menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

Zobacz wyniki ankiety: Jeśli by była taka możliwość był (a) bym zainteresowany (a)
Tak 32 72.73%
Nie 12 27.27%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 18:54
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Te dwa wątki jakoś tak się krzyżują, że już sama się pogubiłam bo i tam jesteś i tu jesteś. Przepraszam.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
  #102  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 19:00
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Właśnie, że jestem i tu i tu. Powinnam założyć osobny. Ale widzę że komputer reaguje z opóźnieniem. Zupełnie nie wysyła moich wiadomości. Sama odbieram ale wysłać nie mogę choć jeszcze wczoraj wysyłałam.
  #103  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 20:32
Pit Pit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 5
Domyślnie

Jak sprzedaż dom to będziesz mieszkać w mieszkaniu "asekurowanym" bo o tym jest ten wątek, jeśli mogę przypomnieć. A procent w banku wcale nie jest taki mały. Jak się ma mieszkanie w centrum, lub dom to jest warty niezłą sumkę. Znam wiele takich osób. Nie chcą już mieszkać w centrum np. Poznania, bo jak się tam wprowadzali 40 lat temu swiat był inny. A jeśli kogoś dom na stare lata przerasta to po co się ma męczyć. A i z podziałem majątku nie będzie problemu
  #104  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 07:47
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Pit majątku nie mam z kim dzielić więc jeden problem mniej. W tym co piszesz jest oczywiście sens dla częsći osób ale widzisz ja uciekłam od "mieszkań" /i to w Warszawie/ 8 lat temu. Uważam, że starość w mieście jest straszna. Kocham letnie poranki, gdy mogę w szlafroku zjeść śniadanie w ogrodzie. Uwielbiam iść rano do warzywnika po rzodkiewki, szczypiorek. Tutaj poznałam smak ziemniaka, mąki z młyna, kasz nie z celofanu a z worka. Uwielbiam patrzeć jak jastrzębie uczą dzieci latać, jak moje koty ganiają się po drzewach albo polują na psy. Nie mogłabym już bez tego żyć. Latem w upały śpię na łóżku przed domem. Pit oczywiście jak nie uda mi się spotkać bratniej duszy sprzedam ten za duży dom ale tylko przeniosę się do mniejszego na wsi. Nie chciałabym tego robić bo zbyt dużo pracy włożyłam w piękny ogród no ale zobaczymy. Ale się rozpisałam, z Apiskiem ciut lepiej, dziś jadę do lekarza. Pozdrowienia dla wszystkich.
  #105  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 08:17
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Bardzo podoba mi sie pomysł optymistki.
Jak ma koncepcję jak ten pomysł zrealizować zrealizowac to tylko przyklasnąć.
Parę lat temu też myślałam o takim rozwiązaniu, ale pomysł spłonął na panewce.
Życze powodzenia
  #106  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 08:58
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Aannaa235 a może podzieliłabyś się doświadczeniem swoim - dlaczego nie wyszło. Może innym to pozwoli uniknąć błędów. Zapraszam Cię do "Społeczeństwa" - "Zamieszkajmy razem". Pozdrowienia

Ostatnio edytowane przez Optymistka : 16-03-2009 o 10:53.
  #107  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 13:18
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Po kilku godzinach zlikwidowano mój wątek "Zamieszkajmy razem" z pierwszej strony społeczeństwa. Powiedzcie o co tu chodzi. Napisałam się jak głupia. Tadeuszu Ty chyba to widziałeś bo byłeś po mnie. Jak to odzyskać i dlaczego nowy wątek zniknął.
  #108  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 13:22
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Optymistko nic nie zginęło

http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...edny-4331.html
  #109  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 17:09
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Weroniko, ja nie jestem zbyt zorientowana w sprawach organizacyjnych. Wlałabym aby mój temat znalazł się "Społeczeństwie" tuż pod tematem "Zamiast domu starców" - Byłoby to najlepsze ze względu na tematykę i efekt jaki chcę osiągnąć. Jeśli możesz do tego doprowadzić - będę wdzięczna, jeśli nie to też dzięki. Pozdrowienia.
  #110  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Optymistko, wątek założyłaś w dziale "Społeczeństwo" i tylko na to ma wpływ.
O tym, na którym miejscu się znajdzie, decyduje godzina, o której ktoś dokonuje w wątku wpisu. Poza tym - każdy z nas spis wątków widzi tak, jak sobie ustawił. Przeważnie wg zasady "starsze na początku".
Wiedząc, w jakim dziale jest wątek - znajdujesz go zawsze.
Nie wiem, czy jasno napisałam, ale inaczej nie potrafię.
A, i jeszcze jedno - możesz temat subskrybować, klikając w "narzędzia wątku".
  #111  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:47
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Uważam, że obecne miejsce dla wątku Optymistki było najodpowiedniejsze. I tematycznie, i merytorycznie i formalnie.
Po pierwsze - obok siebie dwa podobne tematycznie rozwiązania. Obydwa ciekawe, interesujące dla samotnych seniorów.
Możliwość porównania, może wyboru...
Po drugie (formalnie), ponieważ dyskusja, wyrażanie opinii, zostało już tutaj rozpoczęte. I teraz nagle... , zostaje to przerwane.
Ze szkodą dla tematu. Czy można to naprawić... , come back... , nie wiem. S.

P.S. Spójrzmy na pogodzenie się Autorki z tą decyzją - rzadkość u nas.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 16-03-2009 o 20:32.
  #112  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 20:08
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Optymistko

Bardzo chcialabym Ci pomóc, lecz nie mam uprawnień moderatora. Proszę moderatora aby pomógł Optymistce w jej sprawie, która nie może zrozumieć o co biega. Zauważyłam, że dobro seniora na tym forum nie jest zbytnio cenione. Sama się już przekonałam. Optymistka jest nową na tym forum i uważam, że trzeba jej pomóc. Ja nie jestem biegła, dlatego proszę o zainteresowanie się nowicjuszką, pomoc i wyjaśnienie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #113  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 07:59
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Stefan cieszę się, że ktoś myśli podobnie. W czasie mojej działalności na tym forum okazano mi tyle pomocy, że jakieś tam przestawienie mojego tematu /myślę że omyłkowe/ nie może tego zniweczyć. Poza tym życie mnie nauczyło aby nie przykładać zbytniej wagi do du....l.
Weroniko również dzięki,że zajęłaś się moim tematem

Czy do moderatora to należy zwracać się jakoś szczególnie listem poleconym itp - może Twoje wystąpienie Weroniko wystarczy???????

Ze swej strony uprzejmie proszę moderatora, aby był uprzejmy rozpatrzeć powyższe.

Serdeczności dla wszystkich.
  #114  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 10:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
"Założyliśmy sobie, że stworzymy miejsce, w którym przebywający będą mogli czuć się dobrze i bezpiecznie" - reklamuje się w internecie Tomasz S.

To podejrzany w aferze łowców skór, czy my mamy dać się nabrać./
http://wyborcza.pl/1,88975,6631600,S...owcy_skor.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty licencyjne zamiast abonamentu RTV? - komentarze ciekawski Ogólny 4 27-08-2019 22:29
automat zamiast sprzedawcy smyk eSenior 0 13-04-2008 21:28
Tran zamiast leków? - komentarze Ircia Ogólny 1 28-03-2008 08:32
Opiekunowie zamiast pielęgniarek - komentarze zagata Ogólny 0 07-01-2007 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.