menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

Zobacz wyniki ankiety: Jeśli by była taka możliwość był (a) bym zainteresowany (a)
Tak 32 72.73%
Nie 12 27.27%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 22:33
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Dlaczego ma nie "chwycić". Trzeba pomyśleć o przyszłości.
Jakoś mało chętnych.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #22  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 22:54
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Kochani, jest taki dom na zasadzie spółdzielni mieszkaniowej utworzony w Krakowie, jeszcze w latach 80-tych, nie było tam luksusów, ale była opieka pielęgniarska i każdy miał swoje samodzielne mieszkanie, mieszkała tam przez pewien czas moja teściowa.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
  #23  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 23:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Grany, znaczy jak sie chce to mozna! Co teraz stoi na przeszkodzie po prawie 30 latach?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #24  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 04:39
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

http://www.thevillages.com/




Byly zdjecia,informacje ,ale wysmiano ,wykpiono,zakneblowano...
  #25  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 08:11
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

gdzieś czytałam w wątku na forum klubu ,że podobną inicjatywę podjęto w lubuskiem.
ja mam mieszane uczucia, otoczenie się nawet na zewnątrz osobami w moim przedziale wiekowym to takie "getto". może to być wygodne, wszystkie działania dostosowane do sprawności psychofizycznej, gładkie ścieżki, trafica z "balkonikami" do wypożyczenia, duża czcionka frontonach, tablice z nazwiskami i adresami na rogu każdej uliczki, itd, itd...
nie , chyba jednak nie, asekurancko zaznaczę -stan na chwilę obecną.....
  #26  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 11:09
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Marbello - nie jest tak źle, ja jestem za! Co prawda nie słyszałam o czymś takim, ale może to istnieje tylko nie nagłośnione. Byle by był tam fortepian lub pianino.

A także biblioteczka, obrazy i dobre filmy...
Czemu nie??? W życiu wszystko jest możliwe! Ale przyznam, że nie słyszałam jeszcze o tym...w Polsce
  #27  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 12:53
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Swietny pomysl ale jaki bylby koszt czy nasz biedny emeryt to by wyczymal finansowo bo oprucz oplaty za mieszkanie chsialby miec coś na wlasne wydatki .A co z wycieczkami bo czasu jest sporo i chcialby też coś zwiedzic .
  #28  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 13:32
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

dodam przy tak wielu niewiadomych wole zostać przy swojej niezależnośći.
  #29  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 13:59
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

A ja tam jestem za autanzją,bo najleszy sposób dla naszego PAŃSTWA,klopot zglowy oszczędnosi będą w budrzecie.W domach opieki przepelnienie,w prywatnych przeciętny emeryt nie wydoli.A tak odejdzie do krainy szczęsliwosci i bedzie z aniolkami, lub z tymi z rogami,ale za to bedzie mial ciepelko i rozrywkę.
__________________
  #30  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 15:20
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Ninka to jest mysl.Autanazja rozwiąże wszystkie problemy i państwa i opiekunów. przylanczam się do tej opcji
  #31  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 15:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Mam pytanie do inka-ni i monia.
Co to jest autanazja??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #32  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 16:07
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał inka-ni
A ja tam jestem za autanzją,bo najleszy sposób dla naszego PAŃSTWA,klopot zglowy oszczędnosi będą w budrzecie.W domach opieki przepelnienie,w prywatnych przeciętny emeryt nie wydoli.A tak odejdzie do krainy szczęsliwosci i bedzie z aniolkami, lub z tymi z rogami,ale za to bedzie mial ciepelko i rozrywkę.
Średnio wierzę w krainę szczęśliwości, bo: po pierwsze - nie wiem czy istnieje, po drugie - a jeśli istnieje czy zasłużyłam na nią? I najważniejsze: mam niecne zamiary - brać emeryturę (za to, że żyję) przynajmniej 30 lat... niby dlaczego mam oddawać kasę za bezdurno? Umowa była jasna - płacę ZUS-owi dopóki pracuję, ZUS płaci mnie dopóki żyję... z zaświatami umowy nie zawierałam...
A w temacie - zbyt cenię własną niezależność i swobodę. Powtarzam za sobą - getto geriatryczne... NIE Name:  wykrzyknik.gif
Views: 113
Size:  1.1 KB Name:  wykrzyknik.gif
Views: 113
Size:  1.1 KB Name:  wykrzyknik.gif
Views: 113
Size:  1.1 KB

Tadeuszu drogi, umawialiśmy się w którymś wątku, nie pomnę w którym, że nie zwracamy uwagi na literówki. Dotrzymujmy danego słowa... w końcu umowa to była na piśmie, jak moja z ZUS-em...
__________________
  #33  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 16:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ostatku
Na temat eutanazji wypowiadałem się już wielokrotnie. Nie chcę być ciężarem, roślinką dla potomnych. W razie mojego nieodwracalnego stanu chcę odejść. Oczywiście nie mam na myśli jakieś osoby która ma decydować zza mnie.
Co do literówki? raz to literówka ale powtórzona w drugim poście przez inna osobę nie jest już literówką. Może monia nie wie o czym pisze?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #34  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 17:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Cytat:
Napisał tadeusz50
/.../ Co do literówki? raz to literówka ale powtórzona w drugim poście przez inna osobę nie jest już literówką. Może monia nie wie o czym pisze?
Dałam Ci szansę wybrnięcia z niezręcznej sytuacji. Nie skorzystałeś - Twoja broszka. Gdybyś przeczytał uważnie dalszą część postu, wiedziałbyś, że i Monia, i Inka-ni wiedzą o czym piszą.
A eutanazja... zdecydujesz się na nią ze względu na stan ciała czy ducha? Jeżeli to drugie, jakie kryteria zastosujesz?

