, a mogę to, co mogę.
  #50  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:19
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie O śmierci

Cytat:
Napisał Alsko
Był taki wątek o pogrzebach
Warto zostać, naprawdę!
Oswajałam sobie śmierć jedną ze skuteczniejszych metod, czyli śmiechem. Trochę przepracowaliśmy problem.
  #51  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:27
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie


Hej!staruszki!Wstawać!Nowy dzień przed nami!Internet wciąż działa,a to najlepsze lekarstwo na kobietki w pewnym wieku.
  #52  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Kolorowe karteczki, hm...

Też mi zdarza i to często. Szlag mnie trafiał, więc znalazłam lepszy sposób od karteczek. One też potrafią wlezć diabłu pod ogon Ja zrobiłam z telefonu komórkowego przypominacza, bo mam nawyk trzymać toto przy d... Nawet jeśli wypuszczę stareńkiego kota w listopadowy zimny dzień - alarm ma mi po iluś tam minutach przypomnieć, że za chwilę zwierzę się przeziębi

A poza tym fajnie jest - ja już nic nie muszę!!!! A mogę, ile mogę.
  #53  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:28
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Feliksie

Cytat:
Napisał FeliksG
Wilhelmina naisała, że w procesie starzenia się najbardziej by chciała móc decydować, SAMA, o wszystkim, do samego końca.
W moich rozważaniach nie dotarłam tak daleko, zapewne powstrzymał mnie strach. Sterowność odzyskałam tak niedawno, że tym bardziej stanowi ona mój największy skarb. Obawiam się, nie bez podstaw, że w pewnym momencie będę zdana na opiekę innych. Ale to już historia na osobny wątek.
  #54  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:29
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

A to niespodzianka!8.29 a już nie śpią!Jakby miały prawo do tego hi hi!
  #55  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Elizka,

nie śmiej się dziadku, tego... chciałam powiedzieć: babiszonie z cudzego przypadku!!!
Sama radocha, kiedy bolące gnaty podnoszą z ciepłych betów przed świtem
  #56  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:34
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam na moim ulubionym watku,właśnie pocwiczylam jage i okazuje sie ,ze codziennie moge wiecej,systematycznie ,powoli i coraz bardziej sie rozciagam/cholerka rozciagnę sie tak ,że do Baburki siegne/a poza tem jest oki,starzeje sie no i co z tego ,lubie siebie taką jaka jestem,a jak sie nie lubie to lustro omijam.Pozdrawiam cieplutko i milego dnia zycze.A czy bede od kogos zależna,to moze póżniej,póążniej pomysle,narazie djaę rade.Milego dnia.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #57  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Masz racje Elizko,Alusiu ,śmiechoterapia ,najlepsza terapia na wszystko nawet na bolacego kościotrupa.Pozdrawiam.Name:  buzkapuszczajacaoczkorudi7.gif
Views: 37
Size:  2.9 KB
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #58  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:37
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Twoja babcia przeżyła starość w sensowny sposób. Może było to instynktowne, a może przemyślane. Nie posiadam mądrego wzorca starości, muszę go wypracować dla siebie i najbliższych.
  #59  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:37
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Anielko!A dlaczego joga piszesz mała literką!To ładne imię,naprawdę!A Barburko-moze wypunktować ten przepis na starosć-co?Kazdy dorzuci jeden przemyślany punkcik i recepta będzie dla wiecznosci-po wsze czasy-co?A ja na razie spadam chlipać moją owsiankę,hej!

Ostatnio edytowane przez elizka : 29-11-2007 o 08:42.
  #60  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 08:38
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jak kazdy Baburko ,jak każdy, milego dnia.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawo jazdy a wiek - komentarze Basia. Ogólny 60 18-10-2009 19:36
Prawo do wcześniejszej emerytury, czyli o mąceniu ludziom w głowach z centrum Ogólny 0 13-03-2008 23:05
mam 64 lata rybka Zaproszenia 0 29-01-2008 07:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.