PS1 - jeszcze jedno... kto mieczem wojuje, ten od pochwy ginie... jak wolisz inne porównanie, proszę uprzejmie: nie osądzaj a nie będziesz osądzany...

PS2 - mogłam o tym nie pisać, ale na naszym forum zaroiło się ostatnio od wszelkiej maści besserwisserów... postanowiłam zacząć reagować, bo nikt nie lubi być strofowany i pouczany. Miałeś pecha, trafiło na Ciebie. Zdobyłeś, bez wysiłku, palmę pierwszeństwa
__________________
  #35  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 18:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ostatku
Dziękuję za uznanie ale pewni są lepsi niż ja. To do ps2
Resztę pozostawiam bez komentarza.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #36  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 08:05
Pit Pit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 5
Domyślnie cd.2

A jeśli by te mieszkania (osiedle) były majątkiem fundacji i działały na zasadzie "non-profit" czyli po kosztach? W ramach takiej działalności można by nawet wyjechać na jakiś "urlop integracyjny" raz w roku, zimą do ciapełka A i emerytom by się nie nudziło jakby się trochę udzielili dla dobra ogółu.
  #37  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 08:14
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

autanazja,,eutanazja kto zechce ten zrozumie o co chodzi.Ludzie nie czepiajcie sie słówek, przecież chodzi o treść.
  #38  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 08:20
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

W SKOLIMOWIE mieszkają sami artyści i trwa to od wielu lat i nikt nie mówi o gettcie. Raczej trzeba sie zastanowić kogo będzie na taki luksus stać.
  #39  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 13:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
W SKOLIMOWIE mieszkają sami artyści i trwa to od wielu lat i nikt nie mówi o gettcie. Raczej trzeba sie zastanowić kogo będzie na taki luksus stać.

Artysci w Polsce od pewnego czasu nalezeli do elity. Nie dziwie sie ze zorganizowali sobie podobne domy na starosc..
Elita w zadnym kraju nie ma z tym problemu.
Problem jest z tymi ktorzy nie maja srodkow finansowych ani protekcji. ( nie tylko w Polsce)
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #40  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 11:41
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Mary Grace, a jeśli przyjdzie taki moment, że w naturalnym - jak je nazwałaś - środowisku zabraknie tego dzwonka?
Jeśli się okaże, że nie korzysta się z niektórych udogodnień lub rozrywek, bo są za daleko?
Dyskusyjna staje się wtedy ta swoboda.
Nie każdy z nas chce lub może (ja nie chcę stanowczo!) korzystać z pomocy młodszego pokolenia.
I dlaczego ma to być getto geriatryczne? Wcale nie musi.
Takie osiedla i domy, o jakich pisze Pit, funkcjonują nie tylko w Niemczech.
Wydaje mi się jednak, że czynsz byłby dużo wyższy od 1 000 PLN.
Wśród członków spółdzielni mieszkaniowej, do której należę, postał pomysł zbudowania lub adaptacji jednego bloku mieszkalnego na taki dom. Nie udało się przebić muru niechęci władz spółdzielni. Władze dzielnicy też się wypięły i sprawa się rypła.
Pozwole sobie zabrac glos na powyzszy temat. Od lat mieszkamy w budynku ktory jest przystosowany dla ludzi starych i chorych, a wiec mamy bezposrednie polaczenie z pogotowiem za pomoca przycisku. Raz w tygodniu przychodzi opiekunka. Mozna sobie zamawiac obiady, mozna tez codziennie korzystac z opieki Czerwonego Krzyza. Caly budynek jest przystosowany do poruszania sie na wozku inwalidzkim, jest winda, w mieszkaniach nie ma progow i nie ma wanny w lazience tylko tak zwane kapielisko, nawet bez brodzika. Kazde mieszkanie ma duzy balkon na ktory swobodnie wyjedzie sie wozkiem inwalidzim, i od wiosny nasze balkony zaczynaja tonac w kwiatach i zieleni. Czynsz jest troche wysoki, ale zapotrzebowania na takiego rodzaju mieszkania jest olbrzymie i coraz wiecej ludzi cierpliwie czeka w kolejce na nowe mieszkanie, albo na po kims. Budynek nie jest ogrodzone i nie jestesmy izolowani, mieszkamy sobie jak normalni zdrowi i mlodzi ludzie, a malo tego sasiedni blok jest zasiedlony przez mlode rodziny z maluchami, miedzy naszymi domami jest plac zabaw dla dzieci. Gospodarze naszych dwoch domow czesto urzadzaja wspolne grilowanie, a nasza opiekunka organizuje dla nas wycieczki oraz okazjonalne obiady w restauracjach. Urodziny kazdego mieszkanca sa bardzo uroczyscie wspolnie obchodzone, jest kawa i ciasto.Mieszkanie w tym budynku dostal moj maz, ze wzgledu na to, ze jest bez krtaniowcem i nie mowi, a ja jestem spokojna podczas moich kolejnych pobytow w szpitalum, ze mojemu mezowi nic nie grozi i jest bezpieczny. I zyczyla bym kazdemu takiego mieszkania, bo to zadna dyskryminacja, a tylko szacunek dla seniora.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty licencyjne zamiast abonamentu RTV? - komentarze ciekawski Ogólny 4 27-08-2019 22:29
automat zamiast sprzedawcy smyk eSenior 0 13-04-2008 21:28
Tran zamiast leków? - komentarze Ircia Ogólny 1 28-03-2008 08:32
Opiekunowie zamiast pielęgniarek - komentarze zagata Ogólny 0 07-01-2007 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.